Casey Bowman je americký sirotek, který byl vychováván v klášteře dojo, kde se ho ujal mistr bojových umění Takedou. Z Caseyho se naučil bojová umění tak dobře, že ho Takeda zvažuje jako jednoho ze dvou kandidátů na svého nástupce, který bude mít za úkol pokračovat v dohledu nad posvátnou truhlou Yoroi Bitsu. Druhým kandidátem je další Takedův student Masazuka. Masazuka těžce snáší Caseyho přátelství s Takedovou dcerou Namiko a tak při vzájemném souboji s Casey na něj použije nepovolené praktiky boje. Za to ho Takeda z kláštera vyžene a za svého nástupce zvolí Caseyho. Masazuka potupně z kláštera odchází a slibuje pomstu. Za nějakou dobu se z Masazuky stává nájemný zabiják pracující pro společnost Temple Industries, kterou vede milionář Temple, který zároveň vede tajnou zločineckou organizaci a nechává Masazuku likvidovat své obchodní konkurenty. Masazuka stále cítí, že on by měl být faktickým nástupcem Takedy a stát se strážcem Yoroi Bitsu. Vrátí se tedy do chrámu, kde způsobí povyk a Takeda se proto rozhodne vyslat Caseyho s Namiko s truhlou do New Yorku za svým přítelem, profesorem Garrisonem. Masazuka znovu vrací do chrámu, kde povraždí všechny bojovníky a zabije i Takedu. Zjišťuje však, že truhla je pryč a že s ní Casey odjel do New Yorku... (TV Prima)

animario

Hvězdičky jen a pouze za těch pár akčních scén, příběh je naprostej béčkovej hnůj, název zcestnej, jelikož se Adkins v ninjovským hábitu objeví prakticky jen v závěru (toho záporáka v motoristickým "ninja" obleku á la Splinter Cell nepočítám). Zlatej Ninja Assassin! ()

darkreider

Už je to doba, čo som videl film o ninjoch. A konečne jeden vyšiel, prudko predvídateľný a presne podľa zabehnutej šablóny. Našťastie sa na saltá Scotta Adkinsa veľmi dobre pozerá a na Miku Hijii ešte lepšie. Žiadny kvalitný filmový zážitok, ale ako Ninja akcia kvalitné(prvý preskok auta je famózny), keď pominiem Batman kvádro hlavného záporáka(obzvlášť keď vytiahne krídla). ()

Torgal

Scott Adkins tu síce vyzerá oproti Undisputed ako skautík, mlátiť ľudí ale našťastie neprestal, tentokrát v ninja štýle. A o bitky tu idem v prvom aj poslednom rade (príbeh o nejakej čínskej debne snáď ani nemá cenu spomínať). Tie sú natočené veľmi zručne a hoci sa jedná o video produkciu sa im dá vytknúť máločo. 6-/10 ()

Johny M.

Z duelu Ninja vs. Ninja Assassin vychází McTeigueův Assassin jako jasnej vítěz. Bouchač Adkins sice nemá chybu (co se soubojů týče), ale to je v Ninjovi tak asi vše.... vlastně ne, ještě hudba... ta je fakt hrozná! 2,5* ()

beckham-

Bojka to není a docela dost mi chybí, ale i tak zde Adkins něco málo předvede ze svého arsenalu - jinak ostatní herci stojí za starou belu.Na béčkový film nadprůměr. ()

Colour odpad!

Tak trápny film som už veeľmi dlho nevidela. Strašný scenár, mizerné výkony podaktorých hercov, mätúce prestrihy, nevhodne vložená hudba a o réžii nehovoriac... Zbytočne krvavé časti, ktoré by sa zaobišli aj bez nich (načo rozrezať súpera od vrchu po spodok až mu pomaly črevá vypadávajú?) a o logike sa v tomto filme už hovoriť vôbec nedá. Dostala ma časť, keď jeden bojovník za necelú minútu zabil 12 približne rovnako dobrých bývalých spolubojovníkov. Brániť tento film s tým, že má dobrú akciu a to stačí? Ale choďte, pri neskutočnej debilite zvyšných zložiek si ani 1* nezaslúži. 0,5* ()

Tamten

Že se poslední dobou točí akční filmy a la osmdesátá léta není na škodu, ale tyto filmy jsou dělány alespoň částečně jako komedie a dělají si srandu sami ze sebe. Ale natočit takovýto film (se všemi špatnostmi – mizerný scénář, černobílé postavy, naivní dialogy, divadelní souboje a pseudoromantika) a myslet jej vážně, to je skutečně tristní. Navíc když chce někdo točit film o ninjech a neví o nich ani ťuk, stejně jako o japoncích, tak je to úplné zoufalství. Film už nezachrání ani 2 jakž takž solidní bitky. ()

Bbronx

Proč? Něco tak zbytečného se jen tak nevidí. Tolik umělý krve nebylo snad ani v texaským masakru motorovkou. Snad nebudee pokračování 15% ()

Psycho.R

Dost mi to připomínalo Americkýho ninju, což je moje srdcovka. Tuhle tematiku mam rád, navíc, když je spojená s americkým hrdinou. Takže čistě průměr. ()

