Reklama

Reklama

Pláč sovy

  • Velká Británie The Cry of the Owl (více)

Obsahy(1)

Robert Forrester (Paddy Considine) opouští město a hledá nový život na okraji malého městečka. Doufá, že tu ve své nenápadné práci leteckého inženýra zapomene na stres z nadcházejícího rozvodu s přelétavou Nickie Grace (Caroline Dhavernasová). Oporou jeho nově nalezené tiché existence je však nutkání, jemuž nedokáže odolat. Každou noc je při návratu domů přitahován k jednomu domu. Zastavuje auto, vypíná světla a kráčí tmou, dokud není dost blízko, aby mohl nahlédnout do osvětlených oken. Ačkoliv nezná její jméno, pozoruje Jenny Thierolfovou (Julia Stiles) jak umývá nádobí, vaří, dělá domácí práce. Jedné noci se však dostane příliš blízko – Jenny vyjde z domu a uvidí ho. Místo, aby zavolala policii, pozve ho dál. Karta se náhle obrací a Jenny začíná sledovat Roberta. Z pocitu viny i okouzlení je vtahován do vztahu s Jenny, který má ale hrozivé následky; Jennyin přítel Greg Wyncoop (James Gilbert) Roberta varuje. Jednou v noci Greg Roberta sleduje a blízko řeky se porvou . Když Greg upadne a uhodí se do hlavy, Robert stačí utéct. Když se Greg nevrátí do práce a je prohlášen za pohřešovaného, Robert se stává prvním podezřelým z jeho vraždy. Jak se napětí zvyšuje, odvíjí se hrůzný sled událostí, vedoucích k Robertově téměř nevyhnutelné zkáze. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

emma53 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů u kterého mě ani náhodou nenapadne dát někdy repete. Docela slušný nášlap, ale pokračování je už tragédie a ne thriller. Tahle kniha se nepovedla buď paní Patricii a nebo se to zpracování vymklo z rukou Jamiemu Thravesovi, těžko to soudit, ale můj dojem je silně vlažný, takže po dlouhé době jdu na dvojku, víc ani omylem. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pláč sovy byl zajímavej..... Kdyby byl dlouhej tak hodinu. Takhle tu je neuvěřitelně mnoho zbytečností, plno dialogů je tu o hovně a nemá ani nijak význam. Nicméně i tak se jedné o zajímavej psychologickej film. Sice je škoda že se film postupně nerozvinul. Ale film dokáže ukázat jaký lidi můžou bejt svině. Herci byly překvapivě dobří. A atmosféra byla sem tam fakt výborná ale i tak spíše průměr. ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Hodinu jsem si říkal, že když už ne thriller, tak je to slušná detektivka, kde je hrdina (zkraje nesympaťák, ale rychle mě to pustilo) namočenej do průšvihu, důkazy ukazují na něj a vy tomu nechcete věřit, ale pochyby máte, nicméně druhá možnost co vás napadá, je ještě absurdnější. To mě bavilo. Ale autor chtěl zřejmě sdělit nějaké poselství, které jsem nepobral, a zazdil mi tím dojem z dobře rozjetého filmu. # Mimochodem, sebejistý hlas Julie Stiles se mi moc líbí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustli bych si znovu 5 ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Podhodnocený film, ale chápu proč. Má inteligentní scénář, pracuje s pocity a chybí v něm akce. Takže pak jsou nízká hodnocení jasná. Ale pokud dáte na atmosféru, je zde zhruba na úrovni Punch Drunk Love nebo Za všechno může láska. Jako tam i zde jsou hrdiny podivní lidé, kteří žijí svět přes své pocity, a pak šeredně litují. Tenhle film nekončí dobře. Ale možná si hlavní hrdina uvědomil sílu reality. Povedená adaptace románu Patricie Higsmithové s herci Paddy Considinem a Julií Stiles v hlavních rolích. Muž, který má problémy sám se sebou a svým životem, jezdí šmírovat k hezkému domu hezkou holku, co v něm bydlí - nešmíruje se sexuálními choutkami, prostě je mu tam hezky. Když však všechno praskne, začne se vše hroutit - jeho žena stále trvá na rozvodu, ale manžela kupodivu stále vyhledává a svádí. Dívka z domu začne muže také stále častěji vyhledávat, až je to nepříjemné. Dívčin bývalý kluk si chlápka najde, dívčini kamrádi s jejím novým vztahem nesouhlasí... A vše se žene dál ve stále se zrychlujícím kolotoči negativních skutečností, které těžko ovlivnit, když nemáte situaci ve svých rukou... Až k překvapivému konci, který totálně obrátí naruby celý začátek... Na ČSFD podhodnocený film, ale chápu proč. Má totiž inteligentní scénář, pracuje s pocity a chybí v něm akce. Takže pak jsou nízká hodnocení jasná. Ale pokud dáte na atmosféru, je zde zhruba na úrovni Punch Drunk Love nebo Za všechno může láska. Jako tam i zde jsou hrdiny podivní lidé, kteří žijí svět přes své pocity, a pak šeredně litují. Tenhle film nekončí dobře. Ale možná si hlavní hrdina nakonec konečně uvědomil sílu reality. Jen ten disk stojí za prd. Načne ho zrnitý uřvaný protipirát, nějaké trailery na úvod, v menu, ale jinak nic. Obraz je sice 2,35:1, ale zvuk jen stereo. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

No, dnes som mal návštevu u zubára, ktorú som odštartoval týmto snímkom a hned xicht hlavného hrdinu mi navodil ešte väčšie, blížiace sa a očakávané, utrpenie. ( A takých xichtov je tam požehnane! ) Ale s blížiacim sa koncom napätie rástlo a ja som pozvoľne začal sympatizovať, bo som si uvedomil, že až v tak veľkej prdeli niesom a nakoniec sa z toho vykľuli 2* . ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama