Slepá víra

Blind Faith

Slepá viera

USA, 1998, 122 min

Být v roce 57 černým, obviněným z vraždy bílého, k tomu synem policisty, který si zakládá na tom, kam to mezi bílými dotáhl a přiznání vraždy je menším zlem než přiznání homosexuality, to už je na jednoho pořádná nálož. Film skromný rozpočtem, ale bohatý scénářem a to spíš v rovině lidské a sociální než detektivní mě velmi mile překvapil.(25.4.2005)

Překvapuje mě zde slabé hodnocení. Zřejmě je to způsobeno handicapem, že film je možné vidět jen na profláknutém Hallmarku. Ale i tam se někdy obejví silné drama s myšlenkou, napětím s dobrými hereckými výkony. Velice doporučuji nepřehlédnout.(25.4.2010)

Silný kafe. V podstatě soudní drama, ale na pozadí film zkoumá zásadní otázky rasismu v Americe 50.let. Po skončení jsem zjistil, že hlavní postava nejspíš není ta, co jsem si celou dobu myslel. Zajímavý dílko a výbornej C.B.Vance.(26.1.2007)