Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

DaViD´82

Takový obyčejný pasák, ten nelehký úděl má. Zvlášť, když mu někdo začne krást ovečky. Tak z téhle úvodní situace se rozjíždí velice netradiční snímek, který klasicky po jihokorejsku stojí na pomezí mnoha žánrů. Rozhodně se nezasekne na úvodním schématu provařeného "naháněcího" thrilleru. Autor dá postupně vzpomenout na naprosto neslučitelné filmy. Např. ostrou kritikou práce policie upomíná na Vzpomínky na vraždu, zatímco sbližováním s povedenou dcerunkou zase na "vztahotvorné" záležitosti. Ovšem nejvíce to připomíná Public Enemy. Možná až příliš. Snad jen humor absentuje. Naštěstí. A ještě je to celé orámované jediným dnem a mnoha dějovými linkami. Na debut hodně velké sousto. Přesto to funguje na výbornou. Schází zde sice památné momenty, ale zase díky tomu to perfektně drží jako jeden celek. Což vzhledem k tomu, že se tu každou chvilku tahá za jinou pilku, je až neuvěřitelné. I herecky jde o nadprůměr a tak jedině zbytečně dlouhá stopáž není ku prospěchu. ()

Blizzard

Ne tak úplně klasický thriller, vycházející však ze skutečných událostí. Neobvyklé prozrazení, kdo je vrahem v samotném počátku filmu dává tušit, že se bude snímek ubírat trochu jiným směrem. V sázce je totiž něco jiného, než hledání sériového zabijáka. Většinou je jen policie, tou hybnou složkou příběhu, která po něm (ne)pátrá a zde se neoficinálního vyšetřování ujímá i sám pasák svých ztracených oveček a díky policii se to ještě pěkně zamotá. Na jednu stranu je zde divákovi opakovaně připomínána kritika policejních metod, ale na stranu druhou se až nedá plně věřit tomu, že by se takto vyšetřovací složky reálně chovali. Ač to film, kromě několika záběrů, nedává příliš najevo, jednalo se o brutálního zabijáka, který své oběti do značné míry i znetvořoval, používal přitom kladivo s majzlíkem a poté je věšel na háky, kde je nechával vykrvácet. Technicky dobře zvládnuté, kvalitně natočené a slušně zahrané, leč dalo se z toho vyždímat o kapku více a i když to přes delší stopáž nikde nedrhne a celkem rychle se vše ubírá ke zdárnému konci, trochu to celé prostříhat by přeci jen neškodilo. I tak se jedná o malý poklad, když uvážíme rozpočet a herecké obsazení. Uvidíme, co nám přinese další remake jako v případě The Departed a pravděpodobně opět v hlavní roli s pimpem DiCapriem. (8/10) ()

Shadwell

Chaser nezná míru a nerespektuje jakékoliv divácké očekávání, a to hlavně proto, že realitu vydává za fikci (kinematografie činí zpravidla obráceně a smyšlené příběhy vydává za skutečnost). A tím vzniká velice kuriózní situace – abyste film ocenili, tj. jeho zvláštní přístup k věci, musíte mít už leccos nakoukáno. Jenže pokud máte už něco nakoukáno, nebude se vám kategorické odmítáním naučených kódů a ona zvláštnost odporující zavedeným představám o „dobrém thrilleru" zřejmě dvakrát zamlouvat. ()

Renton

Scénář: Won-Chan Hong, Shinho Lee, Hong-jin Na .. Občas mi přijde, že mají v Jižní Korei na jedno téma jednoho tvůrce, který, ač bez velkých předchozích filmařských zkušeností, dojde s vlastním scénářem a sám pak skvěle, stylově, neotřele a zajímavě natočí výborný film. A pak o něm už dlouho není slyšet. To je případ Hong-jin Na a jeho Chaser. ___ Syrová kriminální podívaná se zajímavě rozestavěnou strukturou vyprávění převážně během jedné dlouhé noci, kdy se odkrývají velké věci. ()

Superpero

Znáte ty vykonstruované americké filmy, které nesmyslně skončí dobře? Tak tenhle film je opak. Je to účelové až hanba, aby to skončilo co nejhůř, a to mi přijde ještě debilnější. Jasně film je to dobrý, byl jsem fakt napnutej a na postavách mi záleželo. Právě proto mě to tak nasralo. Příznivci trpících filmů alá Iňárritu si přijdou na své. ()

• Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha, je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)
  • Ve scéně, kdy Joong-ho (Yun-Seok Kim) honí Young-min (Jung-woo Ha) a ten uklouzne, nebyla původně ve scénáři. Herec Jung-woo se bavil klouzáním na kluzkém chodníku a kameraman náhodou zachytil jeho pád. Režiséru Hong-jinovi se to natolik líbilo, že nehodu zařadil do scénáře a následně do celého snímku. (dinamit_1)
  • Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)