Respekt

Juice

Drama / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

Konečně jsem se na to podíval! Jsem tak překvapen kvalitou, to jsem opravdu nečekal. Hudba je opravdu parádní, občas je slyšet hodně známé pecky. Herecký výkon je na špičkové úrovni, jak Omar, Tupac nebo postraní Samuel L. Jackson, jsou vážně vynikající. Film se ze začátku tváří jako komedie, později ale velmi šikovně přejde k úplnému trilleru. Za mě 95%, jako fanouška old school velice potěšilo.(29.1.2014)

Celkom dobrý film o mladíkoch z ulice a vzťahoch medzi nimi. Tupac tu predvádza veľmi dobrý výkon a je to najlepšie a najzaujímavejšie vo filme, ktorý má ničím výnimočný scenár, no sklamaný až tak nebudete. Film sa dá v pohode vzhliadnuť v rámci poobednej siesty alebo večera keď nemáte nič iné na pláne a čo sa týka Tupaca tak ma veľmi príjemne prekvapil aký je to dobrý herec.(26.5.2015)

• Witta

Plno omšelých frází, drsných obličejů, gest a nekonečného plácání- toť vše. Své příznivce si film jistě najde (zejména mezi náctiletými hiphopery), ale z filmového hlediska nestojí za zmínku. Herecky mě přesvědčil pouze Omar Epps a Samuel L. Jackson. Ten je, ale ve filmu tak krátkou dobu, že to celkový dojem příliš nezlepší.(13.5.2008)

První 2Pacova větší role a hned takovej nám*d! Jsem fanda hip hopu, fanda 2Paca a zároveň sem si prošel všemožnýma sra*kama, takže filmy o ulici můžu. No a tenhle by obvzlášť povedený. V podstatě je v něm i ukryto ponaučení kam až může dojít život, když vybočíte ze správné cesty. A může to začít i pitomýma krádežema desek obchodě. Je to drama, takže nečekejte až tak úplně happy-end. 5 hvězdiček za skvělé herecké výkony, dobrý scénář, pěkné cameo role (Queen Latifah, Samuel L. Jackson, nebo Fab 5 Freddy) a suprový soundtrack. RIP 2Pac(16.7.2012)

Typický černý film který je dost drsný než jak se hned na začátku tváří. Což je docela rozporuplný bo sem si myslel, že to bude takovej ten v poho filmík, ale asi nekde v pulce se to zlomilo a začalo mne to docela bavit. Tupac střílející na počkání, vraždy, vykrádačky, parta. To je takovej mix který se nám tady promítá. A nakonec musím říct, že docela mne i soundtrack potešil.(15.4.2011)

• - Jeden z porotců v DJ soutěži je Dr. Dre, který spolupracoval s Tupacem Shakurem na skladbě "California Love". Druhou porotkyní je známá raperka Queen Latifah. (Ignus.cz)

• - Tupac Shakur roli Bishopa málem nedostal, protože na konkurzu hodil židlí. Přimluvil se za něj Anthony Criss, člen skupiny Radama. (Terva)

• - Názov Def Jam Records, ktorý je napísaný na LP platni, keď má Q (Omar Epps) "battle", nesie aj hra na PS2, v ktorej taktiež "účinkuje" Omar Epps. (vander19)