Holky na hlídání

The Babysitters

USA, 2007, 90 min (Alternativní: 85 min)

"Jedeme do pekla ??" - "Jo !!" Holky na hlídání přes veškerou tak trochu upocenou snahu, ne těch děvčátek, ale duchovního otce filmu, režiséra a scénáristy Davida Rosse, za velmi průměrnou záležitost, což nutně vzhledem k síle tématu zamrzí, s ohromným množstvím nesmírně nesympatickým postav, o hercích ani nemluvě, když Ross rozhodně diváka netrápí pohledem na nereálné umělohmotné barbíny, i když Katherine Waterston v roli Shirley Lyner je hodně sexy, prostě lolita, což tedy v důsledku vnímám rozhodně pozitivně, který svým námětem nedokáže nezaujmout, ovšem se svižně plynoucím dějem najednou paradoxně ztrácí dech, stále více a více nudí, v důsledku pouze klouže po povrchu, sem tam zlehka naťukne hlasitě se nabízející zvrat, nakonec však ten prvotní strach z prozrazení, který mohl lepší gradací udržet divákovu pozornost, prostě jen tak vyšumí do ztracena, aby ke konci, kdy už ztracený David Ross jasně ukazuje, že natočil jen drama pro teenagery, The Babysitters shořely jako papír.. Velmi dobrá kamera Michaela McDonougha, ten se rozhodně dost snaží, silně kontrastuje s nulovým soundtrackem Chada Fischera, který však o rok později hodně překvapil svojí hudbou k Blackovu Rockerovi, což jen dokládá, jak David Ross, který si vyloženě libuje v tématu vzájemné koexistence dospívajících děvčat, už svým scénářem k teenagerskému horůrku Lesy dost naznačuje, svoji šanci promrhal, a já už se tak jen při závěrečné pasáži modlím, aby ta malá mrcha Nadine, kterou si s chutí zahrála Halley Wegryn Gross, přeci jen přepadla přes okraj mostu a přizabila se, a přišel tak alespoň trochu důstojný posun, k ničemu převratnému však nedojde, a je po všem.. Velká škoda !!(22.5.2013)

Že jsou americké středoškolačky vychcané všehoschopné kurvy je díky řadě drzých, cynických a politicky nekorektních, ale aspoň pro mě nepříliš zábavných filmů známá věc. Tenhle jejich nejnovější přírůstek má slibně našlápnuto, ale výsledek je unylý až otravný a celá ta situace a poněkud rychlý vývoj uťápnuté hrdinky krajně nevěrohodné. A takový to mohl být pěkný thriller. Jó, na americkém předměstí tam to žije.(23.3.2009)

Zajímavý námět, ale zpracování je vcelku fádní. Katherine Waterston sice nevypadá špatně, ale tahle role ji vzhledem k jejímu zjevu šedé myši moc nesedí. John Leguizamo je výbornej, vedlejší role nejsou zlé a dokonce se tam mihne i Alexandra Daddario. Ale děj jako takový působí nevěrohodně a čekal jsem asi o něco víc. Pokud pominu úsměvnou pointu, tak konec vyšumí dost do ztracena.(28.5.2016)

234. Film, ve kterém vnímám větší hodnotu sdělení, než jak se po shlédnutí většině jeví, je překvapivý a svou otevřeností dokáže spolehlivě zasáhnout, stejně jako nás samotné umí dostihnout důsledky vlastních rozhodnutí, nad životem je snadné rychle ztratit kontrolu, pokud jej zbavíme původních pravidel, udržujících ho v každodenním spořádaném chodu, můžeme vybočit, pokusit se uniknout, osvobodit se, začít si vlastní hru, pak nás ale následky mohou zaskočit a tíha z vystřízlivění rychle převážit nad původně tak neodbytnými prožitky, mění se v pád do pasti, ze které se každý z vtažených aktérů musí dostat sám, zachránit, co ze svého života zachránit dokáže a vrátit se, pokud je ještě místo, kam se vrátit lze, nikdo nezůstane nepoznamenán, zklamání a lítost se tak stává trpkou zkušeností i poučnou chybou, na kterou bude jistě těžké zapomenout. Opravdu závažné, provokativní dílo, s potenciálem námětu, který rozhodně nebyl ve ztvárnění nikým promarněn, bravo!!!(13.12.2014)

Na to, že jsem od snímku nic moc nečekal, docela příjemné překvapení. Shirley je normální, mladá holka na střední, která jako každá studentka potřebuje peníze. Vydělává si tím, že jednoduše hlídá děti, těm, kdo o to stojí. Jenže po nečekaném incidentu s jedním z platících rodičů, zjistí, že může vydělávat mnohem více peněz, když bude nabízet nejen hlídání, ale také své vlastní tělo. Sama na tento druh práce již nestačí, a proto osloví nejprve jednu, a poté i další známé a rozjede tím svůj byznys. Ze začátku všechno klape jak podle hodinek, ale později přijdou problémy, které musí řešit. Je zajímavé sledovat postupný vývoj hlavní hrdinky, která z něčeho, co vůbec nečekala, udělá skoro až fungující značku s vlastní vizitkou. Je pravda, že Katherine Waterston se pro tuto roli svým vzhledem a tváří možná úplně nehodila, o to pozoruhodnější bylo ji pozorovat v této roli. Celý příběh mohl být zpracován poněkud dramatičtějším způsobem, ale i přesto se ve filmu nalezne dost scén, na to aby nenudil. Je to spíše více realisticky pojaté, než by bylo možná zdrávo, nicméně mě se i tento způsob vyprávění docela líbil a byl jsem nakonec s filmem spokojen.(16.12.2017)

• - Místo producenta bylo nabídnuto Howardovi Sternovi, který je známý především jako rozhlasový bavič. Ten ale odmítl. (hellstruck)