Doposud si devatenáctiletá Lili užívala společně s novými přáteli Leou a Thomasem prázdniny v Barceloně. Po návratu domů ale dívku čeká studená sprcha. Rodiče jí sdělí, že po velmi vyostřené a násilné hádce s jejich patriarchálním otcem opustil Lilin bratr - dvojče Loic domov a odešel neznámo kam. Od té doby nezvedá telefon a nedává o sobě vědět. Tato zpráva dívku, jež je na svého sourozence značně fixovaná, absolutně zdrtí. A stres a emocionální šok, znásobený setrvávající napjatou atmosférou doma, si brzy začne vybírat svou daň. Lili přestane přijímat potravu, nemůže ani spát a po několika dnech ve škole zkolabuje během přednášky a probudí se až na psychiatrii. K životu ji pak přivede až pohlednice od jejího bratra, první z mnoha. A jak přicházejí další a další psaní, tím více v dívce sílí touha po vzpouře a velkých životních změnách. Hlavní roli v pozoruhodném, dvěma Cesary ověnčeném dramatu ztvárnila vynikajícím způsobem půvabná Mélanie Laurentová, která se nyní představí i v novém snímku Quentina Tarantina Hanební pancharti. (oficiální text distributora)

bubun

Snad to bylo tou předvídatelností, snad dabingem (brr, Lucka Vondráčková), snad natahováním a nudou (jediný silný moment se odehraje na konci filmu na hřbitově), ale všechno dohromady potenciál tohohle filmu pro mě zničilo. ()

IdentityS73

Shosanna si asi oblíbila neveselá dramata...:) Tohle se mi líbilo, jak herecké obsazení, tak zpracovaný námět, i když to neskončilo nijak vesele...Kad Merad se u mě tímto filmem vyšvihl dost nahoru, protože jsem ho viděla nedávno stejně dobře hrát v komedii i v rodinném filmu... Sama sebe jsem mile překvapila, když jsem celou dobu věděla, co se tam děje- koukali jsme na to ve francouzštině s francouzskými titulky... ()

MulaNula

Kdybych neviděl pouze posledních 30 minut, dovolil bych si ohodnotit. Konec byl pěkný a jelikož to bylo v originále s originálním tit. tak jsem z toho měl jenom obrázky a zrovna na M. Laurent se koukat dáá:) ()

takken

Smutný príbeh o rodine a jej hodnotách o tom čo je človek schopný spraviť aby ten koho miluje bol v bezpečí a ostal aspoň na chvíľku pokojný. Vzťahy vedia byť občas zvláštne a kruté no ak to potrebujeme vždy nás naši blízky udržia nad hladinou. Melódia piesne U-turn lili spríjemňuje a dotvára atmosféru tejto vydarenej francúzskej drámy. ()

Filomena.I.

Aby dokázala přijmout pravdu, musela se poprat s vážnou nemocí, najít vztah k otci, uspořádat svůj život a získat přítele. Zpočátku mi tak trochu Lili lezla na nerv a zcela jsem nechápala její depresi kvůli odejivšímu bratrovi, vedoucí k anorexii. Nemám však dvojče, tak mi toto tajemné pouto zůstává skryto. * Lili ve svém vše odmítajícím stavu najednou přilétne s holubem poštovním naděje v podobě pohlednice od bratra. To jí zachrání život. Ačkoliv není zcela smířena s bratrovou nepřítomností, jeho zprávy ji drží nad vodou. Na konci filmu - již dospělejší a zralejší - se dozvídá pravdu, kterou přijímá s klidnou myslí. Na rozdíl ode mne, kterážto jsem takové překvapení vskutku nečekala…neb závěr byl vpravdě nečekaným… ()

TomasKotlant

Na první pohled nenápadný a slušně udělaný film. Ale když to skončí a vy si přetočíte zážitky z filmu, tak vám dojde, že tohle není jen tak ledajaký film. *** Ve zkratce: Ooo Lili... //TOPfilm (sehnat v originálním znění a kouknout znovu) ()

