Doposud si devatenáctiletá Lili užívala společně s novými přáteli Leou a Thomasem prázdniny v Barceloně. Po návratu domů ale dívku čeká studená sprcha. Rodiče jí sdělí, že po velmi vyostřené a násilné hádce s jejich patriarchálním otcem opustil Lilin bratr - dvojče Loic domov a odešel neznámo kam. Od té doby nezvedá telefon a nedává o sobě vědět. Tato zpráva dívku, jež je na svého sourozence značně fixovaná, absolutně zdrtí. A stres a emocionální šok, znásobený setrvávající napjatou atmosférou doma, si brzy začne vybírat svou daň. Lili přestane přijímat potravu, nemůže ani spát a po několika dnech ve škole zkolabuje během přednášky a probudí se až na psychiatrii. K životu ji pak přivede až pohlednice od jejího bratra, první z mnoha. A jak přicházejí další a další psaní, tím více v dívce sílí touha po vzpouře a velkých životních změnách. Hlavní roli v pozoruhodném, dvěma Cesary ověnčeném dramatu ztvárnila vynikajícím způsobem půvabná Mélanie Laurentová, která se nyní představí i v novém snímku Quentina Tarantina Hanební pancharti. (oficiální text distributora)

girasollle

V podstatě jednoduchý příběh v jemně procítěném dramatu. Nijak zvlášť neohromí, ale právě za tu poklidnost, jemnost a jednoduchost dávám 4 hvězdy. A další plus - skvělá ústřední píseň. ()

kolodej1

velmi příjemné překvapení, rozmýšlel jsem se, jestli na to koukat, ale udělal jsem dobré rozhodnutí. Výborně zpracované komorní drama, které člověka chytne a až do konce udržuje v napětí. Já jsem neměl pocit přehnaně natahované střední pasáže filmu, narozdíl od jiných přispěvatelů. Malý, ale silný film, který umocní skvělý závěr a kvalitní muzika k filmu ()

wick

Velmi vydařený francouzský psychologický film...který má neobvyklou zápletku a vynikající pointu. K tomu zdařilé herecké výkony. ()

Dupac

Napříště doporučuji přenechat TV Prima k zařazení do nedělního dopoledního bloku, kam tohle televizní dílko BYTOSTNĚ patří. Herectvím, režií, dialogy a hlavně - "SCÉNÁŘEM"! SPOILER - Vážně je možné v dnešní době tajit před dvojčetem rok smrt sourozence a tvářit se, že odjel? To v Paříži nemají policii, matriku, noviny, internet, sousedy, cokoli?! Sestřička radši stůně na anorexii a hádá se s tatínkem, než že by se zastavila na policii a ověřila si fakta? V dobrém vzpomínám na Soukromé pasti. Fotogenické utrpení hlavní hrdinky doporučuji v americkém remaku replikovat Keirou Knightley, v tuzemských podmínkách postačí nakontrahovat konstantně adolescentní Lucku Vondráčkovou. Za každé více než dvouhvězdičkové hodnocení téhle WTF Pilcheroviny na ČSFD muselo úplně zbytečně umřít koťátko :-( ()

Josefka

Ač mám francouzské filmy ráda, tahle ufňukaná Lily mě neskutečně lezla na nervy. Včetně ústřední písničky - skladby.Děj byl pro mě předvídatelný až nudný.Nějak to neklaplo. ()

Sejkorka

Zajímavé doplnění filmografie Melanie Laurent o film z počátku její kariéry. Za roli dostala Cézara jako nejnadějnější herečka. Beze sporu zaslouženě, což dokázala v pozdějším období. Příběh filmu je docela uvěřitelný a postupem času se dá uhodnout, jaká bude pointa. I když, přeci jen, je možné před dcerou utajit smrt jejího bratra tak, že se nedozví o té tragédii ani z druhé ruky ? Co sousedi, příbuzní, kamarádi bratra apod. ? Ale nemá smyslu hledat zbytečně dokonalost. Ta je především ve výkonu zmíněné herečky v roli Lili. ()