4x o Kladeňácích: mladý řidič očekává narození dítěte, rozvedený muž žije sám s jedenáctiletým synem, mistr z válcovny odchází do důchodu a staří manželé se mají stěhovat do bytu v paneláku... Nezajímavý výrobek znormalizované kinematografie. (oficiální text distributora)

farmnf

Obyčejné příběhy lidí z komunistického Kladna. Už titulky napoví, že se nejedná o město, ale apokalyptickou ekologickou hrůzu. I děti to hezky namalovali. Detonace asanací rodinných domů připomínají válku na Ukrajině. Marie Mottlová je z asanací tak na bednu, že jí otíkaj nohy. Blbec Moučka bez práce nevydrží a bude tam otravovat až do smrti. Ten film je zajímavý tím, že prakticky nenese žádnou informaci ani příběh. To je kumšt natočit! ()

wosho

Úvodní titulky s obrazy na kterých jsou malebně vyobrazeny panelové králikárny, těžební věže, či tovární komíny vypouštějící do ovzduší síru a to vše s chytlavou a pozitivní hudbou, mě připravili na pořádnou normalizační masáž, kde moudří soudruzi pomůžou starcům, nastávajícím rodičům, či alkoholikům. Ale nedočkla jsem se. Dobrý den, město je naštěstím solidním dramatem o problémech lidí, které je však silně poplatné době. Škoda, protože to jistý potenciál mělo. ()

ViktorD

Všednodenní starosti lidí v éře kulminující husákovské normalizace. Velice plytké a rozmělněné sondy do života několika obyčejných lidí v typicky soudružsky šedivém městě. Ty čtyři hvězdičky dávám jen za hudbu Luboše Fišera – té je sice v tomto snímku poskrovnu, ale je jako vždy výtečná. Film samotný by zasluhoval tak 2,5 hvězdičky. ()

slunicko2

Zasmušilý pohled do socialistického Kladna. 1)  Snímek není špatný. Není ani dobrý. Je prostě nijaký, šedivý a tuctový... jako život v reálném socialismu._____ 2)  Pochmurné záběry na novostavby a dýmající komíny jen podtrhují vyznění filmu. Osobně kladenské reálie neocením. Snad to tam dnes vypadá lépe._____ 3)  Tuctové zápletky i chování postav dobře ilustruje i zcensurovaný havířský pozdrav: Zdař!_____ 4)  Zaregistroval jsem milého 13letého Petra Starého (Martin, syn havíře Adama, který pije) a 23letého Antonína Procházku (Honza, syn novopečeného důchodce, nespokojený vysokoškolák). Pobavil mě i 30letý homosexuál Milan Hein (jásající Honzův kamarád Luděk na večírku u příležitosti své svatby)._____ 5)  Film má jednu přednost - je dost krátký. Ale za to se hvězdičky nedávají. Anebo ano? ()

Big Bear

,,Dobrý den, maminko v šátku, ať Vám Slunce brzy prádlo usuší. Dobrý den, kolono chlápků, hodně dobré atmosféry do duší. Dobrý den, tátové v díle... '' ------- Tak tuhle budovatelskou píseň si jistě zpíval režisér Hanibal, když točil Dobrý den, město. Nejsem z Kladna a tak nedokážu ocenit výhled z upravené zahrádky na čadícíc ,,Ocelové město'' jako soudruh Moučka. Film je složen z několika příběhů několika rodin, které se ve filmu sice potkávají, ale každý si žije to své a na děj osudy jako celek nemají valnějšího významu, snad je, že všichni jsou obyvatelé Kladna. A tak tu máme autobusáka jandáka s těhotnou ženuškou, soudruha Moučku jdoucího do důchodu, důchodce, kteří se nechtějí ze svého domečku stěhovat do paneláku a Lojzu Švehlíka, která má doma trampoty což se odráží v jeho áčkách na šachtě... Nejbizarnější však na tom bylo, že při poslechu Fišorovy (hezké!) hudby se mi vybavovala Valérie což bylo v ostrém kontrastu se záběry na paneláky a komíny chrlící oblaka sajrajtu do ovzduší! Dávám za dva pórky z tržiště. * * ()

• Film Dobrý den, město bol natáčaný v Kladne. (dyfur)