TrebleClef

Slátanina o rozmazlenym frackovi co si umane nežrat. Kdyby neměla kolem sebe starostlivé rodiče, tak se na to vykašle, páč by neměla obecenstvo pro svoje umanitosti. ()

mira.l

Nenápadný film, který si mně získal na první podívání. Zkrátka Francouzi a taky Britové tohle občas umí, dostat mě na něco, o čem úplně přesně nevím, co od toho čekat:). Zajímavá zápletka, i když pravda, s trochu zarážejícím pozadím, že by se rodičům podařilo zcela ututlat smrt jednoho ze sourozenců před tím druhým, ale jinak velice zdařilé dílko se správnou dramatickou atmosférou, velmi dobrými hereckými výkony nejen Mélanie Laurent, i když jim jasně vévodila. Docela mě překvapila reakce Lili poté, co zjistila, že domnělé dopisy od bratra psal její otec, místo toho, aby ho za to celkem oprávněně nenáviděla, mu byla vděčná za to, že ji vrátil do života. "Nezlob se na něj, nebýt těch dopisů, už bych tu nebyla..." A jen tak mimochodem: skoro půl filmu jsem si říkal, že film s podobnou atmosférou už jsem viděl, sám nevím proč, ale trochu mi to celkovým komorním pojetím připomínalo Dům či Fair Play,a že do té titulní role by se docela hodila třeba taková Judit Bárdos, ani nevím, jak mě to napadlo. No a ejhle... střih Andrea Sedláčková:). A mimochodem podruhé: na filmografii Mélanie Laurent se budu muset podívat podrobněji... ()

rivah

Smutný, tlumený příběh hledání identity dívky vůči rodičům a zmizelému bratrovi....Nenápadný, kvalitní film. (70%) ()

Judy24

Jako drama to nefunguje špatně, ale je pravda, že přibližně někde v polovině začne být film hrozně unavený, máte pocit, jako by se filmovému pásu nechtělo dojít až na konec. Je to škoda, protože Mélanie Laurent je skvělá a ten příběh je zajímavý. Většinu času mě taky úspěšně držel v napjatém očekávání, nebo fascinovaném úžasu, ale bohužel se mu to nedařilo pořád. Líbilo se mi, že film působil dosti komorně, předpokládám, že asi nepatří k nejdražším francouzským snímkům, což je jenom dobře, protože jako rodinný příběh je o to působivější... A taky se mi hrozně líbil Julien Boisselier. ()

Landier

Zvláštní rodina ve v určitém smyslu zvláštním filmu. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o povedený francouzský počin s příjemným hereckým obsazení a s polojasným/nejasným vyústění, které budete vědět/nevědět snad od 30té minuty filmu. Pomyslné gró filmu dodává použitá hlavní píseň U Turn(lili) ... 4* il faut pas mentir ()

subic

Zvláštní film o vztazích a poutech v jedné rodině. Usnul jsem u toho někdy v půlce, takže zbytek až potom. Mélanie Laurent je taková nemastná, neslaná, taková nijaká, nutno dodat, že tohle všechno tahá nahoru skvělý a velmi sympatický Kad Merad (např. hrál tatínka v Mikulášových patáliích), podprůměrných 50%. ()

mirkath1

Krásný smutný film o lásce, tentokrát dvou sourozenců-dvojčat. Lehce plynoucí děj nese sebou jakousi sílu tajemství. Nádherné písně obraz dokreslují. Francouzi jsou mentálně daleko dál, než my kdy budeme. . Jejich lidskost a rodinné vztahy jsou prostě jinde. Nádherní lidé. ()

xpaja

Silné a trochu zvláštní drama o jedné francouzské rodině a o tom, co všechno lze udělat pro někoho na kom vám záleží. Pomalu plynoucí příběh je jednoduchý, ale dobře natočený. Jen prostřední část by zasloužila trochu prostříhat. Mélanie Laurent i Kad Merad podávají skvělé výkony. Vše završuje výborný hudební doprovod. Dávám ---== 75% ==---. ()

Cerebrum

Rychle plynoucí pomalý film. Každá sekunda pečlivě boří základní lež, pointu, na které ovšem není film zásadně postaven. Spíš je to neskutečně lidská sonda do 'tajuplné' prázdnoty jedné obyčejné francouzské rodiny. Každá postava má cosi, co vás donutí ji bedlivě sledovat, přemýšlet o jejích činech a v důsledku i chápat. Možná je to kvalitním scénářem, pevnou režií, ale tipl bych si, že na tom mají lví podíl i famózní herci s Kadem Meradem a Mélanií Laurent v čele. Pokud se díváte na filmy nejen pro odreagování, ale také pro chvilku života s někým jiným, ale přitom reálným a hmatatelným (krásným obyčejným) člověkem, rozhodně tento film doporučuju. ()

LucMosss

Tento snímek je v podstatě krásný a neobyčejný, avšak mně se z neznámého důvodu zčásti nelíbil. Mélanie Laurent byla skvělá, avšak stejně jako ostatní mou pozornost nějak neupoutala... ()