I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

chrustie

Naprosto fantasmagorický příběh, který jestli se zakládá na pravdě, tak sedám na prdel :) .. Tomuhle druhu "lásky" moc neholduju, naštěstí je vše celkem vtipně a pro mě "neškodně" pojaté. ()

kenny79

Nejbukvicovatější film co jsem snad viděl. Carrey a Mc Gregor byli docela přesvědčiví a ty jejich scénky jsem jim věřil. Pro chlapa ale nebylo vše koukatelné, spíše odpudivé. proto pouze 2* ()

aggatka

Jim Carey zas ukázal, že zahraje snáď úplne všetko, ale čo ma ozaj prekvapilo, bol Ewan McGregor, pretože hral úžasne. Tento film stojí na úžasných hereckých výkonoch...no neviem neviem aký úspesný by bol tento film bez nich. No ale v skratke dej ma celkom vtiahol, bolo tam aj pár dobrých vtipov i keď vo filme s Jimom som tých sránd očakávala teda viac...no ale čo čakať od takého filmového mišungu, kde spojili komédiu s drámou, ale v celku je to veľmi zaujímave i keď niečo mi v tom filme chýba len neviem čo..rozmysľala som medzi troma a styrmi hviezdami ale, pre herecké spojenie Ewan a Jim davam...7/10 ()

Honzus

Těžké zklamání. Film, který se otevřeně zaobírá homosexuální tematikou, už dneska neohromí, aniž by nepřidal k prostému "je to o gayích" něco víc. I Love You Phillip Morris ale předkládá podivný mix hodně povrchní romantiky a celkem nevtipné komedie. Buď to chtělo ještě víc "přitvrdit" do stylu Bruna nebo obsadit do hlavní role někoho jiného než v poslední době notně uvadajícího Carreyho a pokusit se příběh, který má velký dramatický potenciál, zpracovat "seriózněji". Takhle vznikl poměrně zapomenutelný film, který chvílemi pobaví, chvílemi morálně pobouří, ale celkově vyšumí. ()

ShadyCZE

Muž, který díky nehodě naplno projeví, že patří mezi 4%. Odejde od rodiny s kterou je stále v kontaktu jen tím, že jim posílá nemalé peníze. Žije především díky podvodům na "vysoké noze", díky tomu pozná první "gaylásku", která vzápětí zemře na HIV. Dále se dostane do vězení, samozřejmě jak jinak, než za podvody. Ve vězení brzy potká novou "gaylásku",- do které se zamiluje, pro ní udělá cokoliv, to co nejlíp umí a to jsou samozřejmě podvody. ..Dostanou se z vězení a prožijí tak plnohodnotnou lásku na svobodě? ... ()

jasme

Ewan McGregor je výbornej. Jinak je ten film strašně přeslazenej, místy úsměvnej, ale vtipnej teda ani náhodou. ()

jjimmy

Príjemne teplé, Carreymu to ide, McGregor fajn. Pohodová oddychovka. I´m gonna come, I´m gonna come! Come in my ass! *Oh, I forgot to tell you, I´m gay. Gay, Gay, Gay, Gay, Gay!* ()

rafix

Tento film jsem chtěl vidět kvůli Jimu Carreymu. Je to docela zajímavý film pro oddych po náročném dni. ()

Crybaby

Zasluzilo by si to plny pocet, ale podla mna sa film mohol zaobist aj bez tych "romantickych" scen na ktore som sa nemohol pozerat, lebo to bol sakra hnus. Pribehovo, kedze film je podla skutocneho pribehu, to bolo skvele. Necakane zvraty, zapletky a to vsetko co som poslednu dobu vo filmoch nenachadzal, som nasiel. Jim to zahral vyborne, a keby tam neboli tie homo sceny, malo by to 5*. ()

megajalec

Začiatok celkom ujde, je to aj celkom vtipné. Keď však začne gay línia, končia sa všetky nádeje na dobrý film. Jednak je to nudné, otravné, hluché a jednak to je aj tak trochu mnou, keď uvidím bozkávať sa dvoch chlapov, je mi to proti srsti. Plus za originálne úteky z väzenia v podaní Jima Carreyho. ()

CrazymanM

Dobrý film,ale chvílemi mi připadlo,že autoři neví,jestli chtěli točit komedii nebo drama,či spíše mi toto spojení nějak moc nevoní!?.Nevadí mi homo-téma,nejsem nelida,ať si kluci užijí,dějově to bylo dobré,ale určitě se to dalo natočit lépe,vyždímat ze sebe trošku více,pánové režiséři!!!Jinak ale příjemné,lehce nadprůměrné! ()

FREEWHEELER

Strach a hrôza. Nesadlo to mne, nesadlo to dvojici Carrey/McGregor. A to som si myslel že zhliadnem ďalší "vodvaz" s Jimovými grimasami. Nahradilo ich rektálne dobrodružstvo. Príbeh (poistného podvodníka) by mal však oveľa viac potencionálu ako to, kde to všetko skončilo (áno, in recta). ()

asader

Takový dobrý příběh o jednom z největších podvodníku a tak špatně zpracovaný.Nechápu proč se režisér zaměřil víc na tu gayskou lásku a samotné útěky byly jen v rychlém střihu.Gayská láska nemusí vadit holkám,ale jakej chlap by se chtěl koukat na to jak se tam dva chlapi líbají.Škoda,že se rozhodly tento film natočit zrovna Glenn Ficarra a John Requa.Jiný režisér by to nemusel pobrat jako film o gayské lásce,ale jako film o geniálním podvodníkovy.4/10. ()

bobin odpad!

Jim Carrey - už to samo o sobě je odpad. Navíc zde blázní nakvadrát. Tupý herec, supertupý film. Bez vtipu, invence a nápadu. Trapnost. ()

Legabri21

V tomto filmu je naprosto všechno. Romantika, sranda, trocha dramatu a je stále na co koukat, má to super děj od začátku až do konce. Steven Russell byl podvodník a byl gay. O tom je tento film. Podobných nezávislých, ne příliš dobře řemeslně zvládnutých filmečků, vzniká ročně spousta, ale málokteré z nich se dostanou do našich kin. A v málokterých z nich hrají hollywoodské superhvězdy. A vůbec to není parodie na gay film, jak si spousta lidí myslí, je to prostě super romantická komedie, ve které se pořád něco děje a je podle skutečné události. ()

M.DJ.K

Velmi zajímavý námět a chytlavý příběh,přesto to není ono.Připadá mi,jakoby se tvůrci tak nějak ůplně nerozhodli,zda-li chtějí točit komedii nebo drama a nakonec se zasekli někde mezi těmito dvěma žánry.A to je v podstatě jediná chyba filmu.Ten je zajimávý předevší v okamžicích mapujících povahu Stevena Russela a jeho odhodlání žít si svůj živiot tak jak on sám chce.Jakmile ale příjdou na řadu toporné komediální prvky,z velké části postavené na kontroverzi,tak působí spíše parodicky a to kazí celý dojem z filmu.V rukou někoho jiného a s jiným "vážnějším" obsazením,by z toho mohl být velmi dobrý film,takhle se to bohužel zaseklo někde na půl cesty....6/10 ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)