Vzájemná objetí

• Německo

Gemeinsam stärker - Personal Effects

Vzájomné objatia

USA / Německo, 2009, 110 min

Nevím vlastně, co pořádně napsat, ale pro mě určitě silné téma. A dobře zpracované. Taky jsem nahlédla do některých komentářů zde a je zvláštní - ale přitom vůbec ne -, jak je optika každého z nás jiná. A tak to má být. Někdy se sejdeme, jindy vůbec... Za sebe musím ovšem říct, že ačkoliv je zde, co se týče Ashtona Kutchera, snad většina komentářů kritických, tak já jsem jím byla překvapená mile. A věřila jsem mu to.(29.7.2015)

Film o vyrovnaní sa so stratou blízkeho človeka. O tom, čo sme stratili a nie a nie sa s tým vyrovnať. O tom, že najväčší smútok sa skrýva v spomienkach a neskonale bolí. Nesmierne ma rozosmiala scéna dobročinného predaja a konflikt medzi Kathy Bates a psychológom. Vtedy s vás skutočne opadne napätie a život frčí ďalej. Myšlienka z filmu: "Výsledok súdu, na mojom smútku nič nezmení" Akcia: ** Hudba: ** Dramatičnosť: **** Vtiahnutie do deja: **** Realita: **** Romantika: **(5.10.2009)

film který ukazuje, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka, Michelle Pfeiffer je dobrá herečka a většinu rolí zahraje s přehledem, bez větších chyb a ani tady nezklamala, je to dobrý film, ale je to spíš na odpoledne se podívat, než celovečerní film.(28.9.2010)

Spíše tři a půl. Příběh, který je paradoxně vyprávěn hluchoněmým synem jedné z postav. Je to velmi slušné drama, akorát mi k tomu chyběl lepší konec. Celý film jsem čekala, kdo je vrahem, ale nějak se to více motalo kolem psychického rozpoložení hlavních postav. Ale je fakt, že jsme u dramatu, ne u Kriminálky Miami, tak to přehlédnu, každopádně musím říct, že se mi herecký výkon Ashtona překvapivě líbil a mnohem lépe se mi na něho koukalo, než v jakékoliv jeho rádoby komedie. A Michelle? Na svůj věk fakt kost!(27.8.2011)

Konečně A. Kutcher v roli, kde má charakter. Mám ráda filmy u kterých téměř nedýchám. Tenhle je jeden z nich. Každá postava měla své vlastní kouzlo, všichni byli tak odlišní až byli vlastně úplně stejní. Konec byl pro mě překvapivý a přiznám se, že to se mnou tak zamávalo, že i ta slza ukápla.. 5* zcela oprávněně.(17.9.2011)

Všechny postavy mají něco společné - šeď každodenního života se proplétá se ztrátou nejbližších a shnahou vyrovnat se s tím. Postupně zjistí, že cesta vede skrz vzájemnou oporu, útěchu, motivaci...ne přes nějaký úbohý seminář. Tenhle film mě dostal. Když se oprostím od předsudků k hraní Ashtona Kutchera a motivaci Pfeiffer svadět v každem filmu mladší muže zjištuji, že tohle komorní drama má výbornou atmosféru a úžasnou hudební linku, která se line napříč celým snímkem a dokonale dokresluje smutek a hořkost bez východska. Takhle Personal Effects dokáže působit po celou stopáž..za tu konzistenci uznávám jeho kvalitu!(18.8.2009)

Povedený film režiséra Davida Hollandera zabývající se bolestnou tématikou - smrt blízkého člověka. Perfektní Michelle Pfeiffer, jenž svou roli zvládla na jedničku. O Ashtonovi se toto říct nedá. Obsadit do jeho role někoho jiného, tak by to nebylo vůbec na škodu.(30.9.2009)

Malo by to byť extrémne citydrásajúce, chlapi tomu prispôsobili scenár, réžiu, kameru, vizuál, len na mňa to nejak nezabralo, aj keď neviem jednoznačne povedať, čo ma na tom rušilo najviac, ale určite nie Ashton, jasné, viem si predstaviť na jeho mieste lepšie typy, možno je to daň za jeho doterajšie zaškatuľkovanie v ľahších žánroch, ale s rolou bojoval a snažil sa, len tentokrát to akosi nevyšlo, takže 60%.(4.10.2009)

70 %(18.9.2011)

Nevím jestli to Ashton tak přehrával nebo jestli to byl skvělý herecký výkon. Ten flegmatický 24 letý muž mě místy hodně sral ale zároveň si mě místy získával. Michelle to tady hrozně sluší a vypadá fakt dobře. Problém je , že trochu nemá co hrát ale při pohledu a na vitální padesátnici mi to ani nevadilo. Dějová linka je dobrá a s příběhu je vykopané maximum. Hudba je taky zajímavá nic méně kdyby více gradovala tak by to byl super silný příběh ze života. Takhle je to jen zajímavý nápad na který se časem zapomene. 75%(16.5.2012)

Ashton Kačer tentokrát v roli kuřete(11.9.2014)

• ghostwo

Příšerný film. Tohle může bavit snad jen někoho, koho potkal podobný osud jako hlavní představitele. Pravděpodobně ale ani takové lidi ne, protože realita bude podle mě úplně jiná, ač se film snaží vytvořit dojem realistického syrového pohledu na věc. Fakt hrůza. Nebudu dávat víc bodů jen kvůli respektu k zavažnosti řešeného problému.(1.2.2010)

Najviac trpia tí, čo ostanú.... Toto nie je priemerná silená fraška, ale ani vrchol emocionálneho zachytenia vnútornej drámy jedinca. Stojí za to pozrieť si túto drámu. Nie je to žiadne love story.75%(6.11.2011)

Opravdu nečekaně pěkný film. Sice je tempo občas až moc pozvolné, ale je to dobře natočené a na mě to zapůsobilo. Citlivý komorní příběh o vyrovnávání se s odchodem blízkých a sblížení se s jinou osobou přes tyto společné trable. Závěr byl povedený a zvedl ještě moje výsledné hodnocení. Hudba také nebyla k zahození. 79%(13.1.2012)

Celou dobu jsem přemýšlela, jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky...přestože jsem od toho čekala hodně, celkem mě to nudilo...ale konec mě utvrdil v tom, že 3 hvězdy :-)(10.7.2015)

58´ročník ta Michelle,ale teda.....(3.10.2009)

Aj napriek herecky nie velmi schopnemu Kutcherovi, velmi dobra drama. Musim suhlasit s Bartom, ze grimasy, chodza alá mentalne postihnuty nepresvedcia o ziadnej vnutornej emocii. Michelle ako vzdy okuzlujuca s vyborne chytenym remeslom v rukach. Napriek prkennosti Kutchera - ktory bol najslabsim clankom filmu - som dal 4 hviezdicky. Pribeh je vykresleny dobrym okom, ktore neprikrasluje, ale zarezava tam, kde to ma boliet.(7.3.2010)

Hustý.Těžký film,který přesto velmi lehce plynul.Ashton překvapil(příjemně) dobrým hereckým výkonem,jeho postavu jsem mu uvěřil.Konec trochu tradiční,určitě je někde i režisérská nebo scénáristova verze.(3.9.2010)

• monteloup

Strasne slaby ale hodne slaby film.....Velka ale moc velka nuda......hvezdicka pro Kutcher a Pfeiffer......(19.9.2011)

Na drama tomu něco chybělo...(30.11.2011)

• s.u.g.e.r.

Zajímavý příběh. Film ale slabý, lehce zapomenutelný - proč? Kutcher prostě neumí vážné role!(10.8.2012)