Po své výbušném chování ve Fast Five se Dwayne Johnson předvede jako provinční otec, na kterého tvrdě dopadlo, když jeho dospívajícího syna nespravedlivě obžalují a odsoudí k deseti letům za mřížemi. Aby očistil jméno svého syna, začne otec pracovat v utajení a riskuje všechno, včetně vlastního života, aby zmírnil jeho rozsudek. (Filmbox)

Seti

Hodně solidní krimi žánrovka, v níž se Dwayne Johnson snaží překročit svůj stín nekompromisního akčního exekutora, a překvapivě se mu to docela daří. V některých momentech je sice poměrně obtížné uvěřit mu vyjukaného "obyčejného tátu od rodiny" a jeho výraz v kombinaci s jeho hulkovskou postavičkou spíš naznačuje, že má v úmyslu zatlouct celý kartel do země holýma rukama, ale jinak se s touhle netradiční rolí popasoval celkem důstojně. Svojí trochu herectví sis Dwayne užil a teď pěkně zpátky ke kvéru a louskání padoušských hlav - tam tě máme totiž nejradši. ()

klukluka

Beru to tak, že mají v USA - někde jsem, tuším, zaznamenal, že tohle byla konkrétně Louisiana, naprosto absurdní, idiotskej zákon - pokud si ho teda nevymysleli filmaři, což už by byl totální úlet, a pak už by nemělo VŮBEC smysl na takovou zhovadilost koukat. Chytnou tě za drogy, buď jdeš bručet na půl života, nebo někoho naprášíš, a máš to za pár, případně úplně zadara??? Hrůza, hrůz. A dál už to bude o filmu. Jsem šťastnej za rychloposuv. Dal jsem si to osminásobnou rychlostí a za chvíli se dobral toho, co jsem očekával. Odhodlaný tatínek vysekal kluka z průseru. Nebo ne? Je mi to jedno. Na tomhle filmu mě zajímá jen to, kde se tam vzala ta dvojnice Susan Sarandon? Nebo to snad byla sama Susan? Doufám, že ne, tak hluboko přece ještě klesnout nemohla. ()

666Carnage

Docela kvalitní a zdařilé Thriller-drama. Dwayne Johnson prozměnu trochu vážnější a trošku víc herec než jindy. Velice slušný scénář a dobré herecké výkony. Film, který rozhodně neurazí. Klidný thriller, který se veze na vlně jednoduchého smyslu a to, že každou cenu prostě musí dostat syna ven z vězení. 60% ()

iXtr3m3

Dlho som sa tomuto filmíku bránil, ale vidím, že som sa nemusel. Nie je to síce žiadna mega sláva, ale na to, aby to bolo fajn pozerateľné stačili tri mená - Dwayne, Jon a Barry. Dobrý trilerík. ()

Loki_Six

"I admire you so much. The stand you're taking. You didn't take the easy way out. Not setting up one of your friends. I couldn't do what you did. So it looks like you're the one teaching me what real character and integrity is all about. I love you, son." ()

Hanys_

Neprodávejte drogy děti. Anebo prodávejte, ale jen pokud máte za tátu "The Rocka", který během pár dnů dokáže to, co celé protidrogové oddělení nezvládlo několik let. Dwayne Johnson nikdy neměl čich na scénáře, tenhle je opět mizerný a nebýt těch pár přestřelek a obsazení, mohli byste o Práskače zakopnout někde na tv hallmark. 4.5/10 ()

