Tři krátké fantastické filmy volně inspirované Tokiem. Tokio! je symfonií tří odlišných rytmů reflektujících obraz této jedinečné metropole. INTERIOR DESIGN – Surrealistická bajka mladého páru, který se přistěhoval do Tokia, aby našel svou budoucnost. Chlapcovy ambice jsou jasné – chce točit filmy. Dívka pluje bez kontroly svým životem. Oba se pomalu potápějí do tohoto obrovského velkoměsta. Vše se změní, když se osamocená dívka začne měnit v … HOVNO – Záhadný muž šíří svými iracionálními a provokativními činy paniku na ulicích Tokia. „Nestvůra kanálů“, jak mu říkají media, zvedla vlnu odporu. Nakonec je polapen a souzen soudem stejně podivným jako je on sám. TŘESOUCÍ SE TOKIO - Hrdinou snímku je hikikomori – jako mnoho dalších Japonců se rozhodl zrušit kontakt s venkovním světem. Když však v jeho bytě omdlí dívka, která mu donáší pizzu, stane se něco neuvěřitelného – zamiluje se. Dokáže překročit hranici, jež ho dělí od okolního světa? (oficiální text distributora)

pan.Bebi

Do kina jsem se na to rozhodl jít deset minut před začátkem představení a dobře jsem udělal. Nic jsem si o tom předem nezjišťoval a o to víc mě film příjemně překvapil. Kdybych to měl roztrhnout na tři díly tak 4* 5* 5*. Zelený skřet co jí bankovky a kytky mě odrovnal, scéna kdy velezl z kanálu a dělal bordel byla super. Židlový příběh měl slabší střed, ale možná trochu složitější třesoucí se Tokio zase vyhodilo laťku vysoko. ()

Maslord

Tazko sa to hodnoti ako celok, ale kazdopadne aj ked sa to oplati vidiet a su to super napady, v kazdom tak trosku cosi chybalo. ()

no2

7/10 - Pozoruhodné dílko. Jak jsem čekal, povídkové skvosty typu Noc na Zemi nepřekonalo, nicméně myslím, že se jedná o hodně zajímavý a (názor do pranice) i vyrovnaný materiál. Gondry oblažil naše srdéčka milou mysteriózní lovestory ve stylu Věčného svitu neposkvrněné mysli, samozřejmě o hodně kratší, ne tak silnou a vůbec ne tak geniální, zatímco Carax na to šel pěkně zhurta, a to tak, že citlivější část diváků pěkně otráví. Já jsem se ale u "Hovna" bavil dobře, hlavní postava byla tak nesympatická, že by strčila do kapsy třeba i čtyři bílé členy expedice z Cannibal Holocaust... Nesympaticky vyhlížejícího (ne)tvora žijícího v nesympatickém prostředí (kanály) konající nepochopitelně odporné skutky mně nebylo líto ani při zatýkání (zcela nahého - opět odporný) , ani na lavici obžalovaných, kde jsem čekal nějakého aspoň trochu sympatické vysvětlení jeho pohnutek, z jeho úst však vyšla jen stejně odporná, nelogická, místy trapně naivní "obhajoba", šokující a odsouzeníhodná jako jeho činy. Jestli je Sloní muž sympaťákem filmových netvorů, tak tento Merde si drží primát v opačném žebříčku... Dokonce i jeho řeč - odporné skřehotání s plácáním se po čele a šťouráním v zubech - podtrhávala zvrhlost jeho jednání a slov. A k tomu ten závěr, který je jakousi třešničkou na dortu a utvrzením, s jakým nadhledem si autoři s tímto příběhem pohráli. Třetí příběh zabývající se aktuálním "japonským" tématem hikikomori bych kvalitou zařadil na roveň první povídky, příjemný, nepříliš překvapivý, s mírně urychleným závěrem - ale to už je neduha povídkových filmů... Závěr: Z Tokia! nejsem bezmezně nadšen jako před léty z Noci na Zemi, ale peněz za originální DVD rozhodně nelituji. ()

panmroz

Merde od Leos Caraxe. Pro mě jeden z nejsilnějších audiovizuálních zážitků tohoto roku, který navíc dává na prdel zbývajícím dvěma "in" autorům. Gondry i Bong vytvářejí cvičení, nikoliv krátký film. Civčení na téma. Carax minutáž využívá, pracuje s ní, napodléhá tomu, že "pokud mám jen 40 minut, nemůžu si dovolit udělat nejlepší film na světě". Ostatní je vata. Tedy tři hvězdy znamenají 40 minut nic + 40 minut paráda +...a pak radši odejít. a možná i přijít pozdě. Pro diváka, co přišel pozdě a odešel dřív je to za plný počet. ()

