Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrací do rodného Queensu. Je to velmi ambiciózní mladík, který sní o úspěšné kariéře a rychle nabytém bohatství. Po slibném začátku však přijde studená sprcha. Je nucen přijmout práci jako barman v jednom z newyorských klubů. Jeho zručnosti si brzy všimne kolega Doug a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou, a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat. S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane koktejlovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana. Jenže potom Brian šlápne vedle, stane se milencem starší velmi bohaté manažerky. Brzy si však uvědomí, že udělal obrovskou chybu. Jenže získat Jordan zpět nebude snadné. (TV Nova)

_Irbe_ odpad!

Tom Cruise je ten nejhorší člověk co kdy "hrál" v amerických filmech a jehož profesí je bohužel "herectví". ()

LencaN

Takový průměrný snímek o (jak už tady někdo podobně zmínil) 'hloupém playboyovi Honzovi'. Musím pochválit barmanské scénky, ty se jim povedly, klobouk dolů, že se to Cruise tak naučil. Dá se říct, že Cruise je 'středobodem' celého Koktejlu. Ale i když je jeho úsměv okouzlující, myslím, že za čas si na tenhle film téměř nevzpomenu, bohužel. Děj se totiž dal snadno odhalit už dopředu, místy to připomínalo telenovelu. Hlavní hrdinka byla ale dobře obsazená. Sympaťačka a navíc přirozeně krásná, s Cruisem jim to slušelo :) ()

PatrikP4

Ale jo proč ne jednou za 10 let... Tom Cruise vypadal fakt hrozně, ale v té době to byl asi možná idol většiny žen... ()

Talita1

Keď sympatický barman Brian (Tom Cruise) stretne konečne svoju romantickú polovičku, tak mu to pokazí stávka, ktorú vymyslel jeho "kamarát" Doug. Ale ešte nič nie je stratené. Milý filmík s pohodovou atmosférou, pri ktorom som úplne zrelaxovala. Miešanie kokteilov, dovolenkový rezort a krásna ústredná dvojica. Tip na tento feel good film mám od užívateľa JohnnyKladno. Vďaka Honza! ()

eMPík

Klišé kam se podíváš. Naprosto nesympatický hlavní hrdina v podání toho (skoro) nejnesympatičtějšího herce jakého znám. Co víc dodat, nuda, blbý scénář, a jediný kdo se mi tam zezačátku líbil se nakonec zabil. Asi věděl proč. ()

Tomulka

Nejlepší na filmu je Bryan Brown je Kaglinovy zákony a celý jeho herecký projev mně na filmu zaujal nejvíce. Dále pak úchvatně nádherná Elisabeth Shue, která se mi ve svých dalších filmech u ž tak nelíbila. A co se týče výkonu Cruise no já mu ten jeho úsměv nebaštím a nic jiného n aněm zajimavé není takže zase nic moc Tome. ()

chlievik

Ak v komunizme existovali propagačné sovietske filmy o veľkom "akčnom" hrdinovi Meresijevovi, tak potom aj v USA boli určité filmy, ktoré mali niečo propagovať, a motivovať ľudí, ktorí nemali výšku (univerzitu), splniť si svoj "americký sen" - tentoraz... ako barmani. O tom bol ten film, že... makaj, makaj ako dilik, zarábaj najprv 80 dolárov na večer, potom bude MOŽNO aj viac, a neboj, niekam to dotiahneš. Prvých 30-40 minút som pozeral tento "americký cruisen" znechutene, a úplne ma znechutili v momente, keď sa mu kámoš pretiahol tú buchtu, hoci to bola zazobaná štetka, a nič viac, nemám rád keď sa AmeriŤka prezentuje tak očividne, spôsobom akým hnusný americký život naozaj aj bol (a dnes aj je,a to aj tu,presne taký, aký nám ho skvelá Ameriťka tak "dobročinne a vďačne" importovala..) To nemuseli. :( Karibik, šalala lalala, prestrihy na Cruisovo milovanie sa so sexy úsmevom asi ešte aj v spánku - na tom "králičom" úsmeve nevidím nič sexy, no ale čo už - proste toho herca americká produkcia riadne využila, a dodnes ho využívajú, hoci ako herec je vyšší štandard, ale len taký jemne nadpriemerný americky typický, má niečo do seba ako týpek, ale inak tú svoju jedinú strojenú pózu "yeah-alright-frajera" nikdy neopustí, nikdy sa jej ani nezbaví, lebo to... nedokáže. Film typicky z osemdesiatych rokov, keď chcela Amerika presvedčiť svet, že je to krajina snov, ktovie, či to nebol "vývozný" film, nijak ma myšlienkovo nenadchol, hoci som sa nenudil, a isté chvíle som si aj myslel, že ako film je to kvalitatívne OK, že je to predsa len dramatické, neviem sa zbaviť dojmu akejsi diskotékovej lacnoty, barovej nudy, syndrómu americkej priemernosti, americkej rodiny, "kámošského" falošného sarkastického odpustenia v podstate bežne neodpustiteľných vecí ako podvody, nevery, atď, neviem sa zbaviť dojmu prezentácie peňazí, ktoré "chce vraj každý", neviem sa zbaviť pocitu, že sa ma tvorcovia snažia presvedčiť o niečom, čo skutočne neexistuje - som nedôverčivý divák, a tak sa aj správam a vyjadrujem; ...no jasné, a čím iným to mohlo skončiť než ober-nadšeným americkým nádejným happyendom s dvojčatami na ceste, jednou dvoma cez pysky zazobanému ockovi, s pomocou od strýka z baru, na ktorého sa americký topgun chlapec (pracujúci na svoju žuvačkovú americkú rodinu) vždy môže obrátiť, ... americký sen ako uliaty. Je to len priemerný film, viac nie. ()

Rsoviar

Film bych ukončil hned po Jamaice. Do ni to je skvelej film o barmanech (myslim ze jsi potom chtel kazdy divak otevrit vlastni bar) a po ni uz je to docela romanticka nuda. ()

Peddro

Milovníci barmanské show mi budou asi oponovat, ale mně záleží na tom jak drink chutná a jestli to barman suše nalévá nebo u toho dělá rádoby okázalé triky mi je lhostejné. Prostě mi to přijde přízemní a nedokáži to plně ocenit. Ale samozřejmě respektuji, že to někdo za umění považuje. ()

ta*jemna*

...podívala jsem se na to po pětadvaceti letech a jsem v šoku...z toho, že jsem tento film před pětadvaceti lety tak žrala...Byla jsem to fakt já??? No jo no, jiná doba.... ()

Moraldo

V tomto případě není odusevnely děj nutny. Tom za barem, krasne prostředí, atmosfera osmdesatek a me puberty. Odchazim do baru ! ()

Dudros

neviem či by som Koktejl nazval komédiou, nie je to nič extra ale taktiež ani neurazí. Viackrát som už tento film v telke videl a podľa mňa je to priemerná pohodová oddychovka na zabitie času ()

mpet

Absolutně pohodový snímek na večer. Nijak zvlášť neoslní, ale díky sympatickým hercům se prostě na něj rád vždy podívám. ()