Casey Bowman je americký sirotek, který byl vychováván v klášteře dojo, kde se ho ujal mistr bojových umění Takedou. Z Caseyho se naučil bojová umění tak dobře, že ho Takeda zvažuje jako jednoho ze dvou kandidátů na svého nástupce, který bude mít za úkol pokračovat v dohledu nad posvátnou truhlou Yoroi Bitsu. Druhým kandidátem je další Takedův student Masazuka. Masazuka těžce snáší Caseyho přátelství s Takedovou dcerou Namiko a tak při vzájemném souboji s Casey na něj použije nepovolené praktiky boje. Za to ho Takeda z kláštera vyžene a za svého nástupce zvolí Caseyho. Masazuka potupně z kláštera odchází a slibuje pomstu. Za nějakou dobu se z Masazuky stává nájemný zabiják pracující pro společnost Temple Industries, kterou vede milionář Temple, který zároveň vede tajnou zločineckou organizaci a nechává Masazuku likvidovat své obchodní konkurenty. Masazuka stále cítí, že on by měl být faktickým nástupcem Takedy a stát se strážcem Yoroi Bitsu. Vrátí se tedy do chrámu, kde způsobí povyk a Takeda se proto rozhodne vyslat Caseyho s Namiko s truhlou do New Yorku za svým přítelem, profesorem Garrisonem. Masazuka znovu vrací do chrámu, kde povraždí všechny bojovníky a zabije i Takedu. Zjišťuje však, že truhla je pryč a že s ní Casey odjel do New Yorku... (TV Prima)

st.jim

Nízkorozpočtové béčko, na kterém je to vidět a to doslova na každém kroku a záběru. Odfláknutý scénář, občas nesmyslné dialogy a zrychlené záběry ničí celý dojem z filmu. Radši ani nevidět a rychle zapomenout, že nějaký "Ninja" byl v roce 2009 natočen. ()

Beky

Jednou větou: Poctivé béčko se svými klady i zápory, každopádně rozpočet využit do posledního centu!! ()

Maki89

tento film vela kladov nema, pokial nemate radi bojove umenia - pribeh je predvidatelny, ba az priam klasicky, kamera, strih, efekty a hudba su priemerne - ale ako oddychovka to urcite posluzi celkom dobre... je to tak na 5/10, ale kedze ja tie bojove umenia rad mam, tak dam 6... ()

ywo666

Po ninja assasin, ninja cheerleader som aj tretí film za sebou pozrel s ninjovskou tématikou (teraz už toho ale mám definitývne plné zuby). Poďme k veci. Film bude hodnotiť ako akčné béčko. Takže za 4*. Už len preto, že som rád, že Adkins dostal poriadnu rolu. A je to borec. Môže byť z neho nový Van Damme. Už teraz sa teším na undisputed 3. Dej filmu samozrejme relatívne lacný, ale postrehol som niektoré zaujímavé momenty aj mimo akcie. Ide hlavne ale o akciu. Našlapaná aj keď od Adkinsa v hlavne úlohe som možno čakal ešte trochu viac. 2 veci ma ale škreli. Už u ninja assasin mi prišlo dosť blbé, že jeden si poradí z mnohými relatívne rovnými. Tu sa to deje opäť. Tvorcovia takýchto filmov by mali myslieť na to, že jeden je síce najlepší alke ostatný nie sú úplné lamy. Hlavná hrdinka strávila celý život v dojó učením ninjutsu. V niektorých momentoch sa ale správa ako keby mala za sebou tak maximálne dva roky karate v nejakom bežnom kurze. Či je muž či je žena, či má talent či nie človek ktorý sa tomu venuje celý život a učí sa od majstra (mimochodom otca takže ten talent tam mohol byť), je proste vždy úplne inde ako skupina Ruských bitkárov nech sú aj sebeskúsenejší. Celkovo tvorocovia všetkých takýchto filmov by mali dodržiavať úroveň skillov akú by hrdinovia mali mať. Aspoň mne osobne to vadí vždy. Každopádne pre fanúšikov akčných filmov skvelá podívaná, aj keď našlapanosť posledných dvoch tretín ninja assasina to nemalo. ()

lennyd

Není horšího nepřítele, než takový - se kterým jste od malička vyrůstali, a který má kromě stejného výcviku i velký pocit křivdy, neboť velký učitel dal přednost vám před ním. Toto je přesně případ Caseyho, který od malička soupeří se svým souputníkem Masazukou, a když ten je z ninja-školy vyloučen za porušení pravidel a bájné brnění Yoroi Bitsu má připadnout právě Caseymu, obává se Sensei Masazukova útoku a radši brnění odesílá do úschovy do New Yorku. Jenže Masazuka po brnění touží více než po cokoliv jiném, a nebojí se pro jeho získání i zabíjet... Sakriš, kde já jsem to jen viděl. Aha - asi v tisícisedmistech filmech, které jsou na stejné brdo. Marně přemýšlím, jestli je Ninja alespoň něčím trochu výjimečným, ale nic mne nenapadá - příběh je ucházející (ale s originalitou si nijak netyká), herecké obsazení taky jakž takž (když opominu Miku Hijii v roli Namiko, která se zpočátku tváří jako velká bojovnice (ve škole), ale jak dojde na činy, tak jen někde pobrekává v koutku a Scott Adkins to musí odedřít sám). Vyloženě k smíchu mi přišlo závěrečné uzdravení. Ale i přes všechnu tu kritiku nemůžu říct, že bych se nudil ... takže asi tak... ()

JohnSmith

Tak tohle dílko pana Florentina pro mě bylo poněkud zklamáním. Je to sice klasický béčko,ale oproti Neporazitelnýmu 2 a Pastýřovi jsou akční scény trochu odfláknutý. I ten námět je hodně slabej a nepomůže ani to,že kolem sebe Adkins solidně kope. ()

Trustme

Závěr roku 2009 byl ve znamení Ninja Klanů. Souboj dvou filmů se stejným tématem. Ninja versus Ninja Assassin. Podaří se někomu z nich očistit pošramocenou pověst stínových bojovníků z období zesměšňování? Pojďme, ale popořádku.... Ninja patřil k mýtickým postavám japonského středověku a byl cvičen pro delikátní odstraňování šogunů, resp. posouvání dějin a vlád ku prospěchu jiných rodů. Ninja byl cvičen k fyzické, mentální dokonalosti a takřka k neporazitelnosti. Toto umění bylo budováno stovky let a do 60tých let minulého století prakticky veřejnosti utajené. Stačilo však jen pár let, aby filmaři proměnili ninje v komické černé ( častokráte i žluté a modré! ) postavy a oblíbené terče amerických bojovníků. Prvním nasazeným kandidátem na rehabilitaci je Ninja se Scottem Adkinsnem. Vypracovaný bijec, ale herec tupý jak cvičná katana. Děj kombinuje všechna možná klišé, ale snaží se trošku přiblížit "poetiku" bojovníků ninja a jejich zbraně. Souboj japonský zlý cyber-ninja vs. hodný tradicionálně ustrojený americký ninja je též ukoukatelný. Jako konzultant i malou roli zde má legendární Fumio Demura. Toliko ke kladům... Ach, to Bulharsko...Novou Mekkou chudých akčních produkcí se stává tahle země a já už začínám větřit cosi shnilého. Ninju hraje Angličan, děj je z NY, ale Sofia se nezapře... zbytečná love story a typický film jak z let 80tých, jen s modernějším střihem a efekty. Není to úplné fiasko, ale protijed vám za to nepodám! ()

Pump

V kině nás bylo málo a tak jsem si aspoň zapálil, uvaděčka mi donesla popelníček a čekal jsem obklopen dýmem na nějakou tu akci. Vizuál, jak je dnes moderní říkat, stál za prd a choreografie byla opravdu dememtní a tak jediné co mě udrželo v kině bylo čekání na super akci, která nepřišla.... ()

fefee

Klasická priemerná žánrovka s duchaplnosťou a absurditou ale zato nijak nenudiaca práve vďaka neustálej akčnosti bez zbytočných kecov. ()

Ichabod

Akční scény jsou absolutní paráda, rychlý, přehledný a tak nějak "jiný" ale právě díky tomu hodně atraktivní. Repertoár hlavního hrdiny je zase něco co se moc nevidí a to je víc než fajn. Příběh je slabota, ale snaží se o nějakou tu propletenost a každá strana má nějaký motiv a cíl (ninža, hrdina a supertajný spolek) a tak nějak se tím příběh prolíná. Herci jsou slabý, ale jejich kvalita se zde měří zcela jinými měřítky a ty jsou zde nadprůměrný. Pokud jde o akci, je jí tak akorát a Statham by si za tohle mohl gratulovat. Cokoliv od Bessona a obecně cokoliv jiného v rámci primitivních akčních filmů ála 80´s tady funguje dobře a všechny nové prvky (digitální krev, ohromě rychlé akční scény) z tohohle dělají celkem v pohodě film se stopáží 92 minut, kterých divák u filmu nelituje. ()

