The Yellow Handkerchief

Americký nezávislý film pojednáva o trojici ľudí cestujúcich naprieč Louisianou, z ktorých každý si na cestu prináša vlastné trápenie. Muž, ktorý sa práve vrátil z väzenia, dospievajúci chlapec, ktorému nik nerozumie a mladé dievča, ktoré žije opusteným životom; všetci traja budú na konci dlhého putovania iní, než boli na začiatku. (MaxForValue)

Flakotaso

Hrozně pohodový film. Jenom se tak poflakovat po letních Státech ve starém americkém kabrioletu, to mě vždycky lákalo. Akorát bych nechtěl platiti ty tuny benzínu...:) Souběžně vyprávěný Hurtův příběh mě ale až tak nebavil a mohl být trochu zkrácen. Jinak není příliš co vytknout, hudba je příjemná, Eddie Redmayne je sympaták a Kristen Stewart sice nemusím, ale tady mi nevadila. ()

poz3n

Krásný, moc krásný film. Nevím, proč jsem s ním otálel tolik let. Propojení 2 příběhů, z nichž jeden se odehrává v minulosti funguje a nikterak nenarušuje dojem bloumání jihem a hledání sama sebe. Kristen Stewart s Eddie Redmaynem jsou spolu výborní a jejich vztah přitažlivě prapodivný, tak jak se to na nezávislý americký film sluší a patří. V podobném duchu se nesou celým filmem i dialogy a často i jejich absence, kdy si postavy vystačí s úsměvy a pohledy. A to jsou pak ty momenty, u kterých skučíte blahem a jenom se tak blbě usmíváte a jste spokojení, že jste našli po dlouhé době film, který funguje, má kouzlo a má Kristen Stewart. 8,5/10 ()

HellFire

Zbožňuji road movies. Opravdu. Tohle mi ale svým pojetím příliš neuchvátilo, zvláště tou linií s May, která mi přišla na konci nelogická. Alespoň děkuji za sympatické obsazení. ()

becki_tu

Tři lidé s odlišnými životními osudy, jedno staré auto a atmosféra odkazující na řádění hurikánu Katrina. Zdánlivě cizí lidé, kteří by jste se za normálních okolností asi nikdy nepotkali, tak začínají poznávat sami sebe a zjišťují, jak důležité je nebýt v životě na všechno sám. A je jedno, jestli je onou lidskou oporou bývalý trestanec, obyčejná holka nebo podivínský kluk. ()

jhrasko

Áno, Kristen bola ako vždy lovely, Eddie zdatne ubalancoval zvláštnu "weirdness" svojej postavy, Maria opäť krásne naliehavo smutná a William - ten, ten je jednoducho GÉNIUS (už 30rokov hrá všetko rovnako ambivalentne a tým fascinujúco). ALE TEN PRÍBEH ??!! Život proste nie je pozliepaný z jednej osudovej náhody za druhou. Nečudujem sa, že snímka hľadala takmer 3roky distribútora..a ja som sa tak tešil.. ()

Johny_fork

Trvalo mi nějaký čas, než jsem se zakoukal a dostal do děje. Přeci jen úvodní setkání tří osamělých individualit působí velmi nereálně. William Hurt je tvrdý oříšek, hraje tak úsporně, že vám dojde asi tak v půlce filmu, jak kvalitní výkon podává, podobně je na tom Eddie Redmayne, který je skvělý, až když z něj opadne vyšinutost. Kirsten je vynikající od začátku. Film jako road movie funguje výborně, režisérovi se povedlo vystihnout křehkou harmonii hlavních hrdinů, atmosféru poničeného amerického jihu a děj omezil na minimum, což filmu jen prospívá. Tempo je pozvolné a při postupném odhalování charakterů projevil Uduyan Prasad (úžasné jméno mimochodem:) velký cit pro vyprávění. Konec je možná až snový, ale filmy by přeci měli rozdávat lidem naději. ()

moviesfan

Nejvíc bych na tomto filmu vystihl asi herecké obsazení. Kristen se mi líbí již delší dobu od "Into the wild", ale s hercem Eddie Redmayne v jedné z hlavních postav jsem měl čest až nyní. Docela příjemně překvapil. Samotný děj už tak nedokáže moc zaujmout. Nespatřil jsem v něm nějaký impulz, který by mě vtáhl "dovnitř" snímku. ()

Lyli

Možná hodnotím unáhleně, ale tenhle film mě vážně pohladil po duši. Pokud něco umí vyvolat takové emoce, je to skvělé. Přitom stačí naprosto jednoduchá zápletka a charaktery, které můžete potkat kdekoliv. Takhle vypadá naděje. ()

Bubble74

Nenápadná, zvolna plynoucí road movie, plná vynikajících hereckých výkonů, emocí a lidskosti, s hřejivým poselstvím, že štěstí nás může potkat kdekoliv a s kýmkoliv. I v situacích, kde to vůbec nečekáme nebo v době, kdy už v něj dávno nedoufáme. Nikdy není pozdě začít znova a nikdy není pozdě naučit se odpouštět – především sám sobě. ()

