poster

Batman - Gothamský rytíř

 • USA

  Batman: Gotham Knight

 • Japonsko

  Batman: Gotham Knight

 • Japonsko

  バットマン ゴッサムナイト

Animovaný / Akční

USA / Japonsko, 2008, 73 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Šest animovaných příběhů, ve kterých se tu více a tu méně vyskytuje Temný rytíř. Have I Got a Story For You - 2/5: Nápad není vůbec zlý, ale dějové rozpracování značně pokulhává. Navíc mi nesedla ani animace postav a vůbec to celkově mezi ty ostatní příspěvky ničím nezapadá. Je to takové moc rozjuchané. Crossfire - 4/5: Skvostně temná atmosféra, která spolu s vynikající animací naprosto přebíjí poněkud ohraný příběh. Tohle je Temný rytíř ve své nejryzejší podobě. Field Test - 3/5: Dobré, ale škoda té dětské vizáže Bruce Wayna. To si fakticky nezasloužil. In Darkness Dwells - 4/5: Nejnabitější povídka. Vzhledem ke krátkému rozsahu možná až příliš. Takhle je tu všechno děsně hrr. Working Through Pain - 4/5: Divil bych se kdyby se aspoň jedna z povídek nevrátila do dob Bruceova dobrovolného vyhnanství. A hle, tady jedna je. Škoda, že jich není více. Tahle je totiž jediná, která něčím obohacuje i Nolanovu vizi. A závěr nemá chybu. Deadshot - 4/5: Nejstylovější, i když ne nejlepší, epizoda. Zatímco její úvod je famózní, tak postupně jí dochází dech. Vidět z celého kompletu jen jednu, tak přesto doporučím tuhle. Je taková pro všechny. *** Vzhledem k tomu, že je to vlastně svého druhu celé pouze taková reklama na Temného rytíře, tak se musí nechat, že reklamy tohoto druhu si nechám líbit klidně častěji. A má to ještě jednu výhodu. Ty jednotlivé segmenty jsou totiž natolik odlišné, že si tu snad každý tu svou pasáž najde.(5.7.2008)

 • tomeek
  ***

  Rozdělení do kapitol není úplně šťastná volba, navíc každá část je výtvarně odlišná (jiné studio) a to taky moc neprospívá. Mě osobně některé stylizace moc neseděly, obzvlášť "temnosvitová" přestínovaná pasáž ve stokách se Scarecrowem a krokodýlem, která se až moc nápadně místy podobala kresbě Mika Mignoly, autora Hellboye.(11.7.2010)

 • Gazy
  ****

  Trochu netakticky Gotham Knight začíná rovnou svou nejslabší povídkou. Žádný z šesti příběhů není rozhodně vyložený pětihvězdičkový nářez a pokud bych si mezi nimi měl vybrat, tak tím nejzdařilejším kusem je pro mě úplně poslední díl skládanky Deadshot, který má největší styl i spád. Animovaný Batman je jako předkrm před Temným rytířem fajn, ale mě už se sbíhají sliny nedočkavostí na hlavní chod.(8.7.2008)

 • Hurley
  *****

  Celistvější, přímočařejší a na koukání mnohem příjemnější, než Animatrix. Do Batmanova světa nahlížíme hned několika způsoby, někdy z pohledu k smrti vystrašených padouchů, jindy očima samotného Temného rytíře, a i když občas může zamrzet, že v některých animacích vypadá Batmanův pupek jako brambora, zároveň si uvědomíme, že s žádným jiným hrdinou by si japonská anime nedokázala takhle precizně pohrát. Jakoby na příležitost dostat Gothamského rytíře do spárů čekala celé věky, protože souvislost s Nolanovými filmy je zde opravdu víceméně symbolická a tvůrci se odvolávají spíše na původní seriály (jak některými kostými, tak hlasem Kevina Conroye, který animovaným Batmanům propůjčuje hlas už od začátku 90. let).(1.7.2008)

 • mirec88
  ***

  Ako celok nesúrodé, niektoré príbehy boli dosť zvláštne vykreslením Brucea, hlavne animáciou, ale príbehovo sa mi najviac páčil Working Through Pain - krásna retrospektíva Bruceovej minulosti a zaujalo ma Have I Got Story for You - čo bolo fajn, ale animácia sa mi vôbec nepáčila. Ostatné boli len také priemerné.(15.1.2011)

 • - Jedná se o první snímek o Batmanovi, na kterém se podílelo Japonsko. (Claude Speed)

 • - Děj filmu se odehrává mezi filmy Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008). (TwoFace)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace