• mat.ilda

Jak to je... však lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli... strašlivou poznati jistotu!... tak nějak praví náš romantický sběratel lidových mouder a já se v tomto případě k jeho tvrzení nemohu přidat... respektive tato forma ochrany blízkých zdá se mi poněkud nešťastná a stejně tak i uchopená... pointa překvapivá, leč značně nedůvěryhodná a než dýchavičně doběhla, byla mně krom trochy té zvědavosti společníkem hlavně nuda.(20.10.2014)

Taký nejaký podobný koniec som celý čas očakávala, ale aj napriek tomu ma film dokázal zaujať, páčila sa mi jeho atmosféra a nálada, ale predovšetkým sa mi páčila Mélanie, a možno aj vďaka nej siaham po štyroch hviezdach. Celkom nenápadný film ale. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)(9.3.2018)

Jeden z nejlepších francouzských filmů, jaký jsem kdy viděl. Mistrně vybudované rodinné drama s tajemstvím, které diváka tíží a nutí se dohadovat, až do (ne)čekaného rozuzlení. Mélanie Laurent předvadí excelentní výkon, ale stejně jako někteří jiní kolegové na čsfd musím vyzdvihnout part Kada Merada. Vytřel všem nejapným kritikům zrak a dokázal, že není jen komik s širokým úsměvem blbnoucí v béčkových komediích. J. Bosselier, I. Renauld a A. Maiga dotvářejí prvotřídní hereckou sestavu. A na závěr si nechávám prostor pro adoraci ústřední písničky U-turn, v ní je zachyceno tolik melancholie, tíživé atmosféry, současně však vůle po lepším životě, aktivitě a naději, že se pro mě rovněž řadí mezi nejkrásnější filmové skladby vůbec.(30.6.2012)

Dramatický příběh o mladé slečně, která se vrátí z dovolené a zjistí, že její bratr utekl z domova. Psychicky se zhroutí. Pak ale přijde dopis a ona svého bratra začne hledat. U tohohle filmu člověk pochopí, co je člověk schopen udělat pro druhého a jak se vyrovnat s opravdu těžkou ránou osudu díky pomoci ostatních. Tušil jsem sice už v půlce, jak se věci mají, ale konec mne přesto dostal. Bravurně zahráno pod taktovkou režiséra Lioreta. Sladěno dojemnou hudbou, tklivým scénářem a výborným hereckým obsazením. Opravdu silný zážitek pro nejednoho diváka. 75%(2.2.2014)

Sú to síce slabšie, ale platné štyri hviezdičky. Netušil som, čo môžem čakať od filmu, o ktorom som predtým nič nevedel. A bol som príjemne prekvapený, pretože film s jednoduchým dejom mal prijateľný spád a dokonca až napätie. Mélanie Laurent zvládla dejové peripetie hlavnej postavy príbehu na jednotku a jej filmová priateľka ma okrem príjemného vzhľadu zaujala aj rovnakým priezviskom, aké má jediný slovenský "čierny bača".(25.10.2009)

• - Ústřední písnička snímku se jmenuje U-turn (Lili) v podání francouzského dua Aaron. (claudel)

• - Literární předlohou pro tento snímek byl stejnojmenný román Oliviera Adama. (claudel)