• tron

„V tomto svete zvrátených hodnôt!“ Sympatický - ale až príliš obyčajný a myšlienkovo rozbitý - film, na ktorom nie je poznať komunizmus, v ktorom vznikal. Takže je plný nadávok a sexu. Príbeh rozpráva o živote troch členov bývalej kapely, z ktorých sa stali dospelí ľudia s každodennými problémami, milenkami, deťmi, manželkami, svokrami, dlhmi, kšeftami, pivom a životom. Smutno-sladko-horké pre každého, kto 70. a 80. roky 20. storočia v Česko-slovensku zažil. A prežil. Donutil dobrý, ale tentoraz je dobrý aj Jaro Filip, čo je u neherca vždy výkon; gratulovať môžeme zrejme múdro prísnej réžii (a veľmi rád by som Filipa videl namiesto Brodyho v PREDÁTOROCH).(21.12.2010)

Podle meho velmi autenticka a prekvapive sebevedoma mozaika. Chvilema jsem si rikal jak daleko je od psychiatricke lecebny do Solidni nejistoty, ale snad jen ty leta za to muzou... . Velke pozitivum slovenske kinematografie je , ze vzdy dokazala pojmout kazdodeni zivot s nebyvalou atraktivitou a specielne mestske sceny jsou i diky dobre odvedene (vlastne vice nez dobre) remeslne praci doslova plne zivota. Skoro pet hvezd.(15.12.2009)

"Ak chcete peniaze a veľa slávy, zahoďte česť aj svoje ideály." vyřvávali v garáži pankáči hitovku od Zóny A, ale pro tři postarší rockery, o kterých jednotlivé povídky jsou, znamenala hudba víc, než zdroj prachů. Mně s nimi bylo celkem fajn, celkem jsem jim i rozuměl, ale problémy jejich civilního života mne nechávaly poměrně chladným. Zato Pavlíčkovu hudbu jsem si vyloženě užil a použití skladby Odnite mu hlavu od skupiny Bez ladu a skladu považuji za jasný důkaz toho, že ani socialistická cenzura nebyla vždy ve střehu.(20.7.2013)

3,5 poviedok zo zúčastnosti, ktorých spojovacím prvkom je oprášenie starej kapely a uponáhľaný život dneška. Škoda, že si tvorcovia dali tak záležať na vystihnutie toho kúúlového (moderného) dneška, a trochu sa vykašlali na príbehy. Tie zovšednievajú a obrazne splývajú s tou otrasnou hudbou, ktorú máme možnosť počuť. Najlepšia je určite poviedka Basa s Donutikom v hl. úlohe. A nielen kvôli dobre Donutilovej slovenčine. Trochu pekvapilo, ako vo filme otvorene hovorili o kapitalistickom Západe (USA, Spain).(13.1.2016)

• nascendi

Podľa popisu film, v ktorom som sa mal generačne nájsť. A ja som sa v ňom nenašiel nielen generačne. Nedokážem pochopiť, že vtedy mladí, začínajúci tvorcovia nepostrehli, koľko pózy, klišé, snahy o svetovosť sa im do diela dostalo. Dve hviezdičky sú za Jara Filipa, ktorý ako jediný bol z mäsa, kostí a nikotínu. A tiež za to, že sa už takéto filmy nenakrúcajú.(23.8.2010)

• - Kapela, ktorá skúša v garáži, je jedna z prvých slovenských punkových skupín, Zóna A. (rudeboy)

• - Vo filme zaznie skladba "All right", ku ktorej hudbu zložil Michal Pavlíček, text napísal Ondřej Hejma a vo filme ju spievajú obaja autori. Kuriózne je, že táto pieseň nevyšla na žiadnom albume autorov. (Raccoon.city)

• - Slovenština Pavla Zedníčka je v tomto filmu nadabovaná. Ovšem Miroslav Donutil mluvil slovensky natolik dobře, že v jeho případě dabing nebyl třeba. (jana_cz)