AdamesWWE

[7/10] Docela skromná a jednoduchá žánrovka, ktorej ani netreba vela aby ma zaujala. Dlho som odkladal tento film a po jeho pozretí môžem skonštatovať že to nieje nič veľkolepé, ale ako sa vraví v jednoduchosti je krása a tuto sa dá povedať že to platí, podla môjho názoru. Celkom dobrý príbeh, ktorý sa hned od začiatku rozvíja, zápletka je jednoduchá ale nieje to až taký priamočiary film, scenár filmu je dobre napísaný a prepracovaný, je tu niekoľko zaujímavých scén a pod. Hlavne je tu sympatický The Rock v hlavnej úlohe ktorý to tu zvláda na jednotku, dokázal dobre zahrať aj takúto vážnu rolu a zaujal ma. Zvyšok obsadenia je natom dobre, nikto kto by mi vadil alebo mi nesadol. Akcie tu nieje moc, pár drobností, záverečná akčnejšia pasáž, nejaký výbuch, strelba.. Ale nejde to ani o akciu, príbeh tu je prvoradý a jeho prevedenie, je to thriller a nie čistý akčný film takže tak je to aj točené, páči sa mi tu tá atmosféra, prostredie filmu, hudba. Za seba môžem povedať že som príjemne prekvapený, je to dobrý film, príjemná oddychovka ktorá nerobí v rámci svojho žánru hanbu a určite poteší. ()

Lefty86

Výborný The Rock Výborný film, s The Rockem kde se nesvléká a neukazuje svaly, typický thriller žádný akčňák. Dwayne zahrál majitele stavební firmy, otce, velmi přesvědčivě. Smrtelného, žádný John Matrix, jednou dostane na hubu, podruhé se málem podělá když na něj zamíří. Obyčejný chlap si ukousne příliš velké sousto na to aby ho přežil bez úhony ale pro záchranu syna udělá cokoli. Žádná přehnaná slátanina u mě zabodova. 80% jak vyšitých, čekal jsem akční nálož, dostal reálný film bez přehnaných scén. ()

peetriss

The Rock překvapivě nikoho nezmaluje, naopak nejednou je sám zmalován. Co je však důlěžitejší, tento herec z kategorie neherců, když už nepodává hodnotné herecké výkony, tak alespoň přímo nepropadl. Kdo však propadl, jsou scénáristé - i přesto, že příběh je předem nalajnován skutečnou událostí, nedokázali z Práskače vyždímat více než jen rutinní (skoro)akční drama se zkratkovitým příběhem bez chuti a zápachu. Filmová jednohubka. ()

ondrula

Tak nějak jsem musel celou dobu myslet na to, proč někdo obsadí do charakterní role nasranou vepřovou hlavu, která není schopná mimicky vyjádřiv vůbec žádnou emoci a o herectví vlastně vůbec nemůže bejt řeč. Odpověděl jsem si, že jsou to očividně stejný pohnutky, pro který byl ve svý době obsazovanej Schwarzenegger, totiž že se počítá se zájmem zacílenýho diváckýho segmentu, kterej je zvědavej na kulturistickou exhibici a brutální akci. Dwayne Johnson k tomu ale nedostane v tomhle filmu ani jednu příležitost, takže zůstává jen u jeho zoufalýho neherectví a dvě * můžu dát akorát tak za pár vedlejších rolí a taky za to, že se to dá přežít až do konce. ()

tarponko

The Rock je absolútny neherec.... Každý film v ktorom hrá je u mňa odsúdený na priemerné, ba až podpriemerné hodnotenie. Avšak tento kúsok ma bavil, odhliadnúc od (podľa mňa) zlého výberu hlavného hrdinu dávam slušných 70% a teda slabšie 4*. Škoda že filmov s podobnou klišé zápletkou je tu na mraky ale podľa mňa rozhodne neurazí... ()

Haymar

Skvěle obsazený, standardně napsaný, unyle natočený. DJ "Skála" do titulní role totální přešlap! Jeho místo je na poli drsňáků a macho-borců co drtěj hlavy a lámou údy, ne v odd. obyčejnejch strýdů-od-vedle a plačících tatíčků co zachraňují svého (samozřejmě neprávem uvězněného) syna a do ouška mu - v době vězeňských návštěv - něžně šeptají: "A love you!" Chápu snahu Rocka o konečně vážnější polohu (a svým způsobem mu i fandím) ale sorry - nevěřil sem mu to a především: Nudil sem se, nudil a nudil - skoro celou stopáž ()

