Bílé maso

(festivalový název)

The Chaser

Krimi / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2008, 120 min

Těžký život prostitutky, která padne do rukou uchyláka.... Film má dvě polohy. Ta první, když se bojuje o život je výborná. Pár překvapení a přirozená asijská brutalita potěší :-). Bohužel vše přebije ta jejich mentalita. Nelogičnost v chování korejského policejního sboru však není k smíchu. Pátračka taková, že mjr. Zeman ke sledování podvratného živla měl víc lidí, než soulská policie na masovýho vraha. NEDOKÁŽU PŘEKOUSNOUT, KDYŽ SE LIDI CHOVAJÍ JAKO KRETÉNI A JEŠTĚ K TOMU JEDNAJÍ JAKO IDIOTI (co z toho je horší?). A tady se tak chovají skoro všichni! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** DOPORUČUJI !!! Všem, kteří chtějí vidět korejské policisty v roli největších kreténů na světě. Vsadím se, že to ve vás probudí agresivitu, která přebije ostatní pocity. Emoce? ANO! Ale takovéto ze mne dostane každej levnej horor.(11.1.2010)

Konec mě osobně absolutně nepotěšil, ale co dodat...korejci jsou korejci a alespoň pro mě točí jedny z nejlepších filmů planety. Viděl jsem ďábla zůstává na vrcholu, ale i tohle byla špička a tak hodnotím jak hodnotím. Depresivní´snímek s několika hodně silnýma scénama a s na nervy jdoucím policejním sborem (tolik hovad na jednom místě najde člověk snad jen u nás ve vládě) . Hlavní postavy , jak už je u korejců zvykem, skvěle zahrané a hodně propracované charaktery. K filmu jsem se dlouho nemohl dokopat takže děkuju za neustálej nátlak ze strany uživatelky Amynky , že jsem to díky ní viděl už teď a ne třeba až za půl roku. Byla by škoda čekat tak dlouho.(10.1.2015)

Během první poloviny jsem si říkal, že film už od tří hvězd nic nezachrání, pak ale přišla závěrečná půlhodina a já byl vyřízenej jako málokdy předtím. Prvních šedesát minut mi film připadal dost zmateně a nerozuměl jsem tomu, co se právě děje a nejenom zmatenost, ale i nuda mě nutila nevěnovat tomu všemu pozornost. Mimo to mi vadila i nesympatičnost herců. Tyhle neduhy ale perfektně vynahradila druhá část, která kromě výbornýho tempa nabídla i řádnou dávku brutality. Všechno doladěný parádní hudbou a jednim nečekanym "úderem", kterej jsem fakt nečekal. Za druhou půli přihazuju tu čtvrtou hvězdičku.(29.10.2009)

Sakra, jak si to teď čtu, tak jsem asi napsal tak trochu SPOILER, ale přepisovat to už fakt nebudu! /// Nejsem si tím sice úplně jistý, ale možná by tomu problematickému mládenci, který si tak rád hrál s majzlíkem a kladivem pomohlo, kdyby mohl chodit oblékaný jako instalatér... Tak dost žertů, ačkoliv jsem teď lehce připomenul Samotáře, tenhle film není žádná sranda. Jak jinak, nejsme totiž na Barrandově ani v Hollywoodu, ale na Korejském poloostrově, kde filmy často probíhají i končívají poněkud jinak, než jak je změkčilý a oblbnutý západní divák zvyklý. Popravdě i já jsem se samozřejmostí očekával jiný end, takový víc happy. Takže příjemné (nebo vlastně spíš nepříjemné?) překvapení. Ovšem na ten správný korejský konec se trochu načekáte, protože po slušném úvodu, korunovaném šílenou scénou v koupelně, přijde opravdu hodně zdlouhavý střed. Ale finále opět stojí za to, tak vydržte!(21.10.2016)

CITÁT - Je počkej ty krávo jedna....... Je to brutální snímek, chvilkami trochu zmatený. Tvůrci se sice zpočátku snaží příběh rozmělnit vtipnými scénami (například ve 42 minutě), ale to moc dlouho netrvalo. CITÁT - Drž hubu, nebo ti toho ptáka urvu.......... Jenže pak šla srand stranou a z filmu se stala směs brutality a velkého smutku. Nečekal jsem takový příběh a chvilkami jsem měl mrazení. Pár momentů, které jsou převážně ke konci příběhu je skoro k pláči. Myslím si, že někdo i uroní slzu. Zajímavě ponurý je hudební doprovod a kameraman si také udělá pár zvláštních záběrů. CITÁT - Jsi impotent?....... Před tvůrci tohoto příběhu smekám.(9.11.2014)

• - Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Soulu v Jižní Korei. (Terva)

• - Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha (Kundo: Age Of The Rampant (2014), Fasten Your Seatbelt (2013)), je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)