Cesta do středu Země

(TV film)
  • USA Journey to the Center of the Earth (více)

Profesor Jonathan Brock je sice vědec a antropolog, ale na své cesty a výzkumy si přivydělává jako boxer. Jednoho dne ho osloví bohatá dědička Martha Dennisonová s prosbou, zda by jí pomohl najít jejího zmizelého manžela. Edward Dennison se před čtyřmi lety vydal na cestu do středu Země a od té doby se neozval. Brockovi se to zprvu moc nezdá, není detektiv, ale Martha nabízí opravdu velkorysou sumu peněz, které by pokryly i dluhy, které udělal jeho otec, a když vidí nadšení svého synovce Abela, začínajícího novináře, nakonec s cestou souhlasí. Abel si bude vést deník, do něhož bude zapisovat zážitky z cest a kreslit. Jejich cesta vede na Aljašku, kde se seznamují s mužem jménem Sergej. Sergej viděl Edwarda, jeho přítel Michail s ním odešel. Sergej souhlasí, že výpravu doprovodí, protože podle mapy, kterou výprava má, ví kudy jít. Martha však upozorňuje, že najít skrytý vchod do jeskyně lze jen 23. září, a to je už za 10 dní. Musí se na cestu vydat okamžitě a neztrácet cenný čas. Vchod do středu Země vede důlní šachtou do sopky, kde naleznou Michailovy ostatky. Vlastně díky náhodě se výpravě podaří najít vchod do neznámé země. Je jisté, že evoluce se zde neubírala stejnou cestou jako na Zemi, a lze zde spatřit pravěké tvory. Sergej s Jonathanem najdou opracované klády, ze kterých si postaví vor. Ty klády tam jistě nechal Edward, protože už je nepotřeboval. Na voru se vydají na moře, ale není to zrovna klidná plavba. Musí si zachránit život před nenasytným plesiosaurem a také před pravěkými ptáky. Zajímavé je, že tvorové, kteří zde žijí na Zemi, žili v různých obdobích, ale zde žijí pohromadě. Abel spatří dvě domorodkyně a výprava najde most přes propast. Takový most musel postavit někdo, kdo se vyzná v inženýrství, není to žádná primitivní stavba. Na mostě je obklíčí domorodci a odvedou do vesnice. Vesnici k překvapení všech vede Edward. Vesničané ho považují za boha, který jim přinesl pokrok. Martha je rozčarovaná, když zjistí, že se Edward vůbec nehodlal vrátit, a navíc si našel novou ženu. Skupina vesničanů se pokusí o převrat a Edward jednoho z nich zastřelí. Martha mu dá ránu do obličeje a Edwardovi teče krev. To je pro domorodce jasné znamení, že Edward není bůh a semknou se proti němu i proti ostatním bělochům. Nezbývá, než vzít nohy na ramena a pokusit se utéct zpět domů... (TV Prima)

xaver odpad!

Za prznění slavného díla Julese Verna si nic jiného tvůrci za tento příšerný paskvil nezaslouží. Lidem by distributor měl za koupené DVD vracet peníze. ()

Lilloos

Naprosto bez nápadu, nezáživné, nudné, naštěstí celkem rychlé...Na TV film se celkem povedly efekty a prostředí taky není špatné, až na to příšerné hnědo-hnědé...všechno. Medvěd ZA kamerou právě zabil hlavní postavu...Stále čekám na povedené zpracování literární klasiky. ()

zdeny99

Tohle zfilmování knihy Julesa Verna je podle mne to nejslabší, které jsem doposud viděl. Těšil jsem se na tajuplnou cestu do středu Země a v ní skrývající se příšery, dinosauroidy a masožravé rostliny, tak jak to kniha nabízí. Jenže tahle filmová adaptace na všechno jakoby zapomenula. Dokonce i na to, že naši hrdinové jsou v originále Evropané (tady jsou Američané) a do země vstoupí na Islandu (tady na Aljašce). Jedinou zábavou na tomhle nudném a značně pozměněném přepise je pár minut, kdy dobrodruhové potkají na řece několik létajících a vodních příšer v čele s plesyosaurem. Zaujme tak jedině ta blonďatá milfka Victoria Pratt (tou dobou měla 38 let). Příště se raději podívám na CESTU DO STŘEDU ZEMĚ z roku 2008 či stejnojmený, legendární film z roku 1959. I zdlouhavý, dvoudílný film CESTA DO STŘEDU ZEMĚ z roku 1999 byl dobrodružnější, svěžejší a obsahoval mnohem více příšer než tady tohle. [627. hodnocení, 35. komentář, 35%] ()

