Ostře hlídaná zóna, ze které není úniku.
V Mexico City žijí lidé odděleně podle sociálních skupin. Mezi čtvrtěmi pro bohaté a chudé jsou zdi s kamerovými systémy pomocí kterých se bohatí snaží bránit nájezdům zlodějů ze slumů. Jedné bouřlivé noci strhne vítr billboard, který jednu takovou zeď prorazí. Dírou se protáhnou tři lupiči, kteří při vloupání do domu nešťastnou náhodou zabijí starou ženu. Obyvatelé čtvrti na ně okamžitě začnou pořádat hon. Dva lupiči jsou zastřeleni, ale šestnáctiletému Miguelovi se podaří schovat ve sklepě. Tam jej najde Alejandro a poskytne mu jídlo a další pomoc. Miguel by se rád vrátil do své čtvrti, ale dostat se ven z ostře hlídané zóny není jednoduché. (oficiální text distributora)

korndaddy

Nemilá situace, kterou naštěstí u nás nemusíme řešit. Pěkně natočené drama o rozdílných sociálních vrstvách, do kterých nemá druhá strana šanci se dostat a když už jo, nedopadne to nikdy dobře. Miguel hold doplatil na špatné kamarádi a na to, že byl ve špatnou dobu na hodně špatném a pro něj hodně nebezpečném místě. ()

dopita

Příběh o boháčích, kteří si spokojeně žijou za zdí, odděleni od spodiny, chudáků a kriminálníků. Je to pěkná pakáž zazobaná, protože si myslej, že můžou brát zákon do svých rukou. To by mě zajímalo, jestli jsou mexikání takhle afektovaný normálně, nebo je afektovanej jen tenhle film. Film kterej se moc nepoved, závěr je trochu silný kafe, ale jestli měl šokovat, tak nešokoval. Spíš zklamal. ()

F.W.Colqhoun

Ulice patří všem. (...) Tahle ne. Rodrigo Plá nemusel své podobenství moc promýšlet, 'zóny' tu začínají být nejen jako 'skleněné' stropy a valy, nýbrž topografická vymezení. No-Go nikoliv jako místo, kam policajt nechce, nýbrž nesmí. Na jednu stranu lze záměr ze zřejmých důvodů ocenit, na druhou alegorie nabývá funkčnosti úměrně své průhlednosti, odhalující jinak nezpozorovanou povahu skutečnosti. Plá se své horlivosti docílil pravého opaku. Otázku, zda je jeho modrým filtrem překrytá inverze zvlášť dobrý počin, jsem (si) nechal nezodpovězenou. ()

DannyBoy80

50%. Nějak mě to nevtáhlo. Myšlenka nebyla špatná, ale chyběl tomu silnější děj a více zvratů a emocí. Celkově docela chladný film. Některé herecké výkony byly velmi špatné, naštěstí to byly hodně okrajové postavy. Nadruhou stranu se mi líbila kamera a celkvé nasnímání. Škoda trochu promarněné šance. Myslím, že buď měl být komplikovanější a vychytanější scénář nebo z toho měli udělat větší psycho. Takto to zůsatlo na půli cesty. ()

honelnik

Zóna je obytný komplex, v ktorom vyššia vrstva hľadá útočisko pred svetom plným kriminality. S vlastným generátorom, strážnou službou a dokonca aj zákonom, ktorým sa dobrovolne oddeľuje od života “tam za stenou“ je Zóna autonómnou spoločnosťou, nezávislou na vonkajšom svete, v ktorej si bohatí môžu bez strachu a v bezpečí žiť svoje životy v obkľúčení slumov.....Lenže počas búrky je masívna betónová stena narušená a s výpadkom generátora sa trom junákom otvára cesta do Zóny, ktorú nehodlajú len tak zahodiť. Štvanica začína....La Zona je ďalšia z radu drám, ktoré síce ukazujú prstom na sociálne rozdiely v Mexiku (južnej amerike obecne), ale to je tak všetko...Celý film je postavený na myšlienke, že s postavou votrelca musíte súcitiť, čo by v odľudštenej spoločnosti ako je Zóna nemal byť veľký problém, ale režisér veľmi často mení uhly pohľadu, čo prakticky znemožňuje vytvorenie vzťahu ku ktorejkolvek postave. V južnej amerike bolo natočených veľo veľo lepších filmov so sociálnou témou (dokonca aj Tropa de elite, ktorý sa touto témou zaoberal len okrajovo) a stačí si len vybrať. Na debut nie zlé, lenže každý z nakusnutých problémov ostáva nedoriešený a ten záverečný kopanec do držky tam proste nie je...ľahké 3 ()

piranha

Tak dlouho jsem sháněla film od Rodriga Plá, až jsem ho sehnala, byť v hrůzný dabovaný podobě. Ale někde mi ani dabing nedovolí dílo zavrhnout. Míra zaujetí a mojí emocionální angažovanosti byla nadprůměrná od chvíle, kdy mi zpracování motivu štvané zvěře začalo připadat geniální. Neschopnost dostat se na svou stranu zdi, bezmocné čekání, až mě najdou, a hrůza provázející každé setkání s člověkem. A korupce, která opět zvítězila. ()

Rockerman

Téma určitě velmi zajímavé, ale ne příliš dobře natočené. Komunita bohatších Mexičanů si vyhradí prostor pro sebe a postaví zeď, aby jim tam nelezli spoluobčané z chudých čtvrtí. Dokonce i zákony zde neplatí, jako v ostatních částech města a tak si chtějí sami chytit a potrestat údajného vraha starší ženy. Závěr filmu, kdy vrcholí štvanice na mladého Miguela je strhující, ale než dojde k tomuto velkolepému finále, je tu také dost vaty a skoro až nudy. Takže s filmem jsem spokojen tak napůl. Svou atmosférou připomínal film Město bohů, ale úroveň filmu byla o dost nižšší. ()

Ygnor

Výrazné sociální drama spějící k nevyhnutelnému konci, v dnešní době (po odstupu deseti let od natočení) až příliš aktuální a znepokojivé. ()

hero_bk

Pozor spoiler! Film, který končí smrtí hlavního hrdiny, ode mě dostane pět hvězdiček, ať už byl jakýkoliv. Přiznávám, že kdyby to skončilo happyendem, bylo by to tak za 3. ()

fantomas19

Mexická dráma o obyvateľoch zóny bohatej štvrti v Mexiku je z tohto roku a režíroval ju mladý mexický talent Rodrigo Plá. Jeden zločin prináša do rozdelenej spoločnosti mnoho pohľadov na vec a aj netradičné riešenia. Obyvatelia zóny, ohradený od chudobnej časti, si vydobyli práva samosprávy a chcú si zachovať poriadok za každú cenu. Polícia nerada vidí rozdielne prístupy k spravodlivosti, avšak korupcia a dohody na vyšších miestach určujú pravidlá jasne. A tak mladý teeneger Miguel (Alan Chavéz), vystrašený utečenec, má svoje dni spočítané. Jedinou nádejou mu bol mladý Alejandro (Daniel Tovar), ktorý sa ocitol v strete záujmov zóny, party spolužiakov a výchovy rodičov - matky Mariany (Maribel Verdú) a otca Daniela (Daniel Gimenéz Cacho). ()

Shanen29

Blahobyt versus bída je silně vkomponováno do filmu z prostředí dnešního Mexika.Filmy,které se točí a poukazují na svět bídy a na druhé straně bohactví ( Mexiko,Indie,Afrika...) jsou vždy emocionálně vyšponované a pro režisérskou práci vyhledávané,jelikož vesměs mají úspěch,ale za jakou cenu. ()

PeterFLJilek

Koľko stojí spravodlivosť? La Zona zobrazuje jej odvrátenú stránku, kde tí, čo by ju mali hájiť, zatvárajú oči pred tými, ktorí ju berú do vlastných rúk. Je to film o posledných zvyškoch humanity topiacej sa v spleti klamstiev, násilia a skorumpovanosti. ()

srolyma

Nic naplat, filmy Mexičani točit umí. Ikdyž z toho prýští levičáctví na všechny strany, takže pro nás, přesvědčené a inteligentní pravičáky je dost nepochopitelné, že zloděj a spolupachatel vraždy bohaté seniorky je tu za hrdinu a spořádaní občané bránící svůj těžce nabytý majetek před nenechavou špínou ze slumů tím největším zlem. Může se jim někdo divit, při všeobecném povědomí o neúplatnosti mexické policie, že si berou za vzor trestní zákoník JUDr.Lynče? No nemůže. I přes ty převrácené hodnoty je to slušné sociální drama. ()

ludovit14

ZONA,LA je Titul,ktorý sa odkazuje na fiktívne nóbl štvrte v Mexico City, (Arcadia) - krásnych domov, žiarivé trávniky a deti v inteligentných školských uniformách.Ktorý sú oplotený od chudobnej štvrte s ostnatým drôtom, obklopený ochrankou a kamerovým systémom a môžu sa pochváliť zákonnými výnimkami od polície(podpísané sudcami), ktorí majú väzby s bohatými právnikmi, ktorí žijú vo vnútri Zóny.A tým pádom obyvatelia Zóny,majú svoje zákony a pravidlá.Jedná sa o závažný portrét rozdelenej krajiny.Film vyvoláva otázky týkajúce sa sociálnych a politických aspektov v Mexiku.Ale,celé to na mňa pôsobilo veľmi nedôveryhodne!HOD:50%.Nedokázal ma režisér Rodrigo Plá presvedčiť o pravdivosti príbehu a vtiahnuť do deja filmu.PS:neveril som vôbec obyvateľom Zóny,ktorý zobrali veci do vlastných rúk-v dramatickej hre na mačku a myš ... MIMOCHODOM:Miguelovi (Alan Chávez ) som ešte postavu veril-ale ostatný herci boli zadarmo drahý!!!. ()

Majklkm

Další důkaz toho, že když má člověk peníze, může téměř vše. Upřímně to byl pro mě nejobtížněji hodnotitelný film. Myslím si, že každý by jej měl shlédnout, ač můj končný verdikt byl nakonec 2 hvězdičky. Víc nevím, co bych k tomu mohl dodat. ()

Drasha

Priemerný film, ktorý zo svojho šedého pásma ničím nevyniká - ani v dobrom, no ani v zlom. Jednoduchý, priamočiary a možno trochu prvoplánový, ľahko uchopiteľný príbeh s jasným odkazom. Našťastie nenudí, jedno pozretie však zrejme stačí každému :) ()

Ruda.neck

Čím více peněz lidé mají, tím mají často také silnější pocit, že pro ně platí jiná pravidla, že jejich práva jsou nadřazena právům těch ostatních, méně šťastných či méně schopných. A když už to nejde jinak, když si snad někdo dovolí bohaté obtěžovat a zasahovat do jejich "práv", pomůžou zase prachy, za které se dá koupit prakticky vše, včetně vraždy šestnáctiletého spratka, který by mohl svou pouhou existencí zdánlivě idylický život bohatých ohrozit. Zajímavá sociální sonda, které jistě prospěla neúčast známých (pro mě) hereckých tváří, film tak nabyl na autentičnosti. ()