Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

Jayem odpad!

Neskutočná kravina, na ktorú som pri týchto béčkach už zvyknutý. Ale na rozdiel od iných béčok tento postráda akúkoľvek choreografiu bojových scén. Neohrozený Dudikoff tu sundáva ninjov po stovkách. Určite mu však pomáha že každý druhý sa mu napichne sám na katanu. Na druhú stranu dobre sa na tom dá nasmiať, aj keď to nebol zámer tvorcov. ()

mira007

Dětská akční klasika - Michael Dudikoff forever !!! Díky takovejm filmům se jedna celá generace zvedla a šla se přihlásit do karate. No a někteří zůstali déle než dva tréninky, ()

bolan

Jediné pozitivum které Michael Dudikoff přinesl pro celosvětovou kinematografii je to, že si z něj můžeme dělat prdel. ()

Antaeus

Hehe.. Tak kto v detstve nefandil "Dudinkovi" a jeho nindžovi, bol ako decko vážne čudák. A aj keď po rokoch som si z filmu pamätal väčšinou iba útržky a nad bojovou "technikou" nindžov som sa teraz iba súcitne usmieval, ten nostalgický návrat do detstva za tých 90 minút života stojí aj dnes :) ()

Badel

Jako film je špatně natočenej, s debilním scénářem a špatnejma hercema, ale 1) je to moje srdcovka z dětství a 2) v tom filmu je všechno, co chce desetiletej kluk, aby ve filmu bylo a odsejpá to. ()

zdeny99

Z počátku nudné akční béčko. Po nějaké půl hodině už strhující podívaná, kde Dudikoff zabije snad 80 chlapů vlastníma rukama. [3982. hodnocení, 241. komentář, 53%] ()

Bozvav

Jedna z prvních WHSek a tudiž moje srdcovka, navíc to Michaelovi tenkrát neskutečně slušelo. Jistě je to nablblé až hrůza, ale to vem čert. Za mne 60%. ()

Va55ago

Film sem videl, kdyz mi bylo asi 8 a tehdy sem ho miloval ... ted newim co bych na to rekl .. nastesti sem ho uz nigdy pozdeji nevidel :) ()

*Colorado

Abych objasnil tak vysoké hodnocení.. Je to akční bomba mého dětství :-) Je opravdu krásný, když se na to podívám s odstupem let a vidim všechny ty nedostatky ať už jde o akční scény nebo dějovou linii (snad hudba snese trošku přísnější hodnocení), ale zároveň to je pro mě hodně nostalgie a vůbec jsem se u toho připitoměle usmíval a zavzpomínal si, jak jsem běhal s bratránkem s černým hadrem přes hlavu :) Takže suma sumárum vím, že jsou čtyři hvězdy dost, ale budu si za nimi stát. ()

HyneX

Je to slátanina, já vím. Ale když jsem byl jako malej kluk nemocnej, tak jsem si to pouštěl na videu pořád dokola a byl jsem z toho úplně hotovej. ()

Hapretor

Viva Dudikoff. Laciné a úsměvné béčko, ne-li céčko, které splní to, že alespoň pomůže zaplácnout přebytečný čas, když chce člověk vypnout a natáhnout si nohy. Když usne nevadí. ()

MickeyStuma

Kultovní akční snímek své doby, kdy se do širokého vědomí diváků dostal vesměs brilantní Michael Dudfikoff a zařadil se tak mezi fanoušky vyhledávané akční hrdiny. Děj snímku je jasný - prodej armádních zbraní, kdy styky mafie sahají až k nejvyššímu velení vojenské základny a jen jeden člověk se speciálním výcvikem tomu může udělat přítrž. Hlavní devízou je hlavně účast ninjů a souboje s nimi. Tzv, ninja filmy byli v 80. letech velmi populární a tak se Dudikoff na tomto faktu tak nějak svezl, byť ani ve skutečnosti žádným bojovníkem není. Jedná se o rapidně levný snímek, ale tvůrci se snažili ho natočit co nejvelkolepěji. Na dnešní dobu už asi nic moc, ale kdysi to byl naprosto úžasný snímek na poli hrdinských akčních filmů. Z nostalgického hlediska se k němu dá vrátit a užít si ho s veškerou svojí parádou. ()

Ombak▼Penari

Já bych tenhle film strašně rád pochválil a odpustil mu kde co. V hloubi duše jsem přeci jen milovník braku a něco, co se jmenuje Americký ninja prostě musí mít koule a bavit :) Ale prostě ne a ne a ne. Ten film je prostě strašný. Dudikoff je dřevo jak indiánský totem, ten prostě neumí hrát a asi proto uteče třetina filmu, než mu někdo dovolil pronést první větu - čím déle tu klapačku drží, tím lépe se na něj dívá. Ale ono to je úplně jedno, když mu stejně někdo nacpe do huby dialogy, ze kterých mi málem pučelo peří na lokti. Scénář musel psát kuchař z ústavu choromyslných a režíroval jeho nejoblíbenější strávník. To prostě není možné. A nejhorší je, že Dudikoff prostě není Segal nebo Van Damme, on se fakt prát neumí a na těch ninja scénách je to strašlivě vidět, podtrženo navíc ještě prací choreografa s nevyjasněnou sexuální orientací. Ale chápu všechny kladné komentáře jedinců, který na to vzpomínají jako na dětskou lásku, protože sám tímto citem trpím zase u jiných srágor. Ale moc mě mrzí, že jsem to nemohl ohodnotit jinak, fakt má brak svoje kouzlo, ale tohle prostě bylo moc. P.S. Ale držím palce Michaelovi do Expendables, to by mohlo být fajne ho tam konečně potkat. Třeba už se za ty roky naučil trochu hrát :) ()