Džungle ve skleníku (S02E02) (epizoda)

The Greenhouse Jungle

Harry L. Wolf

Oliver Nelson

Dean Hargrove

Sam E. Waxman

Dobry diel kde ma zaujal mlady huzevnaty policajt, ktory pomaha Columbovi s vysetrovanim. Zaporak je riadny parchant a ma vymysleny dobry plan ale na Columba je kratky a pointa s odhalenim je skvela. Trochu ma sklamalo len, ze tu chyba vo väcsej miere to klasicke pohravanie sa Columba so zaporakom. V tomto smere to je slabsie. 7/10.(27.11.2015)

Na zaciatku ten kopec zbehol urcite najrychlejsie. Stary zaporak bol skvely, aj vdaka dabingu. Dej je zaujimavy, vrah sa fakt snazi pripravit to bez najmensich chyb, no porucik opat rozmysla v sirsich rovinach a usvedcenie je podla mna brilantne. Niektori uzivatelia pisu, ze to bol slaby dokaz, no podla mna sa vrah pekne sam priznal a nemohol v nicom namietat. Mlady Wilson je prijemnym spestrenim. Porucikovi s tym pripadom "velmi pomahal". Zaver som uz spomenul, takze za mna velka spokojnost. Dlhsie som premyslal nad hodnotenim, no nakoniec si z tejto casti spravim 5* cast do zbierky. Dovodom je asi ta nestandartnost tejto casti, kedze vrazda sa udeje v polke pribehu a pacil sa mi aj porucikov kolega.(11.11.2018)

Mladý seržant Wilson (nejspíš narážka na Watsona, podobně jako v seriálu Doktor House) si sice rozumí s moderní technikou, ale také názorně ukazuje, jak by to asi vypadalo, kdyby na místě poručíka pracoval průměrný detektiv. Vychytralý Jarvis Goodland si lehce naivního snaživce povodil jak loutku na provázku. Columbo se naštěstí hrabal v hlíně hned opodál, takže milý strýček má smůlu. Narozdíl od některých jiných uživatelů si myslím, že poručík tentokrát přišel s - na své poměry - vcelku silným důkazem. Pachateli by se špatně vysvětlovala záměna své pistole s pistolí Tonyho ženy.(18.10.2018)

Tento diel som si pozrel neplánovane a keby som ho premeškal, nič strašné by sa nestalo. Bol to priemerný, chvíľami nudný diel, ktorý nezachránilo expresné zdolanie cesty k havarovanému autu, ani pestovateľské úspechy. Skôr ma prekvapilo, že v ďalších častiach nebola využitá sľubná konfrontácia Columba s nejakým snaživým seržantom využívajúcim moderné vyšetrovacie metódy.(18.10.2018)

• Godhaj

,,Je to trochu prudký.“ ,,Ano, pane.“ ,,Ale určitě jsem tu byl nejrychleji.“ Tento díl jsem nějak nebyl s to držet se Columbova vyšetřování. Nechápal jsem jeho poznámky, ani jeho cestu, kudy chce na padoucha jít. Také mi jeho počínání přišlo trochu nelogické. A kvůli tomu jsem si tento díl moc neužil. Postava druhého mladšího detektiva byla dobrá a mezi ním a Columbem probíhaly zajímavé repliky, ale to mi k úplné spokojenosti nestačilo.(12.1.2015)