Hank a Mike

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiální text distributora)

Pepinec

Nikdy jsem nebyl na Seattle True Independent Film Festival. Pokud na něm ale titul Nejlepší komedie získávají filmy typu Hank a Mike, asi ho do hledáčku jen tak nezařadím. Jistě, duo blbounů v růžových zaječích převlecích je od pohledu vtipné, ale kouzla odnáší postupující čas. A tak se ti mrkvožrouti zkrátka po chvíli přejedí a v paměti utkví jen pár humorných štěků, které by však stěží naplnily jeden díl Šprťouchlat. Jediným zajímavým elementem tedy zůstává samotné zpracování. Na něm je ovšem paradoxní, že je netradiční možná až moc. Otázka názoru, ale v mém vnímání toto pojetí ničilo komičnost, kterou jsem tím pádem pouze tušil v jakémsi mlžném oparu. No... Sice jsem se zdržel fundovaných a odborných výrazů, snad vám ale tento amatérský pohled něco řekne i tak. Možná mám jen averzi vůči kanadským zajícům... :-) ()

Vodnářka

Původně jsem byla nadšená - vypadalo to jako existenciální komedie o dvou velikonočních králících a dokonce tahle kombinace opravdu fungovala. Bylo to barevné, bláznivé, divné, kreativní. Jenže společně s hrdiny upadajícími do stereotypu hledání práce i vlastního života, upadá do stereotypu a následné nudy i celý snímek. Nad vodou ho drží jen skvělá hudba, která ovšem přináší myšlenku, jestli by nebylo lepší sestříhat film je do pár cool videoklipů... ()

swamp

Velmi příjemné povelikonoční překvapení v podobě dvou naprostých ztroskotanců - velikonočních zajíčků Hanka a Mikea. Humor celou dobu nespadá do hladin nudy a mně se dostalo pohodového oddychu, tj. přesně toho, co jsem dostat chtěl. :) "There's your fucking chocolate!" :D ()

Slarque

Co to vlastně mělo být? Depresivní komedie založená na sugerování myšlenky, že hned zítra nějaký manažer přijde s geniálním nápadem, že vaše firma ušetří, když zruší právě váš flek? No, mně to zrovna dvakrát humorné nepřijde. Stejně jako tenhle film, který mi častěji připadal smutný než k smíchu. Ale špatný taky není a ujetý je určitě. Tak nevím... ()

bassator

43rd KVIFF 2008 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.39/322 ()

jojinecko

Nebolo to "cool" ako to byť chcelo... a tu sa ešte dočítam, že to má byť "inteligentne parodizujúca haluz"? haha Btw krátka scéna "making of Apocalypse Now" bola skvelá! :) ()

honajz

Konec jakž takž ušel, i nápad nebyl z nejhorších, ale provedení je poněkud nudné a umolousané a často povrchní. ()

SLOTH

nejlepswi pisen o lasce:laska je jak mezimestka dalnice, dostane vas z místa na místo , ale nekdy je zaneradena od prejetejch myvalu.... laska je jako popelář ,hromadi zbytecne svinstvo a pachne shnilotinou ()

Richie666

Netradiční komediální fikce, která se pouští do velkých akcí, ale selhává v základech. Od počátku se film ubírá spíše v duchu lehce trapném, vtípky jsou levné, nedokážou rozesmát a vůbec přistoupení diváka na hru nějakou tu chvíli trvá. Osobně jsem nepochopil premisu kladného vztahu obou hrdinů. Celkově jako by psychologie jednotlivých postav byla vykreslena na úkor jejich propojení mezi sebou. Mé sympatie si nezískala žádná z nich a bylo mi tudíž jedno, co se s nimi děje. Jestli si tvůrci nosili hlavu v oblacích, zapomněli na ubohého diváka, který si láme hlavu nad tím, co si myslet o jejich výtvoru. A tak, pokud si ve filmu budete chtít najít to svoje, což může být přece jen statečná parafráze na všední život, buďte vnímaví povedené hudbě a sežeňte si kus hodně divnýho nadhledu, neboť jej zde budete potřebovat více než kde jinde. ()

Mononoke.