Greg25

Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, jenže Tokio! mě dostalo do příjemně zadumané nálady, jako už dlouho žádný film. Surrealistické ztvárnění povídek nabízejících tolik otázek a nedávající přitom žádnou jasnou odpověd. Podobné filmy mám prostě ráda. Tenhle film má prostě energii, kterou na vás dokáže přenést. První povídka - Interior Design 100%, druhá povídka Merde – 70%, třetí povídka Třesoucí se Tokio – 100% - jako celek 100%. ()

Aldanar

Složité, na můj vkus až příliš umělecké (rozuměj nic a zároveň vše říkající). Rozhodně nedoporučuju jako film na příjemné odpočinkové odpoledne u filmu. Toto je film do artových kin, pro nadšence. Není určen běžnému obecenstvu. ()

takken

Tokio sa skladá z troch príbehov každý je úplne iný a niečím zaujímavý 1. príbeh je viac menej bežný romanticky podobný príbehom z ostatných city of love 2. príbeh je pre mňa prílišne abstraktný a miestami až odpudivý asi nikdy neporozumiem jeho kúzlu. Nakoniec je tu príbeh Jun-ho Bonga ktorý ma svojim spracovaním zasiahol najviac a veľmi dobre mi padol po znechutení ktoré som prežíval pri druhom príbehu Leosa Caraxa. Tokio si pri ostatných City of Love určite nájde svoje miesto je poňate trocha inak ako ostatne má v sebe viac abstrakcie, umeleckosti a možno aj preto je také príťažlivé a pôsobý tak exoticky. ()

Gore

Zatímco první a poslední povídka je nadprůměrná, originální a skvěle natočená, tak prostřední s názvem "Hovno" je úplně čirý zlo, hraničící s odpadem. Sice je taky originální, ale také nekoukatelná a do jisté míry zavání trapností. ()

Dlubal David

■ Poslední film, na kterém jsem byl v dnes již neexistujícím mosteckém MINIkině. ■ Bylo před vánoci roku 2008, dozvěděl jsem se, že u nás bude promítán film Tôkyô a byl řádně natěšen. Pln očekávání jsem bleskurychle zakoupil u mladé paní u kasy lístek a jal se jej použít. Naběhl jsem do klaustrofobního sálu a usedl do poslední řady, na sedadlo vprostřed. Netrpělivě jsem očekával kolik že to přijde milovníků filmového klubu. Po chvíli dorazil mladík, který si sedl kamsi do první poloviny nebo spíše třetiny sálu. Paní od kasy, která byla zároveň uvaděčkou, stála u vchodu do sálu; na chvíli se v chodbičce objevil pan promítač, a pak už se světla ztlumila a já zjistil, že jsme tu celkem 4. Já, mladík v popředí, mladá paní uvaděčka a pan promítač. Uvaděčka zavřela dveře a odešla a pan promítač se tam v chodbičce asi ještě dvakrát mihnul. ■ Začala projekce, já se jen chvilku podivil, že tu asi teda budem jen 2, pak už následovaly téměř dvě hodiny filmového blaha. ■ Z několika recenzí a komentářů, které jsem si pročítal poslední tři dny před návštěvou kina, jsem věděl do čeho jdu, ale že to bude takové žůžo, tak to jsem věru nečekal. Ani na moment jsem se nenudil a jindy tolik mnou haněná sedadla, si ten den nevyslechla ani jediné slůvko stran jejich pohodlnosti. ■ SEAGALovu dceru, Ayako FUJITANI, jsem vůbec neznal, byla mi velmi sympatická. Naopak Satoshi TSUMABUKI, kterého jsem viděl již ve více filmem a který mi přišel zajímavý, tak zde byl takový neslaný/nemastný, téměř až sterilní. Samozřejmě, že role byla napsána tak, jak byla napsána, ale i tak bych si představoval malinko více prostoru pro jeho postavu. ■ ■ ■ ● INTERIOR DESIGN [95/100] - Hloubavé, surrealistické, příjemně osvěžující. ● MERDE [90/100] - Syrové, ultrasurrealistické, přemýšlivé. ● SHAKING TÔKYÔ [95/100] - Romantické, lehounce surrealistické, otakuistické. ■ Z hlediska dějového se mi nejvíce líbil první film: VNITŘNÍ DESIGN. Z hlediska uměleckého nejvíce druhý film: HOVNO. Z hlediska lyricko-epické audiovizuální narace film třetí: TŘESOUCÍ SE TÔKYÔ. ■ První - nejvíce japonská, respektive nejvíce stravitelná cizinci. Druhý - i přes svou nesrozumitelnost je nejvíce srozumitelný. Třetí - dívající se na současné postindustriální Japonsko zevnitř a zároveň skrze bambusové stěny vyhlížející ven na další a další stěny, které ohraničují další a další stěny, které ohraničují další a další stěny. ■ ■ ■ Když k mému velkému překvapení, po avízu, že by v ČR tento trojfilm mohl být vydán, vydán opravdu byl, tak hned v den, kdy se začal prodávat jsem běžel pro jeden kousek. DVDéčko bylo hezky zabaleno a celkový design byl dobře zpracován. Večer jsem si placku přehrál a začal koketovat s myšlenkou, že bych si zkusil přehrát filmík s českou jazykovou stopou, která se na DVD nacházela. Několik dní jsem odolával, pak jsem ale podlehl. Bohužel musím konstatovat, že ač mám dabérku a herečku Jitku JEŽKOVOU rád, tak k Ayako FUJITANI se její hlas absolutně nehodil a zbytek osazenstva byl jen studená krupicová kaše v naťuklém talíři. S dabingem jsem to fakt nedal a po několika minutách jsem to stopnul a podívanou ukončil. ■ Zařekl jsem se, že jestliže uvidím nějaký japonský snímek poprvé v původním znění, tak s dabingem si jej rozhodně dobrovolně nepustím. Výjimku jsem udělal, když u nás začala vycházet DVD s MIYAZAKIho tvorbou, ale pln rozhořčení a žluči až v nose, nechal jsem tohoto experimentování s mými psychickými silami, a definitivně se rozhodl přijímat hodokvas filmového štábu ve znění, v jakém byl vytvořen. ■ ■ ■ DVD jsem daroval kamarádovi, který sice sjíždí téměř výhradně horory a to zejména ty americké, ale i tak byl velmi rád. Když jsme se viděli příště, tak ještě jednou děkoval, že si mohl trochu rozšířit filmový rozhled a byl nadšený nejvíce z filmu prostředního - z HOVNA. ■ ■ ■ ■ ⁞ [97/100]. ■ ‖ [95/100]. ■ ↨ [95/100]. ■ ― ● Ayako FUJITANI [97/100]. ● Satoshi TSUMABUKI [80/100]. ● Ayumi ITÔ [88/100]. ● Denis LAVANT [95/100]. ● Jean-François BALMER [95/100]. ● Teruyuki KAGAWA [95/100]. ● Yû AOI [88/100]. ■ ♫ [86/100]. ■ ∩ ● Stupeur et tremblements (Fear and Trembling) (2003)The Ramen Girl (2008)Stratosphere Girl (2004)Lost in Translation (2003)Kirschblüten - Hanami (Cherry Blossoms) (2008)Tôkyô Eyes (1998)Tôkyô monogatari (1953)Tôkyô tawâ ~ Okan to boku to, tokidoki, oton (2007)Japanese Story (2003). ■ № 2x. ● 1) {2008; Kino KOSMOS Most, sál MINI; řada: poslední, sedadlo: vprostřed; 2 diváci v celém sále.}; [97/100]; PůvZn_CZtit. ● 2) {2009; Doma; PC.}; [95/100]; ϿϾ; PůvZn_CZtit. ■ ‡) {2009; Doma; PC.}; [95/100]; ϿϾ; PůvZn_CZtit. ■ ↘ ● rawenKaferanoblackJagDellylahspacylemonTannerelishiaikilledjennyBernhardinerTsuki ■ » [96/100] « () (méně) (více)