Parm1

První film se Scottem Adkinsem v hlavní roli. Začal sice tímhle "béčkem" ale určitě se neztratil. Ukázal pár kopů, o kterým se spoustě akčních herců jenom zdá, parádní svalnatou postavu a ten jeho nepopsatelný výraz. Jen je škoda, že ho v některých chvílích docela zastiňoval jeho protivník Tsuyoshi Ihara s tím svým brněním a nočním viděním. To byla prostě paráda. 70% ()

Claude Speed

Chjo, ten začátek byl skvělý. A pak se do toho musel vesrat AMERICKÝ styl. AMERICKÁ hudba, AMERICKÝ přiblblý děj, prostě tohle do toho filmu nepatří. No a ten dementní AMERICKÝ konec mě už fak odrovnal. Prostě AMÍCI takové filmy neumí tak nechápu, proč se do takových projektů vůbec vrtaj. 25%. ()

swiss

Klasická šablona, nic jsem nečekal, tak to ušlo. Vzpomněl jsem si na Amerického ninju i na Návrat ninji. Na ten druhý to nemá... ()

Acrobat odpad!

Z florentinea Kitano nebude a tento ninja, nikym nepovsimnuty, si pekne rozohra batmanovsku akciu okorenenu mizernou hudbou a umelou krvou v nehereckych kreaciach. Zaujme zviazana cinanka ci japonka. Sninka nemoze zaujat pribehom ani bojmi ktore maju v sebe krc amaterizmu. Spojenie nicotnychh nemohlo vytvorit zapamatatelnu akciu. A tak sa aj stalo. ( videne 13.11.2019, dajto archiv) ()

Likan7

Kdyby film točil někdo zručnější, mohlo by z toho být skvělý béčko. Jenže Ninja má bohužel slabou akci a šíleně pitomý střih. A tím pádem nezbývá nic, co by Vás mohlo nějak více bavit. Herci a Adkins obzvlášť jsou samozřejmě k ničemu a jejich motivace mi byla do konce filmu zcela neznámá. Ale to bych odpustil, kdybych dostal akcí nařachanej film. Jenže místo toho dostanu jen tunu nelogičností, auta vybuchující z neznámých důvodů a plno lan, které choreograf neumí dobře využívat, takže je cítíte při každým skoku. Ona sama choreografie akčních scén není zrovna dvakrát povedená a při závěrečném fightu jsme nevěděl jestli se raději nesmát. Bohužel.. Adkinse mám rád a je vidět v jiných filmech, že pokud dostane prostor a kameru, může být za boha. Tady je jen panďulák. ()

Nix

První díl je takový nemastný, neslaný. Není to úplně spešl, ale občas jsou tam záchvěvy světlé naděje. Ale akce, prostě Scott, už jen kvůli bitce v metru to člověk překousne. Jsem rád, že pokračování vygradovalo ještě víc, takže jako úvod to je dostačující, ale pořád to může i nudit. Tak na to pozor. ()

john.h

Šílené ultrabéčko plné slušné choreografie a pěkných cákanců krve. Všechny cákance a efekty byly ale digitální a v některých momentech ne moc profi. Například synchronizace krvavé skvrny, kterou nasává oblečení a pohybu těla byla špatná a bylo vidět, že ta krev tam je přidělaná. Asi nejvíc byl tento nedostatek od nezručných tvůrců efektů vidět při scéně, kde je frajeroj pomocí nažhavené kovové tyče vypálen na prsa znak. Špička té kovové tyče sice zářila oranžově, jako kdyby ji někdo zrovna vyndal z ohně, ale jakmile herec s tyčí pohl, bylo až příliš patrné, že se žhavý konec nepohybuje přesně jako tyč. Jinak celkově musím dát tři hvězdičky za solidní akci a pohodovou stopáž, která k takovýmu béčku patří a díky které film nekazí žádná zbytečná omáčka kolem. ()

crjules

Stejne natocene jako filmy tohoto zanru v osmdesatych letech.Jen tak nejak moderneji. Bojove sceny (nektere) mely dobrou a napaditou choreografii.Skoda ze zbytek filmu strhne spatne herectvi a scenar.Zacatek vypadal slibne, ale byl to omyl. Ninja v dobe automatickych zbrani....to neni ono. Presto mam tohle tema rad(jeko teenager jsem se o tyhle veci dost zajimal) a potesilo by me, kdyby nekdo natocil historicky film z prostredi a doby skutecnych ninju , tedy z davnych dob vlady ruznych dynastyji (nejvetsi rozmach byl kolem roku 1320-1350 n.l.) ()

RajCZitko

Todle je velmi dobře zdařilý film co se týče bojových scén a stříkání krve do okolí, ale ostatní stojí už za hveliký houby. Příběh hodně laciný, některé scény hodně moc nereálné (99 protivníků se zbraněmi na 2 lidi a ani jeden se netrefí, nebo scéna kdy hlavní bad guy si natáhně plášt a i s 50kg holkou skočí z budovy a doplachtí na zem). Takže 20% ()