Alojs

Čtyři hvězdičky za neotřelou (a přece líbivou) formu, za naaranžovanou hrací plochu (lesní svět žije) a vychytané dialogy. Překvapí poněkud slabší děj, který se jeví trošku nahodile (až nesvěrákovsky), násilná odbočka vstříc alternativnímu závěru a rozpačité cílení na tu, či onu věkovou kategorii. Jako dospělák jsem opouštěl kinosál s úsměvem na rtech. Nejsem si však jist, jestlipak s podobnými pocity odcházely i děti, jejichž neustále dotazy během projekce dávaly tušit, že jsou tzv. "v postavení mimo hru". ()

Farley

Jeden z mála českých filmů, na kterej se můžu jít s chutí znova podívat. Inspirace Hollywoodem je jasná a vítaná. Je tu výrazná milá a ztotožnitelná postava. Je tu jasná zápletka. Obrovská kopa imaginace. Příjemně podané emoce. Sice mám pořád pocit, že nebejt Kuky tak hrozně roztomilej, nálada filmu by padla do klasický Svěrákovský deprese, ale takhle to krásně sedí. Má to prostě všechno, co českýmu filmu posledních X let chybělo. Opravdu hodně příjemná změna. :-) ()

rottik-cb

„Jsi jedovatej nebo jenom děláš ramena?“ „Kdybych dlouho nemluvil, tak jsem vypad (z auta).“ Jediné dva momenty, kdy jsem se usmála, což je podle mě na rodinnou komedii velmi slabý výsledek. Už po 20 minutách je to jasné- nuda. Dabing se vyloženě nepovedl, příběh je slaboučký, postavy nijaké- nic vás nenutí držet Kukymu (nebo komukoli jinému) palce. Námět není tak zlý, sem tam se najde i dobrý nápad (např. lesní vozítka), ale celkové zpracování nestojí za nic. Moje největší filmové zklamání za hodně velkou dobu. ()

SKreyn

Hmm, kto by to povedal, že sa mi bude páčiť bábkový film. Je to fakt moc podarené, Svěrák-ovci pohromade. :) ()

godspeed

Těžce promrhaný potenciál. Pěkně vytvořený svět "hraček" je neustále otravován příšernými hereckými výkony a vyloženě odfláknutými záběry od nákupního střediska, bytu, nemocnice a dalšími. Navíc té akce, bylo na loutkový film moc. Spíš se měli tvůrci soustředit na ještě lepší atmosféru snímku a kompaktnější příběh. ()

majlosh

Kuky je pro mě naprosté překvapení. Tolik vynikajících nápadů, vtipných momentů a takový spád příběhu jsem opravdu nečekal. To vše je korunováno bezchybným zpracováním. Svěrák opět nezklamal, bravo! ()

Marwinek

Je to pro děti, tak přimhouřím oko. Pěkně udělaní paňáčci, ale tak strašně nadabovaný, ale tak úděsně, snad jedině Lábus jakž takž, ale jinak děs. Nedokoukal jsem to, ten jalový příběh se ne a ne a ne rozběhnout. No nee. ()

johhny007

Svěrák se zase předvedl je vidět , že i tento film se dá velmi dobře natočit. Ze začátku sem to dost odsuzoval ,ale podíval sem se na to znova a roztomilému Kukymu sem neodolal :) Neotřelá myšlenka , která nema v ČR obdobi a ještě je dobrá :) za mě doják 85% ()

hero_bk

Příběh odehrávající se v lese je nekompromisní metafora boje o politickou moc, rámcový příběh je naopak trapnost sama. Pro děti absolutně nevhodné: "Oni dělali sex?". Hvězdička nahoru za akční scény, což se v loutkovém filmu moc nevidí :) ()

Oskeruše

Být malá holka, chtěla bych jít do světa pikareskních lesních bytostí alespoň na procházku. Když bych byla hodně odvážná, poprosila bych kapitána von Hergota, aby mě svezl ve svém vozítku a „udělal zimu“. Když bych byla úplně nejodvážnější, možná bych se mu svěřila, jak moc by se mi líbilo, kdyby byl mým kamarádem a třeba tak trochu i dědečkem. Jenže, bohužel, už jsem vyrostla. A jak tak na celý ten svět mžourám bez růžových brýlí, dochází mi, že tady prostě něco nehraje. Nechtěla bych, aby moje děti jednou nechávaly v mechu víčka z pet lahví s tím, že jejich střapatí kamarádi nemají z čeho pít. V Kukyho světě jsou ti hodní made in China a ti zlí kradou přírodě všechny ty úžasně krásné a nanejvýš užitečné odpadky. Takže, milé děti, zapište si za uši, že lidské smetí do lesa nepatří. Ať už se vám sympatický kapitán Svěrák snaží namluvit cokoliv… ()

Bezmenny

Skvelé, úžasné. Malo to všetko, čo som chcel a aj viac. Bavil som sa vďaka neuveriteľným hláškam, bol som v napätí vďaka akčným scénam. ()

Vrtulka103

Jako příběh pro děti je to hezké, ale...vadí mi tam Zdeněk Svěrák. Připadá mi, jako bych poslouchala představení divadla Járy Cimrmana. Jeho neherecký projev zkazil dle mého názoru celý film. Další výtka: filmová hudba je naprosto mimo, ruší, a k tomuto filmu se vůbec nehodí. Jinak loutky i veškerá animace jsou skvělé.:-)) ()

DadysGirl

Dá se Kuky nemilovat?! Vždyť jenom ten méďa je tak sladkej... A skvělé hlasové obsazení i originální vizuální stránka zaujmou... ()

Falco.araea odpad!

Milý rodinný film? Ani náhodou, tohle je sračka a protentokráte se tohoto slova nezdráhám. Sračka nejvyššího kalibru a další potěr v hromadě opravdu nezdařených českých filmů. Vedle Trošky a filmů podle Viewegha. Muselo to být? ()

windows odpad!

Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je příšerně nudný a katastrofálně natočený rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají odporně vizuálně stvořené postavičky ze světa Svěrákovic představivosti. ()

xenopus

Kuky se vrací je rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů, které tu od Sametu vznikly: taková kombinace hraného a loutkového filmu tu ještě nebyla (viz ale též dále). Navíc kamera Vladimíra Smutného je kouzelná, loutky, jejich charaktery i jejich vozítka jsou stylové a "mikroscénografie" i nasvícení scén jsou pohádkové a provokují zbytky mojí dětské fantazie. Přes to všechno se mi ale Kuky tolik nelíbil, a to z několika důvodů: předně je to dle mého neujasněná cílová skupina (snaha zavděčit se všem?), s čímž souvisí mix loutkových a hraných scén (přičemž ty hrané působí dost našroubovaně), snaha o ekologickou agitaci (fuj) a také přednes nejstaršího Svěráka mi k největšímu lesnímu rabiátovi prostě neseděl. Lehce nadprůměrný snímek, u něhož jsem pouze sledoval pěkné obrázky a kopu dobrých a vtipných nápadů, ale do příběhu jsem se prostě ponořit nedovedl. Třeba se to příště povede líp. "Vopovažte se vrátit! Dám vás roztrhat a zabít a pochcat lesní zvěří!!!" ()