Columbo - Série 2 (1972) (série)

Džungle ve skleníku (S02E02)

(epizoda)
  • USA The Greenhouse Jungle (více)

Boháč Tony Goodland nemá přístup k obrovskému dědictví, které je uloženo v bance a může být vyplaceno jen v případě mimořádné události. Tonyho strýc Jarvis přijde s nápadem, který oba záhy zrealizují – společně fingují Tonyho zmizení a jménem fiktivních únosců požadují výkupné po manželce „oběti" Cathy Goodlandové. Poručík Columbo, jemuž tentokrát pomáhá mladý seržant Wilson, však v domnělém únosu odhalí řadu nesrovnalostí. Tony mezitím netuší, že Jarvis chce peníze získat jen pro sebe a že je kvůli nim ochoten i vraždit... (Česká televize)

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Columbovka, kterou jsem kdysi v 90. letech viděl jako úplně první a která mě nasměrovala k tomu, že jsem od té doby seděl každou neděli navečer před televizí a získával tak seriálovou lásku na celý život. Podruhé se zde objevuje Ray Milland (opět skvěle nadabován panem Josefem Vinklářem), tentokrát však v roli vraha a jde mu to zatraceně dobře. Columba si dost dobírá, chová se k němu přezíravě, až arogantně, ovšem o to víc je na konci zchlazen, když poručík vytáhne trumfy z rukávu a na násilníka spadne klec. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Keď je vrah starší ako Columbo a pôsobí zároveň inteligentne a gentlemansky, nie je čo riešiť. Stačí napísať iba prefíkaný detektívny príbeh a silnú, prekvapivú pointu. Našťastie prítomnosti Raya Millanda tvorcovia využili na výbornú a tieto požiadavky splnili. Tieto staršie časti mi v tv už dosť unikajú, keď začnú vysielať reprízy, kým sa spamätám, už beží tretia séria. ()

Lacike

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dobry diel kde ma zaujal mlady huzevnaty policajt, ktory pomaha Columbovi s vysetrovanim. Zaporak je riadny parchant a ma vymysleny dobry plan ale na Columba je kratky a pointa s odhalenim je skvela. Trochu ma sklamalo len, ze tu chyba vo väcsej miere to klasicke pohravanie sa Columba so zaporakom. V tomto smere to je slabsie. 7/10. ()

nascendi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento diel som si pozrel neplánovane a keby som ho premeškal, nič strašné by sa nestalo. Bol to priemerný, chvíľami nudný diel, ktorý nezachránilo expresné zdolanie cesty k havarovanému autu, ani pestovateľské úspechy. Skôr ma prekvapilo, že v ďalších častiach nebola využitá sľubná konfrontácia Columba s nejakým snaživým seržantom využívajúcim moderné vyšetrovacie metódy. ()

Pohrobek

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hodně by mě zajímalo, proč měl Ray Milland zapotřebí nejen v první polovině sedmdesátých let hrát v takových úděsných béčkách jako Frogs, když např. tímto columbem dokázal, že je stále pan herec a že si svého Oscara doma neleští nezaslouženě. Jinak hodně dobré - až na tu pointu, být pachatalem, tak bych to nevzdával, protože tohle prostě není žádný důkaz!! ()

• Scéna na čerpací stanici byla natočena na 8525 South Sepulveda v Los Angeles. (Epistemolog)
  • Když Columbo (Peter Falk) schází dolů ze strmého travnatého kopce, aby si prohlédl trosky Jaguaru, uklouzne, seběhne prudce kopec a přistane na zádech. To nebylo ve scénaři, ale záběr zůstal ponechán. (Epistemolog)