drankeryth

Velka slabota a amaterske. Najlepsie cast bola s tymi vtakmi a podmorskou priserou, ale to tiez nebolo spracovane najlepsie:( Ostatne stalo za prd. Smiesne mi vyznel ten starec, ktory sa medzi indianmi hral na boha:) Clovek dabujuci toho Rusa, ktory ich doprevadzal na tom nudnom vylete bol smiesny, ked miesto ano hovoril DA a miesto nie NET, ostatne slova hovoril po cesky. To naco hovoril tieto slova po rusky??? ()

Ombak▼Penari

Nemá to absolutně šťávu a je to nuda. Výprava není úplně zlá a vypadá to celkem snesitelně, ale děje se tam totální prd a Jules Verne by si asi po shlédnutí téhle adaptace připadal značně marný... ()

katmandzoo

najhorší zo série filmov o jednej z najslávnejších Verneoviek..toto poňatie Cesty do stredu Zeme bolo podľa môjho názoru zlé od začiatku až do konca, chabý scenár, hlúpe a primitívne dialógy, amatérske herecké obsadenie (podotýkam, že s hlavnou postavou som sa nedokázal zžiť počas celého filmu a absolútne mi nepasovala), či nedodržiavanie dejovej línie, tak ako o tom písal samotný Jules Verne vo svojej legendárnej knihe..proste celé zle, zbytočná strata času..navyše tie Ablove časté pokriky "strýčku Jonathane" mi pripadali ako natočené z pásky a zdvíhal sa mi z nich žalúdok.. ()

Likan7

Úspěšně jsem dokoukal všechny možné variace na Cestu do středu Země, které tady ČSFD uvádí, a i když byl ten tříhodinový epos oříšek, stále je to v porovnání s tímhle o úroveň lepší. Tady opravdu nestojí za zmínku vůbec nic. Špatný triky, mizerní herci, jediný plus je fakt to, že to má jen 90 minut a je rychle konec. ()

Tempest

Jedna z nejhorších adaptací Verneových děl, kterou jsem zatím viděl. Formátu TV plně odpovídá, ale někdy spíše než flm připomíná televizní inscenaci. Děj je v podstatě nulový, stručně se dá říci někam vlezli a pak zase vylezli. Moc nechápu, proč děj přenesli na Aljašku (asi aby tam mohli dát toho Rusa), ale na (ne)kvalitu tohoto díla to moc vliv nemělo. Herecké výkony ubohé, jediné známější jméno je Peter Fonda a ten vypadal jak kdyby ho sebrali někde na skládce a taky tak hrál, o zbytku hereckého ansámblu nemluvě. Prostě děs a bída. ()

brasek

Kedže sa jedná o televízny film, mám trocha pochopenie pre nekvalitu spracovania a vlastne všetkého čo sa objaví v snímku. Úprimne ale naozaj je to na hrane hodnotenia odpad!. Podanie príbehu je fádne, nezáživné a silne ubíja diváka. ()

randolph

"TV film, který si na nic víc nehraje". Odvypráví "klasický" příběh s ucházejícími hereckými výkony a na Tv nadprůměrnou kamerou... ()

burg odpad!

V porovnání se stejnojmenným filmem ze stejného roku je tohle totální hovadina. V porovnání ženského obsazení je to fifty fifty. Tam se dá koukat na sličnou průvodkyni Anitu Briem, tady na Victorii Pratt. Jinak tady není k vidění vůbec nic, triky jak z první poloviny minulého století začínaje a rozklepanou kamerou konče. ()

Sandai

Film byl pro mě trochu zklamáním. S původní předlohou nemá téměř nic společného a hodně jde poznat, že je to televizní film. Na druhou stranu jako celorodinný je použitelný. ()