Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

waska

Veliké překvapení, jaké jsem od korejského filmu vůbec nečekal. Je vidět, že nej amíci umí natočit vynikající film ( u nás by si z toho měli vzít příklad ). Snímek začíná nenápadně jako klasický thriller, ale hned v začátku se to změní, když se vrah odhalí. Napětí by se dalo krájet, opravdu hodně dobrá atmosféra a přesvědčiví herci. A ten konec? I když jsem čekal něco jiného, jsem nadšený, a to právě kvůli tomu konci. ()

Tamten

Kriminálka s naprosto vynikající atmosférou. Děj vlastně není nijak zázračný, ale postavy jsou tu tak plastické a kontraverzní, že vše působí reálně. A k tomu perfektní závěr. ()

PavelU

Moc se mi líbila ta naděje, s níž tvůrci operují od začátku do konce. Byla to jen chabá útěcha k bezmocnému pátrání zoufalého pasáka, co se jen snaží zjistit něco o svých ovečkách. Ve snaze si něco vydělat a postarat se tak o sebe. Když ale natrefí na naprostého šílence, vše se podělá a neschopní budou i všichni policajti, včetně sličné ženštiny. Jíž se též poštěstilo s dotyčným pachatelem mluvit. Projevuje se tu ta jihokorejská mentalita a způsob mluvy. Až je to plně afektovaně a infantilně působící. A rovněž vyjde na povrch, jak pochybně je zákonné právo koncipováno. Snadno se v něm ztratí princip pravdy. Pokud nemáte nejmenší zájem na jejím rozpletení, skrze její přímé účastníky, jichž se to navíc celé citově a lidsky velmi dotýká, pozbývá významu dále řešit vše s tím spojené. Neboť se díky rozmělnění na dílčí sekce a vyšetřovací úkony, stohy papírů a neosobní účasti soudů a jiných dozorčích orgánů, vše postupně vytratí a schová do nepříliš přesvědčivě napsaných slov o tom, co se vlastně tehdy stalo. Počínání na vlastní pěsť a spoléhání se na svou intuici někdejšího policejního detektiva, jakkoliv ho nyní nazývají hyenou, je tudíž jediným možným hlediskem k udržení příčetnosti. Byť pochopitelně, o ni postupně v návalu zlosti a vršení křivdy přichází. Koukalo se na to velmi dobře, drsné až na dřeň. ()

danielwanderer

Opäť som si za výborným filmom musel vycestovať smerom na východ a som odmenený skvelým dielom. Príbehom bývalého detektíva Jung-hoa, dnešného pasáka, celkom legálneho pasáka, ktorý sa o svoje dievčatá stará, no z času na čas nejaké proste ujde. Podozrivé? Možno, vlastne áno, stopy nás navedú na jednu osobu, na istého Young-mina. Mladíka, ktorý má svoje desivé tajomstvá, ktoré vôbec netají keď sa dostanú na povrch... Krutý snímok, úžasne zahraný, šialene zrežírovaný a za čo som najšťastnejší, neberie si pred ústa servítku a v "dobrom" duchu kórejských filmov môžeme v šťastný osud postáv len zbytočne dúfať. Potlesk! Film som pozeral s jednou kamarátkou a Tá zostala skutočne šokovaná ;). ()

Looka

95% Netradiční temná detektivka, s nečekaným vývojem. Prostě zde nenarazíte na žádná klišé. Neschopnost policistů poradit si s již zadrženým pachatelem a dokázat mu vinu nápadně připomíná české reálie, kde děravé zákony nahrávají zločincům. ()

sWONDER

Už nech amíci urobia remake tohto ponurého a realistického thrilleru, ktorý mohol zaviesť diváka trochu hlbšie do daného príbehu. Dozvieme sa toho pomerne málo, napriek tomu že sa film miestami až príliš zbytočne naťahuje. Natočené je to solídne a atmosféra je výborná . Brutality je tak akurát, ale chýbalo mi viac napätia a nápaditejšia akcia. Napriek všetkému Juhokórejská „kuchyňa“ asi nebude moja obľúbená. Šancu jej ešte ale rozhodne dám.. tesne medzi 3 a 4. ()

