Batman - Gothamský rytíř

• Japonsko

バットマン ゴッサムナイト

Animovaný / Akční

USA / Japonsko, 2008, 73 min

Trochu netakticky Gotham Knight začíná rovnou svou nejslabší povídkou. Žádný z šesti příběhů není rozhodně vyložený pětihvězdičkový nářez a pokud bych si mezi nimi měl vybrat, tak tím nejzdařilejším kusem je pro mě úplně poslední díl skládanky Deadshot, který má největší styl i spád. Animovaný Batman je jako předkrm před Temným rytířem fajn, ale mě už se sbíhají sliny nedočkavostí na hlavní chod.(8.7.2008)

Ve stylu Animatrixu, neboli v několika krátkých animovaných filmech, se rozhodli v DC Comics prozkoumat rozličné stránky Batmanovy narušené osobnosti a natočili epizodický film přetékající akcí, superzáporáky, akcí, technickými udělátky, akcí, netopýry, a.... ne zas až tak moc akční to není. Na kvalitu většiny dílů Animatrixu animovaný Batman ani v těch nejlepších částech zdaleka nemá, ani animační techniky na tom nejsou tak dobře (a hlavně je animace ve všech částek víceméně tradiční, žádné experimentování se nekoná), ale jinak se jedná o velmi jednoduchou a příjemnou oddechovku, která zažrané fanoušky nadchne a zbytek neurazí. 7/10(3.7.2008)

Scénář: Josh Olson, Greg Rucka, Jordan Goldberg, Brian Azzarello, Alan Burnett, David S. Goyer .. Šest segmentů s Batmanovskou tématikou, které selhávají na průměrných scénářích (čest jedné výjimce) a celkem nevábné animaci. Ještě, že má Dark Knight takový úspěch, protože tímhle animovaným pokusem mu jeho tvůrci moc neposloužili. 50%.(15.7.2008)

Povedený večerníček:-)))(18.2.2009)

Po animační stránce celkem fajn, některé příběhy mi sedly méně (třeba úvodní Have I Got a Story for You, In Darkness Dwells), některé více (Field Test, u kterého jsem ráda, že se vyhli stereotypu, ve kterém Batmanův obličej vypadá jako tvarovaná krabice a dali mu Baleovský šmrnc). Nádherně nakreslená jsou všechna pozadí - Gotham na nich vypadá opravdu úchvatně. Po obsahové stránce je to ale slabota, ani jeden příběh mi nepřišel vážně zajímavý nebo zajímavý nápad něco přebíjí... Working Through Pain je až příliš vykalkulovaný - východní mystika, fakíři, vyobcovaná čarodějnice, boj s bolestí, rádoby filozofické rozhovory - toto budí dojem něčeho hlubšího, ale na to by bylo potřeba přece jen více prostoru. Have I Got a Story for You zase zabíjí nepěkná animace a kresba postav a překvapivě tady by prospělo zkrácení, protože se v té nezáživné akci utápí základní nápad... A takhle bych mohla pokračovat dále. Hlasový casting se taky zrovna nepovedl - všechny postavy mají naprosto zaměnitelné hlasy a dramatickou, ale naprosto chladnou a neživotnou dikci (zajímalo by mě, jak by to znělo namluvené Japonci...).(14.8.2008)

• - Děj filmu se odehrává mezi filmy Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008). (TwoFace)

• - Jedná se o první snímek o Batmanovi, na kterém se podílelo Japonsko. (Claude Speed)