Nic moc film, na kterým jsou zajímavý snad jen dvě postavy - Tupaca Shakura (in memoriam) a Omara Eppse (známej především s Dr. House). Tupacovi jebne a stane se nebezpečným se zbraní v ruce i pro svoje kamarády a tak nějak se ty spory vlečou až do konce. Zajímavý je prostředí černošskýho gheta, ale tam to asi všechno končí a nic navíc nepřináší.(24.7.2012)

Hodně "černý" film, což má obrovský vliv na kvalitu. Tupac Shakur je vynikající stejně jako Omar Epps. Český překlad z Juicy na Respekt je tedy opravdu mimo, protože se tím vytrácí mnohé hlášky jako ta úplně poslední ("Teď máš šťavu,viď"). Příběh,prostředí i herci jsou velmi autentičtí a celé to má nebezpečnou atmosféru obyčejného předměstí každého druhého amerického města. Krom toho je i hudba velmi vkusná a překvapivě melodická včetně záležitostí na DJovské soutěži. Film,který stojí za podívání nejen kvůli vynikajícímu Tupacovi, ale také díky "nepřímé" kritice vlastních řad v podobě mnoha postav.(18.7.2009)

Okrem prekvapivo kvalitných hercov a podareného soundtracku si u mňa všetkého rešpektu film nevydobyl. Mrazivá atmosféra začína až po dobrej polovici filmu, dovtedy je to len klasické negerské poflakovanie sa po uliciach, žiaden psychologický rozbor osôb, žiadny poriadny dialóg, či myšlienka. Po prvom zvrate sa konečne začnú diať veci, je na čo sa pozerať, dej je rýchly a svižný a potom už film utečie ako voda. Len tie percentá akosi utekajú do priemerných radov. Btw, ten mix-battle mal naozaj dobrú úroveň. 70%.(15.9.2008)

Drsný film z getta NY Harlemu, ktorý sa mi ako fanúšikovi hip hopu veľmi páčil. 2Pac zahral bláznivého "kinder" gangstra, ale žial je to súčasná realita dnešného sveta, že to takto chodí. A to nielen vo veľkomestách ako je NY, LA...Omar Epps sa predviedol už v tak mladom veku parádne a chápem narážky Dr. Housa na jeho kriminálnu činnosť. Len som si myslel, že chalani pôjdu spolu proti ostatným a nie proti sebe. Inak smrť Raheema ma veľmi šokovala. Ku tomu super hudba napr. Cypress Hill. Def Jam records, ktorý je napísaný na LPčku pri battly keď Q hrá je aj názov rovnomennej hry na PS2, v ktorej účinkuje aj Omar Epps. 9/10(8.1.2012)

Mám rád filmy s hip hopovou tematikou a musím uznat že tento sa naozaj podaril a je jeden z najlepších aké som kedy videl , všetky hlavné postavy si týmto drsným thrillerom odštartovali svoju hereckú kariéru a zahrali to tak realisticky že im patrí velmi velký rešpekt , najvýraznejšou osobou bol jednoznačne Tupac ktorý vo filme hrá psychicky labilného gangstra a chladnokrvného vraha čo to hrá na všetky strany a chce byt pánom svojej štvrte, dalej tu máme Omara Eppsa ktorý vo filme predvádza aj svoje DJske kvality a pasáž kde je sútaž o najlepšieho mixmajstra za gramcami ma bavila natolko že som si ju musel pustit dva krát po sebe , potešila ma aj menšia rola Samuela L. Jacksona a jediné čo ma nepotešilo bola nevyčerpatelná komora v relolvere,, 85 %(31.8.2009)

• - Tupac Shakur roli Bishopa málem nedostal, protože na konkurzu hodil židlí. Přimluvil se za něj Anthony Criss, člen skupiny Radama. (Terva)

• - Film byl nominován na italskou cenu Mystfest v kategorii nejlepší film. (Terva)

• - Jeden z porotců v DJ soutěži je Dr. Dre, který spolupracoval s Tupacem Shakurem na skladbě "California Love". Druhou porotkyní je známá raperka Queen Latifah. (Ignus.cz)