poster

Bílé maso

 • Jižní Korea

  Chugyeogja

 • Jižní Korea

  추격자

 • Slovensko

  Štvanec

  (festivalový název)
 • USA

  The Chaser

Krimi / Thriller / Drama

Jižní Korea, 2008, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  ****

  Celkem parádní Korejskej thriller, kterej má parádního hlavního záporáka, ten to zahrál tak dokonale že jsem si málem ustříkl do kalhot blahem a nemíně na tom je i drsný detektiv, kterej pro pěstí nejde daleko. I přes průměrnej příběh jsou postavy zahrané fakt dokonale. Drsnější scény jsou parádní a pochmurná atmosféra je fakt parádní. Ty dvě hodiny utekly setsakra rychle.(9.1.2012)

 • Frajer42
  ***

  Bílé maso je jeden z pěkněšjích jihokorejských snímečků. Děj není nijak bržděn a ačkoli je stopáž poměrně dlouhá, tak rychle uteče. O co se bude jednat tiše naznačuje název filmu. Zdůrazňuji, že myslím ten český název. Korejský název Chugyeogja vám toho asi mnoho neřekne. Film je to milý, pěkný a hlavně má velmi roztomilý konec. Je pozoruhodné, že si ho docela dobře pamatuji, ačkoli jsem ho viděl už poměrně dávno.(16.8.2012)

 • Renton
  ****

  Scénář: Won-Chan Hong, Shinho Lee, Hong-jin Na .. Občas mi přijde, že mají v Jižní Korei na jedno téma jednoho tvůrce, který, ač bez velkých předchozích filmařských zkušeností, dojde s vlastním scénářem a sám pak skvěle, stylově, neotřele a zajímavě natočí výborný film. A pak o něm už dlouho není slyšet. To je případ Hong-jin Na a jeho Chaser. ___ Syrová kriminální podívaná se zajímavě rozestavěnou strukturou vyprávění převážně během jedné dlouhé noci, kdy se odkrývají velké věci.(11.1.2009)

 • lamps
  ****

  Detektivní linie, kde bývalý polda vyšetřuje zmizení prostitutky na vlastní pěst, je skvělá. Atmosférická, dějově strhující, formálně nesmlouvavá a vizuálně správně špinavá, přičemž obratně přepisuje zažitá žánrová pravidla a přináší neokoukanou alternativu k chirurgicky přesným thrillerům západního kinematografického světa. Hrdina je bezpáteřní parchant, natvrdlí policisté nekonají snad nic podle zvyklostí a padouch se všem směje do tváře, přestože je od počátku v podstatě na holičkách - tímto přístupem se ale tvůrcům daří vytvořit zajímavé příběhové schéma, nesvázané pravidly "filmové reality" a trefně kritizující nedůsledný právní systém, jehož přičiněním mohou skončit i největší vyvrhelové navzdory obvinění beztrestně na svobodě. Film ale přeci jen sráží podobně nedůsledný scénář, který občas nechává až příliš prostoru náhodám (jakkoli je právě to jeden z úmyslných postupů onoho vybočení z reality), hlavní hrdina je vždy o krok před celou policií navzdory minimu prostředků a konec přeci jenom smrdí béčkovostí více, než by bylo zdrávo. Každopádně, po zkušenosti s prachbídným Viděl jsem ďábla, tahle depresivní jízda mně velmi příjemně překvapila... 80%(22.3.2016)

 • Blizzard
  ****

  Ne tak úplně klasický thriller, vycházející však ze skutečných událostí. Neobvyklé prozrazení, kdo je vrahem v samotném počátku filmu dává tušit, že se bude snímek ubírat trochu jiným směrem. V sázce je totiž něco jiného, než hledání sériového zabijáka. Většinou je jen policie, tou hybnou složkou příběhu, která po něm (ne)pátrá a zde se neoficinálního vyšetřování ujímá i sám pasák svých ztracených oveček a díky policii se to ještě pěkně zamotá. Na jednu stranu je zde divákovi opakovaně připomínána kritika policejních metod, ale na stranu druhou se až nedá plně věřit tomu, že by se takto vyšetřovací složky reálně chovali. Ač to film, kromě několika záběrů, nedává příliš najevo, jednalo se o brutálního zabijáka, který své oběti do značné míry i znetvořoval, používal přitom kladivo s majzlíkem a poté je věšel na háky, kde je nechával vykrvácet. Technicky dobře zvládnuté, kvalitně natočené a slušně zahrané, leč dalo se z toho vyždímat o kapku více a i když to přes delší stopáž nikde nedrhne a celkem rychle se vše ubírá ke zdárnému konci, trochu to celé prostříhat by přeci jen neškodilo. I tak se jedná o malý poklad, když uvážíme rozpočet a herecké obsazení. Uvidíme, co nám přinese další remake jako v případě The Departed a pravděpodobně opět v hlavní roli s pimpem DiCapriem. (8/10)(1.7.2008)

 • - Natáčení probíhalo v Soulu v Jižní Korei. (Terva)

 • - Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha (Kundo: Age Of The Rampant (2014), Fasten Your Seatbelt (2013)), je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)

 • - Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace