Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

Sunwheel

Ktoré biele decko v prvej polke 90. rokov, túžiace stať sa akčným hrdinom, nechcelo byť vychované starým japonským sensejom aby pomohlo zachrániť svet tým, že vypráši kožuch hromade vytrénovaných ninjov, pár skorumpovaným vojakom či drogovému bossovi? A samozrejme na konci ešte dostane princeznú za ženu! Kryštalické, poctivé béčko, akých herné automaty či praveké konzoly ponúkali na tisíc variácií. Buď to môže byť absolútna hovadina, alebo s trochou piva a nadhľadu to vie byť aj zábava. Film splnil očakávania a keď si odmyslíte sem tam okaté tupotinky v súbojoch, tak sa vlastne bavíte. ()

JesterKruger

Tenhle film by se možná dal označit jako Dudikoffův nejlepší film. I když Lidský Štít s Dudikoffem byl super, tak tohle asi vítězí. Ano, není to můj nejoblíbenější akční film. Ano, není to mistrovské dílo. Ano, podle mě by měl mít větší hodnocení. Opravdu jsem nad hodnocením váhal. Ten film bych si pustil klidně i znovu, a hodně mě bavil. I když mi příjde, že dávat tomuhle filmu 5* je kapku neférové, ale já tedy tomuhle filmu toto hodnocení nakonec udělím. Film má dobrý děj, i herce. Akce do scén tu sedí, a hudba někdy fajná. Dudikoff tu ale na mě působil strašně zvláštně, jelikož tu na začátku filmu vůbec nemluvil, ale pak se rozmluvil, a hrál navíc strašně Introvertskou roli. Ale asi to mělo takto vypadat. Slabších 5* ()

Jardys88

Viděl jsem stokrát horší filmy, které měly lepší hodnocení....pokračovaní stojí za nic ale tento film bych řadil mezi ty shlédnutelné ()

SONYAGENT

Jednoznačně nejlepší ninjovský film mého mládí a tehdejších let. Bylo mi snad osm let, když jsem si ho potají vyndal u táty v šuplíku a pustil na VHS.. Ale dodnes si ho rád pustím. Je to klasika a Michael je prostě nej béčkovej herec.. ()

montel

Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováček u americké armády. Při jednom přesunu armádních zbraní, jsou vozidla přepadena ninji a náklad je ukraden. Joe zachrání dceru svého nejvyššího nadřízeného, ale zároveň se kolem něj objevují čím dál větší problémy. Zanedlouho zjistí, že armáda se zbraněmi obchoduje a tak se stává terčem číslo jedna. Když nájemní zabijáci neuspějí, postaví se mu vůdce ninjů v konečném souboji...Akční klasika 80.let. Jako dítě jsem první dva díly miloval a dle mého názoru je to atraktivní podívaná i dnes. Už to sice není žádná pecka ale perfektní retro, ke kterému se vždy rád vrátím. 70% ()

Drky

Budu hodnotit dle pocitů z mého dětství. Byl jsem z Dudikoffa nadšený, byl to můj hrdina, pro kterého nebylo nic překážkou ani hromada ninjů, kteří tak nějak když měli tak neútočili a, když útočili tak se řezali navzájem. Tohle je ovšem prostě klasika a nebudu zde film hanit, protože jsme o čtvrt století dále, tak to prostě bylo tohle nikdo nezmění a nikdo nemůže říct, že na to nečučel s otevřenou hubou. Jednička byla opravdu parádní. Skvělá zábava! Jo a v neposlední řadě super hudební doprovod, který umocňoval napětí. Hodnocení 4* a 80% ()

Svadbos

Podpriemerný akčný film, odohrávajúci sa na filipínskej základni Americkej armády, s Dudikoffom (silným ako býk) v úlohe vojaka, ktorý si nájde dôvod využiť svoje smrtiace schopnosti. Steve James je dobrý v úlohe rovnako zručného Dudikoffovho armádneho kamaráta. ()

ajaxx

Na béčkový film je to i celkem zajímavý námět (berme v potaz 80. léta) i zajímavé pojetí hlavního hrdiny (ztráta paměti, ale ne dovedností). Nicméně, ač Dudikoffa a jeho filmy neodsuzuji, tak jako někteří, bojové scény mohli být natočeny mnohem líp, některé bojové momenty jsou i viditelně hodně nahrané, ale závěrečný souboj dává akci celkem slušnou tečku. Oproti třetímu a čtvrtému dílu celkem koukatelný film. Samozřejmě, s ninjutsu to má společného pramálo (snad kromě ninja oblečení a zbraní vůbec nic), ale pokud někdo hledá spíš opravdový ninja film a ne akční kung-fu/karate/judo/jiu jitsu jako je toto, pak doporučuji Poslední ninja - herecky sice nic moc, ale co se týče ninjutsu tak je to jeden z těch, kteří mají společného s realitou (technickou) více než kterýkoliv jiný film s ninjou v názvu, tento nevyjímaje. ()

Raziel811

V ranných 90tkách velký hit na VHS. Každý, komu bylo náct tyto filmy žral. S odstupem času a 3x vyšším věkem si musím položit otázku. Mysleli to tehdy tvůrci vážně nebo to člověk má brát humorně a jako retro? Ten film je tak naivní a hloupý, až se tomu nechce věřit. ()

Iroquois

Klasika mého mládí, skvělé béčko. Kam se hrabe Al-kajda a Taliban. Takhle se musí bojovat s Američany, meči a šurikeny. I ve dne vás černé kimono skvěle maskuje. Bohužel pro záporáky, mezi Amíky je taky jeden ninja a jak už to tak bývá, je lepší než "praví" ninjové. ()

jenspifa

Nene, Tohle fakt ne ani jako malej.. Cynthia Rotrock, Billy Blanks, ale tohohle šaška jsem odmala nemohl vystát. I Zlatej Dolphik je leší herec než toto. A o filmu? Americký pablb který se omylem dostal do AMERICKÉ ARMÁDY, a je cvičen ninjy aby zabil, zničil a zneškodnil jiné ninjy. Dudlikoff je tak trochu jiný Chuck :D 10% ()