Pecival

Dějovou a myšlenkovou bezradností mi to nejvíce připomínalo památný Return of the Ninja, ale čert to vem - akce byla dost solidní a nebylo jí zrovna málo. Oba ninjové byly pomalu výkonější než terminátor,jejich nepřátelé jim to většinou usnadňovali, protože byly absolutně leví a kupodivu mě to vůbec nevadilo. Taková poctivá řežba ve stylu osmdesátek. A takové se moc netočí, proto dobře za každý kousek. Chtělo to jenom více cinických hlášek:) V rámci žánru akčního béčka za plnej. ()

Looser

Chtělo by se říct, že tenhle film byl jako do Lucerny na osmdesátky (rozuměj užít si staré dobré časy). Ale bohužel flashback se moc nepovedl a je z toho takový levný mišmaš, při kterém jen vzpomínám na dětství a tehdejší legendy typu Dudikoff, Van Damme nebo dokonce Noris. Výprava je fakt strašná a pointa alá čtyrlístek (a to urážím 4lístek) a vrchol je hlavní mlátič, který mě iritoval svým výrazem po celý film - jeho výrazy jsou asi čtyři a nic jiného po celou dobu nepředvede. ()

ZkuKol

Je moc hezké, že už se skládají pocty i na poli videofilmů, jen by se nemělo zapomínat, že je rok 2010 a že pocta se skládá hlavně kladům. Adkins je stále na poli osobních soubojů na špici a Florentine mu dává svobodu, dynamický snímá a občas se blýskne fakt dobrým nápadem. Ale proč to všechno kazit zbytečně pitomým příběhem (kam se poděla ta stará dobrá písnička o pomstě?). Dobře, klasika vyžaduje pitomý účes, hodně cheesy uniformy, znak i organizaci, nikdo ale nepotřebuje fakt špatné (a navíc zbytečné) triky, dráty tomuhle filmu taky nesluší a osobně si myslím, že cpát Adkinsovi do ruky zbraně je obírání ho o jeho nejsilnější stránku (a herectví na mysli nemám:-). Vrchol filmu tak přichází na začátku druhé poloviny, kdy se strhne zběsilá bitka v metru (ať žije New York made in Bulgaria:-) a divák občas až zapomene dýchat z toho, co tam Scott předvádí - holýma rukama samozřejmě. Takže, byli dva ninjové, jeden dobrý a druhý špatný a na to aby si to mezi sebou vyřídili, potřebovali New York, mrtvého mistra, umírající lásku, tajemnou organizaci, hloupou policii a spoustu mrtvých... 50% ()

LuciusWlk

Tenhle film nenabízí nic nového, nic převratného, nic zajímavého. Tedy ano. nutno podotknout, že souboje jsou koukatelné a některé povedené, ale nic víc. Bohužel, před pár lety, před hodně lety, bych se asi nepozastavoval nad scénami, kdy po vás střílí pět balíku asi 5 metru od vás a trefí vše kolem a každého kolem jen ne vás!!! A to se můžete krýt jen za odpadkovým košem velikosti poštovní schránky a jste dva. A takových okamžiků je zde víc než je zdrávo!!! Tohle už raději víckrát nee, děkuji. ()

