Hank a Mike

Hank a Mike jsou nejlepší přátelé – a zajíčci. Ale nejsou to ledajací zajíčci, jsou to zajíčci velikonoční! Doplňují se jako jin a jang, jako Felix a Oskar. Hank rád pije, nadává a tráví čas s „královnami noci“; Mike je naopak uzlíček nervů, který celý život obětuje jen a jen své práci. Jakožto velikonoční zajíčci osobně roznášejí košíčky s velikonočními vajíčky poklidně spícím rodinám. Jsou dlouholetými zaměstnanci Velikonoční s. r. o., dceřiné společnosti nadnárodní korporace, která vlastní veškeré náboženské svátky. Ve snaze zvýšit své zisky se správní rada této korporace rozhodla povolat specialistu pana Conrada Hubrisse, aby zjistil, na čem se dá ušetřit a jak co nejvíce zefektivnit chod celého podniku. Ačkoliv Hank a Mike už dlouhou řadu let dělají svou práci nanejvýš poctivě (dokonce by se dalo říct s absolutním nasazením), pan Hubriss korporaci doporučí, aby velikonoční zajíčky, kteří pracují jen jeden den v roce, navíc pro svátek „druhé kategorie“ (svátky první kategorie jsou Vánoce, Chanuka, Svatý Valentýn), okamžitě propustila. Anebo, Mikeovými slovy, „poslala do prdele.“ Tato zpráva Hanka s Mikem tvrdě zasáhne. Zpočátku jí ani nechtějí věřit. Žádného velikonočního zajíčka přece nikdy nikdo nevyhodil na dlažbu! Zdráhavě se vypraví na úřad práce, kde na ně dolehne obrovská deprese. Snaží se s ní bojovat a přijmou každé zaměstnání, které jim na úřadě nabídnou. V hloubi srdce však zůstávají velikonočními zajíčky, a i když se pokouší zapadnout do kolektivu sebevíc, nedokáží potlačit svou přirozenost a v každém novém zaměstnání vždycky zoufale zklamou. Realita bizarního a nepřátelského světa začne postupně ohrožovat i jejich přátelství. Mike se opět uchýlí k alkoholu a Hank, který se od něj nikdy neodchýlil, stiskne láhev o něco pevněji. Život jim vlepil pořádnou facku, ale teprve díky ní si Hank a Mike uvědomili, že existuje něco mnohem důležitějšího než jejich práce… jejich přátelství. (oficiální text distributora)

SarumanKo

Film, ktorý sa mi vo výsledku veľmi ťažko hodnotí. Páčili sa mi niektoré nápady, postavičky boli sympatické a chémia medzi Hankom a Mikom fungovala výborne, občas som sa aj zasmial, dokonca som tam našiel za hrsť akých-takých vážnych myšlienok, morálnych poučení a jemnú kritiku na spoločenské pomery. Toto všetko hovorí v prospech filmu. Na druhej strane je to ale film vo veľkej časti nudný, rozvláčny a svojou divnou (skutočne šľahnutou) atmosférou sa úplne minul účinkom. Ťažko povedať, či v tom filme je "niečo viac" alebo sa len tak tvári. Pri zlom počasí či v horšej chvíľke si viem živo predstaviť, že by ma z tejto snímky chytila depka. Čo si o tom myslieť? (60%) ()

Nosdrolomo

Nečekal jsem nic a dostal hodně. Tak upřímný a zároveň výsměšný pohled na dnešní svět řídící se jen černými a červenými čísly se jen tak nevidí. Vše okořeněno surreálným světem s velikonočními zajíčky a výborným soundtrackem. ()

Skip

Koukat skoro hodinu a půl na dva chlapy v kostýmech velikonočních zajíců, kteří se snaží být vtipní, to teda byl skoro nadlidský výkon. Až na pár momentů to celé bylo o ničem a ještě k tomu trapné. ()

Rafik

Film sám o sobě neříká vlastně nic. Jenže je tak neskutečně narvaný pozitivní energií, že jsem mu to všechno odpustil. Velké množství záběrů bylo vtipných už samo o sobě, aniž by padlo slovo. Svět, který bere velikonoční králíčky jako samozřejmost mě nadchnul. Neměl jsem moc dobrou náladu z počasí venku,ale stačilo zajít na Hanka a Mika a bylo po starostech. ()

Vessper

Na nezávislé filmy, ketré dávají na ČT se vždy rád podívám, avšak tohle bylo už trochu moc. Vtipné mi to moc nepřišlo, příběh sice originální ale dost prostoduchý a ne moc atraktivní. Hlavní hrdinové se mi taky moc nelíbili a celé mě to nijak moc nebavilo. Nejelpší na celém snímku byly soundtracky, které mi zase naopak přisly velice povedené. ()

Scylla

Skvělej a originální nápad, výborný obsazení. Na čem film ztroskotává jsou místy nudný dialogy a nedotaženej závěr. Pro mě trochu zklamání. Takže jen 3*. ()

Morloth

Sice se nejednalo o dokonalost samu. Největší problém filmu tkví asi v nakousnutí a nedotažení několika příběhů, které se buď nakousávat neměly, viz. soused s toasterem, bezdomovec s melounem a záporák v baru, a nebo se měly dopovědět. Na druhou stranu mi přijde zcestnstné, jak tvrdil/a jistý/á recenzent/ka na Aktuálně, že je film příliš zahleděný do samotných králíků, ze kterých má vyplývat jediná komedialita. Ano, je faktem, že v prvních chvílích se smějete zejména tomu, že to co se děje na obrazovce provádí chlápci v komických kostýmech, ale myslím, že po pár minutách to začnete brát jako fakt a smějete se už jen tak. Protože Hank a Mike jsou vtipní, film je vtipný. Druhý problém, pro někoho, mohu spatřovat v poselství filmu. Dosti nepokrytě totiž říká, že pokud je někdo svině, chovejte se k němu svinsky a pěkně s ním zatopte. S touto myšlenkou souhlasit nemohu, na druhou stranu k cynismu hlavních hrdinů prostě patří. Hank a Mike jsou svéráznou komedií, která má jistě své klady a zápory, která také nemusí sednout každému, na druhou stranu... Mně se to líbilo! A basta. ()

