aggatka

Krásna rozprávôčka. Keby som mala deväť dám aj päť hviezd ale keďže ako dospelému divákovi mi tam chýbal humor tak dávam len štyri. Ale po dlhom čase som videla nádhernú rozprávku, ktorá je niečim nová po všetkých tých 3D akčných animákov, ktoré mi už liezli krkom. Presne takéto rozprávky dnešným deťom chýbajú. Také, pri ktorých by sa i niečo naučili i trošičku poučili a nečučali hlavne na vybuchovačky, a animované zvieratká ktorým vyskakujú oči z dierok, narážajú o žehličku alebo utekajú pred brutalitou. Konečne niečo milé a pekné. Hudba krásna a ten dabing...no nemam slov...pred celým nápadom a úžasnou kamerou dávam klobúk dole. :-) ()

Spielbergo

Proč mám silné podezření, že filmový Ondra trpí astmatem jedině proto, aby bylo čím omluvit otřesný, dýchavičný a na jazyk si šlapající "dabing" Ondry Svěráků. Po výtvarné stránce nelze filmu nic vytknout, vizuálně je film dokonalý. Děj mě neuchvátil, mnohde působí zmateně a nedomyšleně, konec je plytký a ani jedna postava si nedokázala získat mé sympatie. Což mě zaráží, neboť většinou se to povede alespoň padouchům. Proč nešli Kukyho suvenýroví medvídci na odbyt? Protože zřejmě děti, stejně jako já, nestojí o otravného a nesympatického "mazla". Asi by mě odrazovala i myšlenka, že z něj, nedej bože, ještě dostanu astma. ()

g.laudeo

(Jaká "ústřední eko-myšlenka"?? Jaká "ekologická agitka"?? Vy jste ten film neviděli??) Mně je tenhle příběh "čištění" komunity gangem oportunistických závistivých intrikánů v zásadě sympatický. Malý Svěrák to odvykládal přesně tak, jak jsem to od Kukyho čekal - jaksi posmutněle, nevzrušeně, ale současně zvědavě, rezignovaně, a současně s nadějí. Ovšem nějak se to vleklo, místy jsem se nudil. Jednoznačně film, který chci vidět znova a znova ohodnotit. ()

Jarlaxle

Ne, že by to byl špatný film. Jenom bych to udělal od základu jako jeden příběh. Nemocný klučina tam podle mě ruší. A i když má svojí roli, přiznejme si upřímně - koho zajímá víc než jeho medvídek? :-) ()

Phex

Kuky mě neoslovil. Hezky zpracované loutky a některé vtipné nápady nepřekryjí to, že Svěráci vykrádají sami sebe - téměř v každém jejich filmu se opakuje model vztahu starší, zkušenější,....vs. mladý, naivní,...Něco, co v sobě má asi zakořeněné Zdeněk Svěrák jako učitel. S učitelskou dikcí (pouze) předčítající text své postavy, což nevyváží ani jeho parťák Ondra Svěrák, jehož dětský chraplák mi vůbec nesdl - další silné mínus. S příběhem si mohli tvůrci taky více vyhrát, jakoby se děj furt točil dokola...no tož za 2* ()

mgerlich

Srovnatelné s moderními animáky. Mladý Svěrák dodává ohranému příběhu osobní kouzlo a dokonalé řemeslo. PS: Citace T2 v prvních minutách mě dostala. ()

rogger

Pekné, milé, poučné. Svěrákov hlas vyznieval strašne monotónne ,z čoho som bol zo začiatku mierne zmätený a nevedel som, čo tým zamýšlajú(ani som na to nedošiel), no nakoniec som to prekúsol a strávil s Kukym príjemnú nedelnajšiu hodinku a pol. A v neposlednom rade musím pochváliť netradičnú štylizáciu a efekty u nás málo používané!! ()

wocicko

Umělecky velmi dobré, ale to (alespoň mně) nestačí. Herecký výkon Svěráka nejmladšího k pláči - ale za to nemůže herec, jen režisér, který ho obsadil - pro mě na této úrovni velké zklamání. Samotný příběh... možná příjemný, poetický, ale spíš nudný - žádná zápletka, žádná "rozpletka". Velké, velké zklamání. ()

Langiis

Tak tohle není můj šálek kávy. Tento film mě vůbec neuchvátil a spíš jsem se nudil a přemáhal abych film dokoukal. A to nemluvím o strašném dabingu, kde se podle mě herci nevcítili tolik do samotného děje. Dávám jednu hvězdičku za milé ztvárnění příběhu a postav. ()

FojtikDesign

Velmi poutavý příběh s atmosfeoru, která vás očaruje. Ve filmu je silně cítit rukopis Jakuba Dvorského a to je jen dobře. Do tohoto bodu nemá vpodstatě co vytknout, snad jen k závěru filmu se z toho kouzelného světa stalo rally s nekončnými honičkami. Nicméně v oblasti dubingu mi nejmladší představitel opravdu moc nesedl. Nějak necítím jeho souznění s rolí Kukyho, je hrozně prkenný a nepřirozený. Zbývající postavy my nijak výrazně problém nedělají.. ()

Johannka

Roztomilé a milé. Být dítě, pláču pro malého Kukyho a chci ho domů. Takže film vzbuzoval drobný úsměv a vyvolával vzpomínky na dětství...je kouzelný a miloučký, s typickým svěrákovským humorem. ...Na chlapci v hlavní roli je taaak zjevné, že je to mladý Svěrák! Pochytil tolik tatínkových gest, vyjadřování a podobně...a nemyslím, že je to na škodu. :) ...Kukyho by ovšem mohl dabovat někdo jiný...nebo možná nikdo. ()

quasar

Možná, kdyby se mnou nesledoval film i můj šestiletý syn, bych dal i 4*. Ale takhle... Kluk po dvaceti minutách ztratil o cestu hadrového medvídka zájem. "Taťko, tvrdíš, že pokémoni jsou hovadina a tohle se ti líbí???" Co mu na to mám říct, když jo, ale pro děti to evidentně moc není. Naučil jsem ho, že bakugani a gormiti jsou kraviny, ale těžko mu můžu vysvětlit, že je film dobrý, když ho dílko samo o sobě nezaujme. Pro koho natočil Honza Svěrák Kukyho??? Nezdá se vám absurdní představa kina naplněného na Kuky se vrací jen samými dospělými? Ale pak by stačila jen dvacetimunutová zkratka - groteska. Rozpaky. ()

Gortyna

Z lásky ke Zdeňku Svěrákovi ta hvězdička. Pro koho to má být? Děti to nebaví, pro dospělé to taky není. Další škatulka je rodinný film. Ten má být pro mimina i semisenilní seniory. Tohle je asi pro tenhle film výstižné: usnou u toho oboje. A ten dabing... ()

Darth Kedr

Moderní pohádka se spoustou roztomilých loutek a krásným imaginárním lesním světem. A člověka to pobaví i poučí. Víc takových filmů. ()

Prubner

Ošklivé loutky. Nudný, nevtipný, místyy nelogický děj, pomalé tempo, děti u filmu určitě musí usínat nudou. Odporný nepotismus v podobě obsazení Svěrákova syna do hlavní role. Jinak řečeno: film jsem vypnul před koncem, což už se mi dlouho nestalo. A to o něčem svědčí. ()