Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, legendárního mstitele Gotham City.  Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, a důvody, které vedly k tomu, že se stal mstitelem Gotham City. Postaví se v boji proti hrůzu nahánějícímu Strašákovi a dvěma zlosynům, s nimiž se doposud nesetkal. Animovaná podoba nesmrtelného komiksového hrdiny je výsledkem spolupráce předních japonských animátorů, k nimž patří Shojiro Nishimi, Yasuhiro Aoki, Futoshi Higashide, Toshiyuki Kubooka a Hiroshi Morioka. (oficiální text distributora)

MartyMcFly89

Nemůžu si pomoci, ale sledování tohohle Batmana mi dělalo trochu problém. Jsem docela velký fanda superhrdinů, jak komiksů tak TV filmového zpracování, ale tohle mi nesedlo hlavně stylem - asi všichni víte proč. Japonsko a western comics dohromady nepatří. ()

Dexter666

Celkom príjemné spestrenie akéhosi novodobého batmanovského koloritu. Ako fanúšik Nolanovského Batmana (predovšetkým toho druhého) však nemôžem vyjadriť absolútnu spokojnosť. Po technickej stránke nie je moc čo vytknúť (animácia je predovšetkým o vkuse - niekomu sedí menej, niekomu viac), avšak akúsi vyššiu "batmanovskú" pridanú hodnotu som vnímal iba v pravom a predposlednom príbehu, a keďže je to menej ako polovica, idem s hodnotením dolu. Pre fanúšikov povinnosť. ()

spawnxp

Vlastně nejvíc se mi líbila první "Have I Got a Story for You" (nápad) a posledni povidka "Deadshot" (akce). Ovšem i jinak spokojenost - Gotham je japonsky ohromující, animace jakbysmet. Jen ta temnota nic moc - možná "In Darkness Dwells" je trochu "noir" a na 5/5 mi tam chyběly nějaký ty cynický bat-hlášky... Ale určitě je to nadstandardní Batman. ()

Kvidoland

První Anime film, co jsem kdy oficiálně viděl. A navíc i fakt, že anime může dodat ještě více šťávy DC postavě, než třeba ve filmech nebo v animácích (možná i komiksech). Detailně propracované souboje, slow motion efekty, vyzobrazené pocity zažívající hlavní hrdina během filmu, úžasná hudba a také originální zpracování ve formě 6 příběhů, během kterých poznáte Batmana z různých úhlů pohledu. Z úhlu obyčejných lidí, policistů, zločinců, a hlavně jeho jako miliardáře i muže pod maskou. Tenhle film jsem si pustil tolikrát, že už ho znám celý nazpaměť. Opravdu lidi, anime není jen pro děti nebo pro nadržené lidi u Hentai, je to o všem! ()

gonzo

Hodně slabý odvar Animatrixu. Pár krátkých příběhů, každý od jiného režiséra. Asi nejlepší je poslední příbeh Deadshot o dokonalém sniperovi. Jinak je to celkem nuda a i animace je po většinu času spíš ošklivá.. ()

snupko13

Veľmi podarené podanie Batmana ako takého, obsahujúce odpovede na otázky, ktoré doteraz v žiadnej hranej verzii zodpovedané neboli. Musím napísať,že sprvu som mal dojem, že japonskou animáciou a rozdelenými epizódkami sa autori snažia konkurovať známemu Animatrixu, až po chvíli som prišiel na to, že to nie je to, čo si mám všímať. Skvelá adrenalínová hudba a napätý, prekvapujúco naväzujúci dej ma na tých možno krátkych 70 minút celkom slušne pohltili. Batman aj vďaka tomuto anime konečne začína byť temnejší a dospelejší, čo ma teší, lebo pestrofarebných superhrdinov mám už po krk. ()

