Když anglický rytíř Hector podlehne zranění, které utrpěl při turnaji, oblékne si jeho panoš William Thatcher brnění a přes varování přátel, Rolanda a Wata, jde bojovat. Podaří se mu zvítězit. Prodá získanou cenu a přesvědčí kamarády, aby se s ním pustili do mnohem většího podniku. Hodlá si vydělávat na turnajích, a tak investuje všechny peníze do výzbroje, prodělá tvrdý výcvik a nakonec do svých služeb přijme výřečného spisovatele a neúspěšného hazardního hráče Geoffreyho Chaucera. Ten mu zhotoví falešné osvědčení o šlechtickém titulu a stane se jeho heroldem. Williamovi se podaří přihlásit se na rytířský turnaj, kde si vede velmi dobře. Druhý den přijme do svých služeb podkovářku Kate, protože potřebuje naučit tančit. Zamiloval se totiž do půvabné dámy Jocelyn. Kate se ukáže jako užitečná nejen pro výuku tance, ale také jako kovářka, když mu zhotoví nové, překvapivě odolné a lehké brnění. Mladík poráží jednoho rytíře za druhým. Jediným jeho vážným soupeřem se stává namyšlený, bezohledný a dosud neporažený rytíř Adhemar, který se, stejně jako William, uchází o krásnou Jocelyn. (TV Nova)

Wyrdas

Pohodová romantická komedie z období temného středověku. Na tenhle film se člověk může dívat opakovaně a nudit se rozhodně nebude. A pro děti je to i výchovné, neboť ve filmu jde o přátelství, čest, poctivost, lstivost a především o to, že láska je na světě to nejdůležitější. Překrásná Shannyn Sossamon je třešničkou na dortu téhle podařené komedie o falešném rytíři titulem, avšak tím pravým srdcem. ()

Mik_e

Nečekaně dobrá podívaná s tehdy ještě málo známým Ledgerem a Bettanym. Taková akční pohádka o tom, že člověk svůj osud může změnit...Místy trochu úsměvné, ale jinak veskrze výborné ! ()

GoldHair

Už když jsem na začátku slyšela první tóny písničky We Will Rock You, tak mi bylo jasný, že příběh nebude brán moc vážně. Což pro mě bylo příjemným překvapením :) Bavila jsem se, ale celou dobu jsem ze sebe nemohla setřást pocit, že jsem něco takovýho už někdy viděla. Každopádně dávám tři silnější hvězdy :) ()

DarthFailord

Miluju tenhle film. Je to luxusní oddychová podívaná, která se nebere vážně a díky tomu se z toho vyklubal jeden z nejlepších filmů v daném žánru. Skvostně našlapané obsazení to celé jen podtrhuje. Heath Ledger a jeho charisma je neoddiskutovatelné. Ale chemie mezi všemi herci se prostě nedala přehlédnout. Vše funguje perfektně! Je to taková pohádka s poselstvím o tom, že můžete změnit svůj osud. Účelem nebylo zdokumentovat a přiblížit to, jak se tenkrát žilo a fungovalo, ale přinést neobyčejně zábavný zážitek z doby středověku. Na tu dobu má i dost extravagantní soundtrack, který filmu dal neskutečný šmrnc. Prostě libová oddechovka! ()

boni

Pro mě osobně velké překvapení. Dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbal, ale nudy jsem se bál zbytečně. Příběh je sice ve své podstatě velmi prostý, a těžko vám přichystá nějaké překvapení, ale tohle je přesně ten typ filmu, kterému to milerád prominu. Celé je to vlastně jen sled soubojů, které jsou mimochodem díky českým kaskadérům dovedeny k dokonalosti, a mnohokráte viděné romance s klasickými žánrovými prvky. Jako celek to působí mimořádně svěže a po konci filmu vám musí koutky úst zákonitě cukat směrem nahoru. Pochválil bych celkově velmi dobrý casting, protože takový Paul Bettany v roli excentrického básníka tu je absolutně bezkonkurenční. Škoda, že takových filmů nevzniká vice. Ale samozřejmě jedním dechem se musí dodat, že to má své mouchy, čili plné hodnocení přeci jen dát nemohu. ()