Aljak

Filmov o Vianociach a Santovi sú desiatky, no film o Veľkej noci - to sa len tak nevidí. Ale ak majú byť všetky veľkonočné filmy takéto, tak to radšej potom nech nie sú žiadne. Netuším akým zázrakom som sa dostal k tomuto zajačiemu "klenotu", ale zrejme som o tom niekde čítal a pomyslel som si, že to môže byť srandovný film. Ale nebol, vôbec nie. Síce dej to malo celkom zaujímavý, ale inak to bola hodina a pol absurdností a trápnej akože "irónie". Jediné čo stálo za to bol skvelý anti-lovesong "It Happens in Florida" v podaní Chrisa Kleina. No a ešte možno pár vydarených scén a hlášok, ale inak ma to akosi nezaujalo. Predsa len, pozerať sa hodinu a pol na dvoch ružových zajacov, ktorí už nevedia čo od radosti - tak to radšej nie. ()

Sinn

Růžoví zajíčci uprostřed drsného kapitalismu, velice příjemná satira. Ve světě, který se řídí jen bottom line a velikonoční zajíček je normální job, žijí dvě postavy, trochu looseři, trochu špioni a hlavně super baviči. Dlouho jsem nenarazila na takhle zajímavou komedii. Netradiční, uznávám, ale o to zajímavější. Zatrnulo mi akorát v jedné scéně, a to při vraždě pana Melouna - to mi zajíček nebyl ani trochu sympatický...ale u závěrečných titulků jsem měla velký úsměv na rtech (i když normálně bych barevné konfety poletující vzduchem nejspíš označila za kýč), takže celkově velice pozitivní nálada...a k tomu ještě perfektní hudba - především tedy píseň o lásce, opravdu geniální text :) Do páté hvězdičky tomu však ještě něco chybělo... ()

Crawler-D

Samotný nápad Velikonoc ve firemní hierarchii se zaměstnanci a jeho provedení stojí za všechny prachy a v rámci svého indie artu baví víc než dost, ale jak čas ubíhá, tvůrcům jako by došel dech ohledně něčeho jako příběhu nebo vývoje, a když se dočkáme poněkud vykastrovaného konce, čokoládová vajíčka zkysnou v puse a ideál legendy se ztratí v nedohlednu. ()

bouchy

Když se člověk trochu povznese a přijme jako fakt to, že na ulici lze běžně potkávat plno mužů oblečených do růžových, fialových, nebo bílých kostýmů zajíčků, že tito "poslové velikonoc" by se v klidu uchytili jako špióni, protože se se svým pracovním nářadím dostanou nejen do každého dětského pokoje, ale také do každého trezoru, a že celý film je vlastně parodie na konzum a poměry ve velkých společnostech, bude ho to bavit :). Někdo by mohl namítnout, že Hank a Mike ve filmu jen chlastají, souloží, kouří, berou drogy a blijou. To jo, ale je to fakt sranda... ()

campix

Náhodou jsem na tenhle film narazil ve večerních hodinách na jedné televizní stanici a rozhodně nelituji. Uvolněná undergroundová komedie. Jde jen o to zda ji budete brát jako recesi nebo vážně. Já sem si ji užil jako první variantu. Především díky ději, který není příliš dlouhý a má spád a je protkán skvěle vybranou muzikou, která mi naprosto vyhovovala. Nečekaně dobře strávený večer a zlepšená nálada. Zkuste Hanka a Mika a jestli rádi ulétáváte na podobných komediích tak rozhodně nebudete litovat. ()

spygirl

Příjemné překvapení, konečně pořádný film na téma Velikonoc. Tihle ušáčci se fakt povedli! Nejlepší byl úvod :-), zajíci na úřadě práce, zlaté vejce... a další věci, ale nechci tady popisovat celý film. :-) A hudba - wow! --- 80% ()

JimmyII

Hodně dobrý nápad, skvěle zahrané a docela dost vtipných a nekorektních scén... ale bohužel to pořád nestačí. Film totiž nedrží při sobě, není stmelen žádným dějem, který by prostupoval všemi gagy. Ty jsou totiž spíše situačního rázu, takže to spíš vypadá jako tři sitcomové episody spojené dohromady. Velká škoda, mohla to být jedna z nejlepších a nejodvážnějších letošních komedií. ()

Mrkvič

Naprostá bomba! Čekal jsem lehce ujetou věc s pár dobrými vtípky. Místo toho jsem se dočkal originality v plmé míře a vtipů tam bylo tolik, že jsem se skoro nepřestával smát. Sebevrazi s reklamou, zpívající Chris Klein, snad v žádném filmu nepoužité děsně jednoduché vtipy, absurdita postavená na další absurditě, všechno to podbarvené výbornýma písničkama a navíc super herci. NEJLEPŠÍ KOMEDIE ROKU 2008!!! Po letech je to pořád skvělý. Jen je lepší podávat to jako společenskou zábavu. ()

_DAVE_

Jak tohle popsat? Snad možná jako absurdní parodii na sociální dramata. Pokud se vám líbí expedimenty, a nemusíte koukat zrovna na usednlé filmy určené pro masy, tak tohle určitě prubněte. ()