Když anglický rytíř Hector podlehne zranění, které utrpěl při turnaji, oblékne si jeho panoš William Thatcher brnění a přes varování přátel, Rolanda a Wata, jde bojovat. Podaří se mu zvítězit. Prodá získanou cenu a přesvědčí kamarády, aby se s ním pustili do mnohem většího podniku. Hodlá si vydělávat na turnajích, a tak investuje všechny peníze do výzbroje, prodělá tvrdý výcvik a nakonec do svých služeb přijme výřečného spisovatele a neúspěšného hazardního hráče Geoffreyho Chaucera. Ten mu zhotoví falešné osvědčení o šlechtickém titulu a stane se jeho heroldem. Williamovi se podaří přihlásit se na rytířský turnaj, kde si vede velmi dobře. Druhý den přijme do svých služeb podkovářku Kate, protože potřebuje naučit tančit. Zamiloval se totiž do půvabné dámy Jocelyn. Kate se ukáže jako užitečná nejen pro výuku tance, ale také jako kovářka, když mu zhotoví nové, překvapivě odolné a lehké brnění. Mladík poráží jednoho rytíře za druhým. Jediným jeho vážným soupeřem se stává namyšlený, bezohledný a dosud neporažený rytíř Adhemar, který se, stejně jako William, uchází o krásnou Jocelyn. (TV Nova)

char_t

Tři a půl, za naprosté zmatlání historických faktů do podoby, zábavné i pro dnešní teenagery, a hlavně za odvahu nacpat do rytířského eposu pořádnej rock :) ()

hEROic

příjemná pohodovka z parádně zpracovaného prostředí rytířských klání... navíc se na to dá dívat opakovaně, což se o mnoha dobrých filmech říct nedá... 75% PS: musím vyzdvihnout Purefoye, jeho minirole jen dokazuje jak mu postavy charismatickych vudcu svedci ;) ()

Hapretor

Příběh kacíře! Paskvil na poli "historického" filmu. Já se na to díval jen proto, že jsem byl onehdy v komparzu při natáčení na Barrandově (konkrétně to byl ten turnaj s dřevci). Rozdíl mezi tím, co jsem viděl v reálu a na plátně byl velmi působivý, film jako celek už takový rozhodně není. ()

Heroine

Nejsem fanynka Ledgera, nemám ráda filmy o středověku, nesnáším rytíře, a Shannyn Sossamon mi přijde totálně hnusná. Ale něco na tomhle filmu je. Je tam pár vtipných míst, pár celkem pohádkově/kýčovitě/dojemných, a pár zábavných scének. Jinak se jedná o příběh zcela obyčejný, ne-li scénář přímo klasický. Rufus Sewell byl vcelku dobrý záporák, jako ostatně vždycky. Ale kdo byl totálně nejlepší, a bez koho bych si tenhle film ani nemusela pouštět: Paul Bettany. ()

hazaba

Romantika, smích, občas napětí, skvělý Paul Bettany, který se díky své prořízlé puse dokáže vykecat téměř ze všeho, odlehčenost díky rockové hudbě, hezky udělané soubojové scény a navíc okouzlující Heath Ledger. ()

Georgee27

Příjemný film u kterého nemusíte přemýšlet a skvěle si odpočinete a nebudete se nudit. Moderní hudba, super scény a výborný Heath Ledger v hlavní roli. Skvěle jsem se bavil. ()

adushka64

Pohádka pro dospělé, u které se člověk odreaguje a odpočine. Obsazení a hlavní postava v podání sympatického Heatha Ledgera tomuto snímku přidala nejvíce. Celý příběh filmu je o snu malého chlapce stát se rytířem, který se nějak stane skutečností. Velice odlehčený a zábavný film na odpočinkové večery, který vás neomrzí a nebude vás nudit. Proto se na něj pokaždé velice ráda znovu podívám. ()

Anduril

Veľmi pekný, akčný a zábavný príbeh. zaujímavé poňatie akcie na kolbišti. Skvelá hudba v pozadí (nie moc stredoveká) tomuto príbehu dodala svoje čaro. Na môj vkus to bolo trochu presladené, ale aj ľúbostný príbeh tomuto filmu dodal svoje čaro. Páčila sa mi myšlienka, že každý z nás je výnimočný, aj na prvý pohľad obyčajný človek, má svoje dary a môže to s nimi dotiahnuť ďaleko. Pekné sledovanie. ()

Ombak▼Penari

Ačkoliv je to ve své podstatě ukrutná pitomost, kombinující středověkého dobrodružství a popkulturní prvky do prapodivné (a podle mě naprosto nepasující) snad pohádkové směsice, nedá se upřít, že je to natočené zručně a je to prostě zábava. Zdaleka nejlepším prvkem filmu jsou dokonale natočené rytířské souboje, které jsou prostě pastvou pro oči. ()

Rathalos

Pribeh o rytierovi je vyborny dobrodruzno-romanticky film z obdobia rytierskych subojov a cti,ktory je v urcitych momentoch aj vtipny a akcny,nechybaju sympaticki herci a dobra hudba,pohodova zalezitost a rozpravka pre dospelych na pekny vecer...:-) ()

Rázlik

Oblíbený film z dětství a s odstupem času si uvědomuji, že ho můžu vidět pokaždé, když běží v TV a bavím se u něj stále stejně. ()

Folky

Ničím zajímavá komedie, která nejvíc vynikne sympatickým obsazením, díky kterému se na to příjemně kouká. ()

Besyn

Nápad poměrně zajímavý,zpracování také,herci se do svých rolí dobře hodí,ale to co ten film potápí hodně dolů je jeho konec.Klíšovité a kýčovité,až člověk vrtí hlavou.Ale když to vezmu celkově semhle a semhle,tak zábava je to poměrně dobrá. ()

dokktor

vcelku povedená taškařice, kterou bohužel shazuje neúměrné množství iritujících momentů, a to nemám na mysli úlety typu we will rock you nebo diskotéka na královském bále. dřív si všichni stěžovali na schematičnost sovětské produkce, s dnešním západním mainstreamem to není o nic jiné. škoda, že i jinak celkem povedený film se musí držet tisíckrát omleté šablony, aby producent neměl strach, že se neprodá. ()

ex.it

Film mě dost překvapil, líbí se mi vsuvky z moderní doby, Heath Ledger je okouzlující. Spojení s Geoffreyem Chaucerem se mi taky líbí, zmíňka o Canterburských povídkách. Jediné, co bych vytkla je Shannyn Sossamon, nezapadla mi do doby, kazila mi celý film, přišla mi dost nesympatická. ()

charmin

Neviem preco mi prisiel tento film velmi priemerny a americky, avsak musim dodat, ze bez Heatha Ledgera a Shannyn Sossamon by bol este priemernejsi. Film na dlhe bezsenne vecery :) ()

Jeand´Boa

Další film, kterému jsem se musel omluvit, neboť jsem jej velice podcenil a zaškatulkoval do kategorie odporně nudných a předvídatelných romantických komedií s blonďáčkem v hlavní roli převážně pro dívčí publikum čerstvě pubertálního věku ... pak tomu ale náhoda chtěla, že jsem ten film uzřel ... a řeknu vám - asi jsem dívka čerstvě pubertálního věku :-D mně se to líbilo ... ten příběh má nápad a má i spád ... záběry ze soubojů a na vydařené kulisy jsou úchvatné, kostýmy a hudba se vyloženě povedly ... herečka v roli urozené dámy Sossamon vypadá dobře ... atd. ...a hlavně trojice herců Ledger, Sewell a Bettany - herci, kteří prostě umí a je radost je pozorovat... ()