Reklama

Reklama

Dvojnásobná držitelka Oscara Hilary Swanková předvádí nezapomenutelný výkon v roli Amelie Earhartové, legendární americké pilotky, která se nesmazatelně zapsala do historie létání. Biografické historické drama zachycuje Ameliinu touhu vzlétnout k oblakům od prvního okamžiku, kdy ji jako mladá dívka pocítila při pohledu na letadlo nad rodnými kansaskými pláněmi. Ve 30. letech 20. století, kdy ženy podle všeobecného mínění patřily za plotnu, se Amelie stala první ženou, které se podařilo přeletět Atlantik a tento skvělý úspěch jí katapultoval mezi národní celebrity. Prožila úžasný vztah s charismatickým obchodním partnerem a posléze milujícím manželem Georgem Putnamem (Richard Gere). Společné ambice a vzájemná láska způsobily, že jejich pevným manželstvím neotřáslo ani Ameliino odhodlání létat, ani její vášnivý milostný poměr s Genem Vidalem (Ewan McGregor). V roce 1937, během pokusu obletět svět, však Amelie Earhartová nad Pacifikem zmizela. Kombinaci strhujícího dramatu, vzrušující romance a velkolepého dobrodružství natočila režisérka Mira Nairová. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (81)

F.man 

všechny recenze uživatele

Když Ellen Page nedávno zniňovala ve snímku Whip It jakousi Earhard, ještě jsem se moc nechytal. Po Amélii už sice vím kdo se za tímhle jménem skrývá, ale to je tak vše co mi snímek dal. Životopisné fakta a milostné problémy jsou totiž fajn, ale pokud postrádají alespoň nějakou menší zápletku, napětí a hlavně jakoukaliv gradací, stávají se pouhou nudou. Hodně mi to připomnělo nedávný Coco Before Channel , kterému jsem vytýkal úplně to samé. A je to škoda, protože Hilary Swank role sedla a i jména jako Ewan McGregor či Richard Gere rozhodně slibovali něco víc. Takže zklamání. Could you please marry my father? ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Hladivý medailonek úspěšné ženy, aviatičky, hvězdy své doby staví Amelii Earhartové inspirativní pomníček a její umanutost ani charakter nevystavuje žádnému konfliktu, který by vykolejil mimo rámec "chci být svobodná a létat" (i tu nevěru zamete pod koberec). Režisérka se zaměřuje na vzletné myšlenky v oblacích a nádherné letecké záběry (pozemním vztahům ve druhé polovině dochází palivo) a život filmu vdechuje především proměna jako vždy vynikající Hilary Swankové. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Zdánlivě ideální látka, obsazení a tak. Ale výsledkem je film, pro který je Richarda Gera škoda. Hilary Swank je utopená v masce, která je tak autentická, že jí nedává šanci nic zahrát. Postava Ewana McGregora je zbytečná a ze všeho nejhorší zjištění je, že všechny vystřižené scény jsou důležité a kdyby ve filmu zústaly, byl by to mnohem lepší a kompaktnější zážitek. Takto je to film bez emocí, bez psychologie postav, pouze životopisná ilustrace. ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Krásné, skutečné, okouzlující, silné, napínavé. A kupodivu vůbec ne "americké". Nádherný příběh. Ten konec mě tedy trochu překvapil, smutný konec. Děj krásný, postavy nádherné, manželství s velkou láskou a nádherné záběry přírody. Herci obvyklé výkony, Hilary Swank byla ale neodolatelná se svými krátkými vlasy a velkým zářícím úsměvem. Film pro každého diváka. "Uvidíme se..." ()

Smok 

všechny recenze uživatele

Letí, letí, všetko letí, čo má krídla všetko letí! Zubatá Hillary Swank na Fokkeri cez Atlantik letí! Film nudný a nahlúply presne tak, ako táto detská riekanka počas celej svojej doby len nudí a nie je v konečnom dôsledku žiadnou poctou výnimočnej žene Amelie Earhart. Najsmutnejšie je, že si to Hillary ešte aj sama produkovala... ()

Galerie (38)

Zajímavosti (6)

  • Amelia Earhart byla první ženou, která překonala rychlost 290 km/hod. (jenik71)
  • Amelia Earhartová přeletěla Atlantik poprvé 17. června 1928, tentokrát ještě v roli cestující. 20.–21. května 1932 to už zvládla jako pilotka. Na osudný let kolem světa odstartovala 1. června 1937. Pohřešovaná je od 2. července 1937. (Petulka88)

Související novinky

Burtonova „Alenka“

Burtonova „Alenka“

26.07.2008

Po ponurém příběhu o mstivém hrdlořezovi z londýnského holičství se Tim Burton vrací ke stylu Karlíka a továrny na čokoládu. V listopadu pod dohledem producenta Richarda Zanucka, se kterým… (více)

Letkyně aneb Amélie bez Montmartru

Letkyně aneb Amélie bez Montmartru

29.05.2008

Klidně by z toho mohla být další oscarovka. Už jen kvůli účasti Hilary Swank, pro kterou je projekt s prostým názvem Amelia srdcovkou, v níž nejen ztvárňuje hlavní roli, ale podílí se i na produkci.… (více)

Reklama

Reklama