Případ diplomatické imunity (S05E02) (epizoda)

A Case of Immunity

Prípad diplomatickej imunity

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 1 h 13 min

Hele, má oblíbená tvář. Hector Elizondo je pro mnohé známý jen jako Barnard Thompson - ředitel hotelu, co opatří vhodnou garderobu pro Pretty Woman. Ale krom Nemocnice Chicago Hope, kde patří k základní sestavě, okořenil nejeden televizní seriál skvělou epizodní rolí: Columbo, Kojak (2x), Můj přítel Monk, Beze stopy aj. Nepřehlédnutelný elegán.(14.1.2017)

Lúčim sa s Columbom troma hviezdičkami z milosti. Nedokážem sa už prinúť k sledovaniu ďalšieho dielu. To, čo bolo spočiatku zaujímavým kontrapunktom - ošumelý zovňajšok a správanie bezdomovca s brilantným úsudkom - sa postupne stalo achillovou pätou seriálu. Teda pre mňa. Končím, aby som si aspoň v spomienkach zachoval ten dobrý pocit, ktorý kedysi sprevádzal sledovanie Columba v dobách, keď som to, čo ma teraz vyrušuje, prehliadal.(13.9.2017)

V priebehu hodinky toto zaujímavé vyšetrovanie nemá šancu nudiť aj napriek tomu, že vrah a jeho činy sú vopred známe a my len sledujeme Columbovo vyšetrovanie. Navyše Peter Falk je klasa, na jeho štýl stvárnenia Columba sa mi vždy dobre pozerá. Taká malá príručka ako správne vystupovať pred kráľom. 75%.(21.12.2007)

UŽ TO CHÁPEM, MAL SEM BYŤ POSLANÝ KAPITÁN COLIMOR. POPLIETLI VAŠE MENÁ. V dôsledku vraždy na suarijskom veľvyslanectve Columbo spoznáva inú kultúru a zároveň diplomaciu. Poručík zhromaždí rôzne indície svedčiace v neprospech vraha, ale získať nezvratný dôkaz sa mu nedarí. Všetko komplikujú aj ďalšie nepríjemnosti a to návšteva kráľa, zahranično-politická intervencia do prípadu a diplomatická imunita páchateľa. Najvtipnejšia pasáž filmu je určite, keď sa poručík objaví v smokingu na záhradnej slávnosti na počesť príchodu kráľa ( pruhované nohavice, šampanské). TRADÍCIE MAJÚ SVOJE MIESTO, HASSAN, ALE MUSÍME SA UČIŤ ŽIŤ V TOMTO SVETE AKO OSTATNÍ. NEMôŽEME BYŤ SLEPÍ K ZMENÁM, KU KTORÝM NAOKOLO DOCHÁDZA.(6.11.2007)

Je pravda, že logická dedukce, že byly dokumenty spáleny až po otevření sejfu, byla geniální. V tomto díle Columbo plně dostojí přirovnání "jako slon v porcelánu", nicméně výsledný dojem poněkud kazí závěrečné odhalení. Aby se poručík losangeleské policie takto spolčil se samotným králem, je přeci jen trochu přitažené za vlasy.(14.9.2017)