Respekt

Juice

Drama / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

Totální black movie a příběh o tom jak je těžké vydobýt si respekt, žít a přežít v drsných Harlemských ulicích. Relativně průměrný snímek, ale jeden z nejlepších Tupacových hereckých výkonů a start kariéry pro doktora Foremana z Housova týmu Omara Eppse, za všechny měl držet hereckou laťku v té době asi nejzkušenější Jackson, ale ve filmu se sotva mihl a neměl v podstatě co hrát.(27.2.2012)

Sakra to byla slabota! S Eppsem a 2pacem v hlavní roli jsem čekal mnohem větší odvaz! Čekal jsem scénář, prošpikovaný fuckrama, assholama, bitcheskama .-) a vůbec hláškami, ke gangsta negro snímkům patřící!!! Čekal jsem, a to je zásadní, super muziku, která mě bude houpavě konejšit ze strany na stranu! Ošizená akce mě už tak ani nepřekvapila! Lehce nadprůměrných 60 % je tak za zmiňovanou ústřední dvojku, asi dva povedené dialogy a místy zajímavou kameru,včetně "zamraženého" zakončení...(18.4.2014)

Nic moc film, na kterým jsou zajímavý snad jen dvě postavy - Tupaca Shakura (in memoriam) a Omara Eppse (známej především s Dr. House). Tupacovi jebne a stane se nebezpečným se zbraní v ruce i pro svoje kamarády a tak nějak se ty spory vlečou až do konce. Zajímavý je prostředí černošskýho gheta, ale tam to asi všechno končí a nic navíc nepřináší.(24.7.2012)

Zo začiatku filmu som sa tešil na nejakú zaujimavú zápletku ale bohu žiaľ skutek utek. Vôbec ma dej filmu nechytil hlavne som nepochopil ako sa zo sekundy na sekundu jedného z členov partie čiernych ,,bratov,, ulice stal magor čo likviduje ľudí s pokojom v duši. Nebiť toho že si tu zahral Tupak ani by som nedopozeral a vsadím sa že o tento film by nebol žiadny záujem. Navyše koniec filmu bol dosť nedotiahnutý. Čo sa vlastne stalo s Q ? To mal producent taký nízky kapitál na film že ho nemal z čoho dokončiť?(20.2.2009)

Tenhle snímek mě jako Hip-Hopového fanouška dlouho míjel, ale po jeho shlédnutí můžu říci, že si zaslouží své hodnocení. Celý film doprovází kvalitní hudba (musím si co nejdřív opatřit OSTéčko) a battle na gramcích byl také povedený ;-). Největší postavou děje je bezpochyby čím dál více vyšinutý Tupac Shakur, nepřehrává, možná taky proto že si ulici sám zažil….9/10* TUPAC R.I.P.(26.7.2008)

• - Film byl nominován na italskou cenu Mystfest v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Jeden z porotců v DJ soutěži je Dr. Dre, který spolupracoval s Tupacem Shakurem na skladbě "California Love". Druhou porotkyní je známá raperka Queen Latifah. (Ignus.cz)

• - Film, který Bishop (Tupac Shakur) sleduje a který jej inspiruje, je Bílý Žár (1949). (Ignus.cz)