Rozhodující zápas (S02E03) (epizoda)

The Most Crucial Game

Rozhodujúci zápas

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1972, 1 h 13 min

Klasický Colombo. Tentokrát musí odhalit vraha mladého zbohatlíka, kterému patří ragbyový tým. Peter Falk je vtipný, pořád se všude montuje a nedá zločinci vydechnout. A tak to má být. Závěrečná pointa je krásně logická a vskutku nečekaná. (Následují SPOILERY). Vrah si totiž na cestu za zločinem vezme rádio, ve kterém je přenos zápasu. Ten by totiž sledoval i ze své kanceláře, která je přímo nad hřištěm. Aby si zajistil alyby, zavolá těsně před zločinem z budky, a jako zvukovou kulisu pustí záznam ze zápasu. Colombo dlouho přemýšlí, a snaží se odhalit, co je na odposlechnutém telefonním záznamu navíc. Nakonec mu však dojde, že nemusí hledat zvuky, které tam nepatří, ale zvuky, které tam chybí! Vrah zapomněl že mu v místnosti bimbají hodiny, a tedy, kdyby volal ze své kanceláře, byly by slyšet i v telefonu. Lépe strávené detektivní dopoledne u televize si nedovedu představit.(13.8.2005)

,,Přeji pěkný den, pane. Kampak máte namířeno?“ ,,Domů.“ Tentokrát má Columbo krásně neurotického protivníka, kterého dohání doslova k šílenství, což je lahoda sledovat. Prostředí amerického fotbalu a vysokých manažerů dalo ještě lépe vyniknout kontrastu mezi Columbem a vrahem. Zpracování je typické, ale příběh je tentokrát trochu komplikovanější a napínavější, a tím myslím i lepší. Rozhodně to měl tentokrát Columbo těžší než obvykle.(5.1.2015)

Podobne dobra cast ako predchadzajuca, ale zaporak nebol az taky dobry, chybala mi tam kus vacsia iskra. Porucik siel po nom od zaciatku. Bol si isty, islo uz len o to dokazat mu to, lebo jeho alibi boli fakt skvele vymyslene. Esteze si Colombo strihol turu po stadione a poriadne popremyslal. Mam rad tieto casti, v ktorych sa Colombo s vrahom nehra a tlaci na neho. Usvedcenie bolo podla mna neskutocne vymakane. Zaver bol fakt lahodka. Hlaskou: "To su holt reflexy." ma odrovnal.(13.11.2018)

Tohle je pro mě jedna z nejklasičtějších epizod. Díky kratší stopáži má spád, takže chybí nějaká hluchá místa. Robert Culp (zde výtečně dabován Jiřím Štěpničkou) je jeden z nejlepších vrahů v celé historii seriálu. A závěrečné odhalení je geniální. Dokonalý plán a jako vždy ztroskotal na malém detailu! Přesto na pět hvězdiček to není, ačkoliv je to můj oblíbený díl.(15.8.2007)

Robert Culp se v seriálu octnul několikrát v roli vraha a vždycky se své role zhostil se ctí. Ale čest nečest - ani tentokrát ho poručík Columbo nenechá vyváznout a docela pěkně ho vytáčí. A případ opět vyřeší na základě důkazů, na které by nikdo u vraždění nepomyslel. Tenhle díl mám moc rád, je jeden z nejlepších columbovských. Scéna na privátu nemá chybu: „Čau zlato...“ :-) 5 hvězdiček - 100%.(20.3.2016)