vander19

Vlastne nemal som čo pozerať a bola noc. To už človek skôr vyhľadáva niečo ľahké, nenáročné pred spánkom. Film s Johnsonom "The ROCK" som presne považoval za niečo takéto. Ale bol som dosť prekvapený. Som zvyknutý, že hráva tvrďákov čo každému namlátia a tu dostane na búdku on. Ani si nepamätám či by som niečo také videl v minulosti. Hrá tu opäť po čase starostlivého fotra, ktorého syn ide do lochu za svoju naivitu. Tak sa rozhodne, že jeho chyby napraví on. Bol by som zvedavý koľko z toho čo tvorcovia použili vo filme sa v skutočnosti stalo a koľko je len prifarbená limonáda. Fakt ma po celý čas The Rock prekvapoval ako dokázal zvládnuť takúto rolu. Nebiť sa, nekosiť protivníkov, držať hubu a krok. Našťastie na konci predvedie niečo zo svojej filmovej povahy a prichádza hurááááá Happy END. ()

Jaro_slav

Poctivé. Dobře nazvučené, příjemně pomalý střih, povedené obsazení a hodně nočních záběrů na zadní světla '11 Dodge Charger. Product placement společnosti Apple jsem zaznamenal dvakrát a pokaždé praštil do očí svou očividností. Product placement společnosti Dodge, táhnoucí se poctivě celým filmem, jsem si užíval. A co Dwayne The Rock Johnson? Dwayne The Rock Johnson rocks! Namísto osvaleného bad ass ftw motherfuckera poctivě hraje (a slovo HRAJE si dvakrát podtrhněte) osvaleného vyjukaného taťuldu, který neví, jak zachránit svého Hurvínka z lochu, ale nakonec se s tím díky pořádný porci štěstí (rozumějte: díky scénáři) celkem elegantně nepoctivě popere. Takový poctivý film pro mladé pamětníky. ()

peto580

myslel som si že idem pozerať nejaku ,,Rockovku" ale toto bol seriózny a vážne tváriaci sa film. Teda sorry on sa len netváril, ono to fakt bolo dosť dobré a mňa to veľmi ale veľmi príjemne prekvapilo. Rock skutočne hral (ani raz nemal dole triko, ani bicepsy neukazoval), hudba bola znamenitá a celkovo sa mi na to dobre pozeralo. Za mňa 4* jak vyšité :) ()

mosnak

Neurazí - nepřekvapí - přesně takový je Práskač od Rica Romana Waughea. Nečekejte žádnou akční jízdu kde Dwayne Johnson láme jednu kost za druhou. Filmu uškodila i dlouhá stopáž :-( čistých 50% ()

KM Phoenix

Film s Dwaynem Johnsonem ve kterým je prakticky jenom jedna bitka a kde ještě Dwayne dostane na budku? No to se jen tak nevidí. Kdyby to aspoň byla zábava, ale celý film se příšerně táhne a přestože se tvůrci chlubí tím, že je to natonečené podle skutečných událostí, tak celý konstrukt příběhu je tak mizerný, jako by ho dostala do pracek nejhorší banda diletantů. Závěrečná automobilová honička není úplně špatná, ale i tak člověk viděl mnohem lepší. A Jon Bernthal tu hraje stejně otřesně jako kdykoliv jindy. ()

Illy

Kdyby mladej znásilnil holku, mohl bejt odpoledne venku. Takhle se Šutrák musí snažit o to, aby mu sešívali řiť jen jednou. I když není zrovna dramatickej herec, dobře se na něj kouká a herectví zachraňujou opravdický aktoři ve vedlejších rolích. Bavilo mě to. ()

majo_svk

Je dráma zo života, ktorá ukazuje, že Rock nemusí byť vždy len „úderný hurikán“, ktorý zrovná všetko čo mu stojí v ceste. Hrá obyčajného otca, ktorý urobí všetko pre svojho syna. Má to príbeh, reálny základ, atmosféru, napätie a fajn herecké obsadenie. Plynulo to odsýpa aj bez prítomnosti nadupanej akcie. PS: Pepper bol naozaj skvelý drsný agent. ()

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

25.02.2012

Dokonce k té nejhrdinštější. Studio MGM se jej totiž snaží ukecat do role legendárního starořeckého siláka Herkula. Zapomeňte ale na rodinnou taškařici ve stylu Kevina Sorbo. Film Hercules: The… (více)