Bílá vrána

Patnáctiletý Thomas Mollison chce vyrůstat jako každý teenager v jeho věku. Má to ale těžké. Protože je jeho otec voják, rodina se často stěhuje a plachý chlapec se jen těžko sžívá s novým prostředím. Jeho život však ještě více ztrpčuje skutečnost, že jeho starší bratr Charlie je autista. Zatímco rodiče Charlieho dávno přijali, Thomas nikoli. Stydí se za něj a ve skrytu duše ho nenávidí. Pak ale potká Jackii, které Charlieho společnost nevadí. (oficiální text distributora)

milancecil

Spíše drobnější, skromné, přesto velmi působivé, dramatické dílo, ne atraktivní pro nějaké početné publikum, takový cíl si patrně tvůrci před sebe ani nevytkli, vždyť co může být pro povrchního diváka poutavého právě na takovém příběhu s námětem zobrazujícím soužití v rodině, kde jeden její příslušník je třeba právě tak jako Charlie mentálně postižený, nemám sice svou osobní zkušenost, ale vše na mě působilo velmi věrohodně a skutečně tísnivě, když jsem si tak s ubíhajícím dějem stále živěji představoval sám sebe v takové roli sourozence obtížně zvladatelného dospívajícího chlapce, pro nějž bych měl být jak bratrem, tak hlavně jeho trpělivým opatrovníkem jako jím je patnáctiletý Thomas, opravdu by to bylo pro mne velmi podobně nelehké a ještě k tomu to neustálé stěhování celé rodiny kvůli otcově službě v armádě, příliš, opravdu příliš mnoho překážek bych byl donucený překonávat, pokud by ale do všech těchto neovlivnitelných životních negativ vstoupila a statečně by mne z nich vyprošťovala právě tak sympatická, překvapivě chápající a soucítící spolužačka jako Jackie, asi bych stejně jako on svůj úděl přehodnotil a vnímal v poněkud zářivějších odstínech, než jak se vše zpočátku v novém bydlišti zdálo, jen temně pochmurné a opět neradostné, opravdu výborný, pocitově laděný film, kde přes závažnost tématu je místo i pro humor a odlehčující zábavu, bravo!!! Zajímavý komentář: Fridecka ()

Danikaa

Nikdy si nenechám ujsť rodinný film s postihnutým členom. Obyčajne je to citlivo a zároveň pravdivo spracované. Ak sa k tomu pridá dobré herecké obsadenie a aj romantická linka, viac netreba. Bez sĺz to u mňa nejde. ()

Heraldika

No...chtěla jsem jít spát, byla jsem strašně unavená, ale nešlo to.. musela jsem dokoukat až do konce. I když je to film hodně náročný a ve své podstatě nepříjemný, protože se divák nevyhne komparování s vlastním přístupem k tématu..kdo z nás by obstál? ()

wikus

Fúha,krásne. Rain man je naozaj podobný. Ale toto je dôkaz, že na vznik dobrého filmu s podobnou tematikou nie je potrebný len Tom Cruise a Dustin Hoffman v hlavných úlohách. Film je krásny. Je plný emócií, ktoré nie sú vyvolané iba jednou scénou. Tie emócie sú všade.Od prvej sekundy. Sila príbehu je tak veľká, že niekto si možno nevšimne výborných hereckých výkonov. Hovoria vám niečo tie mená?Lebo mne nie. No od teraz si ich určite zapamätám, lebo všetci herci boli naozaj skvelí. ..Aj na mna to sčasti zapôsobilo aj preto, že dej sa odohráva v teenagerskom prostredí. Elissa Down si naozaj vybrala výborné miesto deja a bola som aj celkom prekvapená, keď som zistila, že to bol jej prvý a zatiaľ jediný film. Na mna veľmi zapôsobil a keď máte dosť klasických hollywoodskych trhákov, rozhodne si to pozrite. Neoľutujete. Nájdete tu všetko, čo má FILM obsahovať. ()

Michelle75

Říkala jsem si, že to bude asi depka,ale ten film hrozně hezky plyne. Jak tady někdo psal, že mu to hekání autistického bráchy neskutečně vadilo, tak mě ani chviličku. Beru to jako součást, která by bez toho asi neměla smysl. Vždyť to byl způsob jeho komunikace. To co prožívá a jaký má vztah ke svému bratrovi nejen Thomas,ale celá jeho rodina, mě hrozně bavilo. Měla jsem z toho pozitivní pocit, i když určité mráčky tam byly....to by snad ani jinak nešlo, některé okamžiky byly naopak krásné a dojímavé. Romanticka vsuvka byla jako bonus a musím pochválit Gemmu Ward, která mi neskutečně připomínala Amandu Seifried, avšak hraním působila mnohem přirozeněji. ()

