Pláč sovy

Le Cri du hibou

Drama / Thriller

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada, 2009, 96 min

• sochoking

No, dnes som mal návštevu u zubára, ktorú som odštartoval týmto snímkom a hned xicht hlavného hrdinu mi navodil ešte väčšie, blížiace sa a očakávané, utrpenie. ( A takých xichtov je tam požehnane! ) Ale s blížiacim sa koncom napätie rástlo a ja som pozvoľne začal sympatizovať, bo som si uvedomil, že až v tak veľkej prdeli niesom a nakoniec sa z toho vykľuli 2* .(14.4.2009)

• -dRaGoN-

Nechápu jak mohla autorka Talentovaného pana Ripleyho napsat takovou blbost. Samozřejmě, že je chyba i v samotném (již druhém) filmovém zpracovaní, ale nedokážu si představit jak by tohle mohlo být zajímávé ani v knižní podobě. Velmi podivné chování všech hlavních postav (v knize bude pravděpodobně alespoň vysvětleno) a unylé tempo mě tak nutily k neustálému přemýšlení v čem asi bude pointa a nakonec se dostavil pouze zbytečný konec. Během filmu mě napadly minimálně 3 alternativní verze, které by alespoň za něco stály. Velké zklamání...(27.9.2009)

• IQ Tiqe

Hodinu jsem si říkal, že když už ne thriller, tak je to slušná detektivka, kde je hrdina (zkraje nesympaťák, ale rychle mě to pustilo) namočenej do průšvihu, důkazy ukazují na něj a vy tomu nechcete věřit, ale pochyby máte, nicméně druhá možnost co vás napadá, je ještě absurdnější. To mě bavilo. Ale autor chtěl zřejmě sdělit nějaké poselství, které jsem nepobral, a zazdil mi tím dojem z dobře rozjetého filmu. # Mimochodem, sebejistý hlas Julie Stiles se mi moc líbí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustli bych si znovu 5(13.1.2013)

• emma53

Jeden z těch filmů u kterého mě ani náhodou nenapadne dát někdy repete. Docela slušný nášlap, ale pokračování je už tragédie a ne thriller. Tahle kniha se nepovedla buď paní Patricii a nebo se to zpracování vymklo z rukou Jamiemu Thravesovi, těžko to soudit, ale můj dojem je silně vlažný, takže po dlouhé době jdu na dvojku, víc ani omylem.(26.1.2014)

Podhodnocený film, ale chápu proč. Má inteligentní scénář, pracuje s pocity a chybí v něm akce. Takže pak jsou nízká hodnocení jasná. Ale pokud dáte na atmosféru, je zde zhruba na úrovni Punch Drunk Love nebo Za všechno může láska. Jako tam i zde jsou hrdiny podivní lidé, kteří žijí svět přes své pocity, a pak šeredně litují. Tenhle film nekončí dobře. Ale možná si hlavní hrdina uvědomil sílu reality. Povedená adaptace románu Patricie Higsmithové s herci Paddy Considinem a Julií Stiles v hlavních rolích. Muž, který má problémy sám se sebou a svým životem, jezdí šmírovat k hezkému domu hezkou holku, co v něm bydlí - nešmíruje se sexuálními choutkami, prostě je mu tam hezky. Když však všechno praskne, začne se vše hroutit - jeho žena stále trvá na rozvodu, ale manžela kupodivu stále vyhledává a svádí. Dívka z domu začne muže také stále častěji vyhledávat, až je to nepříjemné. Dívčin bývalý kluk si chlápka najde, dívčini kamrádi s jejím novým vztahem nesouhlasí... A vše se žene dál ve stále se zrychlujícím kolotoči negativních skutečností, které těžko ovlivnit, když nemáte situaci ve svých rukou... Až k překvapivému konci, který totálně obrátí naruby celý začátek... Na ČSFD podhodnocený film, ale chápu proč. Má totiž inteligentní scénář, pracuje s pocity a chybí v něm akce. Takže pak jsou nízká hodnocení jasná. Ale pokud dáte na atmosféru, je zde zhruba na úrovni Punch Drunk Love nebo Za všechno může láska. Jako tam i zde jsou hrdiny podivní lidé, kteří žijí svět přes své pocity, a pak šeredně litují. Tenhle film nekončí dobře. Ale možná si hlavní hrdina nakonec konečně uvědomil sílu reality. Jen ten disk stojí za prd. Načne ho zrnitý uřvaný protipirát, nějaké trailery na úvod, v menu, ale jinak nic. Obraz je sice 2,35:1, ale zvuk jen stereo.(18.4.2009)