poster

Rozhodující zápas (S02E03) (epizoda)

 • USA

  The Most Crucial Game

 • Slovensko

  Rozhodujúci zápas

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1972, 1 h 13 min

 • anais
  ***

  Klasický Colombo. Tentokrát musí odhalit vraha mladého zbohatlíka, kterému patří ragbyový tým. Peter Falk je vtipný, pořád se všude montuje a nedá zločinci vydechnout. A tak to má být. Závěrečná pointa je krásně logická a vskutku nečekaná. (Následují SPOILERY). Vrah si totiž na cestu za zločinem vezme rádio, ve kterém je přenos zápasu. Ten by totiž sledoval i ze své kanceláře, která je přímo nad hřištěm. Aby si zajistil alyby, zavolá těsně před zločinem z budky, a jako zvukovou kulisu pustí záznam ze zápasu. Colombo dlouho přemýšlí, a snaží se odhalit, co je na odposlechnutém telefonním záznamu navíc. Nakonec mu však dojde, že nemusí hledat zvuky, které tam nepatří, ale zvuky, které tam chybí! Vrah zapomněl že mu v místnosti bimbají hodiny, a tedy, kdyby volal ze své kanceláře, byly by slyšet i v telefonu. Lépe strávené detektivní dopoledne u televize si nedovedu představit.(13.8.2005)

 • Godhaj
  ****

  ,,Přeji pěkný den, pane. Kampak máte namířeno?“ ,,Domů.“ Tentokrát má Columbo krásně neurotického protivníka, kterého dohání doslova k šílenství, což je lahoda sledovat. Prostředí amerického fotbalu a vysokých manažerů dalo ještě lépe vyniknout kontrastu mezi Columbem a vrahem. Zpracování je typické, ale příběh je tentokrát trochu komplikovanější a napínavější, a tím myslím i lepší. Rozhodně to měl tentokrát Columbo těžší než obvykle.(5.1.2015)

 • majec4
  ****

  Podobne dobra cast ako predchadzajuca, ale zaporak nebol az taky dobry, chybala mi tam kus vacsia iskra. Porucik siel po nom od zaciatku. Bol si isty, islo uz len o to dokazat mu to, lebo jeho alibi boli fakt skvele vymyslene. Esteze si Colombo strihol turu po stadione a poriadne popremyslal. Mam rad tieto casti, v ktorych sa Colombo s vrahom nehra a tlaci na neho. Usvedcenie bolo podla mna neskutocne vymakane. Zaver bol fakt lahodka. Hlaskou: "To su holt reflexy." ma odrovnal.(13.11.2018)

 • Colonist
  ****

  Tohle je pro mě jedna z nejklasičtějších epizod. Díky kratší stopáži má spád, takže chybí nějaká hluchá místa. Robert Culp (zde výtečně dabován Jiřím Štěpničkou) je jeden z nejlepších vrahů v celé historii seriálu. A závěrečné odhalení je geniální. Dokonalý plán a jako vždy ztroskotal na malém detailu! Přesto na pět hvězdiček to není, ačkoliv je to můj oblíbený díl.(15.8.2007)

 • Rudyamon
  *****

  Robert Culp se v seriálu octnul několikrát v roli vraha a vždycky se své role zhostil se ctí. Ale čest nečest - ani tentokrát ho poručík Columbo nenechá vyváznout a docela pěkně ho vytáčí. A případ opět vyřeší na základě důkazů, na které by nikdo u vraždění nepomyslel. Tenhle díl mám moc rád, je jeden z nejlepších columbovských. Scéna na privátu nemá chybu: „Čau zlato...“ :-) 5 hvězdiček - 100%.(20.3.2016)