Greg

Povedená road-movie natočená v lehce nezávislém stylu (což rozhodně není na škodu). Lze určitě pochválit výborný scénář (není to žádné velkolepé dílo, ale rozhodně nezklame) a režii, hudba a hlavně všechny čtyři hlavní herecké výkony (hlavně Kristen Stewart). Bylo dobře, že film neměl nějak moc překvapující finále, ale že dopadl tak, jak by hodně diváků očekávalo, protože si myslím, že je pravděpodobné, že by to takhle dopadlo i v normálním životě. Film se ale zatím nedostal do české distribuce, což je určitě velká škoda. Protože ho můžu jenom doporučit. ()

ivishka

Popravdě se mi tu nejvíce líbil herecký výkon Kristen Stewart než Eddieho Redmaynea. Je zajímavé jak se poznávali a jako road movie patří rozhodně mezi ty lepší. Sice je pravda, že jsem si neodnesla nějáké to moudro nebo něco co by mě nějak někam posunulo což beru u filmů jako velké plus. Tím pádem si zaslouží 4/5 jako takové nadprůměrné hezké filmové drama s prvky romantiky. ()

Riddick77

Pomalu plynující road movie zasazené do hurikánem Katrina bolestivě zasažené oblasti jihu USA, nicméně drama, které je zde líčeno, není tak ani tak o hmatatelných bolestech, ale spíš o těch vnitřních. K tomu, aby byl film dobrý, tak nemusí být scénař v ničem tak ohromující, protože stále tu jsou ještě jiné nástroje, které mohou tuto vadu napravit. Zde se to daří dokonale. Děj nijak zázračně nepřekvapí, nicméně je podáván velmi citlivým a osobním způsobem. Kristen, Eddie a hlavně William s Marií si to tu opravdu dali a klobouk dolů. Myslím, že je velká škoda, že film tak dlouho nenacházel distributora a navíc nebyl ani komerčně úspěšný. Navíc pěkná jižanská hudba. 9/10! ()

ABLABLABLA

Možné Spoilery. Eddie je fešák a umí hrát i když tady teda hraje pošuka no. Kristen je strašná, opravdu v každé roli se tváří úplně stejně, stejné chování, ta se snad vůbec nepřizpůsobuje postavám, začínám ji pomalu více nesnášet než Angelinu Jolie a to je co říct. A William tak k tomu nevím, co bych řekla, ale prostě hodně dobře zahrál životem zkoušeného propuštěného vězně - btw. celou dobu jsem čekala, co teda udělal, protože v rámci těch flashbacků to vypadalo, že ji zabil, ale nakonec se z něj vyklubal dobrák. Asi jedna z nejdivnějších road movie, co jsem viděla a rozhodně hrozně pomalu plynula, ale na On the road to svou nudností fakt nemá. Tohle je výrazně lepší snímek. Jako zamyšlení o životě je to dobré, možná že i ten pomalý náboj k tomu seděl a v konečném výsledku to byl dost zajímavý snímek, ale i tak dávám 3,5*. ()

01Zuzana10

Obávam sa, že ak chcem depresiu, dokážem si ju zabezpečiť aj sama. Tento film ju rád sprostredkuváva. Silný nepríjemný pocit z disharmonickej hudby celý čas, nemilá zápletka, zlý pocit z celkovej pomalosti plynutia. Brr.. Mala som dojem, že som na film. festivale. Kvôli tej zvláštnosti, v ktorej som sa cítila neisto. Snímku som si vybrala kvôli Redymu, kt. si získal moje sympatie posledne, žiaľ, trošku mu klesli. S ním sa mi vždy spájala plachosť jemnosť a niečo medzi nebom a zemou. Tu to trošku nedal znať. Asi by som mala oceniť aj W. Hursta nedokážem sa preniesť cez ten zlý pocit z filmu. Kristen a jej tradičný štýl vyjadrovania sa. Nevidím zmenu proti iným filmom. Celkovo mne nemilé, nezáživné. Iným možno inak. Čo sa mi najviac páčilo boli fotka Kristen a jej krásna štylizovaná póza keď sedela v aute bokom. ()

Falconica

Hurá, máme tu nezávislý film, pojďme mu všichni svorně dát 4-5*, budeme u toho vypadat ohromně na úrovni. To, že jsme se u toho nudili, protože se tam vlastně vůbec nic skoro nedělo, se nikdo nedozví. ()

Dont

Příjemně plynoucí road movie, které nikam nespěchá a pomalu nám představuje osudy hlavní postavy i dvou spolupasažérů. Wiliam Hurt zahrál na jedničku, Maria Bello patří k herečkám, kterým se nevyhýbám, a dvojice mladíků Eddie Redmayne a Kristen Stewart mi tam taky pasovala. Akci tady nenajdete žádnou, ale dialogy, které nutí k zamyšlení, ano. ()

Sheldra

Typická ukázka toho, jak skvělí herci dokážou vnést do děje něco nezapomenutelného a přimět vás, abyste si jejich postavy zamilovali. Tahle na nic si nehrající road movie sešlost tří loserů, kteří nikdy nikam doopravdy nepatřili, chytne za srdce, takže jim ty menší trhliny ve scénáři ráda odpustím. ()