Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

MrMir

Na tenhle film se nemůžu dívat dnešníma očima, ale očima 10 letého člobrdy doslova hltajícího kamenného Dudikoffa a jeho naprosto příšerné kung-fu. Klasika mého mládí, kterou se bojím vidět znovu.... ()

Landier

Musím uznat, že u tohoto filmu jsou ony dvě hvězdičky pouze z nostalgie, jinak by to byla slušná jedna hvězdička. Inu, to co se Vám líbí v 8mi letech se Vám už nemusí (tolik) líbit později... ()

Davis I

I když je rok výroby 1985 hodně vzdálen dnešku, vzpomínky na to, jak tenhle titul brousil naše videa nám nikdo nevezme. Hodnotit tenhle film v roce 2011 je skutečně těžké, vždyť dnes se akce točí jinak. Ale byl bych i zvědavej jak by si Michael vedl, kdyby ho Sly narouboval do svých Expendables. Určitě by si to jako všechny akční hvězdy 90. let zasloužil. ()

LADAS79

Mám rád filmy o ninjach a Michael Dudikoff byl muj první idol americký ninja jsem viděl mnohokrát a je to stále dobrý film líbí se mi technika ninju a kouzelné vybavení svých bojových pomůcek. ()

ZACKOVAXENIE

Nezapomenutelná nostalgie. Film je z roku 85, kde hlavní hrdina Michael Dudikov byl, troufám si říct ve své nejlepší formě . Co se týče soubojů a choreografie, tak je to dnes v úplně v jiném levelu, ale i tak snímek příjemně potěší dodnes **** ()

horor2

Dejte mu na hlavu kýbl a stejně Vám to nepomůže. Michael Dudikoff asi ve své nejlepší roli. Předvádí v ní bojové představení, které mu vštípil do hlavy John Fujioka. Bitky Tadaši Jamašita s Dudikoffem několikrát zhlédnuté :-) ()

johnsnow

taká príjemná nízkorzpočtová blbinka s dudikofom a jeblými ninjami. No na tomto filmu je jeblé šecko ale za tri * to bude ja mám rád aj také blbiny. ()

tavvva odpad!

Nechce se mi věřit, že jsme z toho byli v dětství úplně nadšení. Ono se k nám toho moc nedostalo, tak jsme byli asi vděční za cokoliv. No, je to dnes spíš k smíchu. Naivní a blbé. Nedoporučuji s tím vůbec ztrácet čas. ()

George8

Jeden víkend jsem sjel všechny díly Amerického nindži a stejně byla jednička nejlepší díl. Dudikoff byl prostě 100% ! ()

Blazkowicz

Zase další povedené béčko s Dudikoffem a zase se mi to líbilo víc než poprvé. Čím to, že béčka dávají mnohem větší důraz na výběr prostředí, takže je musím pořád zmiňovat a vychvalovat. Tady byly Filípy a moc pěkné. Jinak tady nechybí vůbec nic, ať už vybuchující auta po nárazu do stromu nebo po převrácení, nepřátelé padající jako mouchy když je kropí kulomet nebo menší romantická linka. Oproti Síla pomsty celkově mnohem konzistnější zážitek, málo slabých míst, takže proto lepší hodnocení. Vidět to v devadesátkách na kazetě muselo být něco. 3+* ()

Efreeti

Jojo filmy mého mládí...po revoluci jsme na to všichni hleděli jak na zjevení. Dneska už je to spíš pro zasmání. 2 hvězdy jen ze sentimentu ()

Miroveith

Dobře, je to odhadnutelný a jednoduchý, ale je to zábava a o ničem jiným to neni!!! Nikdy si to na nic nehrálo, účel to rozhodně plní na jedničku, mě to baví!!! ()

Galenius

3* za to, že svého času, když jsem byl malej kluk a poprvé viděl film na videu, se mi to moc líbilo... Teď, s odstupem, jednoduchý děj, hloupé herecké výkony a scénář... Ale ta nostalgie 8-) ()

rawboy

To byl jeden z prvních filmů, které jsem viděl na videu. Kdysi dávno, ještě v dobách předrevolučních s takovým tím typickým jednohlasým "dabingem". Vždy se na to rád znovu podívám, je to pro mě těžká nostalgie. Nejde o žádný majstrštyk, ale znáte to - jsou filmy na které má člověk zvláštní vzpomínky. ()

DooFooS

Hvězda navíc z nostalgie za tuhle akční klasiku díky které do dnes umím poskládat prsty do kobry se zavřenou, ale i otevřenou tlamou. ()