• Lkprak
  ***

  Jakoby po letech došlo k prohození rolí. To, co mělo být kulisou (město Kladno) se dostává do popředí, to co mělo být hlavní (příběh), se dnes jeví už jen jako kulisa. Přiznám se, že při sledování 38 let starých záběrů z míst, jejichž současnou podobu důvěrně znám jsem děj vnímal opravdu jen velmi povrchně. Ale právě zachycení "ocelového srdce republiky" v době jeho největšího rozkvětu (se všemi s tím souvisejícími pozitivy i negativy) a dnes už dávno jinak vypadajících míst dělá z tohoto filmu (v rozporu s "oficiálním textem distributora") naopak velmi zajímavý výrobek znormalizované kinematografie.(24.6.2013)

 • Pitryx
  *

  Přiznávám se, přejížděl jsem, protože to byla blbina nad blbiny. Sestřihané příběhy, pozmatkované a popletené na jednu hromadu. Nic takového podruhé zcela jistě nebudu. 201110157558/7601++++++++Ale no tááák, zas tak hrozné to nebylo. Po šesti letech jsem musel kouknout znovu, a dá se to. Třeba jen jako kulisa k práci. Minimálně herci si to zaslouží. Přidávám 10 plusů, celkem tedy dvaciáš.(13.9.2013)

 • Big Bear
  **

  ,,Dobrý den, maminko v šátku, ať Vám Slunce brzy prádlo usuší. Dobrý den, kolono chlápků, hodně dobré atmosféry do duší. Dobrý den, tátové v díle... '' ------- Tak tuhle budovatelskou píseň si jistě zpíval režisér Hanibal, když točil Dobrý den, město. Nejsem z Kladna a tak nedokážu ocenit výhled z upravené zahrádky na čadícíc ,,Ocelové město'' jako soudruh Moučka. Film je složen z několika příběhů několika rodin, které se ve filmu sice potkávají, ale každý si žije to své a na děj osudy jako celek nemají valnějšího významu, snad je, že všichni jsou obyvatelé Kladna. A tak tu máme autobusáka jandáka s těhotnou ženuškou, soudruha Moučku jdoucího do důchodu, důchodce, kteří se nechtějí ze svého domečku stěhovat do paneláku a Lojzu Švehlíka, která má doma trampoty což se odráží v jeho áčkách na šachtě... Nejbizarnější však na tom bylo, že při poslechu Fišorovy (hezké!) hudby se mi vybavovala Valérie což bylo v ostrém kontrastu se záběry na paneláky a komíny chrlící oblaka sajrajtu do ovzduší! Dávám za dva pórky z tržiště. * *(15.4.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Příběhy lidí které spojuje pouze jedna jediná skutečnost. Všichni žijí v normalizačním Kladně. Dalo by se říci, že je to povídkový snímek ve stylu, ve své době velmi populárních Bakalářů, jenom je vyprávění propletené a tak tedy na přeskáčku. Každý obyvatel má svůj osud, svoje starosti. Rozvedený muž žije sám s jedenáctiletým synem, o kterého bojuje jeho matka, mistr z válcovny jde do důchodu a řeší se synem jeho nezájem dokončit školu, staří manželé stěhující se z domku do paneláku, načeš pro paní je velice těžké si na nový domov zvyknout a o řidiči autobusu, jehož žena očekává miminko. Na snímku je ohromující nostalgická reálnost doby a přesvědčení. Nijak neuškodí ani dnes a je vcelku škoda, že je televizemi přehlížen. Jedná se o obyčejný film o obyčejných lidech, obyčejných životech, v obyčejném městě.(4.9.2014)

 • spiritus
  ****

  vysoké hodnocení především za skvělé Kladenské reálie 70 tých let, které jsou ve filmu dobře zobrazeny. Materiál to je vskutnu vzácný. Film jako takový je spíš obyčejný průměr a zobrazuje příběhy několika kladenských obyvatel a jejich všední peripetie a problémy. Nadruhou stranu mě mile překvapilo, že film má naprosto minimální ideologický podtext, což je pro dobu vzniku a lokalitu kde byl film točen (dělnické a Tondovo Kladno) docela překvapení.(7.4.2014)

 • - Film Dobrý den, město bol natáčaný v Kladne. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace