Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

lioncel

stovky probdělých nocí u videa s výbornými i méně zdařilými filmy s technickou kvalitou většinou příšerných kopií s nekvalitním monotoniím dabingem .. jeden z představitelů éry minulé : americký ninja .. jednička ze čtyřdílné série s velmi sympatickým borcem - Michael Dudikoff - je určitě ta nejlepší z celé čtyřky ... ()

MartinNDL

Když jsem byl dítě, byla to pro mě modla, když jsem to viděl dnes, bylo to amatérské, pomalé, nudné, měkké. A tak jsem se na to těšil. ()

peto12

Tento snímok s Michaelom Dudikoffom je najlepší zo všetkých častí. Tento film je moja "najoblúbenejšia Dudikoffovka". Samozrejme, aj druhý diel je dosť dobrý. ()

Martin741

Becko v plnej nadhere na cele s Dudikoffom. Ako decko blbe som to zral, vsade sami ninjovia a pekne bojove sceny. A aj po 28 rokoch stale tvrdim, ze zo serie filmov Americky Ninja je jednotka suverenne najlepsim dielom. Michael Dudikoff sice vobec nevie hrat, film ale zachranuje dostatok akcie, prestreliek, ba dokonca aj na vybuchy dojde. Hral tu aj John Fujioka /Kdo najde pritele, najde poklad s dvojkou BS/TH/. Zaroven pre mna aj najlepsi diel pentalogie. 65 % ()

Figu

Kdo má z amerických vojáků nejvypracovanější DUDY a pěsti tvrdý jako KOV? Ano, přeci Dudikoff... 80 léta + ninjové + američtí vojáci + korupce + červená motorka + kýbl na hlavě + tvrdej černoch + sympatickej klaďas + nostalgie = Americký ninja!!! S Michaelem neexistuje lepší film! 80% ()

Rodriguez

Americký kult poloviny osmdesátek s Míšou Dudikoffem. Jako malej sem tyhle filmy žral, dnes už "bohužel" vypadají velmi směšně. 55% ()

starbrejkr

Ale jo, jednička se dle mého názoru ještě celkem podařila. Rád se na ní občas kouknu, i když Dudikoff mi není zrovna sympatický. ()

Adaamos21

Moje první americká akce viděná na VHS. Tedy legenda zasluhující 5 hvězd. Společně se Sílou pomsty nejlepší Dudikoff. ()

humanbeing

Na Amerického bojovníka (jak byl film tehdy známý v Evropě - to proto, že pojem ninja evropanům tehdy nic neříkal) jsem se podíval po dlouhé době. Pamatuji si ho o něco lépe, jak je nejspíš asi logické, že jako dítěti se mi tenhle druh filmů bude zdát o několik řádů lepší. Na druhou stranu, i dnes dokážu ocenit jeho akčnost, nadsázku, nadchnutí se pro výjimečné situace vyžadující nadlidské úsilí okořeněné pro diváka takřka neznámými východními prvky. Trošku se mi nezdálo, že po poměrně seriózně vystavěném ději se v poslední třetině, nebo v posledních patnácti minutách, film trochu nelogicky lehce zvrhne v obrovská jatka, kde se nehledí, co bude následovat po filmu, tedy, že všechny ty vojáky, řidiče tanků a obsluhovače bazuk čeká vojenský soud. Že se vše vlastně mohlo vyřešit úplně jinak, méně dramaticky. Ale pak by to nebyla taková zábava, samozřejmě. Čili dávám hodnocení přesně mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Na rozdíl od tohoto (kde jsem si pár scén z dětství zapamatoval) si další díly nepamatuju ani trochu, takže kdo ví, jak se mi budou líbit, jestli vůbec. ()

Phos4rus odpad!

Michael je proste klasicky beckovy herec. Hraje v klasickych beckovych filmech s "beckovym" hodnoceni. Doporucuji snad jen pro vecerni odpocinek a relaxaci, protoze tyhle filmy jsou tak smesne, ze se to mnohdy neda vydrzet...A taky musim napsat jedno plus-dobre se u tehle filmu usina. ()

Flynn

Tak tenhle film je správný úlet, jako malý jsem ho s bratránkem viděl na VHS se simultánním českým dabingem snad 20x a žral ho , tedka jsem se na to koukl a je to naprosto hustá komedie, ba co přímo parodie... člověk skutečně může počítat na prstech věty které Dudikoff řekne.. je jich totiž pramálo :o) na pobavení prostě ta pravá klasika ()

Fallen_One

Ta"bojová umění" co jsem tam "viděl"...vážně to je akčňák a ne parodie? Pokud tohle mysleli vážně tak musím konstatovat, že MacGyver by to zvládl líp. A tím myslím zahrát to i poradit si s těma ninjákama. A za co tu jednu hvězdičku? Za hlášku co mi připomněla Červeného Trpaslíka, konkrétně Krytona: Narozený v den: Neznámý. Rodiče: Neznámé. Bydliště: Neznámé. Nebo tak nějak, ani za řádné zapamatování mi to nestálo. ()

Jim_Beam

Vím, že umělecká hodnota tohoto filmu je absolutně nulová, Dudikoff je hroznej herec, ale v 8 letech mi tenhle film připadal naprosto báječnej, a když ho vidím dnes, vždy si připomenu, jak jsem hltal každou scénu, a tak z jisté nostalgie dávám 2*... Srdce vítězí nad rozumem. 8) ... Původně to byly hvězdičky 3, ale když jsem se podíval, jak mám hodnoceno spoustu jinejch filmů, přišlo mi to vůči nim nespravedlivý. Tak přece jen dostal rozum trochu prostoru. :) ()

c.tucker

Naprostá klasika mého dětství, viděno několikrát a stále zábavné. I když v dnešní době neobstojí, je zde dosti chyb, ale co je to senzační béčko. ()