erazmus

Každá z šesti povídek, které jsem v tomto filmu shlédl mi něčím neseděla. Buď se jednalo o její grafické zpracování nebo o samotný příběh. První povídka zaujme především kresbou. V pozadích a scenériích je velmi pěkně propracovaná a Gotham mi občas připomínal město z Machinária. Postavy jsou pak spíše jen načrtnuty, s anatomicky zvláštně řešenými těly. Než jsem si na tuto skutečnost zvykl, vadilo mi to, ke konci se mi ale tento styl začal líbit. Příběh první povídky je pak zajímavý v náhledu na vidění Batmana jednotlivými hrdiny povídky. Druhý příběh mě zklamala jak zpracováním (přišlo mi sterilní) tak i příběhem. Ten byl rádoby hluboký a emoční. Hlavní hrdinové se ale chovali spíše jako rozmazlená děcka nebo hysterky a prováděli nevysvětlitelné hlouposti a zkraty v chování. Také by mě zajímalo, jak se to dělá, aby člověk přežil bez škrábnutí výbuch auta, který jej vyhodí na střechu třípatrového baráku a proč Batmanovi nevadí plameny, které mu šlehají na nechráněnou spodní polovinu obličeje. Třetí povídka byla zajímavá do okamžiku, než Batman "postřelil" jednoho z mafiánů. Myslím, že kdyby autor vynechal transport zločince do nemocnice a jeho teatrální výlevy typu: "Ty jsi mě zabil!" mohlo jít o nejpovedenější počin tohoto díla. Čtvrtý příbeh provází velmi osobitá animace, která nemusí sedět každému. Mě osobně se úplně nelíbila. Příběh byl tuctový. Předposlední povídka se snažila o jakési hlubší východní filozofování. V takovém časovém úseku, jaký na to měla, jsem ale nestihl jakékoliv zamyšlení nad hrdinou a jeho pohnutkami. Ve výsledku pak na mě tento počin působil poněkud řídce a jeho závěr jsem nepochopil. Poslední povídka je pak jak vystřižená z některého z animovaných seriálů o Batmanovi. V podstatě mi byla nejpříjemnější, protože si na nic extra nehrála. ()

zekon

Spojit různě vytvořené povídky je ošemetná věc. Nebýt toho že to dělali Japonci, jejich animace jsou většinou hrozné. Nicméně atmosféra Batmana tam je a rozhodně daleko víc než v katastrofě Dark Knight. ()

Hellbilly

Ťažko sa mi to hodnotí. Prišlo mi to tak nejak o ničom, a priznávam, že som to ešte počas "In Darkness Dwells" vypol, lebo som sa tak nudil, až som zaspával (za bieleho dňa). Okrem obsahovej roztrieštenosti tomuto filmu extrémne škodí animácia, pre ktorú nemám iné slovo než hnusná. Možno som v súvislosti s Batmanom príliš navyknutý na animačný štýl napríklad takého Mask of Phantasm alebo Under the Red Hood, ale ten japonský štýl proste Batmanovi nesmierne ubližuje, a korunu tomu nasadzuje "Field Test", kde Bruce Wayne vyzerá ako androgýnna buznička. A to som sa na tento animák tešil... ()

joklik12

Toto je podla mojho nazoru zaujmava story kde si to japonsky reziser naprosto uzil neni to vobec tipicky americky batman na to sa treba pripravit kym zacnete pozerat tento film ale moj nazor je to ine a je to pecka ja som bol spokojny myslim si ze to stoji za to je to akcne s o zaujmavymy pribehmi pacilo sa mi to moc ()

HMTD

nebýt tam šest různých animátorů možná bych hodnotil lépe, kupodivu se mi ta nejvíce mangovní animace i docela líbila a to Manga moc nemusím. Příběhy až na první docela ušli. ()

Tomulka

Velmi drsná animace hodně připomínající manga. Je hodně poznat japonská ruka. Začátek je trošku podivný avšak jak později zjistíme zapadá dokonale. Některé příběhy nebyli až tak vychytané, ale ta animace a celkový styl animace byl famozní. ()

Lal.V

P.1 Slabota, animácia otrasná, avšak pohľady deti zaujímavé. 30% P.2 Silná časť, Allen je fajn postava. 85% P.3 Anime looook ?!?! Avšak pointa fajn. 60% P.4 Divná animácia, dobrý príbeh, 2 of rogue gallery. 80% P.5 Skvelý, psychológia postavy v plnej paráde. 100% P.6 Floyd Lawton, to je niečo pre mňa. Arrow fans sa môžu chytiť :) Skvelý diel. 100% Vo všeobecnosti celkom dobrý animák, s dvoma slabými kúskami skladačky. Dohromady asi za 75%. ()

Bull2

Série příběhů o batmanovi s různými styly vykreslení. Začíná s dosud nejhorší animací batmana, jakou jsem kdy viděl, ale postupně se zlepšuje. Příběhy jsou ucházející a nabízejí pokáždé méně či více odlišný pohled na našeho rytíře. ()

Wez

asi zatím nejhorší z animovaných batmanů,jaký jsem do teď viděl-místy naprosto otřesná animace(hlavně první story-to jsem se ůplně zděsil) a ani příběhy nejsou nic moc-po vs drcula,vs red hood nebo fantastickým assault of arkham je toto opravdu nic moc,i když myslím že dva příběhy se celkem dali-no celkově po tom,jak si nasadili laťku je toto opravdu podprůměr ()