Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

soukyd33

Zajímavý nápad. V americké armádě na jedné základně se něco děje, stále opakované únosy vojenských konvojů zbraní. To se ale změní ve chvíli, kdy se na základně objeví nový rekrut, který skrývá svou minulost. Závěr je parádní. Poznámka: Bojové techniky hlavního hrdiny, byli až ladné. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

draxxi

Zlaty devadesatky. Moje mladi, bezstarostnost a haldy xkrat prekopirovanych videokazet. Videl jsem to tolikrat, a i ted po vic jak 30ti lezech jsem se bavil... 20/3/2024 70% ()

Plomber

Je to sice béčko jako poleno, ale u tohohle filmu jsme s kámošema proseděli celý mládí a učili se podle toho chvaty(moc to ale nefungovalo) a náramně sem se u toho bavil, 3 hvězdičky z nostalgie. ()

padlar

Před dávnými a dávnými lety jsem se na tohle dílko díval s vyvalenýma očima. Dneska jsem už spíš nevěřil vlastním očím co za blbost se mi kdysi líbila. Ale musí se nechat, že blbost je to roztomilá, a společně s nostalgí nad těmi dávnými lety dávám 2 hvězdičky. ()

robzombie odpad!

Vždy, když vidím film s Michaelem Dudikoffem, říkám si, copak asi dělá dnes. Bohužel mi mé filmové znalosti nepřipomínají žádné jiné filmy s tímto "pseudo" karate hrdinou. Nicméně, film vcelku bez děje, protkaný spousty mizerně choreografickými bojovými scénami, spolu s nulovými hereckými výkony. ()

oslotron

Ano, podlehl jsem kdysi v dětství týhle nindžovský sérii. Špatně nadabovaná kazeta s obraz tak kvalitním, že nebylo pomalu poznat, kdo je nindža a kdo se jenom neumí oblékat. Postupně přichází pro zpestření různé barevné kombinace. Souboje s modrými, žlutými, i červenými nindži. V devíti letech to uspokojí. Ještě že nás tehdy nenapadlo zkoušet chytání letících šípů do rukou a do násady od lopaty. S odstupem času dvě hvězdičky. Jedna z nostalgie a druhá za nindží pestrost. Dudikoff je tragickej. ()

Masinfira

Tenhle film jsem viděl mockrát. Osobně se mi líbil, je v něm napětí a téměř vše co od filmu chci. Možná jsem ale dal jednu dvě hvězdičky za "nostalgické vzpomínky". Kdy jsem se na ten film díval jako malý kluk... ()

JARDAHONDA

V Orientu vzniklo nejdokonalejší bojové umění. A z Ameriky přichází ten, kdo ho ovládá nejlépe! Připravte se na strhující akci a vrcholné bojové mistrovství ve filmu, ve kterém se mladý Američan (M. Dudikoff) stane jedním z nejlepších bojovníků ninjitsu, nejkrutějšího orientálního bojového umění. Americký ninja nabízí zábavu, tak rychlou a nekompromisní, jako je zářící ostří samurajského meče. Z hlediska bojovoho umění 80. let je film překonaný, některé scény jsou zapsány do filmových dějin. Choreografie slušná, u mě dobrý 85% ()

Slickcz

Mladicky Dudikoff, neuveritlenej frajer Steve James, dceruska velitele americke zakladny a tuny akce ve filmu definujicim zanr aneb Cannon film opet nezklamal ()

Kolemjdouci

Řeknu jen jednu věc....který současný film se může rovnat tomuto snímku v poměru cena/výkon??? Hodnoťte film očima z roku 1985 a nestavte na stejný stupínek snímky typu Edge of Tormorrow či Dark Knight a Americký Ninja, to je prostě pitomost! ()

Vonter

Jak říká dávné japonské přísloví: Nikdy nedej Majklovi píku, jinak tě s ní píchne do pupíku. A je to přísloví pravdivé a moudré. Nedali si říct a šoupli Majklovi do ruky píku. A co se nestalo? Majkl je všechny píchnul přímo do pupíku. A slavně zvítězil, protože byl nejtvrdší. Nejtvrdší ninja. Ale co by si počal nejtvrdší ninja bez pořádnýho ninjovskýho kámoše, že? A proto má Majkl za kámoše Jacksona. Ale pozor, né Majkla Jacksona. To by nešlo, protože to už by tu byli dva Majklové. Tohle je prostě jen Jackson. Má naolejovaný bicáky a umí střílet. Má trochu kliku, protože všichni zlobivý kluci, na který Jackson střílí, jsou úplný retardi s IQ lesního polomu. A protože jsou to íqouši, tak si mysllí , že ze všeho nejlepčejší nápad je vyběhnout před Jacksonův kulas a nechat se zastřelit. Majkl a Jackson jsou prostě tady. Proto si i vy rozmyslete, na jakou stranu se přidáte. Protože jestli budete zlouni, tak vám Majkl a Jackson natrhnou pupíky. A prdel. ()

SNCIS

"Umíš pár dobrejch chvatů. U koho ses učil?" - "U nikoho. Občas jsem něco pochytil na ulici." První díl Ninjovské série je velmi dobrý. Chválím bojové scény, Michaela Dudikoffa a soundtrack. Scénář mnohdy moc smyslu nedává, nicméně moc se tam nemluví ale spíše bojuje a to je plus. - 75%. ()

70s80s90s

Firsrenberg to s ninjami, samurajmi a cyborgami vedel. Kedysi kult. Nezabudnem na jednohlasy dabing.. Pyunov Cyborg a Firstenbergov Americky ninja boli jedny z mojich prvych filmov videnych s jednohlasym dabingom. Su to becka a treba sa z toho pohladu aj na to pozerat. ()