Pro celkový cool a hustý vzhled se z filmu tak trochu vytratilo jakékoliv poselství a film trochu postrádá pointu. Dva zoufalí a nesympatičtí králíci jsou jako nápad super, ale "jenom" dobrý nápad celovečerák neutáhne. Super námět na krátkometrážní film (který o pár let dříve byl skutečně natočen), 2/3 filmu (hlavně v polovině) mě docela nudily. ()

Pishin

Hank and Mike je místy vtipná nezávislá černá komedie, která pod skrytem růžového a hebkého zaječího kostýmku kriticky zvedá prostředníček a nahlas říká ''F**k you'' dnešní společnosti. Kritikou nešetří nejen společnost slepě se ženoucí za profitem, pracovní poměry, poměry ve velkých korporacích a spousty dalších ale rovněž se nebojí si nahlas zanadávat i na život jako takový. Takže pokud máte zájem o neobvyklou komedii s kritickým podtextem a ulítlou ústřední dvojicí, jak řeší všední starosti běžných velikonočních zajíčku tak hurá do kina. Muj konečný verdikt po večerním si uvědomění několika odkazu, které clovek snadno na poprvé nespozoruje s přehledem dosahuje na plyšových 70%. ()

Kryton

Hodně divný film a dokonce i divný co se týče komedie. Moc jsem se nebavil a spíše sledoval mysteriozní thrille. Je to film , kdy na Zemi je standartní zaměstaní velikonoční zajíček. Jednou vás vyhodí a vy nic jiného neumíte. No dali se čekat ty scény jak jiné práce nezvládají , ale probůh toto je komedie? Asi jsem na to nebyl opilý , ale co mě zaujalo byl opravdu vulgární způsob mluví od zajíčků. Hank určitě ruluje , ale Mike mi připadal naprosto looser už od pohledu. No každopádně opravdu zvláštní film , který zkoukněte spíše pod nějakým vlivem látek , které sami protagonisti uživali. ()

Philippa

7.5.20 - ...a ono to zraje jak víno, opět přidávám hvězdu :-) 22.12.08 - Tak včera jsem dala králíkům znovu šanci. Zvedám o jednu a půl hvězdy. To je tak zvláštní. Film je stále stejný a já jako bych viděla něco jiného....nebo že bych se změnila? No rozhodně mi nebyla zima jako tehdy v kině ,válela jsem se na gaučíku a popíjela Gambáček a hoši ,tedy pardon králíčci ,mi byli nějak mnohem více blíž..... 10.10.08 - A jí se tak nechtělo....nakonec se vyhecovala a šla. Šla na Hanka a Mika. No měla prostě zůstat doma a dívat se pod dekou na gauči na TV ,protože by bývala udělala líp. Už po třičvrtěhodině vážně rozmýšlela ,že opustí kinosál ,kde tedy byla pekelná zima a tahle komedie opravdu rozehřát nedokázala. Škoda , že mé našeptávání nechodit nebrala vážně, když se dívala před filmem na zdejší hodnocení. Hlavně to Superperovo. ()

GodComplex

Mam sice uchylku pro mluvici kraliky a napr. skvostu zvanem Rabbits od Davida Lynche jsem dal 5 hvezd, ale tohle me vubec nechytlo. Tihle kralici byli totiz prilis nesympaticti a hlavne nebyli ani nijak zvlast vtipni, coz jsem od nich tak trochu cekal kdyz uz se jedna o komedii. Na druhou stranu rozhodne ocenuji snahu, par nihilistickych kraliku, kteri se potloukaji a snazi se najit praci rozhodne neni spatna idea, jenom to chtelo cele provest tak o 200% lepe. 5/10 ()

sonnak

Ujetá depresivní komedie plná protikladů, kterou nejlépe charakterizují samotné hlavní postavy. Nesednou - li vám tihle králíci, je zle. Já je shledal skvělými postavami, takže nebyl žádný problém. Příjemná originální oddechovka. ()

vorheese

Jestli si režisér myslel, že navléknutím hlavních hrdinů do kostýmů zajíčků udělá celý film, tak se šeredně zmýlil. Pitvoření ústřední dvojice je zábavné asi jako...no prostě není. A jedinou zábavnou kapičkou je tak majitel korporace Easter a jeho nový finanční poradce. Ta se však v moři nudy spolehlivě utopí. Silně nedoporučuju. ()