Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oblíbený hudebně zábavný pořad Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, v jejichž třídě je radost pobýt i o prázdninách. (oficiální text distributora)

Recenze (46)

duklak2 

všechny recenze uživatele

Moje paměť není moc veliká a často všechno zapomínám, ale zde u tohoto pořadu je to výjimka. Pamatuju si velice dobře začátek 90. let a nádherný seriálek, který se jmenoval "Hodina zpěvu". Jsem rád, že je i zde na CSFD. Díky tomuto cyklu jsem se nazpaměť naučil písničky: Dělání, Elektrický valčík, Holubí dům, Severní vítr, Není nutno aj. Pak jsem tyto písně jako žák Základní školy využíval v hudební výchově, když paní ředitelka, která nás učila, zkoušela před tabulí a po každém žákovi chtěla, aby zazpíval nějakou píseň. Já jsem byl vždy velmi nervózní, než na mě přišla řada a přemýšlel jsem, jakou píseň mám zazpívat. Po chvíli mě napadlo, že jsem minulý den viděl "Hodinu zpěvu". Skoro každý rok jsem zazpíval buď Není nutno, nebo píseň Dělání. Bohužel, jelikož nemám žádný hudební talent, tak můj přednes byl vždy velice špatný a paní ředitelka mě každý rok hrozila čtyřkou, ale vždy vyměkla a nakonec mě dala dvojku:-). Vím ale, že jsem si tuto známku vůbec nezasloužil, protože ten můj "zpěv" byl velice strašný. Ještě teď se za něj stydím a už si nedokažu představit, že bych někde zpíval! Přesně si pamatuji, jak každý díl probíhal jako vyučovací hodina ve škole. V lavicích seděli žáci a pan Svěrák s panem Uhlířem plnili role učitelů. Vím, že během jejich vyučovacích hodin střídali jejich výklad s písněmi. Ještě si také velice dobře pamatuji, že konec každého dílu končil písní Není nutno. Jasné čtyři hvězdy. ()

soukyd33 

všechny recenze uživatele

Tohle dnes chybí. Písničky a poznávání krásného. Právě písničky to umějí dokonale využít. Jako malý jsem to sledoval často, dnes už půlku ani neseženete. Dílů je cca 25! Sehnat můžete sotva 18. 😞 Doporučuji. Změna hodnocení. Poznámka: První díl je z roku 1989. Poznámka: Dnešní generace už tohle neocení! A pokud ano, bude to málo. Poznámka: Je neuvěřitelné, že se to dostalo až do roku 2017. Poznámka: Hodina zpěvu 2017 je posledním dílem. Poznámka: Pořad je hlavně pro děti velmi poučný. Ukazuje krásy naší země, a také různé informace o různých místech a lidech. 👍 Hvězdiček 5 ()

Reklama

Puerdraco 

všechny recenze uživatele

Není třeba hledat za tímto projektem žádné hluboké filozofické myšlenky, je to prostě obyčejný pořad, ve kterém se dětem představují prosté písně, taková hudební výchova skrze televizní obrazovku a dle mého mínění velice zdařile provedeno. U+S jako tandem jsou skvělí. Kapánek mi to připomíná obdobný dlouholetý pořad Zlatá brána, ale u Hodiny zpěvu je patrný rukopis Svěrákův a Uhlířův. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Pro děti zábavný a přijatelně výchovný pořad. Co více si přát? Vysíláno od roku 1988 až do 2015 (prozatím). PS: V roce 2011 byl natočen zajímavý díl, ve kterém Svěrák i Uhlíř odpovídají na otázky a bilancují svou dosavadní tvorbu. Uvidíme jejich první videoklip Elektrický valčík a další klipy v průběhu dalších let. V roce 2015 se natočil příjemný díl k sedmdesátým pátým narozeninám Jaroslava Uhlíře a byla to velmi hezká pocta. ()

RadimFišer 

všechny recenze uživatele

Svěrák byl pro mě vždy učitelem a nikdy nebude jinak. Tímto seriálem jsem u něj začínal. I přesto ho však mám rád a ve Vratných láhvích mi předvedl i něco nového. Miluji tu jeho zamilovanou řeč, tu zamšlenost a pochybnosti v každé hlásce. Má ji tak originální, úplně to cítím ve svém krku. Pro mě byl nejlepší v Koljovi, ale tady to začalo. A začalo to na začátku dějin české opravdu demokratické republiky. Pro mě to bylo jenom zpívání. Nic extra. Ale stále lepší než DOREMI. Kvůli Uhlířovi přihazuji bod a nechávám na třech. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (5)

  • V Hodině zpěvu 1996 je Andrej Chalimon jako jeden ze tří lidských kamarádů Svěrákovy vnučky Kateřiny. Uvádí zde i kamarády jako zvířata a rostliny a toto byl námět k písni „Kamarádka lípa“. (hrnpol)
  • Stejně jako ve filmu Obecná škola (1991), konkrétně v klipu Nastává Máj, který by se měl odehrávat na nádraží v Kladně, se ve skutečnosti jedná o trať Praha-Skochovice-Dobříš. (hrnpol)

Reklama

Reklama