• MickeyStuma
  ****

  Příběhy lidí které spojuje pouze jedna jediná skutečnost. Všichni žijí v normalizačním Kladně. Dalo by se říci, že je to povídkový snímek ve stylu, ve své době velmi populárních Bakalářů, jenom je vyprávění propletené a tak tedy na přeskáčku. Každý obyvatel má svůj osud, svoje starosti. Rozvedený muž žije sám s jedenáctiletým synem, o kterého bojuje jeho matka, mistr z válcovny jde do důchodu a řeší se synem jeho nezájem dokončit školu, staří manželé stěhující se z domku do paneláku, načeš pro paní je velice těžké si na nový domov zvyknout a o řidiči autobusu, jehož žena očekává miminko. Na snímku je ohromující nostalgická reálnost doby a přesvědčení. Nijak neuškodí ani dnes a je vcelku škoda, že je televizemi přehlížen. Jedná se o obyčejný film o obyčejných lidech, obyčejných životech, v obyčejném městě.(4.9.2014)

 • spiritus
  ****

  vysoké hodnocení především za skvělé Kladenské reálie 70 tých let, které jsou ve filmu dobře zobrazeny. Materiál to je vskutnu vzácný. Film jako takový je spíš obyčejný průměr a zobrazuje příběhy několika kladenských obyvatel a jejich všední peripetie a problémy. Nadruhou stranu mě mile překvapilo, že film má naprosto minimální ideologický podtext, což je pro dobu vzniku a lokalitu kde byl film točen (dělnické a Tondovo Kladno) docela překvapení.(7.4.2014)

 • Pitryx
  *

  Přiznávám se, přejížděl jsem, protože to byla blbina nad blbiny. Sestřihané příběhy, pozmatkované a popletené na jednu hromadu. Nic takového podruhé zcela jistě nebudu. 201110157558/7601++++++++Ale no tááák, zas tak hrozné to nebylo. Po šesti letech jsem musel kouknout znovu, a dá se to. Třeba jen jako kulisa k práci. Minimálně herci si to zaslouží. Přidávám 10 plusů, celkem tedy dvaciáš.(13.9.2013)

 • Lkprak
  ***

  Jakoby po letech došlo k prohození rolí. To, co mělo být kulisou (město Kladno) se dostává do popředí, to co mělo být hlavní (příběh), se dnes jeví už jen jako kulisa. Přiznám se, že při sledování 38 let starých záběrů z míst, jejichž současnou podobu důvěrně znám jsem děj vnímal opravdu jen velmi povrchně. Ale právě zachycení "ocelového srdce republiky" v době jeho největšího rozkvětu (se všemi s tím souvisejícími pozitivy i negativy) a dnes už dávno jinak vypadajících míst dělá z tohoto filmu (v rozporu s "oficiálním textem distributora") naopak velmi zajímavý výrobek znormalizované kinematografie.(24.6.2013)

 • ViktorD
  ****

  Všednodenní starosti lidí v éře kulminující husákovské normalizace. Velice plytké a rozmělněné sondy do života několika obyčejných lidí v typicky soudružsky šedivém městě. Ty čtyři hvězdičky dávám jen za hudbu Luboše Fišera – té je sice v tomto snímku poskrovnu, ale je jako vždy výtečná. Film samotný by zasluhoval tak 2,5 hvězdičky.(6.3.2010)

 • - Film Dobrý den, město bol natáčaný v Kladne. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace