Všechny hříchy světa vyplavaly na povrch. Je na jediném muži, aby je dostal zpět do pekel.. Smrt se začíná vznášet nad starou bažinou. Podivná monstra vycházejí nad hladinu a excentrický lovec se vydává na lov. Když ale vystoupí mocný bahenní muž, z lovce se stává lovená zvěř. Mezitím skupinka turistů narazí na odlehlou chatu a rázem zjistí, že jsou uprostřed brutální bitvy mezi lovcem a monstry. Pokud chtějí přežít, musejí se s lovcem spojit a společnými silami se snažit přemoci starověké monstrum. Následuje nelítostná bitva o přežití v divoké a tajuplné krajině. (oficiální text distributora)

cariada

No tohle není zas tak špatné. Od odpadu to zachranuje poměrně sarkastický humor a zvláštně roztomilý monstrum co si neumí normálně otevřít lahev. Blbost , která na jedno kouknutí docela jde. Vypněte u toho hlavu a koukejte, možná to strávíte jako já. ()

oveckaoa odpad!

Spíše komedie než horor (záporák se chová jako idiot). Herecké výkony jsou příšerné a film sám o sobě je o hovně strašidelné to není a vtipné je to asi tak jak Kameňák takže ztráta času. Moje první (a snad i poslední) setkání s irským hororem. ()

noriaki

K Legend of the Bog mě přilákal obrázek na kterém se vystrašená Nora-Jane Noone prodírá lesem a když jsem zjistil že jednu z rolí si zahrál i Vinnie Jones, bylo jasné že mě nízké hodnocení neodradí. No, koledoval jsem si o to. Monstrum z bažin je přesně tak špatný film jak slibuje námět i komentáře a nefunguje v něm prakticky nic. Režisér se možná snažil o hororovou komedii, ale s přihlédnutím k jeho neschopnost, díky mizerným hercům a tomu že za děj by scénárista sám zasloužil zahrabat do rašeliny je nemožné poznat jestli je film směšný záměrně, nebo kvůli své donebevolající stupiditě. Klonil bych se k variantě dva, i když hlavně na začátku se několik parodických momentů objevilo. O atmosféře strachu se nedá ani mluvit, zažil jsem jen nekonečnou nudu. Nakonec jediný světlý moment byla opravdu Nora-Jane Noone, která předvedla jak vypadá slušný herec v chumlu tragických kopyt. ()

pursulus odpad!

Dvakrát minus nerovná se plus.¬         Tento — z pohledu počtů chybný — předpoklad však platí pro Brendana Foleyho a jeho monstra v irských bažinách. Škoda, že mi jedno odporučení vlákalo do pasti, z níž musil jsem odrážeti — kromě útoků oživlé mumie — i všechny pokusy režiséra a scénáristy v jednom dostati mne svým snímkem na kolena. Protože snaha byla vidět, zvlášť do poločasu.¬                 (–) Minus za scénář s dialogy na úrovni pomocné školy.¬                 (–) Minus za upocené herecké výkony, z nichž ten nejobtížnější, oživlá mumie, byl zároveň tím nejhorším hned po představitelce pomocnice archeologa (Saiorse Reillyová), která by však musila býti zázračnou vodou života, aby vyšla se ctí z těch idiotských milostných vložek, které jí navařil ctihodný Foley.¬                 (–) Minus za to, jak byly všechny ženské postavy otravné, hádavé a nepříjemné; pane bože, možná jsou ale Irčanky takové všechny!??; pane bože, zlatý Čechy...!¬                 (–) Minus za všudypřítomné dudy, věrtošně vyhrávající z puštěného rozhlasu ať se to hodilo nebo nehodilo; ostatní hudební podbarvení bylo více méně taky tak příjemné.¬                 (+) Plus za prokázanou snahu v první půli, oživené postavou hubaté podnikatelky Val (Shelly Goldsteinová).¬                 S panem Foleyem věru nemám chuť se potkat; i když... u toho dobrého černého hořkého irského piva bych možná jeho hovory, co a jak se zase chystá navařiti, unesl bez trvalé úhony. ()

drackula

Keď som videl, že sa v tomto filme vyskytuje môj obľúbenec Vinnie Jones, vedel som, že nepôjde o nič ťažko psychologické zo šokujúcou zápletkou, ale skôr o zábavný brain-off. Moje očakávania však boli naplnené len z časti. Brain-off to síce bol, ale že by bol nejako výrazne alebo zapametateľne zábavný kúsok povedať nemôžem. Pár scén, výrokov alebo situácií stálo za to, avšak dianie bolo až moc malátne na to, aby tieto vtipné kúsky dokázalo udržať schopne pohromade. Aj napriek tomu, že som fanúšikom zábavného trashu, Legend of the Bog ma výraznejšie neohúril a palec hore si zaslúži iba chytľavá írska hudba. 40 % ()

Puyi odpad!

Od filmu jsem očekával, nebo spíše doufal, že alespoň těch 20% budu moct udělit, ale bohužel. Ani k těm 20% se většina filmu vůbec nepřiblížila... Špatné bylo vše, naprosto vše, nezachránil to ani Vinnie, který byl hlavní důvod, proč jsem tento film sledoval. Strašné, víceméně nekoukatelné, už snad nikdy nebudu muset zažít, všem vřele nedoporučuji. ()

Teardown

Stačilo vynechat ten hnusně lacinej, místy až trapnej humor, vylepšit záporáka a ne tam šoupnout vyžranou figuru, jehož vizáž Šreka má s hororem pramálo společného, malinko přitvrdit v gore a vypustit ty příšerný efekty. ...vlastně by to chtělo od základu překopat... ()

mala_kea odpad!

Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet nad stupidními amaterskými scénami, ze kterých přímo srší bezcitná a nestydatá epidemie, na kterou je snad jediný lék. Vypnout váš přehrávač. Toto bylo něco strašného, otřesného, nudného a spoustu dalších nekalých přívlastků. Vinnie se tváří jako drsnák a při tom je to uplný motherfucker bez šmrncu a hereckého umění. Počítačové scény jsou jak z komiksu o pokémonech. Ti ještě byli na hranici koukatelnosti, tohle tak maximálně srolovat, ubalit brko a vyhulit. Z ničeho jiného určitě mít radost nebudete. ()

drankeryth odpad!

Wow, to je prekvapenie, toto je horor az z Irska. Je to dobry horor? Veruze nie a od hororu to ma na kilometre daleko. Ani dokopy poriadne neviem o co tam vlastne islo. Splatanina vsetkeho mozneho, ale nie dobreho filmu. Zacnem od obalu, ktory je celkom v pohode, ale zas aj mohol byt aj lepsi. Vo filme sa aj mihol Vinnie Jones, ktory mi bol jediny znamejsi herec z tohoto neskutocne odporneho filmu. Najlepsia asi bola samotna priroda v Irsku, ktora posobila takym chladnym, severskym dojmom na mna. Dej filmu zacina pri oziveni velmi stareho a vyschnuteho tela, ktore pri kontakte z vodou sa zregenerovalo a vybralo sa na potulky krajinou. Clovek hrajuci tohoto cudaka skor na mna zaposobil ako smiesna karikatura a niezeby sa ho mal clovek bat. Jeho kuriozne grimasy na tvari vo mne vyvolali smiech. Pri prvom kontakte s autom ma tiez pobavilo, ako na neho zareagovali teenegeri a ukazali mu rit:) Este jedna vec bola trapna, ked nas akoze strasidelny starobyly clovek, ktory stale hovoril Istar, Istar stretol dvoch ciernych psikov. Za okamih ukazali ako si obuva nanovo zhotovene topanky z ich kozuchov:) Potom sa film niesol este v trapnejsom duchu a vacsinu casu ukazovali ako sa zbehli rozni ludia v polorozpadnutom dome a ako si tam nazivali. Jedina vec, ktora bola hororova bolo odtrhnutie hlavy jednej zeny tymto cudesnym praclovekom, ci kto to vlastne bol. Este sa dalo za hororovy prvok povazovat nastoknutie chudacika Vinnieho Jonesika na velky dreveny kol, aj ked to vobec neukazali ako ho napichol na ten kol. Zaber filmu len ukazal napichnuteho Vinnieho na kole. Mozno to nevedeli tvorcovia filmu previest do filmu a preto len ukazali Vinnieho na kole a to tiez nie poriadne ukazala kamera, ako aj vsetky vrazdy od holohlaveho, nervozneho a najviac trapneho, akoze herca, ktory ho stvarnil do trapnej grotesky. To by aj asi bolo vsetko co sa tyka toho hororu, aj ked prevedenie tychto prvkov bolo tiez na amaterskej urovni. Suboje s obrovitym chlapom a jeho protivnikmi boli nudne a po znamkach napatia nebolo ani za jedno makove zrniecko vidiet vo filme. Jednoznacne je tento film velky brak a od hororu ma strasne daleko. Doteraz stale neviem, co vlastne znamena to slovo BOG v nazve filmu, podoba sa mi to na ruske slovo, ktore znamena BOH:))) ()

sadlokan

V bažíru se asi tak od Krista válí nějakej obrovskej typus.Po probuzení bagrem se nasere a anžto ho asi zebou pahejly,vyrobí si topánky ze dvou kokršpanělů a de do města.U pumpy načne petku z boku zubama a vyžívá se v pití vody,což je jeho základní charakterový rys.A řiká u toho neustále "Ištar".Pak se tedy dostáváme k osudovému předurčení všech účastníků-být zhynut někde nejlépe poblíž močálu a tam se nám to tak trochu řítí úplně celý!Jakousi atmošku to přesto má. ()

Laca1313

Jedna hvězda za přírodu. Ostatní nestojí za nic.příšerný děj (i když příběh potencionál měl,jenže by ho museli scénáristi a režisér dokázat opravdu využít) ,tragičtí herci,hrozný dialogy. ()

Pitryx odpad!

Slabé, nezajímavé, ukecané, spousta hluchých míst. Prostě nuda. Mně zaujala jen Nora-Jane Noone a asi tři nebo čtyři dobré záběry. Jinak jsem se nudil. 251120119021/9145 ()

djbarrel odpad!

Prej horor ... horor byl to dokoukat do konce. Jak je vůbec možný, že na takový kraviny se najde sponzor, fakt otřes. Film o partě lidiček co by si mohli zahrát o titul, nejnesympatičtější blboun roku, co se ztratí v lese, kde čirou náhodou někdo objeví mumii a ta po vhození do vody ožije a hledá vody a zabíjí. A samozřejmě zabíjí povětšinou jen týpky co taky někoho odkráglovali a sem tam i jiné exoty. Sračka roku. 5 % ()

andydy

Takovej hahaha horor. Skor sa sami povrazdili ako monstrum. Len o nejakom ludskom svedomi. Trocha kriku malo krvi a nejake ludske pribehy. ()

pirate odpad!

Tak to snad ne!!!!!!!!! Tohle, že měl být film? Tak, radši si nepředstavuji, co bude dále. Mé filmové svědomí zachvátil kolaps. Asi mi spadne celou hrůzou software. ()