Likan7

Strašná ptákovina. Ale taky sympatická. Když sledujete film ze středověku a při úvodních titulcích začne obecenstvo rytířského turnaje tleskat do rytmu We Will Rock You, pochopíte, že tentokrát se Gladiátor konat nebude. Příběh rytíře je komedie každým coulem. Je příběhem, jak chudý a hladový Heath Ledger se svými kamarády získá peníze, lásku, prestiž, rodinu a přátelství. Mezi tím porazí zlého rytíře, zažijí pár trampot a probijí se několika turnaji. Pohádky je konec. Jednoduché, úderné, zábavné. A i když nemusím Shannyn Sossamon, tak tady byla opravdu kouzelná. ()

Nix

Naprosto skvělá věc, která si dělá srandu z historických věcí. Má to nadsázku, je to vtipný a má to dobrý herce. Já se u tohoto filmu opravdu bavil. ()

KdG

Vcelku zábavný film, dobrá muzika, všechno brané s nadsázkou, navíc se to točilo u nás a je tam k vidění pár českých herců. U mě lehký nadprůměr. ()

Jako velky fanousek vsech Robino Hoodovek jsem se na todle tesil jako malej kluk. Ted vim ze to byla chyba. Zacatek filmu je dobrý, ale potom dějová kvalita velice rychle upadá a na konci to je naprostá pseudromantická slátanina. Osobně nemán nic proti DOBRÝM romantickým filmům (napr. u FInding Neverland jsem se bavil výtečně) ale todle je fakt moc. Kliše střídá klišé kýč střídá kýč. Jestli má tento konec dojmout a rozbrečet tak u mě se to povedlo jen z poloviny. Brečel jsem smíchem. Veliké zklamání. 2/10 ()

Kathien°

Místy to bylo trapné, ale převažují vtipné scény. Na můj vkus byl film příliš dlouhý a ke konci jsem se nudila... ()

Rodin

Velmi, velmi, velmi oddechové. Naštěstí jsem vůbec nic nečekal, protože se to strašně líbilo mé tehdy ještě ani ne pubertální dceři. V sobotu odpoledne to docela pobaví, ačkoli tedy sledovat ve 14. století anglickou lady z Havaje, to je fakt dost nářez. Tak mírně přes 50%. ()

movemat

Výborný film na zdvihnutie nálady. Skvelý po komediálnej ale aj dejovej stránke.Vždy keď ho vidím v TV programe, tak sa naň veľmi teším. ()

Lovedeath

Nezapomenutelnej film a s ním Heath s krásným úsměvem nad kterým by člověk roztál. Nemluvě o opravdu nesedící hudbě, která prostě dostávala ()

DadysGirl

Hm... Vlastně jsou to 3* + 1 jen a jen pro heathe Ledgera a za vynikající We will rock you... :) jako komedie je to ovšem výborné... ()

dogma97

Místy docela zábavné, ale tu moderní hudbu a taneční kreace jsem k tomu historickému prostředí fakt nezkousnul. Jako na baseballu... ()

ilovebritain

Trvalo mi delší čas, než jsem si tento film oblíbila. Za mou skepsí stála především představitelka hlavní role, kterou bych nejraději vyškrtla. Nevěrohodná a ani její postava mi rozhodně není sympatická už jen vymýšlením si naprostých nesmyslů. Zbytek obsazení však nemá chybičku. Sewel je zloun zlounů a Ledger romantický rytíř bez bázně a hany. Byl by hřích nepochválit snad nejvýraznější postavu i herce celého filmu. Paul Bettany coby harold působí jako skutečná hvězda. ()