• korbitch22

Zoufale nudný, patetický kýč, natočený podle stupidního scénáře, který je založen na skutečných událostech a to ho dělá ještě stupidnějším, směšnějším a zoufalejším a jen to potvrzuje imbecilní americké justiční zákony a stupiditu američanů vůbec.Rock je v roli medvídkovského taťuldy vod rodiny přesvědčivej asi jako kdyby Johny Galecki hrál Supermana.Patetické dialogy, rutinní herecké výkony, přepálená stopáž.Naprosto zbytečný film.Dwayne má drtit kosti, držet kulomet těžší než King Kongova raní stolice, cedit z úst suché hlášky a ne plakat u vokýnka, když jeho extrémně nesympatický syn poznal sílu ohejbání pro mýdlo v nejtěžším vězeňském bloku.Podobně zbytečné jako Faster, který měl aspoň trochu co říct.Tahle sterilní mrdka měla zůstat zapadlá v nejspodnějším šuplíku zaprášené Hallywůdské kanceláře.Nejvíc mě srala ta kreténská hudba, která se snažila si za každou cenu vynutit nějaké emoce, aby divák snad s těmi nesympatickými kretény ještě soucítil nebo co.66%?Naivita a omezenost dnešních uživatelů už mě rozesmívá dlouhý léta.1* pouze za výborného Barryho Peppera, kurva zase 112 minut v prdeli, co sem mohl cedit budvar a nemarnit čas takovou mrdkou.(24.6.2013)

Dwayne Johnson vám ukáže, jak zatočit s proradným práskačem. Potencionální divák by se měl však smířit s tím, že si známý silák tentokrát odskočil od akčních rolí do seriozní dramatické herecké polohy, aby tahal svého milovaného synka z bryndy, který pro svoji mladickou nerozvážnost skončil kvůli balíčku napěchovaného extází za mřížemi. A Dwayne jako milující táta přece nenechá svého syna deset let bručet za něco, co se dá vyřešit po chlapácku. A možná se v něm hnulo svědomí, protože má už svoji novou rodinu a se svým synem nějakou dobu nežije. Stačí jen přistoupit na spolupráci s protidrogovou jednotkou a s její pomocí se jako drogový dealer infiltrovat do nebezpečného kruhu obávaného drogového kartelu a jeho syn pak třeba vyvázne na svobodu s ponaučením, že bez drog se to lépe táhne. Film možná nepřekypuje vrcholnou dávkou originality stran tématu, ale zobrazení událostí, které následují, je poměrně věrohodné. Je to také dáno tím, že film je inspirován skutečnými událostmi. Johnsona tentokrát neuvidíte běhat s napumpovanými bicepsy třímajíc Remingtonku, ale jako obyčejného chlápka od rodiny se smyslem pro rodinné hodnoty, který pro svoje dítě obětuje maximum a neváhá za jeho záchranu nasadit třeba i vlastní život. Role pro Dwayna dost atypická, ale on ji zvládl v přijatelné civilní formě, žádného druhého Al Pacina rozhodně nečekejte. Podstatně vícerozměrně působí řada vedlejších postav, včetně těch záporných, jen namátkou za všechny bych zmínil neselhávající Susan Sarandon, soustředěného Barryho Peppera anebo autentického záporáka Benjamina Bratta. Dost cením, že film, i přes svoji tendenci nesklouzl k slzopudné břečce na jedno použití a ke scénám hrající na city se uchýlil jen v minimálním poměru. Vědom si toho, že takhle postupovat není nutné, ihned diváka vrátil, respektive přesunul do dramatického dění, ve kterém se našel i nějaký ten prostor pro akční pasáže. Nečekejte však přehršel přestřelek a honiček v autech, a ačkoliv tady na ně narazíte a jsou výborně natočeny, slouží jako podkres napínavého děje. Z Ric Romana Waugha se vyloupl režisér, který obratně dokáže vyklouznout z pařátů ohraných klišé, anebo je umí dovedně překrýt svým režijním umem. Dwayna Johnsona pak ukočíroval natolik, že ten za celou dobu nezvedl po šibalsku svoje obočí tak, jak to s oblibou dělává. 70%(21.4.2013)

Pěkný a napínavý thriller na motivy skutečné události. 70%(13.3.2014)

Inspirováno skutečným příběhem. CHYBA VE FILMU - V 54 minutě otevře John Matthews (Dwayne Johnson) zadní dveře kamionu. V popředí je vidět velká paleta obalená červeným plátnem ale při dalším záběru jsou na paletě už jen kulaté bílé pytle........... Obyčejný příběh se špatnou akcí a divným dějem. Jediné co je povedené je hudební doprovod. CITÁT - V týhle době je těžký vydělat prachy............(6.5.2013)

Práskač se dá shrnout jako slušně natočený thriller o infiltraci do zločinecké organizace, obchodující s drogami. Připomínalo mi to trochu film Miami Vice. Jenom tu nebyla žádná milostná linie. Dwayne mě zde opět přesvědčil, že to není jenom hromada svalů, ale že umí i velmi dobře hrát. Zejména rozhovory tváří tvář s drogovými bossy byly velice věrohodně natočeny a u Rocka jsem cítil ten respekt z mafiánů až ke mě do obýváku. Závěrečná honička a pár akčních scén byly solidně natočeny. Na tom měla největší podíl kamera, tu měl pod taktovkou evidentně profík. V konečném součtu to dělá 75%.(22.6.2013)

• - Původní scénář rozpracoval Justin Haythe, ale teprve po dokončení Ricem Romanem Waughem došlo k jeho realizaci do filmové podoby. (Roman.Ticka)

• - Jon Bernthal (Daniel) mal mať vo filme pôvodne dlhé vlasy. Plán však zničilo rozhodnutie Franka Darabonta, ktorý chcel, aby mala jeho postava Shane Walsh v seriáli Walking Dead (od r. 2010) krátke vlasy. (Sexy_Beast)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)