Reklama

Reklama

Po své výbušném chování ve Fast Five se Dwayne Johnson předvede jako provinční otec, na kterého tvrdě dopadlo, když jeho dospívajícího syna nespravedlivě obžalují a odsoudí k deseti letům za mřížemi. Aby očistil jméno svého syna, začne otec pracovat v utajení a riskuje všechno, včetně vlastního života, aby zmírnil jeho rozsudek. (Filmbox)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (353)

Matty 

všechny recenze uživatele

Sebeospravedlňující kýč, který naťukává problémy rozpracované do nesrovnatelně větší hloubky i šířky v Breaking Bad. Systém Práskač naoko kritizuje, ale ve skutečnosti upevňuje základy, na nichž stojí. Zájmy rodiny jsou prvořadé, takže pro její dobro můžete s vládním posvěcením směle donášet, dávat všanc životy svých bližních, zabíjet lidi snadno dostupnými střelnými zbraněmi a ničit cizí majetek. Jen proboha neobchodujte s drogami! Co na tomhle filmu neposlal do kytek obludně amorální scénář, popravuje bezvýrazná režie (hodně roztřesená kamera z neakční scény scénu akční neudělá) a Rockovo dvouvýrazové herectví (dramatické party mu sedí asi tolik jako Schwarzeneggerovi ty komediální). Ideologicky podobně zvrácený film jako Pád Bílého domu, akorát je mnohem, mnohem méně zábavný. 45% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $42,930,462Tržby Celosvetovo $57,907,734Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,606,667Tržby za predaj DVD v USA $10,648,993║ Taký decentnejší návrat k akčným 80.rokom. /60%/ ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Dvejn "The vepřový zátylek" Džonsn by se měl držet výhradně rolí, kde bez jakékoliv mimiky jen mlátí ostatní ovarové krky a jeho jedinou, za celý film pronesenou replikou, by mělo být například slovo "Gogo". Avšak naštěstí jej vyvážili, i když to asi dalo fušku, i nějakými těmi opravdovými herci, a tak se jedná o svižně plynoucí, kulantní drama a kapkou akce alá Kobra 11, které může urazit snad jen opravdového, artového hnědopicha. Viď, M? Kdyby z toho vykuchali všechny dialogy typu "Aj lav Jů, dedy - Aj lav Jů, san" a nezapomínali milovat i Hele a Mufa, bylo by to o půl hodiny kratší a klidně bych tomu ještě jednu přirazil až po koule. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kráčející skála si v životě prošla různými sračkami, ale že jeho synátor udělá průser a zapřísáhne se, že nikoho jiného nepráskne, to opravdu nečekal. O to horší to je, že jeho syna zachrání jenom on sám, a to ještě v případě když se infiltruje do jednoho drogového gangu. Dwayne Johnson tady moc nebitkaří. Vlastně v tom filmu není ani moc akce. Popravdě je to ale jedno, protože se jedná o skvělý napínák, kde The Rock předvádí další z naprosto skvělých postav. Pořád lepší, když se ve filmu sápe kolem dealerů, než když je v obležení dětí. On musí bejt viděn u těch šmejdů, co z tohodle světa dělají humus. Protože u něj mi stačí jeden jedinej pohled, abych naprosto s přehledem pochopil, co si o nich myslí a kolik sirek z nich během dalších pěti vteřin nadělá. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Ric Roman Waugh by se měl věnovat jenom dramatům z prostředí věznice, v tomhle subžánru je nezpochybnitelným králem (viz jeho strhující Zločinec a nově i uhrančivý Shot Caller)...když totiž překročí hranice subžánru a zkusí natočit klasický thriller o nefalšovaném americkém taťkovi, co kvůli tomu, aby dostal syna z věznice, sejme celý jihoamerický kartel, vyjde mu z toho dost nevěrohodný film (byť na základě skutečných událostí)...chyba je tentokrát ve scénáři (což je v kontextu Waughova psaní s podivem) a taky trochu v castingu - The Rockovi jsem tu roli moc nevěřil...i když se zjevně dost snažil...dokonce mám pocit, že i chvilkami skutečně hrál... Jednoznačně nejslabší Waughův film. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (10)

  • V akčních scénách spolu s agentem Cooperem (Barry Pepper) účinkuje 98 % reálných agentů DEA, jen 2 % z celkového počtu jsou herci. (Roman.Ticka)
  • Partner filmu Participant Media se specializuje na závažná sociální témata dneška. (Roman.Ticka)

Související novinky

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily…

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

25.02.2012

Dokonce k té nejhrdinštější. Studio MGM se jej totiž snaží ukecat do role legendárního starořeckého siláka Herkula. Zapomeňte ale na rodinnou taškařici ve stylu Kevina Sorbo. Film Hercules: The…

Reklama

Reklama