AngiS

Život není fér.. a tohle je naprosto úžasnej film.. Nepopírám, že v realitě je to o mnoho težší než ve filmu.. Znám to.. A prohlašování pitomců, že je to nechutnej film.. nemám slov.. Jste omezenci. jenom stupidní omezenci.. ()

thorewi

Zajímavý náhled do světa autismu. Film, který Vás možná nenadchne, ale určitě neurazí, spíše příjemně zarmoutí. Těžko něco vytýkat, byly tam scény, které se mi osobně příčily, avšak takhle to asi chodí. Tudíž nezbývá nic jiného, než politovat ty, kteří měli tu "smůlu" a musí po celý život bojovat s tímto nepřiznivým osudem. Neumím si představit, že já bych to dokázal. A myslím, že mnoho z nás ne. ()

Ondis

Krásný film na tohle ožehavé téma, které vás opravdu nenechá chladnými a určitě po skončení filmu si pořádně zapřemýšlíte... ()

Angelino

Wowieee! Máme Charlieho pretože sme dostatočne silní na to, aby sme to zvládli... Autisti nevedia predstierať pocity a vďaka tomuto naturalizmu aj emócie v tomto filme sú určitým spôsobom úprimnejšie. Neviem odkiaľ zrazu prišla víla menom Jackie, pretože ľudia s takýmto prístupom sú naozaj vzácni a neviem ani, kde rodina Mollisonovcov zobrala toľko pozitívnej energie. Keby som sa mal narodiť ako autista, tak práve v takejto rodine. Náročnosť témy skombinovaná s obrovsky pozitívnym prístupom bola pre mňa krásnym pohladením na duši. Nechce sa mi teraz ani rozmýšľať nad tým, koľko rodín a ľudí sa s takouto životnou situáciou nevyrovná a koľko „nápomocných“ susedov je vždy poruke. Idem si radšej osušiť navlhnutú vreckovku. ()

DannyBoy80

70%. Vcelku zajímavý film pohlížející na autismus z jiné stránky. Jak může takovýto člověk ovlivnit životy jiných a zejména v období dospívání. Zejména v tomto období dokáží být děti kruté. ()

dehlie

rodinná dráma o živote s autistom. film má zrejme každému pripomenúť, že to môže stretnúť každého z nás a je dobré sa s tým vyrovnať. iné emócie či pocity vo mne black balloon nevyvolala. mimochodom myslel som, že Jackie hrá Amanda Seyfried, tá podoba s Gemmou Ward je neskutočná. ()

sona123

Ách! Uf. Široký úsměv na tváři a výraz....ne moc inteligentní, zejména od druhé poloviny filmu. Vím, byla to idylka (myslím tím to, jak měli všichni pochopení, trpělivost a moře lásky na rozdávání), realita holt tak happyendingová není, ale stejně, to byl taaaak krásný film! ()

lareinna

Tento film nie pre každého a je to v pohode, pretože nie každý na túto otázku reaguje rovnako. Je nutné vcítiť sa do postavy Thomasa, ktorý sa neustále vyrovnáva s tým, že jeho brat „nie je normálny“ , teda ani on nemôže žiť normálny život, bojuje s tým, má pocit, že ani dievčatá nebudú mať o neho záujem, keďže jeho život sa trochu vymyká „štandardu“. Všetko rieši práve v období puberty, keď má práve sám so sebou dosť starostí a o to je to pre neho ešte ťažšie. Netreba zabudnúť oceniť aj herecký výkon Lukea Forda, určite nebolo jednoduché stvárniť úlohu chlapca, ktorý trpí autizmom. ()

kritiklon

Z tohoto snímku jsou cítit emoce. Chvílemi dost silné emoce! U filmu tohoto typu mi však chybí jedna zásadní věc. A tou je myšlenka! Tenhle film nic neřeší a kromě emocí v sobě v podstatě nic dalšího nemá. Nic co by alespoň rozebíralo či rozvíjelo zvolené téma příběhu. Nic co by se nějak hlouběji pozastavovalo nad danou problematikou. Sorry ale i přes několik dobrých scén.....emoce prostě nestačí! 3* za 68%. ()

neneka

Téma autismu pojato realisticky a přitom hodně citlivě... emocemi to jiskří z plátna ven a hned zas pěkně šupem nazpátek. Skvělý! ()

Domec

Moc krasnej film, clovek pak celou dobu musi premejslet o tom jaky by to bylo... Herecke vykony tomu jen pridaly, hrat autistu musi bejt, ale sakra narocny. Nemam k tomu co dodat, me to uplne dostalo. ()