Pláč sovy

• Velká Británie The Cry of the Owl (více)

Robert Forrester (Paddy Considine) opouští město a hledá nový život na okraji malého městečka. Doufá, že tu ve své nenápadné práci leteckého inženýra zapomene na stres z nadcházejícího rozvodu s přelétavou Nickie Grace (Caroline Dhavernasová). Oporou jeho nově nalezené tiché existence je však nutkání, jemuž nedokáže odolat. Každou noc je při návratu domů přitahován k jednomu domu. Zastavuje auto, vypíná světla a kráčí tmou, dokud není dost blízko, aby mohl nahlédnout do osvětlených oken. Ačkoliv nezná její jméno, pozoruje Jenny Thierolfovou (Julia Stiles) jak umývá nádobí, vaří, dělá domácí práce. Jedné noci se však dostane příliš blízko – Jenny vyjde z domu a uvidí ho. Místo, aby zavolala policii, pozve ho dál. Karta se náhle obrací a Jenny začíná sledovat Roberta. Z pocitu viny i okouzlení je vtahován do vztahu s Jenny, který má ale hrozivé následky; Jennyin přítel Greg Wyncoop (James Gilbert) Roberta varuje. Jednou v noci Greg Roberta sleduje a blízko řeky se porvou . Když Greg upadne a uhodí se do hlavy, Robert stačí utéct. Když se Greg nevrátí do práce a je prohlášen za pohřešovaného, Robert se stává prvním podezřelým z jeho vraždy. Jak se napětí zvyšuje, odvíjí se hrůzný sled událostí, vedoucích k Robertově téměř nevyhnutelné zkáze. (oficiální text distributora)

Facillitant

Název "Cry of the Owl" bych do češtiny rozhodně nepřevedla jako "pláč". "Cry" v tomto případě odkazuje na zvukovou stránku, nikoli na slzy - sova ve filmu nebrečí, ale houká. (Zajímavé je převedení názvu filmu do finštiny: Öinen huuto, "noční křik", je název poměrně výstižný.) Zápletka je poměrně dobrá, ale ztvárnění není zrovna nejšťastnější, například morbidní scény nepůsobí ani trochu věrohodně a postavy jsou si vnějškem tak podobné, že je není snadné odlišit. Ve filmu je použitá omezená slovní zásoba, jako to bývá v cizojazyčných knihách pro začátečníky. Nevím, jestli je tento jev i v originálním znění, slyšela jsem pouze dabing, ale vzhledem k celkovému působení filmu se obávám, že ani v původním jazyce to nebylo nic moc. ()

LucMosss

Příliš poutavé a zvláštní, než abych hodnotila níže... "Zoufalí lidé touží zřít cizí štěstí taktéž o možná ještě palčivěji zoufalých." Podivuhodné. "Mladí lidé nemyslí na smrt." Snad máte pravdu... ()

Keytt

Nic moc. Vůbec jsem nevěděla, co si o těch lidech mám myslet a ani jedna postava nezískala moje sympatie. Začátek sice vypadal celkem slibně, ačkoliv nevím, kam dala Jenny rozum, když pozvala šmíráka k sobě domů a pak se do něj zamilovala tak, až si kvůli němu vzala život...jednoduše jsem chvílemi nevěděla, kdo z nich je větší blázen. ()

caniferus

Hviezdicka za drzu odvahu autorov siahnut na slavny film Clauda Chabrola z roku 1987, ktory je urcite jednym z najlepsich pocinov existencialnej kinematografie 20. storocia. Avsak - ako to u remakeov so sucastnymi modelko - hercami a typom natacania alla Hollywood byva, ucinok sa opat minul ciela. Amateri chcu vylepsovat majstrov, ubohe!!!!!! ()

omega_SK

No tak vám poviem že toto nejak zrozumiteľne opísať sa asi ani nedá. To treba proste vidieť a hlavne POZORNE sledovať, lebo ak vám čosi unikne, hneď budete "vedľa jak tá jedľa". Hlavná postava "švihnutý šmírák", ktorý sa práve rozvádza so svojou švihnutou ženou, sa zoznámi úplne švihnutým spôsobom s jednou švihnutou babou, ktorá má švihnutého žiarlivého priateľa s ktorým sa rozchádzajú tak, že sa naďalej spolu stretávajú. No proste švihnutých je tam viac ako dosť. Film plný zvratov až sa to na koniec ako tak rozmotá. A ďalej už radšej neprezradím nič, lebo by som sa asi nedokázal vyhnúť prezradeniu pointy. Podľa mňa sa to oplatí pozrieť. Raz určite!!! ()