Pláč sovy

Le Cri du hibou

Drama / Thriller

Velká Británie / Německo / Francie / Kanada, 2009, 96 min

• peter12

Tu nebudem veľa hovoriť,lebo nemám čo.Asi len toľko že tu bola neskutočná nuda.Film si postupuje svojim kludným tempom aj v častiach kde sa snaží byť dramatický tak ma viac rozosmieval.Príbeh,spracovanie,sila v scenári to film nemá.Ako psychologická dráma by to hádam obstálo ale thriller určite nie.Jediné čo bolo aspoň trocha dobre je rozvinutý detektívny príbeh.A hlavný hrdina bol vrcholne nesympatický.(6.1.2015)

• sochoking

No, dnes som mal návštevu u zubára, ktorú som odštartoval týmto snímkom a hned xicht hlavného hrdinu mi navodil ešte väčšie, blížiace sa a očakávané, utrpenie. ( A takých xichtov je tam požehnane! ) Ale s blížiacim sa koncom napätie rástlo a ja som pozvoľne začal sympatizovať, bo som si uvedomil, že až v tak veľkej prdeli niesom a nakoniec sa z toho vykľuli 2* .(14.4.2009)

• Mauric

Průměrná podívaná naplněná filmovými klišé až po okraj (mě osobně nejvíc bilo do očí duo detektivů hodný-hubený-vysoký-černý a tvrdý-tlustý-malý-bílý). Julia Stiles hraje jak pod sedativy, hlavní je hrdina je takový nemastný,neslaný a docela i nesympatický. Jediná postava, která tento film trochu oživuje, je trhlá ex-manželka Caroline Dhavernas. Podobně je to i s režií - těžko říct, co přesně chtěl z tohoto filmu režisér mít, ale pod rukama mu vznikla táhlá nuda s pár světlými místy (,které ještě nejsou z většiny dotažené). V některých chvílích mi přišlo, že režisér sází hodně na hudební doprovod, který sice není špatný, ale je ponechán tak trochu na holičkách. Z tohohle se jistě dalo vytřískat víc.(14.4.2009)

• dewil21

Vážně jsem tomu chtěla věřit, snažila jsem se opomenout tu naprosto plytkou atmosféru a soustředit se na příběh a na ty pocity, ale tomuhle se prostě věřit nedá... Bejvalky jsou někdy mrchy, naivky věřící na osud zvou domů neznámý podivíny, expřítel často dostane choutky novýmu amantovi prohnat hlavou kulku, ale tohle je tedy příliš... Navíc emoce, které takové drama slibuje, jsou ploché a vůbec, kde je ten pláč? Kde je vztek, nenávist, zoufalství a nářek? To mi tedy uniklo, skoro jaky by to hráli zombíci... Zklamání...(6.5.2013)

• IQ Tiqe

Hodinu jsem si říkal, že když už ne thriller, tak je to slušná detektivka, kde je hrdina (zkraje nesympaťák, ale rychle mě to pustilo) namočenej do průšvihu, důkazy ukazují na něj a vy tomu nechcete věřit, ale pochyby máte, nicméně druhá možnost co vás napadá, je ještě absurdnější. To mě bavilo. Ale autor chtěl zřejmě sdělit nějaké poselství, které jsem nepobral, a zazdil mi tím dojem z dobře rozjetého filmu. # Mimochodem, sebejistý hlas Julie Stiles se mi moc líbí. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustli bych si znovu 5(13.1.2013)