Vidieť Dwayna Johnsona neopätovať údery pôsobí skutočne proti srsti, ale na druhej strane ukázal, že sa dokáže vysporiadať aj s náročnejším hereckým obsadením. Naposledy som jeho náročnejšie vystúpenie okúsil vo filme Gang v útoku, v ktorom ho zmietali city k športovému týmu, kde prvý krát úplne vynechal akčné parády tipu Rambo. Film, nie je veľmi kreatívny, ale napriek tomu jednoduchší príbeh slušne naberá na dramatickosti. Režisér ponúka nenáročné prevedenie, ale o to vyzývavejšie a hlbšie odhaľuje realitu a obtiažnosť riešiť komplikované situácie v dnešnom bláznivom svete. Neviem či by som dokázal urobiť to všetko aj ja? Pre svojho syna, ak by sa dostal do podobnej situácie. Položili ste si túto otázku aj vy? Vlastné seba obetovanie, ktoré v tomto prípade bolo jedným z odkazov veľmi dobre doplnila aj perfektná scéna kolízie kamiónu snímaná z pozície šoféra. Kúsky rozmetanej trávy naražajúce na čelné sklo pôsobili veľmi originálne a tak som sa priklonil k 70%.(16.12.2013)

• Matty

Sebeospravedlňující kýč, který naťukává problémy rozpracované do nesrovnatelně větší hloubky i šířky v Breaking Bad. Systém Práskač naoko kritizuje, ale ve skutečnosti upevňuje základy, na nichž stojí. Zájmy rodiny jsou prvořadé, takže pro její dobro můžete s vládním posvěcením směle donášet, dávat všanc životy svých bližních, zabíjet lidi snadno dostupnými střelnými zbraněmi a ničit cizí majetek. Jen proboha neobchodujte s drogami! Co na tomhle filmu neposlal do kytek obludně amorální scénář, popravuje bezvýrazná režie (hodně roztřesená kamera z neakční scény scénu akční neudělá) a Rockovo dvouvýrazové herectví (dramatické party mu sedí asi tolik jako Schwarzeneggerovi ty komediální). Ideologicky podobně zvrácený film jako Pád Bílého domu, akorát je mnohem, mnohem méně zábavný. 45%(18.4.2013)

Celkem dobrej snímek, Rock je jako "normální" taťka od rodiny v pohodě a uvěřitelnej, kolem něj se motají celkem zajímavé postavy (Barry Pepper, Jon Bernthal). Jestli čekáte akci, tý se tu moc nedočkáte, ale i to něco málo stojí za to. Nemá to hluchý místa, celkem to odsejpá a nenudil jsem se :). Slabší 4*(13.4.2014)

Práskač se dá shrnout jako slušně natočený thriller o infiltraci do zločinecké organizace, obchodující s drogami. Připomínalo mi to trochu film Miami Vice. Jenom tu nebyla žádná milostná linie. Dwayne mě zde opět přesvědčil, že to není jenom hromada svalů, ale že umí i velmi dobře hrát. Zejména rozhovory tváří tvář s drogovými bossy byly velice věrohodně natočeny a u Rocka jsem cítil ten respekt z mafiánů až ke mě do obýváku. Závěrečná honička a pár akčních scén byly solidně natočeny. Na tom měla největší podíl kamera, tu měl pod taktovkou evidentně profík. V konečném součtu to dělá 75%.(22.6.2013)

Vidíte co všechno se dokáže stát, když si u někoho schováte ''větší'' sáček extáze. Byla to strašná rychlovka, už nemohl dělat nic. Kvůli jednomu člověku, bylo v sázce rovnou hned několik životů, mohlo to pro všechny dopadnout katastrofálně, ale nestalo se tak. Konec filmu mě trochu překvapil, byl jednodušší, než jsem očekával. Jinak si nemůžu stěžovat. Víte, že : Průměrná sazba za první drogový delikt nenásilné povahy, souladu se směrnicí o snížení trestné sazby je vyšší než průměrná sazba za znásilnění, zneužití dětí, bankovní loupež, či zabití.(3.11.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)

• - Natáčení filmu trvalo pouhých 35 dní. (Roman.Ticka)

• - Jon Bernthal (Daniel) mal mať vo filme pôvodne dlhé vlasy. Plán však zničilo rozhodnutie Franka Darabonta, ktorý chcel, aby mala jeho postava Shane Walsh v seriáli Walking Dead (od r. 2010) krátke vlasy. (Sexy_Beast)