Anne Hathawayová tentokrát nikoli v roli princezny, nýbrž coby těžkými traumaty postižená dívka, která po letech izolace přijíždí na svatbu své sestry. Za vynikající výkon v tomto snímku byla herečka nominována na Oscara. Režie se ujal Jonathan Demme (Mlčení jehňátek, Filadelfie).
Byť by název tohoto snímku mohl evokovat některé sladkobolné romantické komedie, tento film nemá s nevěstami a ženichy na útěku nic společného. Spíše naopak. Ačkoli se jeho děj točí kolem svatby, jedná se především o silné psychologické drama, dávající nahlédnout do temných zákoutí lidské duše. Hlavní hrdinkou je dívka Kym, která sice svým vzezřením připomíná princeznu, ale hluboko v sobě skrývá bolesti a vnitřní démony, jež cupují její srdce na kousky. Proto se také chová tak, jak se chová. Rodina ji nemůže vystát, poslední léta strávila v léčebně, ale nyní se vrací domů, protože se vdává její sestra Rachel. A právě napjaté prostředí, jež kolem sňatku panuje, se stává arénou velké bitvy citů a traumat, během níž možná konečně bude vyřčeno vše, o čem se tak dlouhou mlčelo. V hlavní, pro ni velmi netradiční roli exceluje hollywoodská hvězda Anne Hathawayová, jež byla za tento herecký výkon nominována na Oscara. Tvůrcem snímku pak není nikdo jiný než oscarový Jonathan Demme, režisér nezapomenutelných klenotů Mlčení jehňátek a Filadelfie. (oficiální text distributora)

markuc odpad!

Film ve me nezanechal zadnou "vzpominku", uz par dni po shlednuti nevim, o cem byl, takze moje hodnoceni je jasne. ()

ecceHOMMO

Opäť som narazil na film ktorý sa nesie v podivnom duchu......čo sa mi v poslednej dobe stáva dosť často....no narozdiel od ostatných ma tento dokázal emočne zasiahnuť (ikeď na trefu do čierneho som si musel nejakú tú dobu počkať). Plusom tohoto filmu je najmä jeho zmysel, jeho atmosféra a jeho duša. Snímok je o utrpení, strate, vyrovnaní sa s nepriaznivým osudom, o porozumení, navrátení sa na správnu cestu, o pocitoch, o nájdení samého seba. O láske, rodine, nenávisti ktorá vás hlodá, o hneve (či už je to hnev na samého seba, alebo na blízku osobu), o odpustení, o rodine a o jej prepojení a ako činy ovplyvňujú jej chod. Je to o sile rodinného puta aj v tých najhorších časoch......je to o obetiach ktoré musíme znášať.........a na pozadí tohoto všetkého je svadba.....nádherný príbeh ...i keď oceniť ho asi každý nedokáže............. ()

Chasm

Další překvapení letošní nominační sezóny, za které si z části můžu sám, protože jsem si (nechápu proč) myslel že to bude komedie. Velká škoda je, že je film nenyvážený, první polovina je na sledování docela těžká (což se později více než napraví). Nicméně krásně komorně natočený příběh se skvělými představitelkami sester, při jehož sledování mi ani nevadilo, že tu a tam je scéna moc dlouhá či dokonce zbytečná, že někomu přijde nudná či trapná. Přes to všechno byla většina momentů skvělá, a po titulcích jsem ještě dlouho nad filmem přemýšlel. 80% ()

neoBlast

Pro mě velikánské zklamání. Všichni herci hrají velmi dobře, pěkně civilně. V civilnosti filmu je zřejmě největší chyba. Při scénách, které vytvářejí atmosféru oslavy - zkušební večeře, obřad apod. (jsou pekelně dlouhé) jsem se opravdu cítil jako na svatbě. Přesněji jako po svatbě cizích lidí, kteří Vám nadšeně ukazují fotky z té "perfektní" slavnosti, kterých je opravdu óbrovské množství. Dramatická část není tak silná (jako třeba v Rodinné oslavě), aby zbytek zachránila a celek byl vůbec zajímavý. 50 % ()

Pavlínka9

Pro mě nezávislý snímek (což já ráda) o tom, jak se chovat "lidsky" a "normálně" i na takové šílenosti, s kupou lidí, které ani neznáte, jménem svatba. Celý film je pro mě dost upřímný a spontánní a plný pravd, které lidé prožívají každý den a je těžší s nimi žít. Tenhle film je sám život. Proto je dobré se na něj podívat. ()

