Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

rawboy

To byl jeden z prvních filmů, které jsem viděl na videu. Kdysi dávno, ještě v dobách předrevolučních s takovým tím typickým jednohlasým "dabingem". Vždy se na to rád znovu podívám, je to pro mě těžká nostalgie. Nejde o žádný majstrštyk, ale znáte to - jsou filmy na které má člověk zvláštní vzpomínky. ()

DooFooS

Hvězda navíc z nostalgie za tuhle akční klasiku díky které do dnes umím poskládat prsty do kobry se zavřenou, ale i otevřenou tlamou. ()

martins

Akční béčko 80 let, tenkrát kult, dnes už jen solidní průměr. Film, který proslavil Dudikoffa a který se stal společně s Chuckem Norrisem hlavní hvězdou společnosti Canon produkující filmy podobného typu až do začátku 90.let. Film se dočkal i 4 pokračování bohužel s horšími výsledkami. Navíc Dudikoffa ve 3 a 5 části nahradil D. Bradley, který herecký byl ještě o třídu níže. Ve čtvrtém díle si zahráli společně. Celkově 2,5*, jedna za nindži, druhá za slušnou akci a ta půlka za nostalgii. ()

Gig

Jako dítě jsem to měl rád. Dnes už bych u toho asi nevydržel. Jenže to byla doba, kdy naše generace ujížděla na želvách ninja a tenkrát letěly filmy jako Americkáý sport apd... ()

Parabot

Na základce byla série s Michaelem Dudikoffem velmi oblíbená. Ne tak, jako vandamovky, ale všem se nám líbilo, když americký nindža chytal šípy holýma rukama a kopal kolem sebe. Nyní, o nějakou tu dekádu později při náhodném shlédnutí střídavě prskám smíchy a tluču se dlaní do čela. Nikdo příčetný by asi neočekával scénář srovnatelný s Čínskou čtvrtí ale děj je opravdu výrazně slabomyslný. Neskutečně toporné herecké výkony. To nejhorší ale představuje nulová choreografie soubojů a zřejmá absence jakékoli průpravy v asijských bojových uměních. Čert vem scénář, dramaturgii, casting atd, když se chcete jen podívat na film, kde si chlapi dávají hodinu a půl do držky. Ale když ty bitky vypadají hůř, než běžné hospodské potyčky a tvůrci se to snaží vylepšit frenetickým střihem tak se dá i s klidným svědomím říct, že daný film nesplnil očekávání.  Béčko je velmi milosrdné označení. D ()

Mamutol

Dvě hvězdy z nostalgie (na VHS to jelo každý víkend), jinak zapracoval zub času a dnes již je tento snímek naprostá blbost i co se týká soubojů. ()

Pute

Béčko který mě jako malýho kluka pěkně dostalo. Když jsem to viděl nedávno tak mě to taky dostalo. Kdysi akčňák, teď komedie. ()

jenprodnes

jak mam tohle ohodnotit... Samozrejme je to ryzi becko, vsechno co se da hodnotit stoji tak za jednu hvezdicku, ale nemuzu zapomenout na ty hodiny a hodiny, kdyz jsem ve 12 letech sjizdel vsechny dily najednou (ale dily bez Dudikoffa jsem odsoudil uz tenkrat :) ()

Peťko

Jeden zo šiestich amerických filmov, ktoré sme dostali k našemu mono-videorekordéru v roku 1987. Preto má tento Dudikoffov produkt u mňa špeciálny bonus. ()

CabelNM

Ako dieťa som miloval filmy o ninjoch a práve tento bol môj najobľúbenejší, ninjov som žral od hlavy až po päty, neustále si ich kreslil, obliekal sa do čierneho, túžil po katane a brat dokonca vyrábal oceľové hviezdice,bol som s toho mimo a musel som vidieť všetky filmy kde sa objavili, do budúcna som mal jasno, chcel som byť ninja :) dnes sa samozrejme nad touto niekdajšou víziou už len pousmejem, obrovským paradoxom je pre mňa ako sa z M.Dudikoffa, môjho najlepšieho hrdinu a herca detstva stal (aj keď s istou dávkou charizmy) dnes jeden z najhorších, na film mi zostalo kopec dobrých spomienok až pokým som si ho nedávno po dlhej dobe nepozrel, je to naozaj už smiešne, film je jeden z mojich nostalgických kultov ktorý sprevádza skvelá hudba čo mi ešte dlhú dobu bude bzučať v hlave preto z hodnotením zostávam pri 70% ()

peeko

Srdcovka, páč jsem to viděl prvně jako malý capart a ninjové všeho druhu byli pro mě prostě něco. I dnes mi nevadí se znovu podívat a připomenout si zašlou slávu ninjů a potažmo Dudikoffa. Nenáročná oddychovka. Howg ()

bmx6

Tak na American Ninja jsem úplně zapomněl.Dneska jsem na něj náhodou narazil na starých VHS a vzpomínal na to jak jsem u toho seděl jak přikovanej a zbožňoval to.Tak si tak říkám,že to zkouknu.No a zkouknul a moje představy o tomto filmu,který jsem míval byly pryč,ale za tu nostalgii a za Michaela Dudikoffa,kterýho taky zbožňuju(teda zbožňoval),tak prostě nelze hodnotit jinak než plným počtem. ()

DaNvYto

Absolutní nostalgická Dudikoffka... pro mne snad nejvýraznější film s tímto hercem proto musím přihodit . Jako malý v první třídě jsem šel i do školy na karneval za ninju měl hračkoidní katanu... Pamatuji si ještě starý český dabing, tehdá na nadabování celého filmu prostě stačili dva dabéři... a nevadilo! :D ()