Pláč sovy

• Velká Británie The Cry of the Owl (více)

Robert Forrester (Paddy Considine) opouští město a hledá nový život na okraji malého městečka. Doufá, že tu ve své nenápadné práci leteckého inženýra zapomene na stres z nadcházejícího rozvodu s přelétavou Nickie Grace (Caroline Dhavernasová). Oporou jeho nově nalezené tiché existence je však nutkání, jemuž nedokáže odolat. Každou noc je při návratu domů přitahován k jednomu domu. Zastavuje auto, vypíná světla a kráčí tmou, dokud není dost blízko, aby mohl nahlédnout do osvětlených oken. Ačkoliv nezná její jméno, pozoruje Jenny Thierolfovou (Julia Stiles) jak umývá nádobí, vaří, dělá domácí práce. Jedné noci se však dostane příliš blízko – Jenny vyjde z domu a uvidí ho. Místo, aby zavolala policii, pozve ho dál. Karta se náhle obrací a Jenny začíná sledovat Roberta. Z pocitu viny i okouzlení je vtahován do vztahu s Jenny, který má ale hrozivé následky; Jennyin přítel Greg Wyncoop (James Gilbert) Roberta varuje. Jednou v noci Greg Roberta sleduje a blízko řeky se porvou . Když Greg upadne a uhodí se do hlavy, Robert stačí utéct. Když se Greg nevrátí do práce a je prohlášen za pohřešovaného, Robert se stává prvním podezřelým z jeho vraždy. Jak se napětí zvyšuje, odvíjí se hrůzný sled událostí, vedoucích k Robertově téměř nevyhnutelné zkáze. (oficiální text distributora)

Adramelech

Příběh mě moc nezaujal, ale líbilo se mi herecké obsazení. Pozoruhodné bylo, jak se na hlavního hrdinu lepily ženské. Přitom to byl takový tichý introvert a vypadal, že neumí do pěti počítat. Parádní byl záběr na revolver uložený v dřevěné kazetě vyložené červeným sametem. Krásná zbraň! ()

Mauric

Průměrná podívaná naplněná filmovými klišé až po okraj (mě osobně nejvíc bilo do očí duo detektivů hodný-hubený-vysoký-černý a tvrdý-tlustý-malý-bílý). Julia Stiles hraje jak pod sedativy, hlavní je hrdina je takový nemastný,neslaný a docela i nesympatický. Jediná postava, která tento film trochu oživuje, je trhlá ex-manželka Caroline Dhavernas. Podobně je to i s režií - těžko říct, co přesně chtěl z tohoto filmu režisér mít, ale pod rukama mu vznikla táhlá nuda s pár světlými místy (,které ještě nejsou z většiny dotažené). V některých chvílích mi přišlo, že režisér sází hodně na hudební doprovod, který sice není špatný, ale je ponechán tak trochu na holičkách. Z tohohle se jistě dalo vytřískat víc. ()

sona123 odpad!

Výsostná nuda a blbost. Drama? Nechte si zdát. Nemá to hlavu, ani patu, postavy vstupují na scénu a k nemalému neštěstí zde setrvávají, děj se nikam nesune a pokud ano, kdyby se tak nestalo, bylo by lépe. Dejte do ruky kameru pětiletému dítěte a výsledek bude mnohem zdařilejší! ()

livuska

Film som videla pred nejakým časom a jediný pocit, čo vo mne zanechal je, že to bol parádny guláš - ako napísal aj Arkos. Množstvo motívov a ani jeden nebol dotiahnutý do konca, takže to pôsobí ako nejaká zlátanina. Vlastne si už z toho filmu takmer nič nepamätám - a to hovorí za všetko. ()

krusty2

Asi som blazon ale mne to pomale tempo a silne depresivna atmosfera sadla. Paci sa mi ze to nema klasicky scenar a ze to nedopadlo ako neaka romanticka sracka. Myslim si ze ludia sa niekedy spravaju tak ako v tomto filme a nie ako vo vacsine fimov. ()

ashtangi

Mrazivý začátek a skvělá hudba mě hned přesvědčili, že půjde o drama s hororovými prvky. Nejprve jsem si myslel, že budou hodně kopírovat, ale byl jsem neustále překvapován(Scénář se povedl!). Zajímavý film. ()

warrenur

Nuz, spokojnost. Hlavnym dovodom, preco som po filme siahol bolo Juliino obsadenie, dalsim stvarnenie beznej ludskej uchylky. Nelutujem investovany cas. Atmosfera hustne od prvej minuty a ako spoznavate novu a novu postavu, nadobudate presvedcenie, ze kazdy ma nejaku "tmavu" stranku. Dost ma vsak rozladilo nedovysvetlene dovodov konania niekolkych charakterov (pre divakovu fantaziu sa hodia aspon ake-take mantinely) a tiez trochu prekombinovany zaver. Inak atmosfericka "podivana" na neskoru noc. ()

jasanka

Velice slušný psychologický thriller. Po trochu pomalejším a slabším začátku se děj rozjel, byl napínavý, a konec se taky moc vydařil. Film si rozhodně zaslouží víc než 53%. ()

dewil21

Vážně jsem tomu chtěla věřit, snažila jsem se opomenout tu naprosto plytkou atmosféru a soustředit se na příběh a na ty pocity, ale tomuhle se prostě věřit nedá... Bejvalky jsou někdy mrchy, naivky věřící na osud zvou domů neznámý podivíny, expřítel často dostane choutky novýmu amantovi prohnat hlavou kulku, ale tohle je tedy příliš... Navíc emoce, které takové drama slibuje, jsou ploché a vůbec, kde je ten pláč? Kde je vztek, nenávist, zoufalství a nářek? To mi tedy uniklo, skoro jaky by to hráli zombíci... Zklamání... ()

jafuska

normální průměný film, kde se hodne postrádá napětí, znytečně dlouhé, ale přesto se na to dalo dívat, ale už jsem viděla daleko horší filmy než toto,bylo to i docela zmatené, herci taky nic moc. ()

lucky.loo

Celkově budil film atmosféru slušného napětí, ale cca posledních 30 minut, byl totální zmatek a nesmysl a konec, kdy divák zůstane jen zkoprněle koukat...., jako, co to mělo být...., tak ten film zbytečně zazdil. Hodnocení: 52% ()

jack_scott

Skutečně zajimavý film. Ano, průměrný je, ale šílená atmosféra je díky šílenému hlavnímu hrdinovi i všem ostatním díky dobrému provedení i hereckým výkonům hezky uvěřitelná.Ta nenormálnost hlavního hrdiny je prostoupena celým filmem téměř dokonale. Člověk občas během snímku myslí na to jak je fajn býti normální a ne blázen, jako že z filmu se dá lehce nabýt pocit, že normální není hnedtak nikdo.... To mi přijde skutečně dobré a navíc úplně uvěřitelně podané, že ta atmosféra člověka celkem snadno vtáhne. Za to dávám filmu zasloužené *** a 65%. ()

DooFooS

Až na několik scén na tenhle film v klidu zapomenu a vůbec ničemu to nebude vadit. Kombinovaný děj ani nenaznačil motivace chování některých postav a to je pak o ničem. ()

Domas88

Julia hraje snad ve všech stejných filmech, tenhle se mi dost líbí a povedl se, tajemné drama jak má být, pěkný film s napětím ()