BMAJTZ

Tak nevím koukali jsme všichni na ten samý film? Mám takový pocit, že se většina lidí nechala strhnout průměrným hodnocením. Tenhle film od odpadu totiž dělí jenom slušné bojové sekvence jinak je to totální srajda. Tak prvně bych řekl, že tenhle komentář bude spíše review tedy bude zde opravdu hodně spoileru, takže kdo nechce být ochuzen o opravdu špatný film nechť dál nečte. Takže máme tady dva hrdiny Caseyho (v bílém) a Masazuku (v černém), hádejte kdo je dobrák a kdo zloduch. Takže Masazuka nesnáší Caseyho natolik, že se ho pokusí zabít za což je vyloučen ze školy bojových umění. Proč ho tak nesnáší se v celém filmu prostě nedozvíte, takže je to třeba brát jako fakt. Mno život pokračuje dál a po nějaké době se Masazuka vrátí protože vehementě vyžaduje nějakou prastarou zbroj původního ninji, tu však nedostane a tak slíbí pomstu. Mistr mu věří a tak pošle Caysyho se zbrojí do ameriky aby ji zde schoval. Jaký mělo tohle význam jsem vyloženě nepochopil, režisér asi chtěl do filmu zakomponovat USA. Tak se zbroj prostě převezla do ameriky, aby se tam nakonec vybalila a odvezla zpět, ale nepředbíhejme. Masazuka se vrátí, vyvraždí celou školu bojového umění a nakonec se vydá do ameriky. Tam se najednou do děje připlete organizace pro kterou Masazuka pracoval, ale která je pro celý děj naprosto irelevantní. Je zde jenom pro to, aby měl Casey dostatek protivníků a aby to bylo prostě hodně akční. Mno a tak se prohánějí po americe, jednou jsou u policie, potom na ulici potom se bijí zase někde jinde. A nakonec to dopadne tak, že Casey starobylé brnění sám ukradne ze skrýše do které ji původně ukryl. To vše jenom pro to aby si ji mohl obléct (jako by to mělo nějaký význam) a postaví se proti Masazukovi. Samozřejmě ho nečekaně porazí ten však již stačil otrávit Caysyho děvče jedem na který není protilék, ale protože je to hovadina jako vrata tak je náhodou v meči ukryta protilátka. Vše končí useknutou hlavou, pochvalou místní policie, že byla zničena ona organizace Kruh, která byla pro film naprosto irelevantní a o které Casey neměl ani zdání. Prostě Casey Kruh vymlátil jenom díky tomu, že se mu pletli pod nohy a nakonec odjedou zpět do Japonska. Hotovo šmitec. Film je plný naprosto ujetých bezvýznamných situací, logiku příběhu bych ani pod mikroskopem nenašel. Herecké výkony na úrovni mateřské školy a na efekty se ani neptejte. Jestli nebyl režisér na nějakých houbičkách tak nevím. Apropo co to mělo být za padák mi je teda taky naprostou záhadou. Děs a hrůza, tenhle film je tak špatný, že se dá pouštět jako komedie. Jako když se na to budu dívat takhle, tak to rozhodně svou zábavnou hodnotu má, protože pokud přijmete fakt, že je to stupidní až za roh budete se tlemit od prvních minut. Tenhle film si tak zaslouží dvě hodnocení. Hodnocení za akční film je někde na bodu mrazu a asi tak za jednu hvězdu, hodnotím-li to jako komedii potom jsme na třech. ()

sedm.1

Scott Adkins by potřeboval zatraceně pořádnej trhák a Ninjou jen dokázal, že by si ho opravdu už zasloužil. Zatím se totiž plácá buď v sice koukatelných, ale pořád jen neznámých a nevýrazných béčkách, a nebo se tu a tam mihne v nějakém tom širšímu publiku povědomějším snímku, ovšem tam pro změnu zas hraje až nějaké třetí, čtvrté housle, takže taky nic. Ninja patří každopádně k té první skupině filmů, ve kterých prezentuje svůj jedinečný um. Isaac Florentine sice v druhém a třetím díle Neporazitelných jasně dokázal, že umí natočit kurevsky našláplou akci, a i zde umožnil Adkinsovi předvést své perfektní bojové umění v plné kráse, nicméně vše dost sráží nemilosrdná pravidla béčkových filmů, kterých se Florentine pravě i v Ninjovi drží zuby, nehty. Takže fakt naivní a nevýrazná zápletka, šílené dialogy, na vyjímky sračkovití, pardon, mizerní herci a minimální rozpočet, to vše se v Ninjovi nachází a tvůrci tu tím bohužel vůbec nešetří. Na druhou stranu, béčkové filmy mají i nějakou tu výhodičku, kdy se autoři nemusejí hloupě schovávat za různá omezení a nemusí brát ohledy na slabší nátury, čehož tu naštěstí Florentine také využívá, takže je tu k mání i dost slušná krvavost a nekompromisnost soubojů a navíc je jich opravdu hodně, sice na úkor děje, ovšem především právě díky Akdinsovi to ani trochu nevadí, neboť mají úžasnou choreografii, mají šmrnc a nemusí využívat trapných kamerových veletočů, jak je to u většiny dnešních akčňáků bohužel obvyklé. A právě kvůli tomu množství a zpracovánní veškerých soubojů měl u mě Ninja našlápnuto k lehkému nadprůměru, ale nakonec ho tak neohodnotím, neboť netuším, jestli tlačil filmaře čas, nebo došla škvára, ale takhle odfláknout konec, to se neodpouští, spíš naopak. Florentine zkrátka byl, je a bude autorem podobně laděných a nedotažených filmů, ale Adkins má opravdu na to, aby jeho kredit stoupal, jeho bojové dovednosti a sympatičnost by mu k této cestě mohli hodně dopomoci a já mu to vážně přeju. Každopádně, kdo má rád martial arts a chce vidět v akci nejlepšího bílého bojovníka součastnosti, je pro něj Ninja jak dělaný. Ovšem musí počítat s tím, že krom perfektní akce nestojí zbytek za nic. ()

upson

Béčka jakožto samostatná kategorie oddělená od Áček jsem se rozhodl také hodnotit až do 5ti hvězdiček :-).Toto si zaslouží 4 hvězdy díky Adkinsovi jakožto ještě neokoukanému nastupujícímu králi kategorie B. Příště už budu přísnější ()