Vesecký

Tomu filmu jsem naprosto neporozuměl. První příběh začínal zajímavě - dvojice mladých lidí hledá byt a zůstává u kamarádky, která je nakonec od sebe odtrhne, ovšem proč se z té dívky stává židle, to jsem vůbec nepochopil, Za první část tři body, za ten konec odpad... Nejlepší z té trojice se mi jevil druhý příběh o psychopatovi hovořícím neznámým jazykem, jemuž rozuměl jen jistý francouzský profesor, ale zase to skončilo tím, že jako mrtvola obživl a zmizel. Naprostý nesmysl. Ten třetí - to byla nuda. Další člověk, který se uzavře do samoty a když z ní nakonec odchází mezi lidi, zjistí, že v samoétě velkoměsta žije v podstatě každý. Což není koneckonců tak špatná myšlenka. Celkově - ztracené dvě hodiny prokládané na Filmboxu reklamami, od nichž jsem utíkal. ()

Dellylah

Barevný film, který odkrývá alespoň něco z toho, jak to chodí v největší metropoli světa...Nejvíce se mi líbilo dílo Michela Gondryho o dívce s velice podivnou transformací, díky které dostal její život smysl, o něco méně filmeček Leose Caraxe i když odkaz na Merdeho na amerických bankovkách pobavil a poslední dílo bylo jak to říci...ne nepovedené spíše nedodělané, nebo jsem jeho konec nepochopila, každopádně Bongův výtvor na mě zanechal nejmenší dojem. Pro milovníky Tokia určitě skvělý film."Ještě nikdy v životě jsem se necítila tak užitečná jako teď..." ()

merigieren

Trochu mi to připomnělo moje řádění ve slohovkách na střední, kam až lze zajít abych dostal 5 :-) První povídka ničím nenadchne, hledání místa k životu s divným filmem obsahujícím hákový kříž. Na druhou stranu občas mírně vtipná. Ten snový konec s židlí je sice úlet, ale proč. (3*) Druhé povídce se zadařilo, to co mě ne za 4 roky snažení. Křišťálově čistý odpad, ať se klepu do hlavy jak chci. Za zmínku stojí granátové bombardování, sem si myslel, že na schodech se válí bezdomovci a oni to byly oběti :-) (-1*) Celé to zachránila poslední část. Přišlo mi to takové bližší mé existenci a roztomilé ve svém důsledku. Dokonce i GUI vypadalo hezky. Sice bych pochyboval o reakci na světlo po 10 letech a běhání po městě, ale i tak si to vzhledem k celku zaslouží (5*). Dále bych si rýpl do skrytých smyslů, pokud se na to budou koukat ignoranti jako já, tak stejně skončíte u pocitů a hlubší smysl geniálně zaobalený si může někdo někam zastrčit. Přirovnal bych to k rare věci v jedné onlinovce, někdo se chlubil maskou za mnoho milionů, ale my noobíci ji neznali, takže sme ho vypískali, jak má ošklivou a hloupou masku. ()

agassi68

Tri príbehy z hlavného mesta Japonska ma nesklamali. Znova som sa presvedčil, že je to ázijská kinematografia, ktorá prináša nezvyčajné témy, zvláštne bizarné postavičky a osviežujúco neštandardné obrazy. Prvý príbeh ma asi do polovice veľmi neoslovil no postupnou premenou dievčaťa na stoličku :) to dostalo šmrnc. Druhý príbeh o monštre z kanála bol dokonalou paródiou na neschopnosť spoločnosti vysporiadať sa s vyčnievajúcim jednotlivcom. Tretí som si hneď nezapísal a teraz sa mi už nechce :) ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Gondry a komiks?

Gondry a komiks?

26.02.2009

Ale ano. Jeden z nejosobitějších současných filmařů, držitel Oscara za scénář k Věčnému svitu neposkvrněné mysli (napsal jej ve spolupráci s Charliem Kaufmanem), zkusí vykročit trochu komerčnější… (více)