Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

zeleznak

Asijska filmografie ma nekolik neduhu pro Evropany. Za 1.jejich mentalita je tezko uchopitelna, za 2.herecke vykony jsou strasne jednolite az nudne. A scenar uplne dementni. ()

sugar80

Přiznávám, že jsem natěšený zdejším hodnocením i komentáři očekával trochu víc než jen temný thriller s vyšinutým vrahem a proti němu stojícím expoldou. Nejvíce mi film zkazila korejská policie - nikdy jsem se s ní v reálu nesetkal, ale dost pochybuju, že by byla podobně hloupá jako ve filmu. Myslím, že pokud už mají na stanici důvodně podezřelého z několika vražd, není příliš pravděpodobné, že by jej pustili a nechali udělat (dodělat) další dvě vraždy. Hlavní kladný hrdina mi taky nesedl a ani jsem mu nějak zvlášť nefandil. :)______PLUSY: Něco jiného než standardní americké filmy, technicky velmi slušně natočeno. ______MÍNUSY: Hloupá policie (anebo nešikovný scénárista), očekávaný závěr ()

ditri

nevim cim to ale u USA thrilleru posledni dobou zustavam bez emoci > tenhle film me udrzel u monitoru s filmem a ne u toho s praci.... ()

doginko

Temný japonský thriller kde už od začiatku vieme kto je vrah a dej sa vyvíja iným smetrom ako obyčajne.A práve to sa mi páči...dlžka mi naopak vôbec neprekážala...skôr naopak...film som hltal jedným dychom. ()

Nepl

Nebylo to vůbec zlé... Delší stopáž, avšak zaplněná, takže se divák nenudí. Zajímavé zpracování tradičního námětu, avšak zase trochu jinak. Jen kdyby hlavní hrdina (pasák) nebyl tak šíleně nesympatický...člověk se musí hodně snažit, aby "fandil" správné straně... ()

yrik

Místy připomínající frašku, ti kórejci jsou fakt asi ztřeštění, ale aby bývalý cajt mohl jít zmlátit podezřelého na stanici musí být ujeté i tam, ni? ()

Maysha

Prostě wow, tenhle thriller se Korejcům vyvedl. Od začátku do konce jsem do toho filmu byla pohlcena. Již v prvních minutách se hlavní hrdina setkal s vrahem a vznikla z toho pěkně napínavá dvouhodinovka. Bohužel mi k maximální spokojenosti něco chybělo, a tak hodnotím 4/5. Doporučuji těm, jenž se o kriminální vyšetřování zajímají. ()

lineker

Korejci umí natočit ponurou atmosferickou kriminálku, ovšem tím, že do toho také umí zamíchat i věci, které do toho nepatří, podaří se jim někdy pečlivě budovanou atmosféru řádně naředit. To se stalo bohužel u Bílého masa, zhruba v polovině filmu se z toho stala zhruba na dvacet minut skoro až parodie. Závěr dost napravil, ale bohužel ne vše. ()

im8

Jihokorejských Sedm. Velmi syrové, velmi surové. Film bez jediného kladného hrdiny. Hvězdička dolů za vykreslení poměrů na místní policii, kde možná přirozená subordinace a předposranost dělá z filmu (alespoň pro mě) frašku. ()

mdf

Chytím a pak musím pustit a pak čumím,debilita policejní sboru a řádná brutalita vyzdvihuje korea film o level výše.... ()

StandikK

Je konec filmu a já mám docela smíšené pocity. Fakt nevím, co si o takovém filmu mám myslet. Děj jsem skutečně nečekal takový jaký byl. Velice mě překvapila korejská policie. Pevně věřím, že takoví mamlasové na policii nikde nepracují. Jejich vyšetřovací metody se tak hodily někde k inspektorovi Clousovi - i když Clouse byl pán inspektor... Příběh šel nahoru dolů (únos, psychopat je chycen, útěk a zase vše začíná od znova). Děj se mi zdal být docela dlouhý, film šel určitě zkrátit. Ale jinak se dalo dívat... ()

Sicilius

Nebylo to špatné,ale na mě až moc korejské, i když trochu morbidní, přece jen je to asijský film. Největší strach jsem měl u poslední rvačky, když vypadla hlava mrtvoly z akvárka a jeden měl v ruce golfovou hůl, že začnou odpalovat. Nezačli, korejci se překonali, padla nechtěná líbačka. No aspoň že to byla hlava ženské mrtvoly... A nejvíc napružený jsem byl při jednání soulských kriminalistů, překonali ty naše. ()

Homer1912

Obávám se, že tento film je vhodný pouze pro lidi, kteří dokážou ocenit schopnost všech postav udělat v každé situaci tu největší pitomost, jaká je zrovna napadne (např. přiznat se k vraždě, i když nejsou žádné důkazy, nebo jít do domu s člověkem, kterého podezřívají z toho, že něco udělal jejich známému... tento film je očividně plný géniů, jejich kreativita mě celou dobu udivovala). ()

MrEddie

Vynikající thriller, který se dá vidět jen jednou. Totálně nervy drásající, napínavý film co byl natočen na základě reálných faktů. Mezi lety 2003 - 2004 řádil v Korei masový vrah. Neobvyklá věc pro pokojnou zemi a policie se ukázala jako totálně neschopná. Podobně je to mu i ve filmu, kdy se bývalý policajt a dnes pasák, snaží přesvědčit bývalé kolegy aby začali konečně něco dělat. Režijní debut Na-Hong Jina není klasický thriller, od začátku víme kdo je vrah. Sledujeme nervy drásající jízdu plnou zvratů co vás bude držet v křesle. 120 minut uteklo jak voda. Konec může být pro fanoušky žánru rozporuplný (viz komentář Superpera), ale mě se líbil. Ukončení filmu je ale taky důvod proč bych film nechtěl vidět znovu. I když je vynikající. Rozhodně doporučuji. A když jsme u Korejské nové filmové vlny, mohu doporučit další vynikající snímek o masovém vrahovi "Memories of murder" z roku 2003. Jde o vyšetřování prvního masového vraha v historii Koree. A zde nebudete mít problém ze zakončením. ()

bobo7171

jeden z najlepsich filmov korejskej kinematografie. amici, ucte sa.. u vas takmer vzdy vsetko dopadne dobre nehladiac na realitu zivota ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)