Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)
Trailer 3

VOD (1)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

Trailer 3

ScarPoul

Presne ten typ filmov čo mám rád. I saw the devil, Memories of murder, Mother, Oldboy a iné jasne dokazujú, že Kórea sa nechváli len sladkými romantickými komédiami, ale že jej idú najlepšie vypointované krimi thrilleri o masových vrahoch. Biele mäso je príbeh v ktorého strede stojí nie práve prototyp kladného hrdinu. Je skazený hlúpym systémom a vďaka tomu spraví( aj keď neúmyselne) rozhodnutia, ktoré mu zvyšnú časť filmu značne skomplikujú. Stojí totiž oproti úchylnému maniakovi, ktorý ma sakra šťastie, pretože jeho prípad rieši polícia snažiaca skôr spraviť dojem na verejnosť, než skutočne vyriešiť nejaký prípad. Z cynika sa stáva hrdina a jeho prerod je jeden z najsilnejších momentov celého filmu. Skvelé tempo. Výborne napísaný scenár a niekoľko mrazivých scén. Yun-seok Kim svojim hereckým prejavom ťahá celý film a hlavne v závere pri finálnej bitke je jeho výkon mrazivo dokonalý. Pre mňa rozhodne jeden z najsilnejších filmov posledného obdobia, aj keď vznikol pred 5 rokmi. ()

klerik

90% Perfektná temná kriminálka. Čo by za to dal Fincher, keby ešte aj v dnešnej dobe dokázal natočiť čosi podobné (MUŽI, KTORÍ NENÁVIDIA ŽENY i ZODIAC sú len slabý odvar). V podstate klasická premisa o pátraní po sériovom vrahovi, ale rozprávaná úplne inak, než je zvykom. Režiser má cit pre vyjadrenie príbehu prostredníctvom obrazu. Jediné, čo mi bráni dať plný počet, je ázijské herectvo plné artikulácie - ale to tiež len v prípade vedľajších dejových línií/postáv. Nedávno som videl skvelý ZULU a toto sa mi páčilo takmer rovnako... ()

schizmo

Sadistická čuňárna v klasickém asijském duchu, která bohužel trpí několika neduhy, které film i přes velice solidní produkci a kameru, sráží někam pod průměr. Ve filmu je to jako na houpačce, od začátku to má solidní spád i zápletku, ale značným hybným bodem celého příběhu je komická (možná záměrně, těžko říct) korejská policie, jejíž přítomnost je navíc ve filmu více než zbytečná a vše, co se kolem ní točí, natahuje jinak poměrně solidní podívanou asi o 40 minut plné nudy nebo naopak úsměvných až froškoidních scén (no těch je tam vlastně víc a nesouvisí jen s policií), kdy např. pět policajtů krotí hlavního hrdinu tak, že ho snad všichni tahaj za vlasy, při čemž se samozřejmě stíhaj i klasicky asijsky afektovaně tvářit a přehrávat. Tento aspekt je bohužel tak výrazný, že vám znechutí celý film. Škoda, tohle se trochu vymklo z rukou, příště bych se nechal inspirovat třeba dílem Viděl jsem ďábla... ()

topi

Dost drsnej thriller, kde už od začátku je známá identita psychopatického vraha. Film je hodně násilnej, občas se v něm vyskytují dosti humorné situace, zejména když se mezi sebou hádají policisté, ti jsou snad všude stejní. Střih, kamera, hudba, herecké výkony - všechno na vysoké úrovni, k dokonalosti chybí jen kousíček. ()

teutates

Když někdo umí tyhle prasárny točit, tak sou to právě oňi, ťamaňi. Ty jejích syrové tzv. thrillery donutí člověka nejenom zavírat oči, nic před filmem nejíst, no taky přemýšlet nad opravdovou zkaženosti. Asijskou kinematografii se to podobnýma, chorobnýma, zvrácenýma snímkama jenom hemží, "Bílé maso" je ještě opravdu v rámci norem a slušnosti stolovaní. Co mne ale opravdu udivuje je, že pořád něco v tomhle duchu točí, kdežto třeba Američanům nápady v tomhle směru docela chybí. Pokud nejde o trapný remake, tak je to jen slabý odvar (každopádně nebudu rozebírat rasovou odlišnost, bla bla). Základ je, že v tomhle směru a taky řemeslném to skutečně umí. To, že všichni herci vypadají skoro stejně mně opravdu nesere, když už strašáky, tak tyhle, když už krev, tak takhle a když už "priamočiary dej" tak tenhle! Doporučuju všem rádoby úchylákum, kteří hledají brutalitu a chytrost třeba ve "wrong turn IV" 7/10 ()

• Ve scéně, kdy Joong-ho (Yun-Seok Kim) honí Young-min (Jung-woo Ha) a ten uklouzne, nebyla původně ve scénáři. Herec Jung-woo se bavil klouzáním na kluzkém chodníku a kameraman náhodou zachytil jeho pád. Režiséru Hong-jinovi se to natolik líbilo, že nehodu zařadil do scénáře a následně do celého snímku. (dinamit_1)
  • Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha, je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)
  • Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)

Související novinky

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)