DavidWebb

Keďže mi došli tipy na dobré filmy navité v kultúrach podobných našej, vrhol som sa na ázijské snímky s významne vysokými hodnoteniami, aj keď doteraz som mal s nimi (až na Oldboya) väčšinou zlé skúsenosti. Tak som začal s Chaserom a zasa som zhorel jak papier. Ak bol tento film natočený naozaj podľa skutočnej udalosti, tak Boh ochraňuj krajinu, kde majú takých enteligentných policajtov ako v Kórei. SPOILER! Sériový vrah sa pri výsluchu na polícii prizná, že zabil ja neviem koľko žien, bol chytený v cudzom aute, pri výpovedi sa stále zamotával a klamal, a odznakoví chlapci ho nakoniec pustia! Chcú nájsť poslednú vrahovu obeť, ktorá možno ešte žije a začnú hľadať všade, len nie tam, kde sa našlo jej auto. Síla čo? Keď sa dotyčnej podarí ujsť a ide po pomoc do obchodu, tak vrahovi dojdú cigarety a náhodou! vojde do spomínaného obchodu, kde ju zabije. A vrah nakoniec ani nedostane kladivo do hlavy, pretože ústredný pimp... Na to nemám písmen! Film je síce natočený zručne, kórejci vedia navodiť utmosphéru, ale The Chaser doslova hnevá a je utrpením na to pozerať. Nemrhajte nato svojim časom, pretože toto filmom ako bol Se7en nesiaha ani po podrážky. ()

Zombiepod

Tieto kórejské temné krimitrilery jednoducho žeriem. Takto budované napätie, atmosféru a brutalitu snáď nikde inde nevidieť. Film podľa skutočnej udalosti je tak trochu netradičnou kriminálkou o sériovom vrahovi, ktorého pomerne rýchle odhalenie a dopadnutie spúšťa napínavú a zároveň zúfalú hru o čas. Výtku mám predovšetkým pri až absurdnej neschopnosti polície, ktorá trochu nevhodne zachádzala až do vtipu. Mimo to je Chaser výnimočným trilerom, ktorý je pre fanúšikov žánru nutnosťou. ()

dogma97

Mám rád všechny možné mixy žánrů, ale zde mi ta komediální složka (možná nechtěná) na téma naprosto neschopná policie + další idiotské osoby vůbec nesedla a spolehlivě setřela veškerou thrillerovou atmosféru. ()

Chuppa

Skvělá detektivka, hlavní zaporák sice není tak evil jako například ve Viděl jsem ďábla, ale jeho přístup alá mám vše ba salámu je taky cool. Jediný co mi přišlo divný byla scéna v obchodě kdy na sebe “náhodou” narazí vrah a oběť… jinak bych snad dal i 5* ()

celticek

Provar a zklamání. A přitom to začíná tak dobře. Je to na motivy vraha v pláštěnce, který řádil v Soulu na počátku 21.století. Mixuje se tu fikce s realitou. Hojně využili postavu pasáka, která měla zásadní vliv na vyšetřování ve skutečnosti. Tady ovšem bere do rukou spravedlnost sám. Vadilo mi, že se z toho chvílemi stává komedie šmrncnutá dramatem. Vrah byl sice magor, ale kdyby námět jel více dle reálu, tak věřím, že by to dopadlo lépe. ()

LuNaj

Naprosto skvělý thriler, který vás nenechá skoro ani nadechnout. Minimum hluchých míst, akce se střídá s prokreslováním postav. Pořádně ani nevíte, komu byste nejraději vrazili. ()

Pauliee

Tu ozaj nieje čo riešiť. Excelentný juhokórejský triler, ktorý má dostal od prvej do poslednej minúty. Už dávno som nič také dobré nevidel a teraz sa už definitívne môžem spoľahnúť že kórejci vedia točiť len a len dobré filmy. Všetko v tomto filme je na vysokej úrovni cez prepracovaný scénar, hercov, hudobného podmazu, kamery, perfektných upršaných záberov aj trošku toho emotívneho dopadu na konci filmu. Par excelance ! ()

MyrnaAlec

Realistický a patřičně hnusný film jak se sluší na Koreu. Žádné vylepšování, syrová brutalita. Fandila jsem Mi-jin až do konce, který mě překvapil. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)