Bílé maso

(festivalový název)

The Chaser

Krimi / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2008, 120 min

Strasne vela nepravdepodobnych nahod prilis casto narusa temnu atmosferu tak skvele nacrtnutu v prvej polhodine. Policajti su totalne neschopni diletanti a tak cele patranie spociva na hlavnom hrdinovi - pasakovi, ktory je sice charizmaticky, ale miestami sa svojou hlupostou vyrovna policajtom. Naviac ustredny vrah bol prilis velky chudak na to, aby som mu uveril serioveho vraha. Mozno skutocne udalosti boli nepredvidatelne, ale vo filme to posobi miestami komicky.(14.8.2008)

Jeden z nejlépe zpracovaných thrillerů, co jsem kdy viděla. Na to, že tvůrci odhalili vraha už na začátku, se jim perfektně podařilo udržet divákovu pozornost až do konce. Nebyli by to Korejci, kdyby si nedělali srandu z policistů, takže jejich postupy působí jako vždy dost komicky, ale to už je prostě součástí. Největší perličkou je ovšem samotný vrah. Z jeho chování a klidu, s jakým dělal všechna ta svinstva, mi šel mráz po zádech. Tohle se musí vidět. 5*(5.2.2014)

Netradiční a zajímavě natočený temný thriller se silným začátkem odehrávající se za dvou deštivých nocí. Bohužel mi přišlo, že se tvůrci snaží až příliš držet vyjetou stopu. Důsledkem toho byly chvílemi dost účelové scény, u kterých jsem musel kroutit hlavou. Netlačit tak na pilu, možná bych s podobným vyústěním neměl problém.(15.3.2011)

Těžký život prostitutky, která padne do rukou uchyláka.... Film má dvě polohy. Ta první, když se bojuje o život je výborná. Pár překvapení a přirozená asijská brutalita potěší :-). Bohužel vše přebije ta jejich mentalita. Nelogičnost v chování korejského policejního sboru však není k smíchu. Pátračka taková, že mjr. Zeman ke sledování podvratného živla měl víc lidí, než soulská policie na masovýho vraha. NEDOKÁŽU PŘEKOUSNOUT, KDYŽ SE LIDI CHOVAJÍ JAKO KRETÉNI A JEŠTĚ K TOMU JEDNAJÍ JAKO IDIOTI (co z toho je horší?). A tady se tak chovají skoro všichni! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** DOPORUČUJI !!! Všem, kteří chtějí vidět korejské policisty v roli největších kreténů na světě. Vsadím se, že to ve vás probudí agresivitu, která přebije ostatní pocity. Emoce? ANO! Ale takovéto ze mne dostane každej levnej horor.(11.1.2010)

Detektívny thriller, ktorý sa zaujímavo pohráva s pravidlami žánru. Hlavný (anti)hrdina je exdetektív, no predovšetkým je to odľud, ktorý prípad rieši len koli tomu, že mu zasahuje do biznisu s "bielym mäsom". Vraha poznáme už od začiatku a príbeh vytvára najmä hľadanie usvedčujúcich dokazov. Práve fakt, že hlavný hrdina je ex-detektív, posúva film do roviny, kde vyšetrovacie metódy sa dajú nazvať hocako, len nie legálne. K slovu tak často krát prichádza násile, nutno podotknúť že je to štylizované násilie a znova sa objavuje tak populárne tesárske kladivo. To do akej miery sa budete baviť závisí od toho, ako dokážete tolerovať priam grotesknú neschopnosť policajného orgánu, ktorého najdoležitejší prípad je to, že starostovi mesta niekto hodil na hlavu ľudské exkrementy. Po technickej stránke sa jedná o špičku medzi kórejskými filmami a film sa dá v tomto smere bez problémom porovnať s takými klenotmi ako Oldboy, či Bittersweet Life. Ako plus považujem, že film zbytočne nemixuje žánre a je predovšetkým čistokrvným detektívnym thrilerom, podobne ako jeho slávnejší, starší bratček Memories of Murderer. (8/10)(18.4.2010)

• - Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha (Kundo: Age Of The Rampant (2014), Fasten Your Seatbelt (2013)), je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)

• - Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Soulu v Jižní Korei. (Terva)