Bílá vrána

Patnáctiletý Thomas Mollison chce vyrůstat jako každý teenager v jeho věku. Má to ale těžké. Protože je jeho otec voják, rodina se často stěhuje a plachý chlapec se jen těžko sžívá s novým prostředím. Jeho život však ještě více ztrpčuje skutečnost, že jeho starší bratr Charlie je autista. Zatímco rodiče Charlieho dávno přijali, Thomas nikoli. Stydí se za něj a ve skrytu duše ho nenávidí. Pak ale potká Jackii, které Charlieho společnost nevadí. (oficiální text distributora)

Hepy13

Jo, život není žádné peříčko. A tento film je toho důkazem! Člověk si při sledování těchto filmů uvědomí, že ty problémy které musíme denně řešit, jsou vlastně naprosté banality o proti těm které vidíme ve filmu. A tak si važme života a toho že jsme zdraví. ()

ddf76

Pekny maly australsky film o vyrovnani se s skutecnosti, ze bratr je autista, ktery ne vzdy se chova vhodne ve spolecnosti. Ve filmu hraji neznamy herci, az na Toni Collette. ()

barteca

Citlivý snímek o životě rodiny s autistickým dítětem, pod drobnohledem tentokrát sourozenecký vztah, hodně nabité pravdivými emocemi. T. Collette v roli matky. ()

Narciska

Bílá vrána je neskutečný film. Spadá do mé soukromé kategorie tzv. "krásných film", to znamená, že je jedinečným ztvárněním lidského příběhu a řadí se po bok Forresta Gumpa, Gilberta Grapea a dalších. Nelehké a pro většinu z nás těžko stravitelné téma postiženého člověka je skvěle natočeno z opomíjené perspektivy sourozence a zpodobněno s nezměrnou citlivostí, povznášející lehkostí a tak vyváženou směsí laskavého humoru, syrovosti a všednosti, že nechápete, jak se toto někomu mohlo podařit natočit... ()

Ben Nevis

Není moc filmů, kde bych se vžila 100% do děje. Za Charlieho mi bylo trapněji než jeho bráchovi, tak dobře je zahraný. Nečekejte žádného důstojného a géniálního podivína jako v Rain manovi. Charlie je pouze podivín - těžce postižený autista, kterého se rodina nevzdala, přestože jeho bratr v choulostivém věku trpí a další dítě je na cestě. Život s Charliem má do romantiky daleko a ne každý snese takovou surovou realitu. Přesto film pohladí po duši, protože lidskost z něj tryská jako z hadice na postřikování trávy. ()

agassi68

Autisti sú zvláštni ľudia a ich rodiny sú vo veľmi ťažkej, doživotnej situácii. Scény s bratom sú natočené veľmi realisicky no zvyšok je vata určená hlavne nežnejšej časti. Dávam prednosť Grapeovi.. ()

HDeer

Ťažký film, obsahuje veľa nepríjemných scén. Napriek všetkému zachytáva skutočný sociálny problém ktorému sa nevenuje veľká pozornosť a s najväčšou pravdepodobnosťou ostáva bez podpory. Miestami doslova dojemné. Presne pri takýchto snímkach si človek uvedomuje aký je šťastný že je zdravý, no taktiež to, že aj chorí môžu byť šťastní. ()

Fridecka

Naprosto úžasný film, plný emocí i vtipných situací. Teenager, který má doma autistického brášku a ještě mimino, to je fakt síla! Zcela realisticky je tu vylíčeno nelehké soužití s autistou, kdy je třeba donekonečna přinášet oběti a starat se. A co přitom prožívá dospívající kluk, který se snaží uspět a nezklamat v kolektivu vrstevníků? Zdá se to být nenesitelné. Ale to obohacení života životem s někým takovým, zkušenost s nezištnou láskou a dáváním je k nezaplacení. Jeden z filmů, kde vidíme, že život je těžký a pochopíme, že někdy i proto tak krásný. ()

Meiers

Nebudu tady na to pět ódy, ale na druhou stranu musím uznat, že tohle předčasné dospívání zapříčiněné autistickým bratrem v zátylku mi nebylo nepříjemné. Ba naopak, slušně jsem se bavil. Celá rodinka jsou charaktery k pohledání, hlavně Rex :o). A to paplání hovna po koberci mi připomělo historku, kterou často slýchávám při různých rodinných sešlostech...hehe ()

savage3303

Strhující, originální a hořkosladký příběh o zapadnutí, objevování lásky a přijmutí rodiny. Napísaný obsah k tomuto filmu to perfektne vystihol. Silný príbeh, dej, kt. ani trochu nenudil a výborní herci. Príbeh rodiny plný trápenia a emocii. Príbeh lásky, kt. musí bojovať s krutým životom. Ja som si to skvelo užil. 5*. ()

Lipi21

82% REŽIE / Elissa Down: **** SCÉNÁŘ / Elissa Down, Jimmy Jack: **** KAMERA / Denson Baker: **** HERCI: **** (především za skvělý výkon Rhyse Wakefielda a také Luka Forda) HUDBA / Michael Yezerski: **** ()

nurielka

Veľmi emotívny príbeh. A nie je to žiadna hanba, taký ľudia proste sú a žijú medzi nami, a spoločnosti buď prekážajú alebo si z nich spoločnosť robí výsmech. Ešte aj podaktoré komentáre tuto ma išli rozplakať, pretože si z filmu robili srandu. Nebudem menovať. ()

frbulka

Bílá vrána je bezesporu realistickou sondou do života s mentálně postiženým člověkem. Snímku se nedá vlastně nic vytknout, herecké výkony jsou přesvědčivé, po patosu není ani památky a námět je ušlechtilý. Malou výtku bych měla snad jen k autistovi, který má mít na úkor své mentální úrovně nadměrně vyvinuté jiné schopnosti, např. v numerické oblasti. U Charlieho jsem to nezaznamenala, třeba jen náznakem. Sečteno, i když uznávám nesporné kvality filmu, mně osobně se toto drama do mysli na dlouho nezapsalo. 60%. ()

cerbygerby

Od první chvíle kdy jsem uslyšel ty skřeky jsem si říkal že to snad nebude celý film.. a mýlil jsem se... to bylo něco tak hrozného poslouchat to jeho kvílení že se těm sousedům nedivím, asi by mi taky hráblo.. A i přesto že chápu, že je to jejich vlastní díte, ale proč ubližovat přímo jemu, sobě, druhému synovi i všem ostatním okolo. Podle mě takovýhle kluk patří do blázince kde je pod dohledem a nikomu neubližuje... ()

IPajule

Kdo tento film neprocítí, nemůže dát dobré hodnocení, protože já sem se opravdu do všeho vžila a prožívala sem každou scénu. Ze začátku jsem se bavila, přišlo mi to směšné, ale postupem času mě ten smích přešel. Je to silné romantické, ale i smutné drama, které vás ihned pohltí, stejně jako nějaké umělecké dílo. ()

UniqueNett

Výborné! Ač se zdá, že se jedná o klasický béčkový příběh, opak je pravdou. Opravdu příjemná podívaná. Mám hold pro autisty slabost. ()

DarkoCohen

Zajímavý film se silným příběhem, který ale nepřináší nic nového ani originálního, co by stálo za to si zapamatovat. Herecky je to sice zvládnuté celkem obstojně, hlavně pak Luke Ford jako autista je hodně přesvědčivý, ale já se nudila. Nezachránila to ani závěrečná scéna ve vaně, která je ovšem dokonalá... 50% ()