Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

F.man odpad!

Chtěl jsem se na Kněžnu Libuši alespoň dodívát, ale to prostě nejde. Tohle totiž není ani guilty pleasure snímek jež by pobavil svojí stupidností, tohle je jen veeeeeeeeeeeeeeeeeliká nuda o úplném hovně. Kdyby "režisér" přijel natáčet na angličtinářský tábor pro mírně pokročilé, vznikl by daleko lepší film s angličtinou na vyžší úrovni. ()

hous.enka

Takže hned úvodem: Libuše nerovná se Jirásek. Jirásek je jen jedním z několika (i když přiznávám, že je nejznámější a tedy lidový) autorů, kteří o starých českých bájích psali. To, že se první část, která vypráví o tom, jak Libuše potkala Přemysla Oráče (kterému nestačí sex jednou za měsí - divný :D), postupně zvrhne ve válku feministických lesbiček, je už o něčem jiném. Ano, je to parádní úlet, ale hodnocení "odpad" si to nezaslouží. Režisér zpracovává českou pověst po svém a každý takový pokus by měl být oceněn. Ale upřímně - do kina bych na to nešla. Je to jeden z těch filmů, co musíte vidět kolektivně, jinak je to dost otrava :-) ()

zdepapepa odpad!

Hardcore trash. Uwe Boll hadr. Kiddo už to napsala. Film jednoznačně dostál své pověsti, veselo je vskutku při každé scéně. Když už se nebudete bavit u KřížoVašutovo čengliš, při Libušéééé na konci anglické věty od angličana, při wtf konverzačních scénkách, při pověstné Kazi scéně s hadem, krtkem a vypelichaným sokolem (a liškou), můžete si aspoň užívat několikero souloží a jednoho třísekundového orálu. ()

Květula

Už dlouho jsem se tak nezasmála. Parádní scénář, herecký výkony, všechno parádní - pokud v sobě máte aspoň flašku vína:) ()

Jillen odpad!

Nejbrutálnější hovadina, jakou jsem kdy viděl, tady se někdo musí obracet v hrobě :D snad nejhorší na tom je, že se pod to podepsala i naše produkce spolu s hereckým obsazením :D ()

Macejko odpad!

Každý aspekt tohto filmu sa svojou sračkoidnosťou vymyká akejkoľvek stupnici, ale treba uznať, že je to aj dobrá haluz :) ()

zuzaSislerka

na první pohled nízkorozpočtový snímek od američanů, kteří obdivují historii střední Evropy. Nicméně dialogy, nedávají smysl, některé pro nás důležité momenty historie jsou zobrazeny k popukání. Doporučuji tak láhev vína před a láhev vína během snímku a zjistíte, že lepší komedii jste neviděli. Za mě 4* a to jen pro to, že mi v půlce došlo víno ()

blackrain odpad!

Jirásek po tomhle filmu musí v hrobě přímo rotovat a měl by chodit pana režiséra strašit až do konce života. Jediné, co si zaslouží vyzdvihnout je odvaha pana režiséra, že byl schopen vůbec s něčím takovým přijít. Nechtěný záměr pobavit české publikum vyšel na sto procent. Já bláhová měla za to, že Přemysl byl oráč, a on se mezi tím specializoval na chov drobného hospodářského zvířectva. ()

Damiel odpad!

0 % nebo 100 % - U žádného, opakuji u žádného filmu jsem nikdy nezažil, aby se celé kino chlámalo tak nehorázným způsobem, až se zdi otřásaly. Kněžna Libuše je nechtěná komedie století. Těch "kultovních scén a hlášek" je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhé popisování. Toto je prostě MUST SEE ;-) ()

togaf

No páni, kdyby Jirásek takhle popsal českou pověst o Libuši a "Přemkovi", byla by školní četba mnohem zajímavější. První část je poměrně vtipná - flustrovaný Přemysl je vášně bezva. Pak se to nějak otočí a stane se z toho softporno a konec je už úplně marnej. No byla to katastrofa, co si budeme nalhávat. ()

Skip odpad!

Neskutečně stupidní záležitost od začátku do konce. Z historického hlediska totální shit a vezmu-li to po filmové stránce, tak něco debilnějšího jsem fakt dlouho neviděl. ()

Lord.Jim

Schovávala jsem si tento film jako masochistickou lahůdku a moc jsem se těšila na zdrcující jízdu. Ale... Byla jsem zklamána. Protože film nebyl tak otřesný, jak by se dalo podle komentářů tušit. ()

maverick10 odpad!

Jsem tvurcum nadmiru vdecny, ze mi nahradili ucebnice dejepisu timto hodnotnym filmovym dilem, jehoz slava hvezd se dotyka. Pavel s Markem davaji filmu vaznost a noblesu, stejne tak jako vyprava, ktera nam asi chtela naznacit, ze jeden z utuzujicich kmenu kolem Vltavy, ktery dal prvni impuls prahu sveta, cital pouhych patnact rolniku :-) Lepe by asi bylo, kdyby se to strhlo v soft porno, potom by to melo alespon spetku dustojnosti, takhle se mi nechce ani trochu prehrabovat v kbeliku hnoje jmenem historicke drama :-) ()

honajz2

Neskutečně nudný film. První půl hodinu mě to i nějak bavilo, ale pak už vůbec. Samozřejmě je to nádherný film (ironie), která je naprosto historicky přesný (ironie), a nabízí pár scén, které jsou tak blbé až jsou vtipné (třeba ten drsný souboj mezi Vlastou a Přemyslem Oráčem), ale upřímně víc to v sobě nemělo. Teda takhle, nepřipadalo mi to až tak strašné, jak to tady podle hodnocení vypadá, třeba Vašut a Kříž tady mluví a hrají anglicky celkem obstojně. Zpátky ale k negativům, celé mi to přišlo divně a místy snad i nahodile sestříhané, protože děj v jednotlivých scénách třeba navazoval, ale úplně divně a taky nechápu, proč celý film pobíhají jenom po lesích. To pořád spali v jeskyních? Vždyť tam je hned několik scén z vnitřku nějakého domu, jestli jsem si dobře všiml. Před stažením tohohle filmu mě vyděsil plakát, který vypadá jako plakáty filmů "významného" "českého" režiséra Simandla, naštěstí až tak špatně to nedopadlo, ale i tak mě ten film přišel stupidní, včetně feministického finále (ono to ale není jenom ve finále, nějak před koncem to tam už začíná). Jo, btw, možná mi to uniklo, když jsem se u toho tak nudil, ale kam zmizel Vašut? On se vypařil nebo ho tam někde zabili a mě to uniklo? Nebo přežil? 2* ()