Guzo

Ani vlastně nevim, za co ta jedna hvězdička je.. Asi za Anne Hathaway, která tu sice podle mě nezahrála nic moc, ale hezky se na ní kouká ;-) ještě koncept je vcelku originální - přeci jenom příběh feťačky, která se vrací domů z léčebny na sestry svatbu, z toho mohlo vzejít něco kloudného. Nestalo se tak. Nudné scény jedna za druhou (viz tancování ke konci a hlavně(!) předsvatební proslovy, kdy jenom čekáte až skončí a říkáte si "to už musí být poslední". A neni, věřte mi) Celkově jsem tedy silně zklamaný hlavně z ta vysokého hodnocení, které absolutně neodpovídá kvalitě filmu.. ()

Puyi

Zajímavě natočený film, ale nejsem si jist jestli zde toto provedení je to v tomto případě zrovna nějaké plus. Samotný děj je možná tak na 3 ne-li 2 hvězdy, ale všechno skvěle vynahrazuje úžasná a krásná Anne Hathaway (nominace na Oscara byla na místě! :)). Ve filmu je zachyceno spousta pocitů, spousta emocí. Zlehka mi vadil nudný, trochu zdlouhavý a nic moc neříkající konec, ale jinak byl film velmi dobrý a 59% mi příjde trochu málo... :) ()

Roseinka

Podle mě strašná nuda plná keců a zbytečných scén z indické (nebo co to bylo) svatby. Jediný, co mě vždy udrželo v pozornosti byla návštěva sezení nebo hádka se sestrou, jinak to byl film plný zdlouhavých nudných scén o ničem. Výkon Anne byl dobrý, tak jak jsem čekala, ale znám lepší herečky, takže její nominaci na Oskara nechápu. ()

svačinka

Mno mohlo to klidně být o 20 minut kratší a půlka herců nemusela tak přehrávat....drama, které ničím nepřekvapí...Anne Hathaway zahrála pěkně btw je docela rozdíl sledovat tem rozdíl mezi touhle Kym a tou paničkou z Devils wears Prada:-) ()

ArdathBay

Úžasná Anne Hathaway v psychologickém dramatu v pozadí svatby své sestry, řešící svůj dosavadní život "black sheep" rodiny. Problémy a konflikty vyniknou zejména v době příprav na svatbu. Rosemarie DeWitt svůj part sestry Anne zahrála výborně a tak si rodinné trapné chvilky si můžeme "vychutnat" s nimi. Jonathana Demmeho bych na režisérské stoličke nehledal, spíše nějakou ženu. Ruční kamera, obzvláště zpočátku na mě působila rušivým dojmem. Výborné psychologické drama s kvalitními herci. ()

DavidS.

Jedna černá ovce rodiny, jedny svatební přípravy a svatební den...Někdy z toho vzejdou komediální taškařice, jindy životní sebezpytování a hlubší reflexe...Rachel se vdává se na jednu stranu tváří jako nezávislá konverzačka s tématem vztahů a traumat uvnitř rodiny, na druhou stranu je až úzkoprse korektní a šablonovitě americky tolerantní a umírněná - rodina ženicha jsou černoši, jeho bratr je důstojník lékař, který je právě na dovolené z Íráku. Všichni řeční, dojímají se a usmiřují potom, co se schválně a na povel scénáře rozhádali a záměrně otevírali staré rány... S oskarovou nominací Anne Hathaway nemám problém, stejně jako s jejími hereckými kolegy.... ()

Itar

Je to tak na sedmdesát, vzhledem k nízkému celkovému hodnocení zaokrouhluju nahoru. Demme to ukočíroval relativně dobře... a Anne Hathaway svoji roli zvládla také bravurně. Snímku však podráží nohy příliš mnoho pozornosti pro svatbu samotnou. Ta jako pozadí funguje více než dobře, avšak pokud si krade téměř třetinu celkové stopáže, musela by obsahovat něco jiného, než nudivé proslovy a sto padesát záběrů z tancovačky. I tak ale hlavní myšlenka funguje dobře a o emoce tu není nouze. Zkrátka a dobře, celou dobu víte, že se díváte na jednu rozervanou rodinu, která i přes zdánlivý polohappyend prostě nemůže fungovat.. a když, tak rozhodně ne na dlouho. ()

ElizabethB

Emocionálne hlboké, i keď dosť depresívne na môj vkus. Avšak sledovať Anna Hathaway v úplne odlišnej roly ako som bola doposiaľ zvyknutá, mi na zážitku neubralo ani tam, kde to kamera zruinovala. ( 3,5*) ()