Reklama

Reklama

VOD (1)

Po své výbušném chování ve Fast Five se Dwayne Johnson předvede jako provinční otec, na kterého tvrdě dopadlo, když jeho dospívajícího syna nespravedlivě obžalují a odsoudí k deseti letům za mřížemi. Aby očistil jméno svého syna, začne otec pracovat v utajení a riskuje všechno, včetně vlastního života, aby zmírnil jeho rozsudek. (Filmbox)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (352)

verbal 

všechny recenze uživatele

Dvejn "The vepřový zátylek" Džonsn by se měl držet výhradně rolí, kde bez jakékoliv mimiky jen mlátí ostatní ovarové krky a jeho jedinou, za celý film pronesenou replikou, by mělo být například slovo "Gogo". Avšak naštěstí jej vyvážili, i když to asi dalo fušku, i nějakými těmi opravdovými herci, a tak se jedná o svižně plynoucí, kulantní drama a kapkou akce alá Kobra 11, které může urazit snad jen opravdového, artového hnědopicha. Viď, M? Kdyby z toho vykuchali všechny dialogy typu "Aj lav Jů, dedy - Aj lav Jů, san" a nezapomínali milovat i Hele a Mufa, bylo by to o půl hodiny kratší a klidně bych tomu ještě jednu přirazil až po koule. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Inspirováno skutečným příběhem. CHYBA VE FILMU - V 54 minutě otevře John Matthews (Dwayne Johnson) zadní dveře kamionu. V popředí je vidět velká paleta obalená červeným plátnem ale při dalším záběru jsou na paletě už jen kulaté bílé pytle........... Obyčejný příběh se špatnou akcí a divným dějem. Jediné co je povedené je hudební doprovod. CITÁT - V týhle době je těžký vydělat prachy............ ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Keď sa človek chystá na nový film Dwayna Johnsona, najskôr očakáva aspoň šestnásť ľudí zmlátených do bezvedomia a počet vystrieľaných nábojov, ktorý pôjde do trojciferných čísel. Práskač ale vo svojich upútavkách jasne naznačil, že tentoraz to bude iné a Johnson chce vsádzať skôr na dramatickú a realistickú rovinu ako na akciu. Pre niekoho to bol šok, pre iného milé prekvapenie, avšak tvorcovia sa skrátka rozhodli urobiť z bývalej wrestlingovej hviezdy obyčajného človeka. A nakoniec to nebol vôbec zlý nápad. Tento film pripomína Kontraband. V oboch prípadoch uvedú hlavných hrdinov do výstredných a nepredstaviteľných situácií ich vlastní príbuzní. V oboch filmoch hrajú veľké hviezdy (tu Dwayne "The Rock" Johnson, tam Mark Wahlberg). Ak ste film Kontraband videli, tak teraz už určite do značnej miery viete, čo od Práskača očakávať. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Čo by otec neurobil pre syna aby ho dostal von z väzenia, zničí drogový kartel. Keď len to. A teraz vážne. The Rock v tomto filme bol strašne zamrznutý, keď nikoho neudiera okolo seba tak to nieje on. Ale chvála bohu nablízku boli iný herci, ktorý to troska vyvážili S.Sarandon a hlavne B.Bratt ktorý bol veľmi dobrý. Podla mňa je to akčná jedno hubka, na ktorú si za par dni ani nespomeniem, že som ju videl. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dwayne Johnson vám ukáže, jak zatočit s proradným práskačem. Potencionální divák by se měl však smířit s tím, že si známý silák tentokrát odskočil od akčních rolí do seriozní dramatické herecké polohy, aby tahal svého milovaného synka z bryndy, který pro svoji mladickou nerozvážnost skončil kvůli balíčku napěchovaného extází za mřížemi. A Dwayne jako milující táta přece nenechá svého syna deset let bručet za něco, co se dá vyřešit po chlapácku. A možná se v něm hnulo svědomí, protože má už svoji novou rodinu a se svým synem nějakou dobu nežije. Stačí jen přistoupit na spolupráci s protidrogovou jednotkou a s její pomocí se jako drogový dealer infiltrovat do nebezpečného kruhu obávaného drogového kartelu a jeho syn pak třeba vyvázne na svobodu s ponaučením, že bez drog se to lépe táhne. Film možná nepřekypuje vrcholnou dávkou originality stran tématu, ale zobrazení událostí, které následují, je poměrně věrohodné. Je to také dáno tím, že film je inspirován skutečnými událostmi. Johnsona tentokrát neuvidíte běhat s napumpovanými bicepsy třímajíc Remingtonku, ale jako obyčejného chlápka od rodiny se smyslem pro rodinné hodnoty, který pro svoje dítě obětuje maximum a neváhá za jeho záchranu nasadit třeba i vlastní život. Role pro Dwayna dost atypická, ale on ji zvládl v přijatelné civilní formě, žádného druhého Al Pacina rozhodně nečekejte. Podstatně vícerozměrně působí řada vedlejších postav, včetně těch záporných, jen namátkou za všechny bych zmínil neselhávající Susan Sarandon, soustředěného Barryho Peppera anebo autentického záporáka Benjamina Bratta. Dost cením, že film, i přes svoji tendenci nesklouzl k slzopudné břečce na jedno použití a ke scénám hrající na city se uchýlil jen v minimálním poměru. Vědom si toho, že takhle postupovat není nutné, ihned diváka vrátil, respektive přesunul do dramatického dění, ve kterém se našel i nějaký ten prostor pro akční pasáže. Nečekejte však přehršel přestřelek a honiček v autech, a ačkoliv tady na ně narazíte a jsou výborně natočeny, slouží jako podkres napínavého děje. Z Ric Romana Waugha se vyloupl režisér, který obratně dokáže vyklouznout z pařátů ohraných klišé, anebo je umí dovedně překrýt svým režijním umem. Dwayna Johnsona pak ukočíroval natolik, že ten za celou dobu nezvedl po šibalsku svoje obočí tak, jak to s oblibou dělává. 70% ()

Galerie (46)

Zajímavosti (10)

  • Partner filmu Participant Media se specializuje na závažná sociální témata dneška. (Roman.Ticka)
  • Natáčanie filmu trvalo 35 dní a prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)
  • V 54. minutě, kdy otevře John Matthews (Dwayne Johnson) zadní dveře kamionu, je v popředí vidět velká paleta obalená červeným plátnem, ale při dalším záběru jsou na paletě už jen kulaté bílé pytle. (Terva)

Související novinky

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

25.02.2012

Dokonce k té nejhrdinštější. Studio MGM se jej totiž snaží ukecat do role legendárního starořeckého siláka Herkula. Zapomeňte ale na rodinnou taškařici ve stylu Kevina Sorbo. Film Hercules: The… (více)

Reklama

Reklama