Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

Terva

CITÁT - Je počkej ty krávo jedna....... Je to brutální snímek, chvilkami trochu zmatený. Tvůrci se sice zpočátku snaží příběh rozmělnit vtipnými scénami (například ve 42 minutě), ale to moc dlouho netrvalo. CITÁT - Drž hubu, nebo ti toho ptáka urvu.......... Jenže pak šla srand stranou a z filmu se stala směs brutality a velkého smutku. Nečekal jsem takový příběh a chvilkami jsem měl mrazení. Pár momentů, které jsou převážně ke konci příběhu je skoro k pláči. Myslím si, že někdo i uroní slzu. Zajímavě ponurý je hudební doprovod a kameraman si také udělá pár zvláštních záběrů. CITÁT - Jsi impotent?....... Před tvůrci tohoto příběhu smekám. ()

Folpa

Perfektní thriller, jak jsem na to od Korejců zvyklý. Hlavní záporák je dobrej magor a celkové to má grády. A dokonce to u nás vyšlo na DVD! ()

Astaroth12

Ked sme sa s týmto filmom videli po prvý raz, padli sme si do oka a teraz po opätovnom stretnutí som tiež nadšený. Nekompromisný, parádne prepracovaný detektívny príbeh s neskutočne vynaliezavým scenárom, mal viacero chybičiek a to hlavne pri konci, no ale stále ma vedel ohromovať svojou emočnou hĺbkou i svižnou akciou. Naozaj v tomto filme bolo od všetkého troška, akcia, dramatickosť, gore efektnosť, všetko pod jednou strechou. ()

ledzepfan

Neuvěřitelně chutný thriller, který příběh vede tak odlišným a poutavým stylem jaký se vidí jen opravdu vzácně..Navíc se do toho všeho míchá ta zvláštní asijská sloučenina brutality a roztomilého černého humoru...Nevím k čemu bych to přirovnal, jak to správně popsat a podle jakých měřítek hodnotit.Tohle se prostě musí vidět. ()

schizmo

Sadistická čuňárna v klasickém asijském duchu, která bohužel trpí několika neduhy, které film i přes velice solidní produkci a kameru, sráží někam pod průměr. Ve filmu je to jako na houpačce, od začátku to má solidní spád i zápletku, ale značným hybným bodem celého příběhu je komická (možná záměrně, těžko říct) korejská policie, jejíž přítomnost je navíc ve filmu více než zbytečná a vše, co se kolem ní točí, natahuje jinak poměrně solidní podívanou asi o 40 minut plné nudy nebo naopak úsměvných až froškoidních scén (no těch je tam vlastně víc a nesouvisí jen s policií), kdy např. pět policajtů krotí hlavního hrdinu tak, že ho snad všichni tahaj za vlasy, při čemž se samozřejmě stíhaj i klasicky asijsky afektovaně tvářit a přehrávat. Tento aspekt je bohužel tak výrazný, že vám znechutí celý film. Škoda, tohle se trochu vymklo z rukou, příště bych se nechal inspirovat třeba dílem Viděl jsem ďábla... ()

agentmiky

Jihokorejci fakt ty temné thrillery umí. Američani prostě mají určitou hranici, kterou ve své filmografii nepřekračují. Prostě autoři z Jižní Korey mají nižší sebereflexi, ale neberte to tak, že bych to bral jako výtku, ba právě naopak. Bílé maso sice nepřichází asi s tím nejvíce inovativním nápadem, již mnoho podobných námětů jsem ve filmech zaznamenal, filmu spíše prospívá ta drsná atmosféra, která se s ničím nemaže. První polovina se rozjíždí hezky zvolna, spíše to funguje jako takové představení všech zúčastněných postav. Hlavní hrdina mi zpočátku připadal dost nesympatický, ale postupem času jsem si na jeho charakter zvykl, ke konci jsem mu fandil, aby sejmul toho hlavního antagonistu. Udivuje mě jediný fakt, a to nekompetentní chování příslušníků soulské policie. Nevím, jestli to tak dělají v těch filmech z tohoto poloostrova schválně, pokud to ale takto v reálu fakticky funguje, tak to je dost alarmující.......jediný vrah je všechny takto prechytračovat ? Smutné. Konec drtivý, nedalo se čekat, že to skončí nějak pozitivně, ale toto. Fíha. Za mě dávám 76 % ()

wikked

Netradiční a zajímavě natočený temný thriller se silným začátkem odehrávající se za dvou deštivých nocí. Bohužel mi přišlo, že se tvůrci snaží až příliš držet vyjetou stopu. Důsledkem toho byly chvílemi dost účelové scény, u kterých jsem musel kroutit hlavou. Netlačit tak na pilu, možná bych s podobným vyústěním neměl problém. ()

Vyrida

Na asijských filmech miluju ten pocit, kdy se divák dostává do rozpaků, jestli to co právě sleduje je bráno opravdu vážně, nebo se jedná pouze o nějakou recesi. Už způsoby vražedných praktik hlavního záporaka v tomto filmu jsou na první pohled prováděny brutalními až chladnými způsoby, které můžou leckoho zároveň i šokovat. Přesto všechno jsem se v desítkách případech smíchy v posteli přímo válel, což neukazuje mou zvrácenou povahu ( aspoň v to doufám ), ale umění jakým je vše ve filmu zlehčováno. Stačí si jen připomenout onu hlavní příčinu, která celé to vraždicí divadelko odstartovala a člověku se dere úsměv do tváře sám. Na zpříjemnění večera přímo ideální volba. ()

topi

Dost drsnej thriller, kde už od začátku je známá identita psychopatického vraha. Film je hodně násilnej, občas se v něm vyskytují dosti humorné situace, zejména když se mezi sebou hádají policisté, ti jsou snad všude stejní. Střih, kamera, hudba, herecké výkony - všechno na vysoké úrovni, k dokonalosti chybí jen kousíček. ()

italka63

Brilantně natočený thriller z Koreje na motivy skutečné události,kdy zkrachovalý příslušník zásahové jednotky se začal živit se svým trochu jednodušším kolegou provozováním eskortní služby prostitutek a došlo to až k sériovému vrahovi poté, kdy si Jung - ho povšiml,že několik děvčat se ztratilo a některé odmítají na hovor daného telefonního čísla si jít přivydělat.Protože peněz nemá tahle firmička nazbyt,Jung - ho donutí jednu z děvčat, která i když je nemocná,za klientem vyrazit, což neměl v žádném případě dělat, protože ji poslal nevědomky přímo k danému psychopatovi, a ke všemu netušil, že dívka má doma osmiletou dceru. Od začátku vraha známe, což filmu dodává temně mrazivou atmosféru, kterou neodlehčí ani poněkud neevropské chování příslušníků policie. Scéna, ve které se holčička v Jung - ho -vě auté, za deště, jen v doprovodu hudby dovtípí, že maminka je mrtvá a ona jen němě křičí,mě doslova odbourala. Mírně delší stopáž mi vůbec nevadila, naopak, ukázala povahu zúčastněných aktérů v mnoha podobách. Skvělá kamera a hudba, nemůžu si pomoci, plný počet bodů je zasloužený. Jsem jen ráda, že nemám zahradu, jeden nikdy neví, co je pod trávou třeba zakopáno. . ()

mandelbrot

Na můj vkus příliš náhod a příliš neschopnosti ze strany policie. V poslední třetině začnou být tyhle nedostatky obzvláště evidentní a v kombinaci s únavným finále kazí velmi dobrý dojem z prvních dvou třetin filmu. ()

AlistairMir

Konec mě osobně absolutně nepotěšil, ale co dodat...korejci jsou korejci a alespoň pro mě točí jedny z nejlepších filmů planety. Viděl jsem ďábla zůstává na vrcholu, ale i tohle byla špička a tak hodnotím jak hodnotím. Depresivní´snímek s několika hodně silnýma scénama a s na nervy jdoucím policejním sborem (tolik hovad na jednom místě najde člověk snad jen u nás ve vládě) . Hlavní postavy , jak už je u korejců zvykem, skvěle zahrané a hodně propracované charaktery. K filmu jsem se dlouho nemohl dokopat takže děkuju za neustálej nátlak ze strany uživatelky Amynky , že jsem to díky ní viděl už teď a ne třeba až za půl roku. Byla by škoda čekat tak dlouho. ()

JohnMiller

Ide o parádny Kórejský film pri ktorom si hovoríte, že v prvých 20.tich minútach sa nachádza obsah pre celý Hollywoodsky film. V poslednej dobe ma Kórejské filmy strašne chytili. Sú neskutočne skvelo nakrútené a majú v sebe toľko kreativity, nápadov a sú tak nepredvídateľné, že máloktorá západná produkcia sa im môže vyrovnať. Príbeh o pasákovi prostitútok a impotentnom masovom vrahovi ktorého neschopný policajti vďaka absencii dôkazov nemôžu poslať za mreže, ma strašne bavil. Ten pocit, že vďaka neschopnosti úradov môže byť niekomu ublížené bol zachytený na jednotku. Divák čaká koniec po 30, 40, 50, 60 minútach ale ono je stále v nedohľadne a zápletka sa zamotáva tak, že strácate dych.. Výborne. ()

hunty

Skvělá atmosféra, akce, příběh. Klasické policejní vyšetřování samozřejmě nefunguje, jak by mělo, tak si Jung-ho, bývalý policajt, vezme pořádek do svých rukou a s ničím se nepáře. Korea zvládá jakýkoli žánr. ()

Dubro

Korea, Soul a všetky tie mená s pomlčkou ma potešili. Thriller s mocným a temným "T" ma nenechal celých 123 minút vydýchnuť. Nutné vidieť. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)