• mat.ilda
  **

  Jak to je... však lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli... strašlivou poznati jistotu!... tak nějak praví náš romantický sběratel lidových mouder a já se v tomto případě k jeho tvrzení nemohu přidat... respektive tato forma ochrany blízkých zdá se mi poněkud nešťastná a stejně tak i uchopená... pointa překvapivá, leč značně nedůvěryhodná a než dýchavičně doběhla, byla mně krom trochy té zvědavosti společníkem hlavně nuda.(20.10.2014)

 • eLeR
  ****

  Taký nejaký podobný koniec som celý čas očakávala, ale aj napriek tomu ma film dokázal zaujať, páčila sa mi jeho atmosféra a nálada, ale predovšetkým sa mi páčila Mélanie, a možno aj vďaka nej siaham po štyroch hviezdach. Celkom nenápadný film ale. Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)(9.3.2018)

 • claudel
  *****

  Jeden z nejlepších francouzských filmů, jaký jsem kdy viděl. Mistrně vybudované rodinné drama s tajemstvím, které diváka tíží a nutí se dohadovat, až do (ne)čekaného rozuzlení. Mélanie Laurent předvadí excelentní výkon, ale stejně jako někteří jiní kolegové na čsfd musím vyzdvihnout part Kada Merada. Vytřel všem nejapným kritikům zrak a dokázal, že není jen komik s širokým úsměvem blbnoucí v béčkových komediích. J. Bosselier, I. Renauld a A. Maiga dotvářejí prvotřídní hereckou sestavu. A na závěr si nechávám prostor pro adoraci ústřední písničky U-turn, v ní je zachyceno tolik melancholie, tíživé atmosféry, současně však vůle po lepším životě, aktivitě a naději, že se pro mě rovněž řadí mezi nejkrásnější filmové skladby vůbec.(30.6.2012)

 • Slartibarkfast
  ****

  Dramatický příběh o mladé slečně, která se vrátí z dovolené a zjistí, že její bratr utekl z domova. Psychicky se zhroutí. Pak ale přijde dopis a ona svého bratra začne hledat. U tohohle filmu člověk pochopí, co je člověk schopen udělat pro druhého a jak se vyrovnat s opravdu těžkou ránou osudu díky pomoci ostatních. Tušil jsem sice už v půlce, jak se věci mají, ale konec mne přesto dostal. Bravurně zahráno pod taktovkou režiséra Lioreta. Sladěno dojemnou hudbou, tklivým scénářem a výborným hereckým obsazením. Opravdu silný zážitek pro nejednoho diváka. 75%(2.2.2014)

 • nascendi
  ****

  Sú to síce slabšie, ale platné štyri hviezdičky. Netušil som, čo môžem čakať od filmu, o ktorom som predtým nič nevedel. A bol som príjemne prekvapený, pretože film s jednoduchým dejom mal prijateľný spád a dokonca až napätie. Mélanie Laurent zvládla dejové peripetie hlavnej postavy príbehu na jednotku a jej filmová priateľka ma okrem príjemného vzhľadu zaujala aj rovnakým priezviskom, aké má jediný slovenský "čierny bača".(25.10.2009)

 • - Ústřední písnička snímku se jmenuje U-turn (Lili) v podání francouzského dua Aaron. (claudel)

 • - Literární předlohou pro tento snímek byl stejnojmenný román Oliviera Adama. (claudel)