Bílé maso

(festivalový název)

The Chaser

Krimi / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2008, 120 min

CITÁT - Je počkej ty krávo jedna....... Je to brutální snímek, chvilkami trochu zmatený. Tvůrci se sice zpočátku snaží příběh rozmělnit vtipnými scénami (například ve 42 minutě), ale to moc dlouho netrvalo. CITÁT - Drž hubu, nebo ti toho ptáka urvu.......... Jenže pak šla srand stranou a z filmu se stala směs brutality a velkého smutku. Nečekal jsem takový příběh a chvilkami jsem měl mrazení. Pár momentů, které jsou převážně ke konci příběhu je skoro k pláči. Myslím si, že někdo i uroní slzu. Zajímavě ponurý je hudební doprovod a kameraman si také udělá pár zvláštních záběrů. CITÁT - Jsi impotent?....... Před tvůrci tohoto příběhu smekám.(9.11.2014)

Uveritelny dej a postavy, realne natocene sceny, nenapadna a podmaniva hudba. Technicky obdivuhodne natocene a co se tyce myslenky - dokonala ukazka zlomku te spinave tvare sveta, ve kterem zijeme. Mnoho slavnych del Alfreda Hitchcocka jsou proti tomuhle emocionalnimu kafemlejnku jen otrepanou limonadou. [8.5/10 červenec 2009](15.7.2009)

Těžký život prostitutky, která padne do rukou uchyláka.... Film má dvě polohy. Ta první, když se bojuje o život je výborná. Pár překvapení a přirozená asijská brutalita potěší :-). Bohužel vše přebije ta jejich mentalita. Nelogičnost v chování korejského policejního sboru však není k smíchu. Pátračka taková, že mjr. Zeman ke sledování podvratného živla měl víc lidí, než soulská policie na masovýho vraha. NEDOKÁŽU PŘEKOUSNOUT, KDYŽ SE LIDI CHOVAJÍ JAKO KRETÉNI A JEŠTĚ K TOMU JEDNAJÍ JAKO IDIOTI (co z toho je horší?). A tady se tak chovají skoro všichni! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** DOPORUČUJI !!! Všem, kteří chtějí vidět korejské policisty v roli největších kreténů na světě. Vsadím se, že to ve vás probudí agresivitu, která přebije ostatní pocity. Emoce? ANO! Ale takovéto ze mne dostane každej levnej horor.(11.1.2010)

Presne ten typ filmov čo mám rád. I saw the devil, Memories of murder, Mother, Oldboy a iné jasne dokazujú, že Kórea sa nechváli len sladkými romantickými komédiami, ale že jej idú najlepšie vypointované krimi thrilleri o masových vrahoch. Biele mäso je príbeh v ktorého strede stojí nie práve prototyp kladného hrdinu. Je skazený hlúpym systémom a vďaka tomu spraví( aj keď neúmyselne) rozhodnutia, ktoré mu zvyšnú časť filmu značne skomplikujú. Stojí totiž oproti úchylnému maniakovi, ktorý ma sakra šťastie, pretože jeho prípad rieši polícia snažiaca skôr spraviť dojem na verejnosť, než skutočne vyriešiť nejaký prípad. Z cynika sa stáva hrdina a jeho prerod je jeden z najsilnejších momentov celého filmu. Skvelé tempo. Výborne napísaný scenár a niekoľko mrazivých scén. Yun-seok Kim svojim hereckým prejavom ťahá celý film a hlavne v závere pri finálnej bitke je jeho výkon mrazivo dokonalý. Pre mňa rozhodne jeden z najsilnejších filmov posledného obdobia, aj keď vznikol pred 5 rokmi.(31.12.2013)

Už dávno som si nedal jednohubku od kórejcov, ktorí vždy vedia prekvapiť zaujímavým námetom a keď vidím pozitívne hodnotenia a žáner akčný, či thriller, vždy viem, že neostane pri tradičnej šablóne s obyčajným príbehom. Kórejci nesklamali, navyše je film ozdobený nálepkou 'inšpirované skutočnými udalosťami', čo som zistil až po zhliadnutí a tak ťažko sa mi už dávno neprehĺtalo. K samotnému filmu prakticky nie je čo vytknúť, okrem už tradične mnou nestráviteľného východného štýlu herectva, ktoré spomínam takmer v každom komentári, pokiaľ ten afektovaný štýl hereckého prejavu nezapadá do vážnosti príbehu. Inak ale veľmi vyspelo natočené, zamerané na detaily (niektoré momenty naozaj veľkou mierou prispievajú k pozerateľnosti a realistickosti), znamenité budovanie atmosféry a držanie diváka v nevedomosti. Finálne zvraty a brutálny záver dávajú facku takmer každému mainstreamovému snímku. 85%.(8.1.2014)

• - Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)

• - Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha (Kundo: Age Of The Rampant (2014), Fasten Your Seatbelt (2013)), je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy Joong-ho (Yun-Seok Kim) honí Young-min (Jung-woo Ha) a ten uklouzne, nebyla původně ve scénáři. Herec Jung-woo se bavil klouzáním na kluzkém chodníku a kameraman náhodou zachytil jeho pád. Režiséru Hong-jinovi se to natolik líbilo, že nehodu zařadil do scénáře a následně do celého snímku. (dinamit_1)